Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778425 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1710 Dátum: 2009.11.04 22:29:02 »
Első tapasztalatok a Tilborg-al:
GPS vevő nagyon jó. Lakásban is elkapta a vételt.
Nagyon egyszerűen használható.
Jó a borítása, bírja a strapát.
FM transmitter nagyon jó minőségű.
És akkor most jön a fekete leves:
Szóval lassú a proci. Valami majdnem 400MHz-es, de Central Atlas, vagy mi. Amikor mondja be, hogy fordulj jobbra, és közben a menüben vagy, akkor a menüpont lassabban jön be. Mondjuk ez még OK. DE amikor az SD kártyán barangolok, akkor tetű lassan hívja be a könyvtárakat. 200MHz-es HP-m volt már, de az gyorsabb volt.
Zenét csak WMA-t és WAV-ot játszik, szóval konvertálgathatok mindig mp3ból.
Filmet AVI és ASF. Namost AVI, de milyen kódolás? MPEG2 nem nyert. DIVX se nyert.
Ebook az txt-t tud csak.
Képek azok normálisan bejönnek.
A tartó meg nagyon kis helyen kapaszkodik, és nehezen pattan be, de félek, hogy letörik 1 év alatt.
Szóval közel sem tökéletes. Navinak sztem jó lesz, de a többi funkció felesleges.
Laco 73 :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1711 Dátum: 2009.11.05 09:42:39 »
Nekem is CNS van, de 5"-os Primus (BT+FM). Műxik :yes:
Jeah, ilyet vettünk a kollégámnak. Nagyon jól működik. Kistévének hívom. :-)
Nekem is tetszik. Még csak pár hónapos, de meg vagyok elégedve vele. Legnagyobb előnye, hogy az ismert navi szoftvert egyáltalán nem kell telepíteni, egyszerűen kivettem a régi ASUS-ból a kártyát, áttettem a CNS-be, a navi ikonhoz hozzátallóztam az EXE fájlt és kész.
Egy-két általam felrovott hátránya: hátul van a hangszóró, amiatt relatíve nagyobb hangerőn kell használni (bár FM transmitterrel rá lehet keverni a rádióra a navit is), a GPS-t nem lehet kikapcsolni, így hamarabb merül az akku.
Egyebekben teljesen rendben van.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1712 Dátum: 2009.11.05 19:44:00 »
Igen, nem nagyon nagy feladat az ismert verzióval megkínálni. Még nekem sem, pedig csak mostanában tanulom a dolgokat.

A Wayteq-emen is az ismert verzió üzemel, hasonlóan egyszerű volt a párosítása. Most tesztelgetem a három különböző PNA-t, melyik mit tud, és mennyit enged változtatni. Skinek, stb. A DUINO-t sikerült most lefagyasztanom.  :D :D  De nyilván ennek a legkisebbek a lehetőségei, hiszen ez már idestova 3 éves alap PNA, de szeretem. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1713 Dátum: 2009.11.05 20:33:52 »
A TMC-ben mostanában naponta 130-140 közlekedési esemény forog, az egész ország területéről. Nem rossz!
(aki kíváncsi az aktuális TMC tartalomra, a http://www.utvonalterv.hu/ weboldalon megnézheti: katt Extra info (középen fent) majd TMC információk (bal oldali menü). ezek mind megjelennek az ismert verzióban is a PNA-n, ha van TMC vevője, és friss térképe; az útvonalat az események függvényében is tudja tervezni)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1714 Dátum: 2009.11.06 11:00:56 »
A TMC-ben mostanában naponta 130-140 közlekedési esemény forog, az egész ország területéről. Nem rossz!
(aki kíváncsi az aktuális TMC tartalomra, a http://www.utvonalterv.hu/ weboldalon megnézheti: katt Extra info (középen fent) majd TMC információk (bal oldali menü). ezek mind megjelennek az ismert verzióban is a PNA-n, ha van TMC vevője, és friss térképe; az útvonalat az események függvényében is tudja tervezni)
Reggel szuttyogott is a TMC infók miatt a gép. Úgy néz ki, hogy egyre jobb lesz. Mostanában nem megyek nyugatabbra, pedig azért kíváncsi lennék az ottani TMC szolgáltatásra. Tavaly ősszel München felé jól jött volna...  :yes:

Amúgy Duino fagyás elhárítva. :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1715 Dátum: 2009.11.06 12:47:05 »
Az osztrákok nagyon gyengék, tavaly kb. 15 eseményük volt az egész országban. És nem ma kezdték a TMC-zést...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1716 Dátum: 2009.11.07 08:36:36 »
Van valakinek tapasztalata a népszerű program DEM részével kapcsolatban?  :innocent:
Használja egyáltalán valaki? :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1717 Dátum: 2009.11.07 16:27:06 »
a dem kiterjesztésu fájlokra gondolsz? azok tartalmazzák a 3d elemeket
nem szükséges feltétlen müködik nélküle is az adott ország térképe.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1718 Dátum: 2009.11.07 16:48:46 »
Konkrét navigációhoz szükségtelen, de parasztvakításnak jó: amikor az ember hegyvidéken keresztül utazik, 3D-ben jól néz ki, hogy a kütyün ugyanazt látod, mint amit a szélvédőn át.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1719 Dátum: 2009.11.07 19:43:37 »
Hát igen, eléggé zabálja a proci teljesítményt. Viszont dizájnos.  :devil:
Feltettem, tesztelgetem, abból nem lehet baj. :-))
A Vince 6.0 sem rossz. :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1720 Dátum: 2009.11.11 17:30:26 »
Van nekünk 1 Tilborg gépezetünk ugyebár.
Win-re telepítettünk active sync progit. Felismeri, lehet másolni rá fájlokat, stb...
Aztán szeretnénk frissíteni őkelmét.
www.naviextras.com
Toolbox-ot letöltöttük, regisztráltunk az oldalon.
De nem jött megerősítő email.
A toolboxot felinstalláltuk, de nem látja a készüléket, amit az active sync viszont igen.
Ilyenkor mi a teendő?
Semmi értelmes help infó nincs róla.
Olyan régi térkép van a Tilborgon, hogy nincs rajta az új M0 szakasz, amit utoljára adtak át.
Laco 73 :D

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1721 Dátum: 2009.11.11 19:35:10 »
A toolboxot felinstalláltuk, de nem látja a készüléket, amit az active sync viszont igen.
Ilyenkor mi a teendő?
Nekem rémlik valami olyan, hogy a Toolbox csak Háttértár(Mass Storage) módban látja, Active Sync módban nem. Próbáld meg úgy, hátha.
(Tudtommal a PNA-k eredetileg csak Mass Storage módban vannak, csak okossággal át lehet állítani Active Sync módra is-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1722 Dátum: 2009.11.11 19:43:58 »
A toolboxot felinstalláltuk, de nem látja a készüléket, amit az active sync viszont igen.
Ilyenkor mi a teendő?
Nekem rémlik valami olyan, hogy a Toolbox csak Háttértár(Mass Storage) módban látja, Active Sync módban nem. Próbáld meg úgy, hátha.
(Tudtommal a PNA-k eredetileg csak Mass Storage módban vannak, csak okossággal át lehet állítani Active Sync módra is-)
A Toolbox lát ActiveSync-en keresztül is, illetve van számos PNA, ami nem Mass Storage-ban van, gyárilag (ilyen az enyém is).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1723 Dátum: 2009.11.11 19:44:51 »
Toolbox-ot letöltöttük, regisztráltunk az oldalon.
De nem jött megerősítő email.
Itt a baj, keresd a spam-ben. Ha ott sem > support.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1724 Dátum: 2009.11.11 21:53:59 »
Nekem is csak mass storage módban látja a toolbox a Samu i780-at. Praktikusan ez nálam azt jelenti, hogy USB kábellel toolbox, kékfogon keresztül meg ActiveSync.