Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778366 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1845 Dátum: 2010.03.06 17:34:48 »
A hálózati alapú helymeghatározás is fizetős, ha nincs amúgy is előfizetve valamilyen mobilinternet-csomagod. Ettől függetlenül erősen javallott a használata, segítségével másodpercek alatt pozicionál a kütyü. Ha kikapcsolod ezt a lehetőséget, akkor tapasztalataim szerint kb. 1 perc, mások szerint használhatatlanul sok idő alatt talál műholdakat a telefon.
Köszi. Az a helyzet, hogy a telefon előfizetésem és a mobil internetem más-más szolgáltatónál van, így ez a lehetőség jelen esetben nem adott.
Nyilván nem létfontosságú a navi használata, mert van külön PNA erre a célra, igazából csak próbálgatni szeretném. :whistling:
De: láss csodát, ez az első térkép, ami a lakhelyem egyik utcáját végre helyesen tünteti fel. A jól ismert iGO eddig kiadott Magyarország térképei e tekintetben mind hibásak.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1846 Dátum: 2010.03.06 17:43:15 »
Majd kitapasztalod. Szerintem érdemes bekapcsolni a hálózati segítséget, minimális adatot forgalmaz, így gyakorlatilag semmibe sem kerül.

A térképek fejlődnek töretlenül. Ma voltam jószággal kutyakozmetikusnál, Abasár egy kietlen, betonozatlan utcáján méter pontosan megmondta a telefon, hol a cél. NDrive szoftver, TopMap térkép.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1847 Dátum: 2010.03.06 17:48:16 »
Csak nem szeretnék a "tapasztalás" közben több ezer Ft tanulópénzt fizetni. :1eye:
Az N52-n hasonlóan lehet "menedzselni" a navi szoftvert, mint egy PNA-n? Úgy értem, hogy érdemes a gyárit lecserélni vagy hackelni?

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1848 Dátum: 2010.03.06 18:02:53 »
Úgy kalkulálj, hogy 20-30 kb már általában elég egy helymeghatározáshoz. A szolgáltatótól ki lehet puskázni, hogy ez hány Ft.

A gyári szoftver a Nokia Maps. Hagyd, ahogy van, sokat nem lehet vele barmolni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1849 Dátum: 2010.03.06 18:45:36 »
Ovi Maps a hivatalos neve és illik a legújabbra frissíteni Map Loaderrel (jelenleg v3.03 ill van v3.04 béta).  :)
ekem a hálózat alapú keresés ki van lőve és 2 másodperc alatt talált műhódot Törökbálinton hidegindításból! Tel: 5800
         

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1850 Dátum: 2010.03.06 18:53:47 »
ekem a hálózat alapú keresés ki van lőve és 2 másodperc alatt talált műhódot Törökbálinton hidegindításból! Tel: 5800

 :eek:

Az gyorsabb lenne, mint bármelyik létező kommersz GPS. Meglepő.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1851 Dátum: 2010.03.06 19:05:16 »
Ovi Maps a hivatalos neve és illik a legújabbra frissíteni Map Loaderrel (jelenleg v3.03 ill van v3.04 béta).  :)
ekem a hálózat alapú keresés ki van lőve és 2 másodperc alatt talált műhódot Törökbálinton hidegindításból! Tel: 5800
A frissítést már tegnap elvégeztem, a hivatalos oldalról. A hálózat alapú keresést egyelőre kilőttem. Majd meglátjuk, hogy műxik :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1852 Dátum: 2010.03.06 19:13:24 »
ekem a hálózat alapú keresés ki van lőve és 2 másodperc alatt talált műhódot Törökbálinton hidegindításból! Tel: 5800

 :eek:

Az gyorsabb lenne, mint bármelyik létező kommersz GPS. Meglepő.
Ha ugyanott vagy, ahol kikapcsoltad előzőleg, akkor gyakorlatilag nem kell keresnie.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1853 Dátum: 2010.03.06 19:34:16 »
Mire végeztem a melóval és kimentem a kocsihoz, addigra már többször próbáltam kerestetni vele jelet napközben, de értelemszerűen épületben nem talált.
Le voltam döbbenve rajta, tudom, hogy ez nem a normális keresési idő. Csak jelezni akartam, hogy azért nem kell feltétlen sok percet várni a jelre. (Néha 10-20 percről írnak fórumokon...)
         

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1854 Dátum: 2010.03.06 20:20:02 »
Ha ugyanott vagy, ahol kikapcsoltad előzőleg, akkor gyakorlatilag nem kell keresnie.

...és akkor már nem "hidegindítás", amiről beszélünk.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1855 Dátum: 2010.03.06 20:26:00 »
Nálam ez volt az első GPS kapcsolata a telónak amióta hozzám került.  :innocent:
         

hojos

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • Auris Aquatis 1.4 /2008/
    • PNA SI. felületek letöltési helye...
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1856 Dátum: 2010.03.07 08:53:48 »
........
Nyilván nem létfontosságú a navi használata, mert van külön PNA erre a célra, igazából csak próbálgatni szeretném. :whistling:
De: láss csodát, ez az első térkép, ami a lakhelyem egyik utcáját végre helyesen tünteti fel. A jól ismert iGO eddig kiadott Magyarország térképei e tekintetben mind hibásak.
Helló !

Bocs, hogy beleszólok. Nem az iGO-nak vannak térképei, hanem vannak térképgyártók. A Nokia a Nawteq térképeket használja, ami azért a tapasztalatok szerint nem a legjobb Magyarországon.
PNA-n próbálj ki egy TopMap térképet és mellette a telefon Nawteq térképét, látni fogod a különbséget. Lehet, hogy bizonyos utcákat ismer (nagyon sok földutat is ismer), de azért a Nawteq szerintem nyomába sem léphet a TopMap térképnek Magyarországon.

Mégegyszer bocs, hogy beleszóltam.

Üdv.


Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1857 Dátum: 2010.03.07 20:50:55 »
Bocs, hogy beleszólok. Nem az iGO-nak vannak térképei, hanem vannak térképgyártók. A Nokia a Nawteq térképeket használja, ami azért a tapasztalatok szerint nem a legjobb Magyarországon.
PNA-n próbálj ki egy TopMap térképet és mellette a telefon Nawteq térképét, látni fogod a különbséget. Lehet, hogy bizonyos utcákat ismer (nagyon sok földutat is ismer), de azért a Nawteq szerintem nyomába sem léphet a TopMap térképnek Magyarországon.
Mégegyszer bocs, hogy beleszóltam.

Üdv.
Nem kell mentegetőznöd, igazad van, én írtam félreérthetően. Az iGO-hoz - Magyarország vonatkozásában - mindig is a Topmap térképeit használtam, ezekre viszont igaz az az állítás, miszerint az ominózus utca minden térképverzióban hibás. Ezek szerint viszont a Navteq térképén helyes. :innocent:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1858 Dátum: 2010.03.15 12:19:37 »
haverom akar venni GPSt

és vmelik wayteqet ajánlottam.
de a helyzet hogy neki olyan kéne amit otthon feltöltesz és nem kell a kocsiban a szivargyujtoval szenvedni
legalábbis rövid utakon. tehát no kábelrengeteg. a mai gpsek már ilyenek? bírják egy darabig?
ja egy gyalogos navit is tudjon?
hát..nemtom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1859 Dátum: 2010.03.15 12:23:31 »
haverom akar venni GPSt

és vmelik wayteqet ajánlottam.
de a helyzet hogy neki olyan kéne amit otthon feltöltesz és nem kell a kocsiban a szivargyujtoval szenvedni
legalábbis rövid utakon. tehát no kábelrengeteg. a mai gpsek már ilyenek? bírják egy darabig?
ja egy gyalogos navit is tudjon?
hát..nemtom

A Wayteq 820, és 920 sorozatban külön akku van. Lehet venni belőle x darabot, így megoldható az áramellátása. Titkos tipp, hogy bizonyos Nokia akksi, illetve az utángyártott változata 1-2E HUF-ért megvásárolható hozzá. Most fejből nem vágom, hogy melyik, ha nagyon kell a pontos típus megkereshetem, de, ha ráguglizol Te is megtalálhatod.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.