Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777548 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2160 Dátum: 2010.08.25 08:21:28 »
 :surrender:
Igen, én voltam, és írtam is h nem néztem még utána, a készülék sem volt még a kezemben...
Ez alapján megnézem mit lehet tenni, köszi!

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2161 Dátum: 2010.09.24 22:48:36 »
Kicsi OFF, aztán mégsem. Ma túlestem egy sikertelen, sőt, kimondottan bosszantó... Na jó, ne szépítsük, qrvára felb.szta az agyam egy idióta takonypóc, szóval ha egy mód van rá, még egyszer nem foglalkozom olyannal, aki elsőre sem bizalomgerjesztő. Venni akartam egy E66-ot Öcsémnek, ha már úgyis Pesten jártam. Körbejártam pár neppert, majd miután nekik nem volt, felhívtam egy hardveraprós hirdetést, akivel már előzőleg leveleztem. Az eleve egy rossz pont, ha valaki ismeretlenül nem köszön e-mailben, de gondoltam, semmi jelentősége, nem mindenkinek volt gyerekszobája, mégis lehet jó állapotú telefonja. A tag a telefont karcmentesnek, kiváló, újszerű állapotúnak hirdette, árban is ennek megfelelő volt. Szóval felhívtam, hogy hol nézhetem meg a telefont. Mondja, Csepel. Mondom, OK, 6 után lesz egy-másfél óra dolgom, utána megyek. Felhívtam 7-kor a címért, egy nyilvános parkot adott meg. Bő fél óra múlva a parkban voltam, hívom a gyereket, nem veszi fel. Ötször hívtam, mire végre felvette. Mondja, elment a barátnőjével vacsorázni, de az étterem címét megadja, menjek oda. Kimegyek a helyre, tag egy ránézésre 17 éves, bubifrizurás kölyök, a szeme sem állt jól. Bemutatkozom teljes névvel, ő meg "Dani". (Nyakam rá, hogy így _biztosan_nem_ hívják.) Mutatná a telefont a sötétben, mondom, menjünk már beljebb, hogy lássak is valamit. Egy ütött-kopott, halál karcos, szétcseszett csúszó mechanikájú hulladékot nyomott a kezembe. Mondom, ez valami vicc? Mondja, mi a gond? Mondom, ez karcos, le van ütve a sarka, soha telefonom nem nézett így ki, stb. Gyerek: "te tudod, neked mi a karcos". :D Úriember maradtam, nem volt könnyű.

Szóval keresek normális állapotú, használt E66-ot, ha valaki tud egyet, megköszönném.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2162 Dátum: 2010.09.25 07:34:17 »
a mai kölköknek más ma már az értékrendje hogy finoman fogalmazzak.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2163 Dátum: 2010.09.25 14:40:29 »
...hogy finoman fogalmazzak.
Ja...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2164 Dátum: 2010.09.26 19:09:55 »
Na a srác azt mondta,...
Köszi az infót.
Most értem vissza németektől és az variálások miatt a kocsinkban csak a telefon maradt navigáció gyanánt (a rendező cég autójával voltam, nem az Avensisszel). Szóval oflline módban (fene aki fizeti a rooming adatkommunikációt) is nagyon szépen működött, végig pontos volt, tudta a telepített kamerákat, sebesség határokat. A holdakat először lassan találta meg (2-3 perc), de aztán pöpecül működött.
Nekem is van rendes navi (TomTom GO730+TCM), persze, hogy kezesebb és jobb, de  szükség megoldásnak teljesen jó a gyári ingyenes navi a telefonon. Sőt, gyalogosan szerintem jobb is, mert pici és mindig kéznél van. Esténként jó hasznát vettük, amikor éttermeket, sörözőket kerestünk  :D

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2165 Dátum: 2010.09.26 20:10:45 »
Kerítettem E66-ot.  :cool2: Jó kis telefon ez. Feltettem Öcsémnek friss navigátort, más nem is kell a gyári dolgok mellé. Kiforrott az S60, korrekt üzleti platform, bizonyos dolgokban (mail, naptár) sokkal többet tud, mint a friss Wave-em (amit már nem is gyűlölök annyira).

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2166 Dátum: 2010.09.26 21:21:30 »
Ezexerint nem jött be a hullám. A minap gondolkodtam a feneségnek telefonon, és képbe került a wave is. De egy nyomorult IM klienst nem találtam rá, ezért végül Galaxy 3 lett belőle...

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2167 Dátum: 2010.09.26 21:51:46 »
De, bejött, csak az első pár hét gyötrelmes volt. Nem volt rá frissítés, buta az e-mail kliens és a naptár (két funkció, amit évek óta használok), a Kies egy trágyadomb, szóval pont az alapokkal volt bajom. Aztán megjött egy frissítés, amit fel is lehetett végre tenni, azóta nagyjából rendben vannak a dolgok. Néhány pozitívum:
- kegyetlen gyors!!!
- gyönyörű a kijelző
- némi gyurmázás, beállítgatás után alapfunkciók tökéletesen mennek
- multimédiában erős a gép (720p-s videó, nem csak parasztvakítás; normális fényképező, zenelejátszó) - huszadrangú, nem használom, ettől még így van
- jó telefonkönyv
- sok widget, némelyik használható is (pénzváltó, rss, gyorstárcsázó, htc clock koppintás, mail widget, stb)
- kúl játékok (othello, valami iq-akármi nevű kirakó, virus pang, parachute panic, stb, qrvasok van...) - ebben messze a legjobb telefonom eddig
- jó akksiidő (aktív használattal laza 3 nap)
- szép vas

Ha lenne rá egy rendes naptár widget (ami asszem galaxyra sincs, lévén ha jól tudom, a samuk a bondi apit használják, ami jelen verziójában butuska), ami tudja értelmezni a kéthetente ismétlődő eseményeket, illetve jönne az nDrive magyar verziója, semmi bajom nem lenne vele.

A Galaxy 3-nál mondjuk szerintem minőségibb a ház, jóval finomabb darab. IM kliens: uTalk, illetve a folyamatosan okosított Palringo.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2168 Dátum: 2010.09.26 22:17:14 »
Android-ozik itt valaki?

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2169 Dátum: 2010.09.26 22:23:08 »
HTC Desire , pár hónapja ..... miért ?
Android-ozik itt valaki?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2170 Dátum: 2010.09.27 07:44:17 »
Android-ozik itt valaki?
Spica Galaxy elég régóta. Miért?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2171 Dátum: 2010.09.27 08:17:54 »
A Galaxy 3-nál mondjuk szerintem minőségibb a ház, jóval finomabb darab. IM kliens: uTalk, illetve a folyamatosan okosított Palringo.

Persze, meg a kijelző is jobb. Mivel a Samsung Appsban hiába kerestem IM kliensre, hagytam a fenébe a dolgot és maradtam a járt útnál (Android).

Ezt a naptáros kérdésedet amúgy nem értem. Androidon van ötezerféle naptárkezelő kliens és widget. Nekem szépen megjelennek az ismétlődő cuccaim is.

Amúgy ez a kis Galaxy vicces egy jószág. Ha mindkettőn buhera nélküli gyári ROM van, még gyorsabb is picit a nagytestvérnél, 1,5 nap alatt merült 30%-ot az akksija, pedig használtuk is. A kijelzőt persze ne fél centiről nézd, mert akkor pixeles, meg LCD és nem AMOLED, és kevésbé minőségi anyagokból van összerakva, de nagyon klassz darab. Asszonkának pont jó lesz. :)

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2172 Dátum: 2010.09.27 08:32:13 »
...Nekem szépen megjelennek az ismétlődő cuccaim is...

Azok is, amik kéthetente ismétlődnek, mondjuk 3 hónapon át? Ugyanis a naptár a Wave-ben is tudja kezelni ezeket, szépen szinkronizál az outlookkal, viszont a widgetek nem jól látják, heti ismétlődésnek veszik a kéthetit is. Erről nem is a telefon, nem is az oprendszer, hanem a bondi tehet, aminek mostanában jön ki az 1.1-es verziója, és talán hoz némi előrelépést.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2173 Dátum: 2010.09.27 08:47:00 »
...Nekem szépen megjelennek az ismétlődő cuccaim is...

Azok is, amik kéthetente ismétlődnek, mondjuk 3 hónapon át? Ugyanis a naptár a Wave-ben is tudja kezelni ezeket, szépen szinkronizál az outlookkal, viszont a widgetek nem jól látják, heti ismétlődésnek veszik a kéthetit is. Erről nem is a telefon, nem is az oprendszer, hanem a bondi tehet, aminek mostanában jön ki az 1.1-es verziója, és talán hoz némi előrelépést.

A Jorténak ez nem gond.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2174 Dátum: 2010.09.27 10:50:24 »
Rá kellett keresnem, mi is az. :)

Szoftveres oldalról messze az android a legígéretesebb platform, ez nem is kérdés. Ezt az egyet sajnálom a Wave-ben. De van remény, elvileg készül a "wavedroid", ami pont az, aminek a neve alapján tűnik.  :sorcerer: