Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778603 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2280 Dátum: 2011.01.25 23:42:14 »
Az arakat nezve max 1et. Nem eri meg versenyeznem vele.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2281 Dátum: 2011.02.03 01:39:18 »
nem kutyu, televizio.

Roviden; atvertek, buta voltam.

Hosszabban:
Beleszaladtam a tipikus szivasba :) benzinkutparkoloba vettemelektronikai cikket, tv-t, 32"-os 3D-s HD Ready Toshiba Regza.... Aztan hazaerve eszrevettem 1karcot, nem baj, bedugtam a konektorba, felgyulladt a piros led, majd bekapcsolva eletrekelt eletem elso sajat beszerzesu tv-je. A szobankba nincs semmi kabel, igy a kiprobalas kimerult a hangero +/- funkcio visszajelzojenek ellenorzesevel. Megnyugodtam, hogy jo vetelt csinaltam, hivtam edesanyamat, hogy vettem nekik egy nagyon csecse kis tv-t, a regi kepcsoves helyett, orult nagyon, leraktuk, elmentem dolgozni.
Szereztem dvd lejatszot, hogy akkor nezzuk mit tud a szep uj tv-m, de kapcsolnam be es a zold leden kivul semmi jelet nem mutatta az egeszsegessegnek.
Gyorsan bedugtam a scartot, dvd bekapcs, de a filmnek csak hangja volt, es a hangeroszabalyzora sem jelent meg a hogyallahangero piktogramm.
Szoval vettem egy nagyon szep hangszorot dvd-rol zenelni.

Azert lesz ami lesz alapon hazaviszem, utanakerdezek alkatresznek, baratom ingyen megcsinalja, ha javithato. Osszefoltozom mostmar azert is.
Boltba 600font /160ezer ft/ a srac 200fontrol inditott, megneztem, mondtam, hogy gyulolom a televizio fogalmat, nincs ra szuksegem, hagyjon beken. Jott a 150fontos ajanlat, meg mindig hatarozott nemet mondtam, vegul 100fontert, vagyis nagysagrendileg 30ezer forintert megvasaroltam. Bestbuynak tunt, ugy orultem, hogy elkertem a szamat is, mert akartam meg vasarolni (volt nala vagy 10tv, meg mondta, hogy laptop, ipod, minden van)a hazaut elott, ha minden oke, de nem minden oke.

Esetleg valakit erdekel megvetelre? :D
Karesz, valamibe beszamitod? :D
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2282 Dátum: 2011.02.03 07:24:22 »
Te sose nézed a svindlereket? :D :surrender:
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2283 Dátum: 2011.02.03 08:46:27 »
Nem néz tv-t, most mondta, így lemaradt a svindlerekről is. :)  Pedig abban tényleg volt már többször ilyen kocsiból elektronikus cucc árulós trükk.

Andris, szerintem add el az IKEA-nak, ott jó lesz a bemutatószobákba.  :lol:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2284 Dátum: 2011.02.03 09:26:15 »
nézesd meg egy hozzáértővel ha fődarab hibás akkor alkatrésznek talán elmegy.
én azért bekapcsoltam volna próbaképp vhol
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2285 Dátum: 2011.02.03 11:32:01 »
Ja, a tesóm is küldött haza fateréknek valami vetítős tévét Londonból, akkora mint a fél ház, működik is, megy rajta minden, csak az a baja, hogy hagja nincsen, nincsen benne a kontinentális, vagy "keleti" hangnorma. Így aztán szép és nagyon nagy digitális képkeretnek használható Sony TV.  :D
Átalakítani az meg egy vagyonba lenne, egyszerűen nem éri meg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2286 Dátum: 2011.02.03 12:15:35 »
Ja, a tesóm is küldött haza fateréknek valami vetítős tévét Londonból, akkora mint a fél ház, működik is, megy rajta minden, csak az a baja, hogy hagja nincsen, nincsen benne a kontinentális, vagy "keleti" hangnorma. Így aztán szép és nagyon nagy digitális képkeretnek használható Sony TV.  :D
Átalakítani az meg egy vagyonba lenne, egyszerűen nem éri meg.
Ha van benne HDMI vagy SCART akkor egy jó DVB-T set-top-box lehet megoldás.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2287 Dátum: 2011.02.03 12:46:31 »
így van . ki kell kerülni a TV tunerjének a hangrendszerét
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2288 Dátum: 2011.02.03 14:29:04 »
Nem néz tv-t, most mondta, így lemaradt a svindlerekről is. :)  Pedig abban tényleg volt már többször ilyen kocsiból elektronikus cucc árulós trükk.

Az átverés megtörténhet az áruházban is. Apám "gazdaságos" lapos TV-t vett, ami két héttel a garanciaidő lejárta után romlott el. Vagy kép volt hang nélkül, vagy hang kép nélkül, de a kettő együtt már nem. Felhívtam a garanciális szervizt, hogy garancián túl vállalják-e a javítást. No ekkor derült ki, hogy garanciában sem vállalták volna. Nem apám volt az egyedüli, aki így járt. A szervizben pontosan ismerték a - szerintük hamis - garanciajegyeket, és állították, hogy soha nem volt szerződésük a garanciális javításra. Hihetőnek tűnt, mert mi fizetős javítással akartuk megbízni őket, nem a költségeiket, hanem a bevételüket növeltük volna, mégis elhárítottak.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2289 Dátum: 2011.02.03 14:38:55 »
A törvény szerint garanciális időben a terméket nyugodtan oda is visszaviheted, ahonnan vetted. A hamisnak mondott garancialevelet az eladó köteles pótolni bármikor, ha a blokk/számla megvan, amivel bizonyítod, hogy tőle vetted. (gari után persze ez már úgyis mindegy)

Mi az Auchan-ba vettük a TV-t (ott volt 0%-os THM lehetőség és jó ár), de mire végeztünk a vásárlással annyian álltak az ügyfélszolgálatnál, hogy garlevél pecsét nélkül inkább hazamentünk. Pár nap múlva arra mentem (persze nem volt senki a pultnál), és lazán lepecsételték a blokk alapján. Sőt egy +2 éves extra garancia biztosítást is rendeltem hozzá.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2290 Dátum: 2011.02.03 14:43:47 »
Nem néz tv-t, most mondta, így lemaradt a svindlerekről is. :)  Pedig abban tényleg volt már többször ilyen kocsiból elektronikus cucc árulós trükk.

Az átverés megtörténhet az áruházban is. Apám "gazdaságos" lapos TV-t vett, ami két héttel a garanciaidő lejárta után romlott el. Vagy kép volt hang nélkül, vagy hang kép nélkül, de a kettő együtt már nem. Felhívtam a garanciális szervizt, hogy garancián túl vállalják-e a javítást. No ekkor derült ki, hogy garanciában sem vállalták volna. Nem apám volt az egyedüli, aki így járt. A szervizben pontosan ismerték a - szerintük hamis - garanciajegyeket, és állították, hogy soha nem volt szerződésük a garanciális javításra. Hihetőnek tűnt, mert mi fizetős javítással akartuk megbízni őket, nem a költségeiket, hanem a bevételüket növeltük volna, mégis elhárítottak.
Ez is szívás, de itt legalább teljes funkcionalitású árut vettetek, legfeljebb a származása, szervizháttere nem volt rendben.
András esetében - meg a hasonló átveréskor - pedig gyakorlatilag semmit sem kapsz a pénzedért.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2291 Dátum: 2011.02.03 16:12:42 »
Kikerem magamnak, mindig is nagyon tetszettek ezek a szep-nagy-vekony tv-k, de bekapcsolva nem kotnek le...
Igenis nagyon szep asztaldisz :yes:
Amugy meg nincs eltemetve az ugy, ha mentheto, akkor megmarad. Ha nem mentheto akkor kirakom a kutya ele, es csinalok par fenykepet polgarpukkasztaskepp :sorcerer:

Amugy Uvegtigrisesen: "Ezzel spec. ***tak"
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2292 Dátum: 2011.02.03 16:26:40 »
Ja, a tesóm is küldött haza fateréknek valami vetítős tévét Londonból, akkora mint a fél ház, működik is, megy rajta minden, csak az a baja, hogy hagja nincsen, nincsen benne a kontinentális, vagy "keleti" hangnorma. Így aztán szép és nagyon nagy digitális képkeretnek használható Sony TV.  :D
Átalakítani az meg egy vagyonba lenne, egyszerűen nem éri meg.
Ha van benne HDMI vagy SCART akkor egy jó DVB-T set-top-box lehet megoldás.
Az, ha jól láttam van benne gazdagon, köszi a tippet, ha megvan még a fateréknek, akkor majd mondom nekik a tippet, egy ideig a mosókonyhában volt, de már karácsonykor nem láttam, de lehet, hogy kitették a fatárolóba...  [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2293 Dátum: 2011.02.03 23:17:32 »
A törvény szerint garanciális időben a terméket nyugodtan oda is visszaviheted, ahonnan vetted. A hamisnak mondott garancialevelet az eladó köteles pótolni bármikor, ha a blokk/számla megvan, amivel bizonyítod, hogy tőle vetted. (gari után persze ez már úgyis mindegy)

A szervizes ember nevezte a telefonban hamisnak, helyesebb lenne inkább a fiktív elnevezés, és hiába cserélnék ki egy másikra, mert attól a szerviznek továbbra sem lesz garanciális javítási szerződése a terjesztővel.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2294 Dátum: 2011.02.03 23:36:46 »
A törvény szerint garanciális időben a terméket nyugodtan oda is visszaviheted, ahonnan vetted. A hamisnak mondott garancialevelet az eladó köteles pótolni bármikor, ha a blokk/számla megvan, amivel bizonyítod, hogy tőle vetted. (gari után persze ez már úgyis mindegy)

A szervizes ember nevezte a telefonban hamisnak, helyesebb lenne inkább a fiktív elnevezés, és hiába cserélnék ki egy másikra, mert attól a szerviznek továbbra sem lesz garanciális javítási szerződése a terjesztővel.
Nyilván úgy értettem, hogy a másik garlevelet, amit kapnál, azon már egy igazi szervíz neve szerepelne. Különben fogyasztóvédelem.