Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777245 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1800 Dátum: 2010.01.28 08:57:24 »
Szép szép, de ez nem egy teljes értékű PC, távolról sem. Ha összehasonlítom a kis X60-asommal, akkor az érintőkijelzőt kivéve semmiben sem jobb és sok tekintetben rosszabb. Igaz valamivel olcsóbb is.

De már megint egy olyan alma cucc, ami még véletlenül sem kompatibilis semmivel csak "magával". Nincs flash, gondolom nincs java, és eredetileg telefonra írt programokkal kell boldogulni. Nekem ez nem tűnik akkora durranásnak. Ha ez a kijelző egy rendes PC-n lenne, az igen. De ez így félmegoldás. Szvsz.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1801 Dátum: 2010.01.28 09:15:12 »
Kompatibilis PC-vel, Mackel és iPhone-nal is. (A PC-t azért írom, mert ha elfut rajta a friss iWork, akkor tuti, hogy meg lehet vele nyitni mindenféle office alatt készült doksit.) Tud levelezni, böngészni. Ha Safari fut rajta, akkor a flash hiánya csak időszakos.

Nekem inkább az nem tetszik, hogy kicsi a tárhely, buta az alakja, és nincs fizikai kijelző. A netbookok ugyan biztos lassúak, rossz a kijelzőjük meg minden bajuk van, de legalább a világ összes zenéje elfér rajtuk, ölbe lehet őket úgy tenni, hogy a kijelző tetszőleges szögben dönthető, és lehet rajtuk két kézzel gépelni.

Ez egy baromi jópofa kütyü, tényleg a telefon és a notebook közé való, de nem váltja ki egyiket sem.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1802 Dátum: 2010.02.09 13:36:39 »
...nincs fizikai kijelző...

 :eek: :sorcerer: :D

-------------

Tegnap Édesapám megelégelte az ezer éves Nokiája ökörségeit, bement a Pannonba, és vett egy Nokia 5230-ast. Azt hittem, bénázni fog vele, de nem! Egészen hamar megszokta a dolgokat, tud telefonkönyvben keresni, SMS-t írni, beprogramozta a gyorshívást, tudja használni a (már ingyenes) navi szoftvert, beállította az ébresztőt, és el se késett a munkából. :D Kb. 2-3 órát nézegettük a telefont, nagyon új ugyan neki, de gyorsan tanulható. Pár szóban a benyomásaim: gyors, szép kijelző, következetlen menürendszer (hol egyet, hol kettőt kell nyomni az adott menüpont aktiválásához, nonszensz...), tűrhető szövegbevitel (sehol sincs a qwerty-s E71-hez), wifi hiányozna, ropogós-olcsó kasztni. Kíváncsi leszek, hogyan válik be a gyakorlatban.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1803 Dátum: 2010.02.11 18:28:28 »
Vettem ipod touch-ot.
Eletem elso almas termeke, valtozatos erzelmekkel ulok most mellette. Nincs halozati toltoje, csak usb-s. Bedugtam, menni akart internetre i-tunes-ert. Mentunk. Fizetni kell azert is. Errol a boltban nem volt szo. Nem lehet bekapcsolni ezt a szart csodat, amig nem fizettel extra penzt ?!
Almas emberek segitseget orommel elfogadnam  :flowers:
Ha nincs mas ut fizetek, nem sok, de nem volt rola szo. Nem tartom korrektnek.
Codecpack is penzert?  :censored:
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1804 Dátum: 2010.02.11 18:39:43 »
igen. sajnos ha legális szinte minden pénzes. applestoreban vannak progik
állitolag a hiv. hibajav. update is fizetős?  :censored:
vagy hack ::)
illetve jailbreak..

http://www.9to5mac.com/iphone_31_unlocked

« Utoljára szerkesztve: 2010.02.11 18:41:48 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1805 Dátum: 2010.02.11 18:50:16 »
Az Apple egy ilyen cég. Az ipad-en még USB sincs. Persze ha kell, van pénzért...

Viszont az itunes-t konkrétan ingyen le tudtam tölteni a honlapjukról, sőt, akkor még ipod-om se volt.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1806 Dátum: 2010.02.11 19:37:01 »
ja. mert egy kalap  :shit: az itunes, azért free
amugy torrentboltban vannak alá progik
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1807 Dátum: 2010.02.11 23:31:25 »
Vettem ipod touch-ot.
Eletem elso almas termeke, valtozatos erzelmekkel ulok most mellette. Nincs halozati toltoje, csak usb-s. Bedugtam, menni akart internetre i-tunes-ert. Mentunk. Fizetni kell azert is.
Ha nincs mas ut fizetek, nem sok, de nem volt rola szo. Nem tartom korrektnek.


Pontosabban miért kért volna pénzt? AZ iTunes ingyenes, azon át tudod vezérelni és zenékkel, podcastokkal, videókkal ellátni az iPod-ot, de ezek nem kellenek, hogy megvett dolgok legyenek, elég ha abban a könyvtárban vannak, amit az iTunes kezel. Ja és Apple termék és Apple termék között sokkla zökkenőmentesebbek a dolgok, mint amikor egy PC is bekeveredik a láncba.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1808 Dátum: 2010.02.13 15:26:09 »
Megoldodni latszik a drama. Szoftverbazisrol lett ingyen itunes-om, 33£-ot akartak legombolni egy korlatlan ideju itunes hasznalatert a kutyu regisztraciokor (amit meg meg sem csinaltam).
Az itunes egy kicsit korulmenyes, meg a kismeretu 10"-os gepem se a legjobb valasztas az attekinteshez, de a zene es kep resze mar megy a dolognak. Wifi megy forum nagyon elvezhetetlenul kicsi, de mukodik :) Nagyon fontos, van rajta tozsdeinfo :)
Vettem hozza stylust, bortokot, meg tepozaras kartokot (sportolni), meg tisztitoszettet.
Letoltott Youtobe videok mennek, de mp4 konvertalasra meg nem talaltam meg a legidealisabb programot.

Az Indamail-es fiokomat nem akarja elfogadni-megismerni.
Amugy a feltoresrol ezerrel olvasok, mert talaltam torrenten csomo jatekot, meg par programot. Magyar vagyok, menthetetlenul :)
Ha nem boldogulok, fizetek, es letoltom toluk :)
Tippeket-otleteket orommel fogadok :)
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1809 Dátum: 2010.02.13 17:04:30 »
Stylust egy kapacitív (ujjra optimalizált) kijelzőhöz?  :eek: :D [rohog]
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1810 Dátum: 2010.02.13 18:05:00 »
Stylust egy kapacitív (ujjra optimalizált) kijelzőhöz?  :eek: :D [rohog]

2meter vagyok es 100 kg. Nagy mafla kezem van. Szogletesre reszelt kormokkel  [rohog].
Optimalizalhattak volna tovabb, mert a  QWERTY billentyukon halott vagyok, menuben vadaszas megy-persze ::) Irni ne kelljen pusztakezzel :D
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1811 Dátum: 2010.02.13 22:48:44 »
Nem is vagy 100 kiló :tt2:
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1812 Dátum: 2010.02.14 09:55:03 »
Megoldodni latszik a drama. Szoftverbazisrol lett ingyen itunes-om, 33£-ot akartak legombolni egy korlatlan ideju itunes hasznalatert a kutyu regisztraciokor (amit meg meg sem csinaltam).


Ne viccelj már. AZ iTunes egy ingyenes program bárhonnan elérhető, fizetni csak bizonyos tartalalmakért kell rajta. Nem lehet, hogy rögtön MobileMe tárhelyet kellet volna fizetned, vagy x dal letöltését?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1813 Dátum: 2010.02.18 15:50:50 »
Nincs valakinek veletlenul iGO 8.3-hoz USA terkepei? :szemez: Keresgettem, de nem nagyon talaltam eddig olyat, ami mukodott volna  :helpsmilie:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1814 Dátum: 2010.02.18 16:14:07 »
Rossz kompra szalltal?  :clap:
Erre a kettore tudok elerest adni, ha megfelel.

iGO8 R3 2009.6 (2009 Q2) TeleAtlas USA maps

iGO Amigo 8.4.2.85182 + iGO v8.3.2.83157 + EU map+ USAmaps

Elobbi 1.92gb, utobbi 3.91gb. Ha kell meg info roluk, keresek  ;)
kisa
born to ride