Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777690 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2055 Dátum: 2010.07.30 22:11:07 »
A Nokia tervezői nagyot alkottak az E52 Navi Edition csomagban adott autós tartóval.
Mivel a jobb oldalon a kijelző teljes hosszában vannak a gombok (hangerő, hangvezérlés, fényképező, így csak a billentyűzet vonalában lehet rögzíteni a telefont, az alsó 1/3-ban, a tartó két oldalán kb- 5 cm hosszan fogja a készüléket). Igen ám, de a másik oldalán ott van a micro USB csati, amit a tartó ekkor kitakar.  Tehát vagy tartó vagy töltő, együtt nem megy. Gratula, okos tervezés  :hammer:
(miért nem lehetett a micro USB csatlakozót a készülék aljára tenni  :?: )

A telefonnal egyébként teljesen meg vagyok elégedve, most már teljesen belaktam. Érdemes felrakni az Opera Minit, mert bár a gyári böngésző sem rossz, de az Opera kevesebb adatforgalmat produkál ( ha szolgáltatói a net, akkor jól jöhet). Ismeri az e-mail szolgáltatók adatainak zömé, még a UPC mailnél sem kellett be- és kimenő címet adni (megsértődjek, hogy a citroenpicasso-s mailt kézzel kellet beállítanom?  ;) ), elég érzékeny a wifi (a lányom alap ASUS notiáján jobb) és fürgén teszi a dolgát.
A GPS is jól működik, bár még csak egy 115 km-es szakaszon terveztettem vele, de szerintem úgysem sokan akarják egy komplett svédországi utat egy ekkora kijelzővel abszolválni  :D Ha hagyjuk, hogy netet használjon, akkor nagyon gyorsan talált pozíciót (nem volt nagy adatforgalom). Én szerintem gyalogos navigációra használom majd, az autóban ott van a TomTom 730 Go TCM-mel.

Ahogy gyűlnek a tapasztalatok, folyt.köv.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2056 Dátum: 2010.07.30 22:17:50 »
...nagyjából két napot bír a Galaxy S.

Az szuper, főleg, ha a 3G-t bekapcsolva hagyod. (E71 3G-n, nap közben állandó netkapcsolattal gmail miatt 2 nap, ugyanez 3G nélkül 3-4 nap. Mail szinkronizálás kikapcsolva: alsó hangon 5-6 nap.)

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2057 Dátum: 2010.07.30 22:23:14 »
...E52...
A telefonnal egyébként teljesen meg vagyok elégedve...

A belét, szoftverét tekintve erősen olyan, mint az enyém. Opera Mini helyett/mellett próbáld ki az Opera Mobile-t is, dettó ugyanaz a kezelése, csak a Mobile szebb, jobban simítja a betűket. A gyári feladatkezelő helyett feltettem a Handy Taskmant, kegyetlen jó. Ha használsz instant messengereket, akkor fring a kulcsszó: ez integrálja a skype-ot, google talkot, msn-t meg ki tudja, még mit. Navigációra NDrive kellemesebb, mint a gyári szoftver, nekem legalábbis jobban kézre áll.

Összességében jó kütyük ezek az S60-as telefonok, még akkor is, ha az UI fölött eljárt kicsit az idő. Stabil, okos rendszer, csak a mail kliensét utálom.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2058 Dátum: 2010.07.30 22:38:13 »
A Handy Taskmant fenn van, éppúgy mint a Fring (E51 volt előtte, ott is ezeket használtam). A Fring nekem nagyon bejött, mert a nap nagy részén wifin vagyok és onnan tudok ingyenesen vonalas telefont hívni (Sip discount) és a Skyp-ot is elérem.
(már rakom is fel az Opera Mobilt, megnézem  :) )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2059 Dátum: 2010.07.31 11:01:05 »
most ment el a sógorom itt nézegettem a iphone3G telóját. magyar legelis trémobilos
ezen van GPS antenna? mutatta az igo simán ment . hanem 1 ( :eek:) napot bír csak. gyakorlatilag minden éjjel töltön van. ez igen nagy gáz..
Persze, hogy van benne GPS... ez manapság elvárás lassan a középkategóriában is. Ezer éve van rá navi, nem is egyféle. ;)
Az 1 nap viszont gáz, hacsak nem ronggyá használják tényleg. Volt rá olyan firmware, ami miatt 1 nap alatt lemerült, a javítás után 3-4 napig bírta ugyanazt a gyűrést ugyanaz a telefon. Az 5800-m 3-5 napig bírja egy töltéssel (márpedig ennek az akkuzabáló kijelzője van), ám tegnap GPS-szel kóricáltam a városban úgy 2-3 órát és fullról fél alá ment az akksi.  :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2060 Dátum: 2010.07.31 11:10:40 »
. Opera Mini helyett/mellett próbáld ki az Opera Mobile-t is, dettó ugyanaz a kezelése, csak a Mobile szebb, jobban simítja a betűket. A gyári feladatkezelő helyett feltettem a Handy Taskmant, kegyetlen jó. Ha használsz instant messengereket, akkor fring a kulcsszó: ez integrálja a skype-ot, google talkot, msn-t meg ki tudja, még mit. Navigációra NDrive kellemesebb, mint a gyári szoftver, nekem legalábbis jobban kézre áll.

Összességében jó kütyük ezek az S60-as telefonok, még akkor is, ha az UI fölött eljárt kicsit az idő. Stabil, okos rendszer, csak a mail kliensét utálom.
Az Opera Mobile egyáltalán nem olyan jó mint a Mini, ha az a fontos, hogy minél kevesebb adatot nyaljon be! A Mini 90%-os tömörítéssel dolgozik, a Mobile meg legjobb esetben is max 50%. Karcsú mobilnet előfizetés esetén a Mini a jó választás, egyébként pedig a Mobile-t akkor használom, ha otthon Wi-Fin mobilnetezek, mert tényleg az asztali böngésző élményét nyújtja. :)

A Fring tiltotta a Skype-ot! Arra már nem használható. Még a Nimbuzz is igen jó program.

Én az 5800 esetében (oké tudom, hogy más az UI), a nemrég portolt Orange Tsunami főképernyőt használom, nagyon szeretem. Érdekességképp megmutatom (érdemes megnézni a Nokiaprogramok.hu fórumát, nagyon kemény hackelések vannak benne és jó része legális, tehát a garit nem érinti, ha felrakod ;) ):

         

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2061 Dátum: 2010.07.31 11:30:59 »
Tudtommal a Mobile ugyanazt az "opera turbo" módot használja, ugyanazzal az eljárással, mint a Mini.

Köszi az információt, nem tudtam, hogy már nincs a fringben skype. Gondolom, ez verziófüggetlen.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2062 Dátum: 2010.07.31 11:37:48 »
Na várj, a Turbo egy plusz funkció és gyorsításra szolgál, nem adatcsökkentésre!
Elég friss a Fringes tiltás.
         

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2063 Dátum: 2010.07.31 12:23:46 »
A turbo azért tud gyorsabb lenni, mert kevesebb adatot forgalmaz így a szoftver. Magyarul a turbo maga a tömörítési eljárás. Kapcsold ki a turbót a miniben/mobile-ban, tölts be egy fórum főoldalt vagy egy nagyobb oldalt, mint pl. engadget, nézd meg, mennyi adat mozdult, majd ugyanez bekapcsolt turbóval, s lőn csoda.  :sorcerer:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2064 Dátum: 2010.07.31 12:33:25 »
Tudom, mi a Turbo és van köze ehhez, de az akkor is csak egy plusz funkció a Minin és a Mobile-on belül is. Leginkább a képek tömörítését jelenti. A Turbó léte nem egy olyan régi dolog.
http://help.opera.com/Windows/10.50/hu/turbo.html

Gyakorlati tapasztalat. Nézz meg vmit Minivel és nézd, hány kb-ot fogyaszt adott oldal, majd nézd meg Turboval Opera Mobile-lal.  :szemez:
Az egyértelmű, hogy a Mobile Turboval vagy nélküle is durva különbséget mutat letöltött adatmennyiség tekintetében.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.31 12:35:12 írta kleingy »
         

Satriani

  • Vendég

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2066 Dátum: 2010.08.11 13:15:27 »
No, megvan az E52. még tanulom, épp ezért vannak kérdéseim is. Hátha tudtok segíteni :szemez:

Egyrészt az Opera Mini érdekelne: elég csak simán csatlakozni, opera.com-ra menni, letölteni, oszt kész, vagy máshogy? Van esetleg ajánlott verziószám?

Másrészt: szinkronizáltam a régi telómmal (névjegyek, üzenetek, stb) Menet közben megállt, kidobta, hogy adatkapcsolat megszakadt. Lehet, hogy nem tudott mit kezdeni 1100 SMS-sel meg a 600 névvel? Ráadásul azóta villog az üzenetjelző kis boríték a sarokban és az Istenért se akarna onnan eltűnni. Már töröltem minden SMS-t (kimenő, bejövő, piszkozat, sablon) és még mindig ott villog a kis mocsok. Azóta volt újabb szinkronizálás, volt bejövő SMS, szoftverfrissítés, ki- bekapcsolás, minden, mégis ragaszkodik :helpsmilie:

Amúgy még kicsit furi, majdnem, hogy sok a funkció. Eddig ódzkodtam az okostelefonoktól, és még mindig nem vagyok 100%ig meggyőződve, hogy ilyet kellett vennem. Ami viszont tényleg klassz, az a wifi funkció. Használható, gyors, stb. :yes:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2067 Dátum: 2010.08.11 13:33:28 »
Grat! :yes:

Wi-Fire fel először is. www.opera.com jól mondod. Letölt, örül.
SMS-eknél állítsd be, hogy NE a SIM karira akarja tölteni, azért villog a boríték, mert a SIM-ed max 20-at tud asszem tárolni. :D
Valahol az üzenetbeállításoknál találod meg, hogy a memkarin tárolja, ne a C-n.

Javaslom a 3.04-re felfrissíteni az Ovi Maps-et, van hozzá térkép és magyar hang is, ezek pl az Ovi Suite-tal felrakhatók. Én szeressem.  :)

         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2068 Dátum: 2010.08.11 13:39:31 »
S lőn, boríték eltüntetve :clap: Ezer köszönet!

Még ma töltök Operát. Ovi megvolt tegnap este :)

Majd még beszámolok. :yes:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2069 Dátum: 2010.08.11 13:42:42 »
Egy tipp:
Opera Mini ha 3G-n netezel és töltsd le az Opera Mobile-t is, ezt Wi-Fi-re.
A Mobile ugyanis tényleg asztali böngészési élményt ad, míg a Mini a rendkívüli adatforgalom-csökkentésben nagy (jobban megy neki mint a Mobile-nak), ebből kifolyólag igen fapadosan jelenít meg mindent.