Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777397 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1755 Dátum: 2009.11.20 13:19:23 »
kösz  ::)
itt mit jelent a 83 TM, TA stb? minek a röviditése?
Hungary 83 TM Maďarsko 2009.06 090811 13106 KB 17.9.2009  pro iGO 8.3.x a 8.4.x, psw (heslo): amater
Ez a Te barátod! :yes:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1756 Dátum: 2009.11.20 15:57:41 »
 :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1757 Dátum: 2009.11.24 19:07:25 »
Szerintetek a Royaltec RTA-3000 TMC vevő kompatibilis az IGO-val, és a Tilborg i800-al?
Hogyan működik a TMC a gyakorlatban?
IGO-ban csak be kell állítani a TMC vevőt, és akkor rögtön úgy tervez útvonalat, hogy nem visz a Margit hídon?
Laco 73 :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1758 Dátum: 2009.11.25 14:00:21 »
Sanyesz cseh linkere raszaltak (mar amit a google forditoval kivettem). Erdemes toltogetni, amig lehet  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1759 Dátum: 2009.11.25 14:43:13 »
Sanyesz cseh linkere raszaltak (mar amit a google forditoval kivettem). Erdemes toltogetni, amig lehet  :yes:
Mivel rapidseres, ezért ha leszedik az oldalt, akkor csak annyival nehezül a dolog, hogy a rapidseren kell keresni ezek után ;)
Laco 73 :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1760 Dátum: 2009.11.25 14:47:05 »
Nana (most is epp azt csinalom) csak ez kenyelmes volt.  :sleeping:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1761 Dátum: 2009.11.25 15:15:55 »
Szerintetek a Royaltec RTA-3000 TMC vevő kompatibilis az IGO-val, és a Tilborg i800-al?
Hogyan működik a TMC a gyakorlatban?
IGO-ban csak be kell állítani a TMC vevőt, és akkor rögtön úgy tervez útvonalat, hogy nem visz a Margit hídon?

Hú ez fogós ravasz kérdés. Az sem biztos, hogy a te iGo változatod tud kezelni TMC jelet. Vannak olyan sorozatok, amik nem, sőt lesz olyan amin egy külön kóddal lehet majd aktiválni. A Tilborg Royaltec együtt dolgozásról sajnos nem tudok neked mit mondani, de igen, ha kap TMC jelet akkor ezeket a fix lezárásokat elkerüli az útvonaltervezés közben.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1762 Dátum: 2009.11.25 15:26:02 »
Nana (most is epp azt csinalom) csak ez kenyelmes volt.  :sleeping:
Elhiszem, én is kerestem rá. Mennyi hülyeség van fent. Hihetetlen  :eek:
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1763 Dátum: 2009.11.25 15:26:50 »
Szerintetek a Royaltec RTA-3000 TMC vevő kompatibilis az IGO-val, és a Tilborg i800-al?
Hogyan működik a TMC a gyakorlatban?
IGO-ban csak be kell állítani a TMC vevőt, és akkor rögtön úgy tervez útvonalat, hogy nem visz a Margit hídon?

Hú ez fogós ravasz kérdés. Az sem biztos, hogy a te iGo változatod tud kezelni TMC jelet. Vannak olyan sorozatok, amik nem, sőt lesz olyan amin egy külön kóddal lehet majd aktiválni. A Tilborg Royaltec együtt dolgozásról sajnos nem tudok neked mit mondani, de igen, ha kap TMC jelet akkor ezeket a fix lezárásokat elkerüli az útvonaltervezés közben.
Azt magyarázzák fórumok, hogy valami virtual com portot kell varázsolni a géphez, ami vagy van, vagy nincs. Ezt érzem a gyenge pontnak pillanatnyilag.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1764 Dátum: 2009.11.25 16:56:16 »
Részletesen válaszoltam a TMC-vel kapcsolatban, de nem tudom, hogy hova lett a HSz-em. Pedig abben aztán semmi warez nem volt..... :hug:

Na mindegy. Ear mester válaszolt is Neked. A Tilborg meg vagy tudja a TMC-t, vagy nem. Amennyiben tudja, vagyis van benne TMC vevő, akkor egy drót is elég neki, hameg nincsen, akkor mindíg mehet elvileg a Royaltec-el.  Nekem Royaltec van tökéletes működika Wayteq-el, Pesten már 3x kivett a ziziből. Ugyanis a kis utcákat ismerem, de egy kilóméterrel előrébb nem látok.  :D
Szóval nekem bevált.

Rá kellene dugni a Tilborgra és lepróbálni. Az IGO 8.3.xxxx kezeli a TMC-t. Ha mégsem, akkor egy megfelelő skin-nel már igen. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1765 Dátum: 2009.11.25 20:48:29 »
Teljes siker, megvettük :)
Rádugtuk, próbáltuk manuálban, úgy nem ment, aztán auto detect, és máris működik, Petőfi beállít manuálisan, mert ott meg az autodetect nem ment.
Szokni kell. Szóval mentünk vele 1 karikát, és menet közben 3x újratervezte. az utat, miközben követtük az általa először vázoltakat. Lehet valamit finomhangolni a TMC kapcsán? Ezt a részt még nem ismerem az IGO-ban.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1766 Dátum: 2009.11.26 07:12:02 »
Teljes siker, megvettük :)
Rádugtuk, próbáltuk manuálban, úgy nem ment, aztán auto detect, és máris működik, Petőfi beállít manuálisan, mert ott meg az autodetect nem ment.
Szokni kell. Szóval mentünk vele 1 karikát, és menet közben 3x újratervezte. az utat, miközben követtük az általa először vázoltakat. Lehet valamit finomhangolni a TMC kapcsán? Ezt a részt még nem ismerem az IGO-ban.
Először is, állítsátok autodetect-re, mert ezzel, ha kimentek Pest vételkörzetéből, akkor is aktív marad a TMC vevő és nem kell manuálisan áthangolni más hullámsávra. Nem baj az, ha folyamatosan keres.
Semit sem kell finomhangolni. A TMC nem más, mint egy vevőkészülék, ami a rádiósávon jövő üzeneteket fogadja és megjeleníti a navigációs szoftver által.
Fogd fel úgy, mintha SMS-t kapnál. Ott sem hangolsz semmit sem, ha egyszer beállítottad az üzenetközpontot, akkor már csak várod az üziket. :winkiss:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1767 Dátum: 2009.11.26 08:32:44 »
Sanyesz cseh linkere raszaltak (mar amit a google forditoval kivettem). Erdemes toltogetni, amig lehet  :yes:
Nagy kár érte, mert ez az oldal gyakorlatilag a kezdetektől működik (2006). Hogy éppen most böki valakinek a szemét... :devil:
Biztosan meglesz a módja a folytatásnak valahol. :tt2:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1768 Dátum: 2009.11.26 09:17:10 »
Teljes siker, megvettük :)
Rádugtuk, próbáltuk manuálban, úgy nem ment, aztán auto detect, és máris működik, Petőfi beállít manuálisan, mert ott meg az autodetect nem ment.
Szokni kell. Szóval mentünk vele 1 karikát, és menet közben 3x újratervezte. az utat, miközben követtük az általa először vázoltakat. Lehet valamit finomhangolni a TMC kapcsán? Ezt a részt még nem ismerem az IGO-ban.
Először is, állítsátok autodetect-re, mert ezzel, ha kimentek Pest vételkörzetéből, akkor is aktív marad a TMC vevő és nem kell manuálisan áthangolni más hullámsávra. Nem baj az, ha folyamatosan keres.
Semit sem kell finomhangolni. A TMC nem más, mint egy vevőkészülék, ami a rádiósávon jövő üzeneteket fogadja és megjeleníti a navigációs szoftver által.
Fogd fel úgy, mintha SMS-t kapnál. Ott sem hangolsz semmit sem, ha egyszer beállítottad az üzenetközpontot, akkor már csak várod az üziket. :winkiss:

Hogyne lehetne finomhangolni. Van ugye automatikus újratervezés a TMC alapján, hát az néha igencsak idegesítő lehet, és van mód, hogy figyelmeztessen és rákérdezzen az útvonalmódosításra. Én ezt szoktam használni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1769 Dátum: 2009.11.26 09:54:28 »
Hogyne lehetne finomhangolni. Van ugye automatikus újratervezés a TMC alapján, hát az néha igencsak idegesítő lehet, és van mód, hogy figyelmeztessen és rákérdezzen az útvonalmódosításra. Én ezt szoktam használni.

Én a TMC vevőre értettem, hogy azt nem lehet hangolni, mert azt gondoltam, hogy a rádiófrekire vonatkozik. Ha nem arra irányult, akkor bocs. :1eye:

A népszerű program menűjében, természetesen az általad jelölt módom az üzemmód beállítható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.