Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778028 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1965 Dátum: 2010.06.02 15:13:51 »
én már tuti nem veszek külön navit hanem hanem veszek egyben egy navis telefont rakás dróttal kevesebb
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1966 Dátum: 2010.06.02 15:14:48 »
Plusz eggyel kevesebb cuccot kell eltenni táskába (mert kocsiban ugye nem hagyunk értéket).  :)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1967 Dátum: 2010.06.02 17:35:57 »
Na úgy néz ki kiheveri a telefonom az úszó leckét  :clap:
Még vannak pici foltok a kijelzőn, világos képnél látszik, de talán az is elmúlik egyszer (ma egész nap a kávégép tetején melegedett a csészékkel  :D)


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1968 Dátum: 2010.06.03 16:39:20 »
én már tuti nem veszek külön navit hanem hanem veszek egyben egy navis telefont rakás dróttal kevesebb
Már ezen is túl vagyok. Miután a telefonos navim x@rba hagyott jó párszór, pont azért, mert azt hittem, hogy megúszom drótmentesen, inkább fogtam és vettem a PNA-mból még egyet, legyen inkább abból egy tartalék  :tt2:
x@rba hagyott: csontra lemerítette az Omniát az iGO kb. 30 perc alatt, ha nem volt töltőn. És akkor nem csak navi nélkül maradtam, hanem telefon nélkül is. Tragédia. Nokia E75 dettó ugyanez - jóformán nem merem be se kapcsolni rajta a navi alkalmazást, mert tudom, hogy akkor nem sok van hátra.

Nálam a navi alap - mivel nem Budapesten születtem, bár igaz, hogy 6 éve itt élek, nem ismerem csak a "kályhát": a munkahely - otthon - bevásárlás útvonalakon kívül csak egy pár megy még navi nélkül. Ha bárhova máshova el kell jutnom, akkor meg vagyok lőve GPS nélkül. Persze létezik papírtérkép, de azért a GPS gyakorlati használatban sokkal jobb, mint a papír. Így nem engedhetem meg magamnak, hogy lemerüljön a GPS-telefonom, mert akkor még telefonos segítségem sincs. Nem rossz a mobil navi - de azt amolyan "jó, ha kéznél van" kategóriának tekintem, ha netán nem saját autómmal vagyok és ki kell valahonnan kecmeregni, akkor végső esetben bevethető - ha épp nincs más, és az akksi nincs még félig.

Egyébként tényleg van még egy tartalék ugyanilyen PNA-m is, most hogy a szervizben hagytam az autót benne felejtve a tartómat, jól jött előkapni a tartalékot amikor egy másik autóval kellett gurulni a külváros világ végi útcáin. Szempont volt a tartalék kiválasztásánál, hogy egy az egyben csereszabatos legyen az "éles"-sel.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.03 16:41:51 írta robi »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1969 Dátum: 2010.06.03 16:41:10 »
Ezt az egészet meg lehetett volna oldani egy autós töltő beszerzésével. Mi is vettünk a GPS tartók mellé, ez alap, hisz minden telós navi leszívja rekordidő alatt az akksit, kinyúvad max 2 óra alatt.  :)
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1970 Dátum: 2010.06.03 16:54:51 »
Ezt az egészet meg lehetett volna oldani egy autós töltő beszerzésével. Mi is vettünk a GPS tartók mellé, ez alap, hisz minden telós navi leszívja rekordidő alatt az akksit, kinyúvad max 2 óra alatt.  :)
Hát néztem, az Omniához milyen autós tartókat lehetett kapni, hát kösz. Ha meg el adom a készüléket, a tartónak nincs értéke...
(ráadásul most ezek céges telefonok, cég nem állja a tartót, ha a telefont le kell adnom, maradok egy fölös tartóval)
És persze ha telefont cserélek, akkor kötelezően navit is kell cseréljek...
Aztán a legjobb navi alkalmazás, ami a legjobb magyar és kelet EU térképeket kezeli (iGO), csak WM-es telefonon fut, esetleg Ipnone-on. A Garmin nem nagyon jött be (bár egészen használható), a Nokia saját ingyenesnek nevezett játék navigációjához képest a papír térkép sokkal pontosabb errefelé, és egy pár alap-szolgáltatást pl. nem is nyújt.

Szóval ezért mondtam: Aki ritkán használja a navit, annak talán jó lehet a telefonos GPS, akinek ez nap mint nap fontos, annak a külön készülék ajánlatos. Akinek ez fontos, elfér a táskájába. Akinek nem fér el, az elvan navi nélkül is sztem...

Olyan ez mint a multifunkciós nyomtató: hiába ól-in-ván nyomtató+szkenner+fax+másoló, ha az összes funkciót lassan, drágán és sz@rul csinálja. Az ilyenekről mindig lebeszélem az embereket, helyette külön minőségi nyomtatót, szkennert, fax-ot szoktam ajánlani. Gyakran olcsóbban is kijön.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.03 16:57:39 írta robi »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1971 Dátum: 2010.06.03 17:01:27 »
Így egyet is értek veled, főleg az utolsó előtti bekezdéssel, leszámítva, hogy e-bayről egy autós tartó nemtom mennyi az Omniához (szerk, ugyanilyen van nekem is és perfekt), én most 500 forintért kaptam szállítással együtt az én telefonomhoz.

Tény, hogy nem használom napi szinten a navit és akkor sem pici, alig megtalálható utcácskákba járok, eddig nekem bőven elég volt, nem tudom, mi hiányzik neked a funkciókból, de kíváncsi lennék rá (nem kötözködés, de tényleg sose használtam semmilyen más navit ezen kívül, érdekel, hogy mit kéne még fejlődnie a térképeken kívül). Alapvetően én szeretem online térképen megnézni, merre kell majd menni és nem hallgatok a hüle tyúkra, nem szeretem ha beledumálnak a vezetésembe. :D Nem vagyok egy eltévedős és kétségbeesős típus.  :D

Azért irigyellek, hogy ilyen telót ad neked for free a cég. :D
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1972 Dátum: 2010.06.03 17:04:01 »
Egyébként itt az iGO új családtagja: iGO Primo



A legérdekesebb funkció sztem: „Intelligens útvonaladatok” - a hét adott napjának és az adott napszaknak megfelelően tervezi meg a lehető legmegfelelőbb útvonalat. Magyarán, a térképadatbázisban szerepelnek a legforgalmasabb útszakaszok átlagsebességei is napszaktól függően, és a szoftver ennek függvényében is tud tervezni.

Azaz: tudja, hogy általában hétköznap délután a Hungária krt. telített, ezért olyankor azt kikerüli a tervezett útvonallal, ha létezik gyorsabb alternatíva.

És végre van benne "teherautó" funkció is, tehát súlykorlátozott utakat, magasságkorlátokat is figyelembe veszi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.03 17:34:30 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1973 Dátum: 2010.06.03 17:16:42 »
nem tudom, mi hiányzik neked a funkciókból, de kíváncsi lennék rá (nem kötözködés, de tényleg sose használtam semmilyen más navit ezen kívül, érdekel, hogy mit kéne még fejlődnie a térképeken kívül).
Azt kérdezte tőlem a főnök valamelyik nap: "Mennyi idő alatt lehet Torinóba eljutni kocsival?". Óóó, gondoltam, hát itt ez a szép E75-ös okos telefon, 'tán csak megtudja ezt mondani nekem. Beizzítottam a jó kis Nokia maps-ot, megvártam, mig 3G-n leszipolyozta magának fél Európát online térképforrásból, majd:
- nem tudtam neki megadni egy kiindulási pontot. A kiindulási pont az mindig az aktuális GPS pozíciód. Na de én épületben voltam, GPS jel nélkül, és semmiképp sem akart elkezdeni útvonalat tervezni. Kénytelen voltam kimenni a szabad ég alá, hogy végre magához térjen, és elkezdjen gondolkozni.
- végre meglett az útvonal: sehol egy menüpont benne, hogy mennyi van hátra. Hány óra/perc, hány km. Ez úgy gondolom, alapvető.
Az iGO végül, a táskából kiszedve simán kibökte az adatot fél perc alatt, mert se online térkép, se GPS jel nem kell neki, hogy egy ilyen alapvető tájékoztató infót mutasson.

Alapvetően én szeretem online térképen megnézni, merre kell majd menni és nem hallgatok a hüle tyúkra, nem szeretem ha beledumálnak a vezetésembe. :D Nem vagyok egy eltévedős és kétségbeesős típus.  :D
Én sem, de annyira nem ismerem a várost, hogy 4 kereszteződés után már nem emlékszem merre kell menni. Nálam is le van halkítva a navi hangja (egyébként a nejem hangját vettem fel), rápillantással használom, a manőver előtt nézem meg, hogy hol kell letérjek.

Azért irigyellek, hogy ilyen telót ad neked for free a cég. :D
Köszi. Nem for free, egyébként, kemény meló van letéve érte, elhiheted.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1974 Dátum: 2010.06.03 17:24:40 »
Igen, GPS jel nélkül az utolsó ismert helyre tesz le (ahol utoljára megszakadt a kapcsolat), azonban ha megadod neki a címet, hogy hova szeretnél menni, gyakorlatilag megtervezteted vele az utat, akkor kiírja, mennyi van hátra (nagyon úgy rémlik, de majd megsasolom).

Az én tellámra szerencsére van telepített térkép (ez az online módszer nekem nem bejövős), az E75-re lehet, hogy csak online van, ez mondjuk copás. Viszont nem vágom, mert ha volt net a térképleszedéshez, akkor kellett volna, hogy net alapján megtaláljon téged a térképen, legalábbis 5800-nál ez van. A net segítségével még gyorsabban talál pozíciót a telefon. GPS nélkül pedig automatikusan háromszögeléssel cellainfo alapján behatárol.

Én sem, de annyira nem ismerem a várost, hogy 4 kereszteződés után már nem emlékszem merre kell menni. Nálam is le van halkítva a navi hangja (egyébként a nejem hangját vettem fel), rápillantással használom, a manőver előtt nézem meg, hogy hol kell letérjek.
:yes: Én is lehalkítom mindig és csak annyi ideig van rajta a hang, amíg muszáj.
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1975 Dátum: 2010.06.03 17:38:48 »
Nem fogunk összeveszni, de akkor is úgy vélem, hogy full szívás a mobilos navi  :tt2:
Személyes tapasztalatból nyilatkozom, mindegyikhez (telós és nem-telós PNA és PDA-s) volt szerencsém, elhiheted.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1976 Dátum: 2010.06.03 17:40:41 »
Ezt az egészet meg lehetett volna oldani egy autós töltő beszerzésével. Mi is vettünk a GPS tartók mellé, ez alap, hisz minden telós navi leszívja rekordidő alatt az akksit, kinyúvad max 2 óra alatt.  :)

Pontosan. A Samu i780 tökéletesen megy iGO-val, amióta megvan a töltő, nem szívja le az akksit, sőt.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1977 Dátum: 2010.06.03 17:42:17 »
Egyébként már van Androidon is iGO. A lényeget ez nem érinti, csak megemlítettem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1978 Dátum: 2010.06.03 18:11:42 »
Egyébként itt az iGO új családtagja: .
...
A legérdekesebb funkció sztem: „Intelligens útvonaladatok” - a hét adott napjának és az adott napszaknak megfelelően tervezi meg a lehető legmegfelelőbb útvonalat. Magyarán, a térképadatbázisban szerepelnek a legforgalmasabb útszakaszok átlagsebességei is napszaktól függően, és a szoftver ennek függvényében is tud tervezni.

Azaz: tudja, hogy általában hétköznap délután a Hungária krt. telített, ezért olyankor azt kikerüli a tervezett útvonallal, ha létezik gyorsabb alternatíva.
Ezt a TomTom már egy ideje így csinálja. Begyűjti a felhasználóktól a valós haladási sebességeket az adott útszakaszokra napszak és dátum szerint és az alapján ad meg várható útidőt ill. választ legrövidebb idejű utat  :) .

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1979 Dátum: 2010.06.03 18:26:29 »
ki lehet kapcsolni ezt az intelligens tervezést?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002