Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777709 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1920 Dátum: 2010.05.10 09:04:03 »
E-mailre Blackberryt  :ph34r:

Blackberryt használó vállalati környezetbe Blacberryt. Egy sima IMAP/POP fiókhoz kapcsolva semmivel nem nyújt többet egy Blackberry, mint egy hagyományos, amúgy jó e-mail klienssel rendelkező telefon.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1921 Dátum: 2010.05.10 11:04:46 »
Na ne.

A 3G készenlét is zabálja az akksit, tégy egy próbát vele, bármilyen telefonnal.
Mint már írtam, nincs 3G készenlét. Csak akkor él a kapcsolat ha adatátvitel van (kb 30mp) utána bont.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1922 Dátum: 2010.05.10 11:13:35 »
Kapcsold ki a 3G-t.
Na ne.
Pedig de. 1-2 napot számíthat az állandó 3G kapcsolat kilövése. Amúgy meg nem mindegy, mennyi ideig szinkronizál? Elég csak akkor belőni, amikor tényleg netezel.

Formázás: 14 órás töltési ciklus, majd teljes lemerítés.
Világítás minimum - akkor nem látok semmit kint az utcán. Közepes.
3G-n kívűl minden egyéb le van tiltva. De a 3G kapcsolat sem él folyamatosan, hanem csak a arra a 10-30 másodpercre, míg a szinkronizálás a levelező szerverrel megtörténik, utána bont, látom az ikont. Tehát 30 percenként max 30 mp. 3G van, és csak nappal. Éjjel 2 óránkéntire van véve.
Netezés, zenehallgatás nincs. Ha van is, pár perces (hetente max 3x) - nem befolyásolja az 1,5 napot, nem lesz rövidebb tőle az akksi ideje.
Telefonálási szokás semmi különös: átlag 2 perces beszélgetések, max. 5-6db egy nap.

30 percenként sok egy Nokiának szinkronizálni? Ezt nem mondhatjátok komolyan.
Hát akkor elő a WM-es PDA telefonokat, ott 5 percenként szinkronizáltam 3G-n/GPRS-en, akkor volt 2,5 napos az akksi, ha levittem 15 perces gyakoriságra, akkor lett 3,5 nap. Konkrétan az Omnián, ha letiltottam a szinkronizálást, akkor 6 nap...
3G-t letiltani, helyette GPRS-t használni hülyeség, sokkal lassúbb a kapcsolat, ergo sokkal több időbe telik a sync.
A teljes lemerítés nem jó, nem mellesleg a lítiumos akksikat hivatalosan nem is kell formázni. Ennek ellenére a hosszú ideig töltés (legalább 5-6 alkalom egymás után vásárlás után) utáni nem teljes lemerítés (ne hagyd, hogy kikapcsoljon, csak ha már csipog, akkor tedd töltőre), stb. után áll be kb. a végleges állapotra az akksi, tehát úgy egy hónap után, addig mindig előbb lemerül. Így egyébként újra is tanítható az akkumulátor. A teljes lemerülés megöli a lítiumos akkumulátorokat, szigorúan tilos hagyni, hogy kikapcsoljon. Remélem nem így csináltad.
Egyébként meg igen, okostelefon.  :flowers:
Valami spéci taskmanagerrel megnézted amúgy, hogy mi fut még a háttérben a semmin kívül (menü és főképernyő az alap). A háttérben futó programok nagyon durván szívják az akksit, ehhez elég akár egy telefonkönyv és egy napló futása is.
Az mondjuk gáz, amit írtál feljebb, hogy szinte azonnal lemerül.

Kell a szinkronizálás. A főképernyőn látnom kell első ránézésre, hogy milyen új leveleim vannak. Ha ez a nézet 30 percenként frissül, akkor elfogadható számomra (mondanom sem kell, a default beállítás a Nokián is a folyamatos kapcsolat! - képzeljétek akkor, mennyit zabálhat. Ezért vettem le csak 30 percenkéntire), de a legjobb mégis 15 perc lenne.

A nem-gyári task managerrel (Swiss Manager) nézegettem, semmi olyasmi nem volt benne, ami nem kellene.

A teljes lemerülést sajnos nem tudom már elkerülni, gyakran olyan szitukban merülök le csontra, hogy nem tudok azonnal rádugni töltőt (pl. utazás közben).

Nagyon gáz. Reméltem, hogy csak az én készülékem hibás, de a kollégám azt mondja, hogy ő már ki se veszi otthon a töltőt a konnektorból, minden este lefekvés előtt rádugja.
Azért annyira nem jó ez a készülék, hogy ekkora áldozatra késztesse az embert...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1923 Dátum: 2010.05.10 11:23:02 »
Nem osztom a velemenyed, de ezen ne vesszunk ossze...  :flowers:
Persze... Kinek a pap  :innocent:
Mindegyis. Amúgy sem csíptem nagyon a Nokiákat, gondoltam annyi év nokiamentesség után, hátha mégis bejönne. Nem sikerült, ennyi.
Azért a régi alap-Nokiák jók voltak, volt egy Nokia 3410-esem, az egy igen strapabíró készülék volt, majdnem 1 hetet bírt az akksija. Alaptelefonnak tökéletes, egyébként, ezért is tartogatom, ha minden kötél szakad, ez az egyik tartalék  :clap:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1924 Dátum: 2010.05.10 11:36:42 »
Az, hogy használja-e a mobil aktuális a 3G-t vagy nem, attól még keresi állandóan a hálózatot, ez meríti nagyon.  :no:
Utazásnál autóban vagy? Érdemes lenne egy autós töltőt beszerezni vagy egy pótakksit. A többszöri totál lemerülés (magától az akksi miatt) nagyon legyilkolja az akksit, ez a halála.  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.10 11:56:05 írta kleingy »
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1925 Dátum: 2010.05.10 11:41:20 »
Robi, emlekszel nekem mi baja volt az omnianak? 12orat birt :) most az E52 sokkal jobban vizsgazik, elso toltesbol tobb, mint 5napot birt, masodik toltesbol 4napnal tart, es meg csak "ket csik" hianyzik... Picit tobb, mint 7ora beszelgetes, kb. 40sms, 0mms es en az emailemet wifin-bongeszovel nezem, igaz naponta csak 2-3alkalommal.  Szeretheto telefon  a borus kezdes ellenere is.

KGabe: nem elado!!!

OFF: Gabe, itthon vagyok megint, kb egy honapot, majd valamikor rakpart?
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1926 Dátum: 2010.05.10 11:43:10 »
Gyongyi, az idezessel kapcsolatban talalsz tajekoztatot az altalanos/uj forumozoknak topicban  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1927 Dátum: 2010.05.10 11:54:06 »
 [rohog] [rohog]

Áhhh, elég ha rákattint az aláírására

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1928 Dátum: 2010.05.10 11:56:43 »
Bocs srácok, utolsó pillanatban írtam a hszt és véletlen kitöröltem az elejét. Masszázsra mentem.  :tt2: :tt2: :tt2:
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1929 Dátum: 2010.05.10 11:59:23 »
Csakhogy ON is legyek: tegnap eladtam az e51-met.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1930 Dátum: 2010.05.10 12:50:26 »
Mint már írtam, nincs 3G készenlét. Csak akkor él a kapcsolat ha adatátvitel van (kb 30mp) utána bont.

De Robi, pont attól készenlét a készenlét, hogy nincs aktív 3G kapcsolat, csak épp készenlét.  :winkiss:  És nem írom le többször: a 3G készenlét (aktív kapcsolat nélkül!) is sokkal jobban zabálja az akksit, mint a sima GSM900/1800 készenlét. Magyarra lefordítva: ha fogsz egy 3G-s telefont, amin nem tiltod le a 3G-t, és hozzá se nyúlsz, nem telefonálsz, nem blútyúkolsz, nem SMS-ezel, csak hagyod pihenni a konyhaasztalon, akkor a 3G lefedettségű területeken, monnyuk Budapesten hamarabb le fog merülni, mint mondjuk Nagyrédén, ahol nincs 3G lefedettség.

Menü-Eszközök-Beállítások-Telefon-Hálózat-Hálózatmód: most nálad Kettős mód. Állítsd át sima GSM-re, drasztikusan megnő az akksiidőd.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1931 Dátum: 2010.05.10 12:53:05 »
Csakhogy ON is legyek: tegnap eladtam az e51-met.

Untad? Tönkrement? Kiszolgált? Mi lesz/van helyette?

Én is gondolkodom valami cserén. Két okból marad egyelőre egy darabig még az E71: egyrészt elégedett vagyok, a kütyübuziságon kívül semmi okom cserére, másrészt nem tudnám, mit válasszak... QWERTY billentyűzetet nagyon megszoktam, ha ehhez nem ragaszkodnék, akkor egy Acer Liquidet vagy valami hasonló androidos bizgerét be kéne újítani.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1932 Dátum: 2010.05.10 13:56:12 »
E52 van helyette, kb. másfél hónapja.
Nem volt semmi bajom az 51-el, nagyon jó készüléknek tartom, amire én használom (telefonálás, outlook-kal szinkronizált névjegyalbum és naptár, kevés netezés) arra tökéletesen megfelelt.
Azért cseréltem most mert így kevés pénzt hozzátéve tudtam váltani. Funcionalitásában a többletet egyedül a gps+térkép funkció adja.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1933 Dátum: 2010.05.10 13:57:57 »
Funcionalitásában a többletet egyedül a gps+térkép funkció adja.
Igen, a full free és offline navigáció nagy dobás a Nokiától!  :clap: Imádom!
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1934 Dátum: 2010.05.10 19:19:59 »
de ebben a free nokiás naviban van hangutasitás is? mintha azt olvastam volna h nincs.
teljes értékü navi mint az igo?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002