Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778401 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2310 Dátum: 2011.02.18 07:44:43 »
Mondanál bővebb véleményt róla? Minőségérzet, műanyag burkolat, karcolások, idegesítő dolgok, moddoltad-e vagy gyári a fw, van-e bármi hiba, fagyás, milyen képeket készít, mennyire túl széles, stb.?  :szemez:
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2311 Dátum: 2011.02.18 08:19:09 »
Huhh. Megpróbálom. :)

Minőség? Műanyag, de nekem bejön. Ugyanis emiatt igen könnyű, nem húzza a zsebemet. Szoktak panaszkodni a hátlapra, nálam semmi probléma vele, nem karcos. A kijelző meg pláne, gorilla glass. Sosem volt rajta fólia és mégsincs rajta makula.

Idegesítő dolgok? A Samsung kezdeti bénázása a firmware-ekkel (a legeslegelsővel 2x ki is fagyott, de azóta semmi ilyesmi), a nyár végén kiadott JM2-től (még mindig 2.1-es volt) lett igazán használható a telefon.

FW. A kezdetekben maradtam a gyárinál. Aztán kipróbáltam egy enyhén módosított fw-t és azóta ha nem is hetente rakok fel új ROM-ot, mint néhányan, de kipróbáltam már pl. a Cyanogent is. Jelenleg egy gyári firmware-en alapuló custom ROM van fent, módosított kernellel, néhány tuninggal. Ez az Android szépsége. Midnen módosítható és ha van megfelelő méretű közösség az adott modell mögött, akkor hihetetlen javulásokat lehet elérni.

Képek? Csak nagy néha fényképezem vele, de ahogy olvastam a Galaxy S kiemelkedő minőséget képvisel a telefonok között.

Méret. Nekem egyáltalán nem nagy, sőt, élvezem, hogy kényelmesen lehet a kijelzőjén (ami megint kimagasló) akár weboldalakat is olvasni.

Hátrányok:
- az RFS fájlrendszer használata miatt néhol kicsit döcöghet a telefon, ez természetszerűleg megszűnik bármely lagfix alkalmazásával. Létezik pl. ext4-et használó, a leggyorsabb pedig egy OneNAND megoldás.
- a Samsung terméktámogatása a HTC-vel összehasonlítva rosszabb (de még mindig fényévekre van pl. az SE-től)
- nincs vaku, ezt többen zseblámpának használják, szvsz fotózásnál semmi de semmi értelme

Előnyök:
- remek kijelző
- multimédiás képességek (filmlejátszás, zenehallgatás, fényképezés)
- nagyon jó grafikus teljesítmény, a most megjelenő kétmagos csodák is csak mintegy 25%-kal gyorsabbak
- erős processzor, nagy beépített tár
- nagykapacitású akksi
- valódi, öt ujjat is érzékelő multitouch (a Desire pl. csak kettőt tud)

Desire vs. GalaxyS. Rosszat ebből a kettőből nem tudsz venni. Amelyik jobban tetszik, azt vedd meg szvsz.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2312 Dátum: 2011.02.18 08:26:31 »
A chip neve Wolfson WM8994 és eszerint ugyanez van a Wave-ben is, ahogy sejtettük.

...Ja és hogy mit vennék ma?...

Köszi! Mondjuk zenére egyáltalán nem használok telefont, arra ott az iPod, de azért jó tudni, hogy a Wave-ben van potenciál, amit sosem fognak kihasználni.  :devil:

Ezek mondjuk még nem adnak túl sokat a Galaxy S-hez képest. Persze ez a kütyü-téma a legritkább esetben racionális kérdés, de azt mondom, neked nem érné meg cserélni. Majd ha a kétmagosokról kiderül, hogy bírják akksival, és valóban adnak valami pluszt a puszta processzor-erőn túl is, akkor esetleg érdemes lenne elgondolkodnod. De ilyen kijelzőt akkor sem kapsz egy darabig máshol.

Gyöngyi, amennyire én tudom/értékelem, a Galaxy S hátrányai a következők: a tényleg csúcs anyagválasztású telefonokhoz képest visszafogottabb minőségérzet (ez mondjuk teljesen relatív, attól függ, honnan jön az ember; az 5800-hoz képest jobb, de mondjuk a Desire kézbe véve kellemesebb darab), nincs vaku (nem érdekelne, nem is fényképezek telefonnal), számomra fölöslegesen hatalmas tepsi, a Wave mérete sokkal jobban kézre áll, pedig az se pici. Egyébként marha jó telefon: iszonyat gyors, a piac egyik legjobb kijelzője (mindenképp dobogós; a Wave picit élesebbnek tűnik az azonos felbontásra jutó kisebb terület miatt, az iPhone4 is durva, és kb. ennyi vetélytársa van), karcolhatatlan védelem a kijelzőn, van viszonylag tisztességes támogatása, elfogadható az akksiideje, stb... Talán még a GUI-ba lehet belekötni, nekem a HTC Sense jobban bejön, mint a Samu-féle ikon-stílus (a Wave ikonerdeje sem a szívem csücske).

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2313 Dátum: 2011.02.18 08:32:29 »
Tudod mi a vicces? Hogy szvsz jobban szól az ipodnál...

Pl. a notebook-ként és asztali gépként is használható Motorola Atrix igen érdekel, vagy ott az Optimus 3D, aminek 3D-s a kijelzője. Vagy vehetjük a szintén kétmagos Galaxy S II-t is, aminek még jobb is a kijelzője, mert nem pentile matrixot használ és szintén SAMOLED, plusz a mérete is nagyobb (4,3''). De hogy irgalmatlan sokat kéne ezekre ráfizetni, az is biztos.

Egyébként a Touchwiz GUI simán lecserélhető, én is ADW launchert használok. Valamint vannak olyan részek, ahol jobb a Sense-nél (pl. tárcsázó, értesítési sáv).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2314 Dátum: 2011.02.18 08:44:08 »
Köszi srácok, a moddoló fórumokat bújom egy ideje. ;) Amúgy hasonlóan vagyok mint Satriani, a Sense cefetül bejön, ez a TW nem (de már láttam a lecserélhetőséget :D).
         

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2315 Dátum: 2011.02.18 08:53:22 »
Tudod mi a vicces? Hogy szvsz jobban szól az ipodnál...

...viszont nem integrálható vonalkimeneten keresztül autóhifihez, dokkolóhoz. ;) Nem is tudom, mikor hallgattam utoljára zenét fülhallgatón keresztül. Te milyen fülessel használod?

Az Atrix tényleg kúl, céges használatra simán el tudnám képzelni. Otthonra azért nem lenne jó, mert mégsem hagyhatom otthon egész nap, hogy torrenteljen, amíg dógozok. :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2316 Dátum: 2011.02.18 08:56:57 »
...viszont nem integrálható vonalkimeneten keresztül autóhifihez, dokkolóhoz. ;) Nem is tudom, mikor hallgattam utoljára zenét fülhallgatón keresztül. Te milyen fülessel használod?

Ez az én nagy bánatom is. Amúgy nem is értem pl. a Sonyt, hogy miért nem jön ki hasonló dokkoló rendszerekkel. A nagy gyártók ölbetett kézzel hagyták, hogy az Alma letarolja a zenelejátszó piacot...

Sokat vonatozom és olyankor mindig megy. A Samu gyári agybadugós fülesével, meglepően jó.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2317 Dátum: 2011.02.18 19:17:06 »
felfrissiteném az IGO8am mert rettegek h belefutok vmi 30+ mikulásba  :censored:
ez az meg oldal fizetős lett?  :censored:

http://speedcams.hu/hu/fooldal

amugy a hazai megállni tilos tábla körüli kamerák egy egyéb "nyerőgépekről"  nincs vmi igo-ba applikállható adatbázis?
éjjelente állandóan én vagyok a haverszállitó taxi és nagyon nem szeretnék ajándékot ezért  :helpsmilie:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2318 Dátum: 2011.02.21 20:44:43 »
Én is nézegettem az SGS-t és a Desire-t. Végül Motorola Defy lett belőle.  Ár/érték arányban verhetetlen. ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2319 Dátum: 2011.02.21 20:49:05 »
Ár/érték arányban a ZTE Blade verhetetlen. A Defy amúgy nagyon jópofa, és minőségi cucc, járt nálam (csak vigyázz, legyen garis, mert gyárilag előlapi hangszóróhibás volt pár széria - többek közt a nálam járt teszttelefon is). Csak én ragaszkodtam a nagy és AMOLED kijelzőhöz, így lett SGS.  :)
         

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2320 Dátum: 2011.02.21 21:07:58 »
Igen, tudok róla, direkt Motoker 2 éves garanciával vettem, erre tönkrement a Motoker.  :cry:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2321 Dátum: 2011.02.21 21:51:21 »
Ár/érték arányban a ZTE Blade verhetetlen. A Defy amúgy nagyon jópofa, és minőségi cucc, járt nálam (csak vigyázz, legyen garis, mert gyárilag előlapi hangszóróhibás volt pár széria - többek közt a nálam járt teszttelefon is). Csak én ragaszkodtam a nagy és AMOLED kijelzőhöz, így lett SGS.  :)

Állítólag jó kis telók,csak kicsit ismeretlen még a piacon így nyilván a szervizek sem olyan tapasztaltak belőle.
Amikor telefont vettem akkor kicsit megtapiztam én is, végül SE X8 lett :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2322 Dátum: 2011.02.21 21:52:55 »
A ZTE konkrétan egy kibeba nagy gyártó. Csak itthon általában nem ZTE néven futnak, ezért "ismeretlenek". Érdemes megnézni a Yodafone és T-Mobile saját márkás telláit. Mind Huawei vagy ZTE. ;) Eszméletlen durva a Blade amúgy, főleg annyiért...
         

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2323 Dátum: 2011.02.21 21:58:02 »
Jaja és tud majd rajta újabb Android is futni ,ezzel szemben az X8-on 2.1 tud max futni. Bár nekem már ez is tökéletesen megfelel.

Amúgy hallottam már olyat,h mivel rohadt sok pénz van a cégben meg minden,meg mivel van Zegen mobiltelefongyár ezért akár jöhetne Zegre is a cég és akkor ZTE focicsapata, ZTE kosárcsapat...de hát ez kb olyan szintű pletyka,h kb semmi alapja nincsen :D Csak jól hangzik :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2324 Dátum: 2011.02.21 22:02:14 »
A ZTE konkrétan egy kibeba nagy gyártó. Csak itthon általában nem ZTE néven futnak, ezért "ismeretlenek". Érdemes megnézni a Yodafone és T-Mobile saját márkás telláit. Mind Huawei vagy ZTE. ;) Eszméletlen durva a Blade amúgy, főleg annyiért...
A ZTE nem egy klub Zalában ?  :D