Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777301 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2520 Dátum: 2011.07.08 11:06:48 »
Nájsz! Konkrét típust tudsz mondani?

MKi9100

Kicsit másként működik, mint a normál dokkolók, mivel a zenét is kihangosításként küldi át (illetve lehetséges még az esetleges erősítőre is kötni, de ezt nem próbáltam). Ez azt jelenti, hogy az autó kezelőszerveivel nem működtethető az iPod, viszont mivel saját távvezérlője van a cuccnak, egyszerű az irányítás.

Nekem kellett még hozzá vennem egy adapter kábelt, mivel a kocsiban nem ISO csatlakozó van. Nem tudom más gyártók, vagy más típusok esetében mennyire gyakori az ISO, vagy inkább mindenki saját cuccot használ. Érdemes ezért csekkolni a gyártó oldalán, hogy kell-e plusz adapter.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2521 Dátum: 2011.07.08 11:33:11 »
... a legbiztosabb, ha 3 külön helyen van, és a 3. hely lehetőleg távol legyen a másik kettőtől ...

Így igaz! Otthoni, "amatőr" körülmények között azt szoktam javasolni, hogyha pl. nagyinak is van gépe, aki külön lakik, arra is legyen felmásolva az adathalmaz. Annak esélye, hogy egyszerre két földrajzi helyen, ugyanabban a pillanatban megsemmisüljön az adat, igen csekély.

Egyébként a RAID-tükrözés már nem egy nagy ördöngösség, olyan 20-30ezres nagyságrendben egész jó kis NAS-okat lehet kapni, melybe lehet rakni egyszerre 2 winyót, ami automatikusan tükröződik. Ha valamelyik winyó meghal, egyszerűen ki kell cseréni egy újra, és a megmaradt ép winyóról a visszamásolás az újra automatikusan megtörténik. Ez sokkal jobb, mint az USB-s hordozható már azért is, mert elve fixen telepíti az ember, és nem hordozza magával. Ja és ilyen "extrákról" nem is beszélek, hogy magától képes torrentezni, nem kell hozzá bekapcsolt gép, etc...
Ez még nem valósítja meg a külön földrajzi elhelyezkedést, de még mindig sokkal jobb, mint egyetlen gépen, vagy USB-s hordozón cipelni a fontos adatokat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2522 Dátum: 2011.07.08 15:58:18 »
ha már villámcsapás: kollégám társasház a szomszéd parabolaantennába becsapott a villám. a tüske végigszaladt a koax hálózaton és a modemből kijövö LANban folytatta!  :ph34r:
kuka:
-modem
-setup box. ha ez nincs az LCD TVnek is kuka, ez védte meg a TV-t.
-wlan router
-a router LANra rákötött 2 gép és noti alaplap
-cirkó

kb 500 a kár :ph34r:
Anyámék falujában (két utcás 100 fős kis falu) az egyik házba becsapott, a falu összes (nem 1 db...)  faxkészüléke kipurcant (fekete lesz a papír, ami kijön).
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2523 Dátum: 2011.07.08 16:25:37 »
Tudtok valamit, hogy melyik a legjobb navi androidra? Nekem az igo nem jön be... a sygic aurára pedig azt mondták, hogy nem okos...akkor?

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2524 Dátum: 2011.07.08 16:26:36 »
MKi9100

Kicsit másként működik, mint a normál dokkolók, mivel a zenét is kihangosításként küldi át (illetve lehetséges még az esetleges erősítőre is kötni, de ezt nem próbáltam).

Ennek azért még utánaolvasok. Ha rádión, BT-n keresztül megy a muzsika, az nem jó ómen. Egyébként ha - akár átalakítóval - ISO csatin kötöd rá a fejre, az vezetékes jeltovábbítást feltételez.

pzs

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2525 Dátum: 2011.07.08 17:23:30 »
Hasonlorol irtam meg regebben. Szerintem kb. ugyanazt tudhatja...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2526 Dátum: 2011.07.08 19:24:35 »
Tudtok valamit, hogy melyik a legjobb navi androidra? Nekem az igo nem jön be... a sygic aurára pedig azt mondták, hogy nem okos...akkor?
Az Aura és a Navigon is jó, nem tudom, kinek volt baja a Sygic-kel, a legtöbb androidos ismerősöm azzal nyomja. iGO, ami Androidra van, elég buta (mivel nincs hivatalos iGO rá...)
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2527 Dátum: 2011.07.08 19:42:11 »
Ennek azért még utánaolvasok. Ha rádión, BT-n keresztül megy a muzsika, az nem jó ómen. Egyébként ha - akár átalakítóval - ISO csatin kötöd rá a fejre, az vezetékes jeltovábbítást feltételez.

Vezetéken megy a jel, persze. Csak gyakorlatilag ugyanazon a vezetéken, amin a telefon hangját is átviszi, nem külső CD tárként csatlakozik. Ha a fejegységen van AUX bemenet, arra is rá lehet kötni.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2528 Dátum: 2011.07.08 19:46:22 »
Hasonlorol irtam meg regebben. Szerintem kb. ugyanazt tudhatja...

Ennek a kistestvérét vettem meg (nekem nem kell az SD kártya olvasás és így bő 10k-val olcsóbb volt). A kék dobozig ugyanaz minden, csak a 9100 kijelzőjét a másik csatlakozóra kell kötni. Hasonlóak a tapasztalataim nekem is. Egyszerű bekötni házilag is, korrekt minőségben szól a zene, jó a kihangosítás.

pzs

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2529 Dátum: 2011.07.08 23:13:10 »
Tavaly nyaron 30ert vettem ujonnan 1 ev garival...  :sorcerer:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2530 Dátum: 2011.07.14 14:20:26 »


Na bakker ezt a fotómontázst. Ezeröcsivel száguldunk a telefonos navigáció irányítása mellett a pálmafák között...  [rohog]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2531 Dátum: 2011.07.14 18:20:28 »
A fordulatszámmérőből kiindulva nem lehetett csendes... [rohog]
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2532 Dátum: 2011.07.14 18:49:28 »
Ja, stabil harmadik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2533 Dátum: 2011.07.14 19:09:55 »
A fordulatszámmérőből kiindulva nem lehetett csendes... [rohog]
Miért, hol áll a fordulatszámmérő?
Ha arra a sárga csíkra gondolsz, ami 5500-on áll, az csak a sárga jelzés vonala a középpontból húzva  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2534 Dátum: 2011.07.25 11:08:31 »
Nincs telefonos topik ezért itt kérdezem. Adott egy Nokia 6303 (nem tudom, hogy I meg Classic stb, de ez mindegy is). A kijelzőjén két vékony csíkban sötét, olyan, mintha azok a pixelek meghaltak volna. A telefon nem esett le (vagyok sokszor, de az elmúlt napokban nem), meg semmilyen durva hatás nem érte. Mi lehet ez? Haldoklik a kijelző? T-mobile-nál vettem, mennyi garancia van ezekre? (2009. novemberében vettem).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...