Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778228 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2130 Dátum: 2010.08.18 20:31:37 »
Nekem semmi bajom a Samukkal. Jelenleg 3 üzemben, kettő tarcsiban. Ebből az egyik ismét üzemben lesz, ha lejár a hűségidő.
Arról nem is beszélve, hogy speciel TV-ben 4 Samu és egy Sony Bravia, meg egy Orion van in Betrieb.

Ezúton is mégegyszer spec.thx Gyöngyinek a vásárlás előtti elemzésért.  :flowers: :flowers: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2131 Dátum: 2010.08.18 21:13:23 »
Végül Wave lett. Mit mondjak, maga a vas egyszerűen döbbenet, nemhogy gyors, AZONNALI. Nagyon tisztességes az összeszerelés és az anyaghasználat, és a kijelző is eléggé rendben van. Odatettem egy iPhone 3GS mellé, simán állja a sarat, pedig az sem ronda. Az SE X10 sima TFT-jénél jobb, az tuti. A szövegbevitel gyász, nagyon béna vagyok. Az op.rendszer egyelőre egyáltalán nem áll kézre, logikátlannak tűnik és hiányoznak megszokott opciók, de majd végigrágom magam a kézikönyvön, aztán meglátjuk. Ha van/lesz rá tisztességes navigáció, office, naptár, és persze a legfontosabb: SUDOKU!!!, akkor csípni fogom, annak ellenére, hogy nem android.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2132 Dátum: 2010.08.18 21:18:15 »
Klassz! A tapasztalataid majd oszd meg velünk!   :clap: :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2133 Dátum: 2010.08.18 21:49:55 »
Ha van/lesz rá tisztességes navigáció...
Kívánságod... :D
         

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2134 Dátum: 2010.08.18 22:15:43 »
Ha van/lesz rá tisztességes navigáció, office, naptár, és persze a legfontosabb: SUDOKU!!!, akkor csípni fogom, annak ellenére, hogy nem android.
Platinum Sudoku 2

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2135 Dátum: 2010.08.18 23:53:40 »
Arról nem is beszélve, hogy speciel TV-ben 4 Samu és egy Sony Bravia, meg egy Orion van in Betrieb.
Waaz, Trotter! Hány szobátok van? :eek:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2136 Dátum: 2010.08.19 08:48:31 »
Klassz! A tapasztalataid majd oszd meg velünk!   :clap: :flowers:

Egyelőre a mail kliens akaszt ki rendesen. Egyrészt nem lehet benne egyszerre több mailt kijelölni (csak törlésnél), ilyet még nem is láttam. Magyarul letölt - mittudomén - 10 új fejlécet, be akarod őket állítani olvasottként, na, ezt _egyesével_ kell megtenni. Másrészt beállíthatod, hogy - mondjuk - óránként kérje le a maileket, de azt nem, a nap mely szakában. Magyarul éjszakára le kell némítani a telefont, ha nem akarsz felébredni egy ebayes értesítőre. LOL, 2010. Harmadrészt mint minden normális mail kliensben, ebben is lehet korlátozni a letöltött üzenetek darabszámát, de ebben nem úgy működik, ahogy kéne: 10 üzenet az nem a legfrissebb 10 üzenetet jelenti, hanem 10, a telefonra még soha le nem töltött üzenetet. :D Ami ugye első szinkronizálásnál az utolsó 10 üzenet, majd a 11-20. legfrissebb, és a többi. A freemailes fiókomban van 180 mail, ezt 18 szinkronizálásnál mindig új üzenetként tünteti fel, 18. alkalommal néhány hetes üzeneteket fog újként hozni. :D Negyedrészt az sms-ek és a mailek _két_külön_ alkalmazást jelentenek, 2010-ben. De hogy átlátható legyen, készítettek egy "social hub" nevű izét, ami alatt normálisan együtt van az sms-fiók és a mail fiókok. Hogy ez se legyen tökéletes: alá betették a facebook üzeneteket is, amivel az a csodás, hogy ha rányomsz, elindul a _különálló_ facebook-kliens, de természetesen nem a fb-üzeneteket, hanem a fb-főoldalt nyitja meg. Ebből kilépni csak a "letevő gombbal" lehet (lévén az alkalmazásokban nincs általában kilép/bezár menüpont, gomb), az meg a főképernyőre dob, szóval a social hubba visszajutni csak menüből lehet.

Nem mondanám, hogy kézre áll, nem kevés számomra logikátlan dolog van benne. Mobilarena fórumán már meg is kaptam egy pattanásos rajongótól, hogy "ha ennyit fikázod, ménem adod el" :D Használni akarom, nem eladni. Szokni kell majd, az tuti. Mondjuk ha csak ennyit írok, akkor ez alapján tényleg azt is lehet hinni, hogy ez egy utálatos telefon, pedig ez nem így van. A hardver egy csoda, nem lehet róla rosszat mondani.

Kívánságod...[/url] :D

Köszi, ezt ismerem, csak még nem tudom, tisztességes-e. Nokia után azért fura, hogy nem ingyenes a navigációs program. (Mondjuk egy nyomorult microsd-t se tettek a csomagba, nem tudom, miért lepődöm meg bármin.)

Platinum Sudoku 2

Köszi, ez sajna javás, azt meg egy kínlódás használni a kijelzőn lévő virtuális gombokkal.

Van az alkalmazásboltban fizetős sudoku pár dollárért, de sajnos még itthon nem látszanak a fizetős tartalmak.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2137 Dátum: 2010.08.19 09:49:18 »
Az SMS-eket az Android is külön kezeli a mailektől. Winmo-n egy kliens volt, de ennek ellenére nehézkesebb volt használni. A Wave-en nincs vissza gomb? Mert nálam az lépked az applikációk között is.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2138 Dátum: 2010.08.19 10:20:49 »
Az lenne a legkevesebb, hogy külön van, ha legalább ez a nyomorult mail kliens rendeltetésének megfelelően működne.

Vissza gomb nincs. 3 gomb van: telefon "piros-zöld", és menü. Programból kilépni csak a "piros" gombbal lehet, esetleg hosszan nyomod a menü gombot, bejön a feladatkezelő, és onnan bezárod a programot.

Androidon normálisan működik az IMAP? Ezen a következőket tapasztalom:
- IMAP mappában olvasottként jelölt üzenet telefonon olvasatlan (azt már írtam, mennyire jó móka egyesével olvasottá állítani őket; a gmail fiókomban van >500 üzenet, még jó, hogy a többit learchiváltam)
- IMAP mappából webmail felületen törölt üzenet szinkronizálás után is megmarad a telefonon ("szinkronizálás", érted :D)
- ha a feladó mail címe szerepel a névjegyzékben, akkor az IMAP mappában lévő feladót átírja a telefonkönyvben található névre
stb.

Kimondom: a mail kliens egy fos kissé kiforratlan.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.19 10:22:31 írta Satriani »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2139 Dátum: 2010.08.19 12:10:22 »
Androidon rendesen működik az IMAP. Nincs alternatív mail kliens Badára?

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2140 Dátum: 2010.08.19 12:48:07 »
Nincs. Viszont felhomályosítottak, hogy ezen van Exchange Activesync, ezzel sikerült beállítani a gmailt: lehet szűkíteni az aktív órák számát, valódi a szinkronizálás, ahogy kell. A freemail - mivel POP, illetve nem támogatja az activesyncet - továbbra is kaki...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2141 Dátum: 2010.08.19 18:44:46 »
Waaz, Trotter! Hány szobátok van? :eek:
Van a konyhában is.... Jelenleg egy szobában két Plano van, de az egyiket most vettem ki az üzemből, helyette lett egy új Samu, de az másutt lett elhelyezve. Mindíg sok TV-nk volt... :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2142 Dátum: 2010.08.19 21:01:15 »
Satriani, azt tudtad, hogy jön a Naim kliens Androidra?  :devil:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2143 Dátum: 2010.08.19 21:42:59 »
Peti, a másik fórumon olvastam, hogy szívsz az outlook naptár szinkronizációval. A google calendar syncet (PC program) próbáltad már? Nálam tökéletesen működik.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2144 Dátum: 2010.08.20 08:39:51 »
Satriani, azt tudtad, hogy jön a Naim kliens Androidra?  :devil:

Ear, azt tudtad, hogy jön az Android a Wave-re?  :devil:

Peti, a másik fórumon olvastam, hogy szívsz az outlook naptár szinkronizációval. A google calendar syncet (PC program) próbáltad már? Nálam tökéletesen működik.

Köszi, próbáltam. Az sem az igazi: össze-vissza szinkronizál, mármint az outlook és a google calendar között. Egyszer a telefon bekavart, csinált néhány duplikált bejegyzést, azóta nem tudom kiegyenesíteni a dolgokat. Már töröltem mindent mindenhonnan, és kezdtem újra, de nem áll össze a kép. A google naptár nem akar rendesen frissülni: a kliens szerint szinkronizálás véget ért, de a netes felületen a naptár töküres, majd erre ráengedve a telefont a látszólag üres naptárból mégis talál néhány bejegyzést. Agyrém, majd ha lesz rá egy napom, folytatom...