Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777429 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2505 Dátum: 2011.07.01 15:27:34 »
ennyire retek a gari nélküli használt iphone? hát ez meglepő..no mindegy akkor maradok a nokiánál
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2506 Dátum: 2011.07.01 22:42:25 »
ellenben az nem tetszett h mesélte h minden éjjel töltön van    :nono:

Akkor el kell, hogy szomoritsalak, kb 9-10orat bir ki intenziv hasznalat mellett.
(Metron zenehallgatas, szabadlevegon 3G/wifi, allando skype, ebay, netezes, stb...)

meloba fel kell dobni toltore ::)
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2507 Dátum: 2011.07.02 13:51:45 »
Attól függ, hogy ki hogy használja a telefonját. Az SGS-em 3-5 napig el tud menni az én használatommal. Másnál meg minden este töltős...
         

rupalaszlo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2508 Dátum: 2011.07.02 17:10:34 »
Nincs olyan weboldal, amiről iGO 8.3.4-es verzióhoz POI-kat lehet letölteni, vagy sebességjelző tábla+traffipax adatbázist?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2509 Dátum: 2011.07.02 18:03:10 »
Természetesen van. Guglizd ki. :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2510 Dátum: 2011.07.02 19:13:58 »
Pl innen: PIO

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2511 Dátum: 2011.07.05 12:30:50 »
Bocs, ha nem jó helyre írom, de talán a "kütyükhöz" elmegy:

Úgy döntöttem, beruházunk egy normális multimédia központra, mert meguntam a sok lemez vásárolgatást, meg a HD filmekhez kevés lemezterületet a DVD-n.
Gyakorlatilag a rendelésnél tartok, a választásom az ASUS O'PLAY AIR-re esett. Jó alaposan utánaolvastam tesztekben és a kezdeti kisebb malőröket mára firmware frissítésekkel helyretették.
Ami nagy előnye ennek a kis doboznak, hogy már tudja a Wlan-t is, de persze ezen full-hd filmet nézni még nem lehet az ingadozó Wlan miatt. Viszont zenehallgatásra, kép nézegetésre így is tökéletes lesz.
Veszek mellé egy 3,5-es 1Tb-s külső vinyót, ami egyúttal a biztonsági mentéseim helye is lesz.
Esetleg tudnátok nekem javasolni konkrét vinyókat, amik jó árban vannak, de megbízhatóak? Olyanra nincs kedvem fölösleges 4-5000Ft-kat kiadni, hogy rá van írva, hogy Samsung, vagy akármi. Lényeg, hogy egy megbízhatóan működő külső táppal ellátott cucc legyen.

Érdekelne az is, ha vkinek van ilyen ASUS cucca is, hogy mik a tapasztalatai vele...  :yes: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2512 Dátum: 2011.07.05 15:24:22 »
Egyrészt HDD adattárolásra nálam egyet jelent az 5400-as fordulattal. Lassabbak ugyan írás esetén, de olvasáshoz bőven elég gyorsak, kevesebbet fogyasztanak, halkabbak, és az élettartamuk is jobb lehet. Nálam a WB Green sorozata bevált, de a Samsungok se rosszabbak. Egy olcsó, pofás külső házba bármelyiket bele lehet dobni. Azt viszont fogod látni, hogy 1 TB qrva kevés, ha elindul a nagyüzemi HD-film gyűjtögetés. A 2 terás lemezek fajlagosan olcsóbbak már, mint az egyterások.

Másrészt biztonsági mentéshez, hát izé, szerintem kevés egy HDD... Ha tényleg fontosak az adatok, és komoly mennyiségről van szó, ami nem fér el 1-1 DVD-n, amit kéthetente megír az ember, akkor 1 lemezre bízni mindent kissé könnyelműnek tűnik. Egy RAID tükör már jobban hangzik. Ha tényleg számít a biztonság, és belefér anyagilag, akkor egy kétlemezes NAS és 2 db 2 terás vinyó lesz a megoldás.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2513 Dátum: 2011.07.05 15:44:03 »
 :D Na azért ennyire nem szándékszom elmerülni a témában, nem őrizgetek államtitkokat. Mindössze arról van szó, hogy per pillanat a laptop vinyómon van 27 Gb fénykép, amit meguntam mindig kiírogatni (meg az íráshoz összevárni), ezért arra gondoltam, hogy a terrás vinyót elosztom 3 partícióra, így 330Gb lesz fényképeknek, ami egy ideig elég lesz. Gyűjteni nem tervezem a hd-filmeket sem, csak, ha van egy-kettő, amit szeretnénk a jövőben megnézni, akkor az ráférjen. Ez lenne a második partíció feladata.
Aztán, a gyerkőcnek is illene valami kis gyűjteményt csinálni a Süsü-kből, meg a Magyar Népmesékből, meg ilyenek. Ezt tenném a 3. partícióra. Ha betelik, majd veszek egy másikat, de szerintem a mostani adattárolási szokásaim mellé elegendő lesz ez a mennyiségű tárhely.  ;)
Tudod, ez csak ilyen amatőr szint...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2514 Dátum: 2011.07.05 16:53:02 »
Másrészt biztonsági mentéshez, hát izé, szerintem kevés egy HDD... Ha tényleg fontosak az adatok, és komoly mennyiségről van szó, ami nem fér el 1-1 DVD-n, amit kéthetente megír az ember, akkor 1 lemezre bízni mindent kissé könnyelműnek tűnik. Egy RAID tükör már jobban hangzik. Ha tényleg számít a biztonság, és belefér anyagilag, akkor egy kétlemezes NAS és 2 db 2 terás vinyó lesz a megoldás.
Egyetértek. Pont a "biztonsági adatmentés" az, amit nem szabad hordozható winyóra tenni. Arról nem is beszélve: minél nagyobb tárhelyed van, ami meghibásodhat, annál nagyobb adathalmazt veszítesz el, amikor pl. véletlenül leejted. Átmeneti adattárolásnak megfelel, de biztonsági adatmentésnek nem. Bár a magán fotókollekciód nem államtitok fontosságú valóban, gondolj bele: mennyire fájna, ha egyik pillanatról a másikra elveszítenéd az összeset?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2515 Dátum: 2011.07.08 07:39:18 »
Tegnap sikeresen beszereltem egy Parrot márkájú BT kihangosítót és zenelejátszót az Avensisbe. Rém egyszerű, csak be kell kötni a cuccot a fejegység elé. Szuperul működik. Olcsóbb mint egy Dension iPod dokkoló, pedig ez kihangosító is, valamint az iPodon kívül BT-n és AUX bemeneten keresztül, valamint USB stickről is játszik le zenét. Remélem a hosszú távú tapasztalatok is jók lesznek vele, elvileg 2 év garancia jár hozzá.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2516 Dátum: 2011.07.08 08:13:41 »
Másrészt biztonsági mentéshez, hát izé, szerintem kevés egy HDD... Ha tényleg fontosak az adatok, és komoly mennyiségről van szó, ami nem fér el 1-1 DVD-n, amit kéthetente megír az ember, akkor 1 lemezre bízni mindent kissé könnyelműnek tűnik. Egy RAID tükör már jobban hangzik. Ha tényleg számít a biztonság, és belefér anyagilag, akkor egy kétlemezes NAS és 2 db 2 terás vinyó lesz a megoldás.
Egyetértek. Pont a "biztonsági adatmentés" az, amit nem szabad hordozható winyóra tenni. Arról nem is beszélve: minél nagyobb tárhelyed van, ami meghibásodhat, annál nagyobb adathalmazt veszítesz el, amikor pl. véletlenül leejted. Átmeneti adattárolásnak megfelel, de biztonsági adatmentésnek nem. Bár a magán fotókollekciód nem államtitok fontosságú valóban, gondolj bele: mennyire fájna, ha egyik pillanatról a másikra elveszítenéd az összeset?
Ebben erősen igazad van. Bár én nem hurcolgatnám sehova, de mégis elég lehet akár egy véletlen mozdulat, és máris megvan a "baj". Erre, akkor valószínűleg majd veszek egy másik tárolót is, amit csak és kizárólag mentésekre fogok használni. Köszi a tippet mindnyájatoknak, hasznos infókat adtatok!  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2517 Dátum: 2011.07.08 09:13:11 »
Régi probléma ez az adatmentés. Az 1 helyen meglevő adat az nem adat, ha 2 helyen megvan, az már valami, ( pl raid tükör, vagy külső egység) de a legbiztosabb, ha 3 külön helyen van, és a 3. hely lehetőleg távol legyen a másik kettőtől. ( ugyanis betörés, tűz, árviz - is jöhet, de elég egy közeli vilámcsapás, és az összes éppen bekapcsolt, vagy csak konnektorba dugott készülék enged a természet erőinek, és jobblétre szenderül. )

Villámcsapás ellen a szünetmentes, vagy a túlfeszvédős elosztó is csak korlátozottan véd, ha túl nagy a feszültséglökés az is összeéghet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2518 Dátum: 2011.07.08 09:20:44 »
ha már villámcsapás: kollégám társasház a szomszéd parabolaantennába becsapott a villám. a tüske végigszaladt a koax hálózaton és a modemből kijövö LANban folytatta!  :ph34r:
kuka:
-modem
-setup box. ha ez nincs az LCD TVnek is kuka, ez védte meg a TV-t.
-wlan router
-a router LANra rákötött 2 gép és noti alaplap
-cirkó

kb 500 a kár :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2519 Dátum: 2011.07.08 10:47:21 »
Tegnap sikeresen beszereltem egy Parrot márkájú BT kihangosítót és zenelejátszót az Avensisbe. Rém egyszerű, csak be kell kötni a cuccot a fejegység elé. Szuperul működik. Olcsóbb mint egy Dension iPod dokkoló, pedig ez kihangosító is, valamint az iPodon kívül BT-n és AUX bemeneten keresztül, valamint USB stickről is játszik le zenét. Remélem a hosszú távú tapasztalatok is jók lesznek vele, elvileg 2 év garancia jár hozzá.

Nájsz! Konkrét típust tudsz mondani?