Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777551 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2100 Dátum: 2010.08.14 10:54:52 »
Ezért kell figyelni arra, hogy ilyeneknél (pl. mobil, PNA) ne már több éves szériát vegyen az ember, mert hamar a végére ér.
Pontosan. Meg olyat, ami valamilyen módon okosítható később - ez a megjelenés után max pár hónappal ki szokott derülni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2101 Dátum: 2010.08.14 10:56:08 »
Az lehet, hogy jó lenne, mert 2007-es a kütyü és elég "okos"  ::)
Ha már elég okos, akkor nem értem a problémát. Újraokosítod  :yes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2102 Dátum: 2010.08.14 22:45:35 »
Most már ténlyeg én is kezdek meglapődni azon, hogy te meglepődsz ezen.
Persze nem muszáj ezzel egyetérteni, én sem értek egyet, de ellene mit lehet tenni?
Ez azért nem törvényszerű. Azért a termékek nagy részéhez van support, jól is néznénk ki, ha a háztartásban használt készülékeket azért kellene cserélni 3-4 évente, mert nincs hozzá porzsák, izzó ...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2103 Dátum: 2010.08.14 22:47:42 »
Ha már elég okos, akkor nem értem a problémát. Újraokosítod  :yes:
Egyszerűen nem értek hozzá. Ennyi. Ezért kérdeztem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2104 Dátum: 2010.08.15 14:30:48 »
Most már ténlyeg én is kezdek meglapődni azon, hogy te meglepődsz ezen.
Persze nem muszáj ezzel egyetérteni, én sem értek egyet, de ellene mit lehet tenni?
Ez azért nem törvényszerű. Azért a termékek nagy részéhez van support, jól is néznénk ki, ha a háztartásban használt készülékeket azért kellene cserélni 3-4 évente, mert nincs hozzá porzsák, izzó ...
Picit sántít a hasonlat, egy térképfrissítés nincs paritásban egy porzsák vagy izzócserével...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2105 Dátum: 2010.08.16 20:26:32 »
Picit sántít a hasonlat, egy térképfrissítés nincs paritásban egy porzsák vagy izzócserével...
Használhatóságban telejesen egyezik a párhuzam. Porszívót is lehet használni a régi porzsákkal, csak a hatásfoka lesz sz.r a készüléknek.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2106 Dátum: 2010.08.17 10:07:07 »
Ezért kell figyelni arra, hogy ilyeneknél (pl. mobil, PNA) ne már több éves szériát vegyen az ember, mert hamar a végére ér.

Talán ettől nagyok a nagyok, lásd Garmin és TomTom, hogy meglepően öreg készülékeikhez is van frissítés. Sőt mindenhez, csak a mai adatállományokat a legelső generációk szűk memóriájába nem lehet beletuszkolni, de ez az egyetlen limit.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2107 Dátum: 2010.08.17 10:28:04 »
Ezért kell figyelni arra, hogy ilyeneknél (pl. mobil, PNA) ne már több éves szériát vegyen az ember, mert hamar a végére ér.

Talán ettől nagyok a nagyok, lásd Garmin és TomTom, hogy meglepően öreg készülékeikhez is van frissítés. Sőt mindenhez, csak a mai adatállományokat a legelső generációk szűk memóriájába nem lehet beletuszkolni, de ez az egyetlen limit.
Most pont a TomTomnál vannak ebből balhék. Az új EU térképek túllépték a 2GB-os határt, így bizonyos készülékekre egyszerűen nem fér rá (a problémáról röviden). Így kényszerből régiókra osztották és egyszerre csak egy terület van a PNA-n (PC, laptop kell a régió váltáshoz). Amelyik készülék rendelkezik kártya olvasóval és beruház rá a tulaj egy 4 GB-os kártyát, az kis ügyeskedéssel láthatja az egész térképet. Van is zúgolódás a felhasználók körében. Praktikusabb lett volna, ha országonként lehetne kiválasztani, hogy melyikre van szükségem.
Egyébként a TomTom frissítési rendszerét nagyon korrektnek tartom. Én 2 év (8 alkalom) ingyenes térkép frissítést kaptam a tavaly vásárolt TMC-s 730GO-hoz. És akkor még ott van a Map Share is a térkép pontosításra.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2108 Dátum: 2010.08.17 20:00:40 »
Kutya életbe, annyira gáz a T-Mobile telefonkínálata... Elment az E71, holnap elmegy az M600i is, kéne egy jó kis készülék, amit két évig nyúzhatnék, és nem jutok dűlőre. Mondjuk kell nekem finnyázni...

- Hagyományos billentyűzet kizárt.
- E71 már volt, E72 áráért elvileg lennének androidos (jobb OS, jobb szoftverek) masinák, többi qwerty-s Nokia felejtős.
- Symbian eleve felejtős.
- Androidból van nekik Spica (nem tűnik tartósnak a háza), Hero (G2 Touch néven; nem tetszik a vas, amúgy szoftveresen kiváló lenne), SE X10-család (mini: szövegbevitel gyász; mini pro: kicsi; X10: drága :( ), Galaxy S (yoo nagy tepsi, drága).
- Ott a Wave, ami KIRÁLY lenne androiddal, főleg ilyen áron, de a bada rendszerrel nem szimpatizálok, az android bolt eléggé tele van klassz programokkal, a badához alig van valami...
- Meg ott az iPhone 3GS, ami alapvetően nem szimpatikus, de árban még beleférne.

...viszont a számomra legszimpatikusabb két androidos telefon, a HTC Legend és a Motorola Milestone nem kapható náluk.

Komoly probléma, ugye. :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2109 Dátum: 2010.08.17 20:20:19 »
Hehe, a Vodafone-tól most kaptam egy sms-t, hogy használjam az Opera Mini-t.  [rohog] [rohog] [rohog]
Ehhez képest  már másfél éve azt használom...  Igaz, mindíg a legfrissebbet. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2110 Dátum: 2010.08.17 20:24:13 »
A Herot szégyen, hogy még árulják, ezer meg egy éves tella. Ja és az X10 a nagy tepsi, nem a Galaxy S.  :devil:
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2111 Dátum: 2010.08.17 20:32:41 »
Milestone felejtős szvsz. Akadozik, lassúka. Egy deziré pl. ezerszer jobb.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2112 Dátum: 2010.08.17 20:35:24 »
         

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2113 Dátum: 2010.08.17 20:43:37 »
...Egy deziré pl. ezerszer jobb.

Ja-ja, azt már tisztáztuk, hogy az a csúcs, de 1. nem kapható a T-nél 2. igen-igen drága 3. házon belül van, ami jobban tetszik.

Legendet akarok.  :surrender: Vagy Motorola XT720-at, ami gyanús, hogy még be sem jött az országba.

Mindenesetre egy ingyenes időutazás lesz holnap újra elővenni a kedvenc kis Siemensemet.  :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.17 20:46:10 írta Satriani »

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2114 Dátum: 2010.08.17 20:49:15 »
...Ja és az X10 a nagy tepsi, nem a Galaxy S.  :devil:

Az se kicsi. :D Viszont jobban kézre áll, talán a hátlap formája miatt. No mindegy, nem lesz egyik sem, az tuti.

Wave-hez mit szóltok? Mennyire lesz zsákutca ez a bada-vonal?