Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777589 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2430 Dátum: 2011.04.15 15:30:55 »
Ezekkel nagyjából én is tisztában vagyok, de néhány éven belül csak elérhetőbbé válik a HD adás a tv-ben is. (Jelenleg 5 csatorna kedvéért nem fogom megvenni a 2000Ft-os hd csomagot - főleg h ebből legfeljebb 1-2-t néznénk valójában)
Szóval a fullHD-val azt szeretném elkerülni hogy ne váljon műszakilag elavulttá a most megveendő TV néhány éves időtávban.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2431 Dátum: 2011.04.15 15:48:11 »
Szeretnék értőtől kérdzni egyet:

Miért jobb a plazma, mint az LCD TV?  Mármint a képalkotás tárgyában.
Én úgy tudom, hogy a plazma többet is fogyaszt, mint az LCD, ráadásul ha jól tudom 3000 üzaó után cserélni kell a lámpáját is.

Szóval egy egyik kérdés a képalkotás, a másik meg a gazdaságosság.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2432 Dátum: 2011.04.15 16:06:37 »
...ne váljon műszakilag elavulttá...

Az első pillanattól kezdve nem fogod olyan közelről nézni, hogy kijöjjön a felbontás előnye. A műszaki elavultság pedig jelentkezik máris: TN Film panelen mozizni?

...ha jól tudom 3000 üzaó után cserélni kell a lámpáját is....

A plazmának nincs lámpája. Az a projektoros tévé volt, olyat már nem nagyon kapsz sehol.

Ha olcsóbb kategóriáról beszélünk, több szempontból is jobbak a plazmák. Egyrészt természetesebbek a színei, másrészt nagyságrendekkel jobbak a betekintési szögei, továbbá - mivel a megvilágítás képpontonént történik - jobb lesz a dinamikus kontraszt, szebb lesz a fekete. Az olcsó LCD-kben ugyanolyan technológiájú, TN Film panelek vannak, mint az olcsó monitorokban - ehhez nem tudom, mit lehet még hozzáfűzni... A modern plazmák kb. ugyanannyit fogyasztanak, mint a hasonló méretű és felbontású LCD-k, nem melegszenek. Hátrány: az ún. ghosting, amit egészen addig észre sem veszel, amíg nem kezded tudatosan keresni, ill. a beégés esélye. Számomra olcsó kategóriában egyértelmű a plazmák előnye, olyan 3-400 rongy körül kezdenék el LCD-n mint alternatíván gondolkodni. Klasszak a Samsung LED tévéi, bár nekem túl ragyogóak, műviek a színeik, de ezen kulturált beállítással lehet segíteni. Egyébként a Pioneer (discontinued :( ) KURO szériája, ill. a Panasonic azon technológiát használó, igen drága plazmái jönnek be legjobban.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2433 Dátum: 2011.04.15 16:19:05 »
A LED TV-t én is talonban tartom, mint alternatíva  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2434 Dátum: 2011.04.15 16:28:15 »
Köszi, Satriani a gyors választ. 
Szóval fekete:  Van egy Bravia LCD-nk, azon valóban a fekete hagy kívánni valót, szó ami szó.  Viszont nemrég vettünk egy Samsung LCD-t - talán valamikor beszéltünk is róla a beépített médialejátszó kapcsán, ha jól emlékezem - és azon brutál jó a fekete, és valóban az. Nyilván ez a két tévé közötti 3 év technológiai fejlődése miatt van. Mondjuk nincsen plazma a lakásban, így aztán nem tudom mellétenni. Nekünk ezidáig bejött az LCD. 

Ja, a Bravia 106 cm-es, a Samu meg 42"-os. Bocsánat, hogy keverve írom, de valahogy így maradt meg bennem.

Szóval akkor legközelebb plazma, vagy LED legyen a befutó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2435 Dátum: 2011.04.15 22:23:21 »
Ha olcsóbb kategóriáról beszélünk, több szempontból is jobbak a plazmák. Egyrészt természetesebbek a színei, másrészt nagyságrendekkel jobbak a betekintési szögei, továbbá - mivel a megvilágítás képpontonént történik - jobb lesz a dinamikus kontraszt, szebb lesz a fekete. Az olcsó LCD-kben ugyanolyan technológiájú, TN Film panelek vannak, mint az olcsó monitorokban - ehhez nem tudom, mit lehet még hozzáfűzni... A modern plazmák kb. ugyanannyit fogyasztanak, mint a hasonló méretű és felbontású LCD-k, nem melegszenek. Hátrány: az ún. ghosting, amit egészen addig észre sem veszel, amíg nem kezded tudatosan keresni, ill. a beégés esélye. Számomra olcsó kategóriában egyértelmű a plazmák előnye, olyan 3-400 rongy körül kezdenék el LCD-n mint alternatíván gondolkodni. Klasszak a Samsung LED tévéi, bár nekem túl ragyogóak, műviek a színeik, de ezen kulturált beállítással lehet segíteni. Egyébként a Pioneer (discontinued :( ) KURO szériája, ill. a Panasonic azon technológiát használó, igen drága plazmái jönnek be legjobban.
Nekem is Pioneer van, a KURO-t megelőző széria: Ez.
Teljesen meg vagyok elégedve vele.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2436 Dátum: 2011.04.16 00:01:09 »
Megnéztem ma élőben a 100k alatti Tv-ket. Ami vállalható: Pana L32C3, Samsung LE32C530F és az LG LE3300 (ez LEDTV).
Ami jelentős ugrást hoz gyors mozgású apró részletekben, az a 100Hz (vagy több), de árban ott már van egy lépés.
2-2.5 méterről nézve nem látni pixelességet (normál tv adás ment, nem optimalizált HD animáció).

Plazma kontra LCD: ki volt téve két Pana, árban egy szinten lévő LCD és plazma, ugyanaz a BD forrás ment mindkettőn, direkt a mozgáslekövetésre kihegyezve. Kétségtelen, hogy az apró részletekkel rendelkező mozgó tárgyak (történetesen egy közelrő vett teniszlabda szőrei) vagy háttér (plakátsor mellett elhaladás) a plazmán nagyságrendekkel "pontosabb" lekövetést ad. Az LCD ilyen esetben fárasztja a szemet.
Ugyanakkor a Samsung LED és plazma közül az előbbi jobban tetszett.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2437 Dátum: 2011.04.16 14:45:15 »
Szeretnék értőtől kérdzni egyet:

Miért jobb a plazma, mint az LCD TV?  Mármint a képalkotás tárgyában.
Én úgy tudom, hogy a plazma többet is fogyaszt, mint az LCD, ráadásul ha jól tudom 3000 üzaó után cserélni kell a lámpáját is.

Szóval egy egyik kérdés a képalkotás, a másik meg a gazdaságosság.


Nem jobb a plazma, csak más. A plazma többet fogyaszt, de ezen a téren sokat javult. Nem lámpacsere van, hanem a plazma fényereje csökken szép folyamatosan 2-3-5 év alatt feleződhet, technológiától függően. A legnagyobb nyüg még mindig a képtartalom beégése, az erős tükröződés ami miatt sok plazma csak elsötétitett szobában igazán használható, és az LCD-hez képest mélyebb fekete is csak ilyenkor érzékelhető.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2438 Dátum: 2011.04.16 20:05:26 »
sok plazma csak elsötétitett szobában igazán használható, és az LCD-hez képest mélyebb fekete is csak ilyenkor érzékelhető.
Ezt megerősítem, bemutatótermi fényviszonyok között az LCD-n "feketébb" volt a fekete.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2439 Dátum: 2011.04.16 20:53:04 »
Ezért baromi nehéz jó döntést hozni bemutatótermi fényviszonyok között: otthon egészen mással szembesül az ember. Nekem anno volt olyan szerencsém, hogy a Panasonic márkaboltban a kedves eladók javasolták, hogy menjek be nyitáskor, akkor kevesen vannak, és lekapcsolgatták a kedvemért a lámpákat. Onnantól a maradék kétségem is elszállt.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2440 Dátum: 2011.04.16 22:32:45 »

Szóval akkor legközelebb plazma, vagy LED legyen a befutó.

Én a Panasonic plazmákat preferáltam, és 2 hete vettem is egyet. Sima LCD szóba sem jött, a LED-es meg gondolom kicsit drágább.. 42es full hd Pana plazmák olyan 160-180ezerbe kerülnek....más kérdés, hogy az arukereso.hu olcsobbat.hu kidob jó árakat, csak azokat már nem forgalmazzák.
Szóval egy LED LCD 42colban gondolom drágább.
Amiről nem esik szó, az a méret.
Én az 55cm-es daewoo tv-mhez voltam szokva. Ez után a szüleim 42es plazmája baromi nagynak tűnt, aztán hónapról hónapra "összement"... a saját 42es plazmám 2hét után - kis túlzással - kicsinek tűnik, vagyis simán jó lett volna akár eggyel nagyobb is. Persze vigyázni kell, hogy a nappaliról az embernek ne egy mozi jusson eszébe, szóval nem jó átesni a ló másik oldalára sem...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2441 Dátum: 2011.04.17 07:10:41 »
nekem a 94centis plazma is teljesen elég. néha ha fáradt vagyok nem is tudom nézni  hanem a kistv-t nézem a hálóban
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2442 Dátum: 2011.04.17 08:43:12 »
nekem a 94centis plazma is teljesen elég. néha ha fáradt vagyok nem is tudom nézni  hanem a kistv-t nézem a hálóban

Nekem meg elég a 42col, de el tudnék képzelni egy nagyobbat is....

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2443 Dátum: 2011.04.17 19:54:30 »
Mi azt hittük, hogy az 50" sok lesz, eredetileg 42"-ost akartunk, de jó árban az 50"-os volt. Hát egyáltalán nem bántuk meg.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2444 Dátum: 2011.04.17 20:12:04 »
Kis túlzással, nincs túl nagy TV.
Nekem is max 1 hétig volt "nagy" a 42"-es, ma már csak elégséges  :D