Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777790 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1680 Dátum: 2009.10.09 07:55:46 »
A Bajcsy-Zs-n majdnem a nyugatinál a nyugati felé állva a jobb oldalon A Hajós u és a Podmaniczky között van egy távirányító, meg egyéb kütyük bolt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1681 Dátum: 2009.10.10 17:40:01 »
Az a csepeli cím érdekelne...
Ma rászántam magam, elmentem kocsikázni és megnéztem jobban, megvan-e még. Valami szépségszalont vagy mit építettek a helyére... Ebből nem lesz távirányítónk...

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1682 Dátum: 2009.10.30 12:18:00 »
A Garmin és a tomtom részvényei pöppet összeszakadtak, mégpedig ezért:



 :eek:

Már csak egy rendes androidos qwerty telefon kéne.


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1684 Dátum: 2009.10.30 13:18:54 »
A Garmin és a tomtom részvényei pöppet összeszakadtak, mégpedig ezért:

Ez igencsak ígéretesnek néz ki. Vajon csak Androidos verziója lesz?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1685 Dátum: 2009.10.30 16:31:17 »
Én nem vagyok híve ezeknek az állandó internetes dolgoknak. 1részt magyarországon nincs rendes lefedettség. Autóból próbáltatok már meg folyamatosan mobilnetezni? 17kerből indulva, majd az M0-án, az M3 elejéig 3-4szer szakadt meg. Namost, ha a GPS-em ennyiszer elvesztené a jelet nyílt terepen, kidobnám az ablakon.
Aztán meg amíg nem lesz ingyenes windows mobile kompatibilis progi, addig megint nem fog elterjedni, mert a világ ezen felén nincs Apple uralom, Motorola meg pláne nem.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1686 Dátum: 2009.10.30 16:40:49 »
Ez igencsak ígéretesnek néz ki. Vajon csak Androidos verziója lesz?

Egyelőre nem tudni másról.

Amúgy is szemezem az androiddal, de tényleg nincs egyetlen olyan készülék sem még erre a platformra, amire csettintenék. Amiket Gyöngyi linkelt, azok vagy szélesvásznú, szétcsúsztatható masinák (vastagok, és még egyet sem láttam, ami meggyőzően lett volna összerakva, és picit ne csúszkált volna szét magától), vagy szoftveres qwerty van rajtuk, ami egy rendes hardveres billentyűzethez képest lófütty. Készítsenek egy kvázi-NokiaE71-et androiddal, aztán visszatérek a témára.  :tt2:

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1687 Dátum: 2009.10.30 16:44:19 »
Aztán meg amíg nem lesz ingyenes windows mobile kompatibilis progi, addig megint nem fog elterjedni, mert a világ ezen felén nincs Apple uralom, Motorola meg pláne nem.

A világ ezen részén a telefonokon sokkal inkább symbian fut, mint bármi más. A windows mobile ha nem is halott, de kiszorulóban van: lassú, nem rugalmas, nem felhasználóbarát az új platformokhoz képest. A wm7 késik, a wm6.5 ugyan jobb, mint a korábbi rendszerek, de kanyarban sincs a modernebb felfogással tervezett, ujjal való használatra dizájnolt cuccokhoz képest.

Az android a (közel)jövő mobil oprendszere, illetve a linux.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1688 Dátum: 2009.10.30 17:46:48 »
Symbian. Jogos :)

De én személy szerint nagyon sajnálnám, ha a ez lenne az irány. Linux az OK. Nekem amúgy tetszik a WM6, lassan másfél éve használom az ASUS P535-ön. Eddig hard reset csak 1szer volt, de az is általam kezdeményezve, mert azt hittem utána jobb lesz. Soft reset az kb havonta 1x volt eddig. Másfél éve nem volt kikapcsolva. Stabil. Nem kell rátenni xezer programot, meg agyonheck-elni, és teljesen jó. Qwerty nekem nem hiányzik, mert akkor vagy a képernyő lesz kicsi, vagy a telefon nagy/vastag. Qwerty annak fontos, aki naponta 3 SMS-t küld, vagy mélt.

Viszont ez az internet függőség nekem nem tetszik. Tudom, hogy haladni kell a korral, de nekem akkor se kell HSDPA full sávszél egy ilyen kis telefonra. Ez nem erre való. Nézzek rajta youtube klippeket? Minek 640x480, vagy mint nekem 320x240 3,5-2,8coll on nem érdemes. Böngészni megint nem érdemes 1024x768-ra optimalizált weboldalakat. Arról nem beszélve, hogy nem is olcsó annyira a mobilnet. Amikor meg kellene, akkor szépen EDGE sávszél, 3-as térerő, és szakad.
Netbook-ra jó a mobilnet, azt szeretem, azzal lehet rendesen böngészni, stb.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1689 Dátum: 2009.10.30 18:05:08 »
Nem olcsó a mobilnet? Elvileg korlátlan 800.- HUF a Vodánál. Szerintem....  :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1690 Dátum: 2009.10.30 18:16:25 »
Qwerty annak fontos, aki naponta 3 SMS-t küld, vagy mélt.

Jelen!  :flowers:

A WM nekem is tetszett egészen addig, amíg nem próbáltam mást. Stabil, valóban, és egy csomó dolog benne van gyárilag: naptár, médialejátszó, irodai csomag, levelező, böngésző. Viszont a böngésző csapnivaló, a levelező szintén, a rendszer borzasztóan erőforrás-igényes és nehezen kezelhető (más rendszerekhez képest), a lejátszó buta, a szövegbevitel körülményes, és sorolhatnám. Van jobb, sok szempontból.

Mondjuk még nem írtam le teljesen a WM-et. A WM7 megjelenését eltolták, új irányt szabtak a fejlesztéseknek, így vélhetően felismerték, hogy az iPhone és az androidos, symbianos, eleve ujjakhoz igazított kezelőfelülettel rendelkező telefonok a követendő irány. Tényleg kíváncsian várom, mi lesz ebből; ez egy olyan versenyhelyzet, amin csak nyerhetünk.  :yes:

SZERK: még valami. A mobilon az internet nem feltétlenül ilyen kézenfekvő dolgokra kell, mint a youtube. Én aktívan használom a telefonom netkapcsolatát, e-mailre, böngészésre (mobilra optimalizált oldalak pöpecül megjelennek), RSS hírolvasásra. Ha a t-mobilnál lenne rendes áron korlátlan csomag, biztosan befognám a telefont internet-rádióra a kocsiba. Ezen kívül ott vannak a divatos közösségi felhasználások és a navigáció, amik megadják a telefonos net létjogosultságát.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.30 18:20:23 írta Satriani »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1691 Dátum: 2009.10.30 18:23:17 »
Qwerty annak fontos, aki naponta 3 SMS-t küld, vagy mélt.

Jelen!  :flowers:

A WM nekem is tetszett egészen addig, amíg nem próbáltam mást. Stabil, valóban, és egy csomó dolog benne van gyárilag: naptár, médialejátszó, irodai csomag, levelező, böngésző. Viszont a böngésző csapnivaló, a levelező szintén, a rendszer borzasztóan erőforrás-igényes és nehezen kezelhető (más rendszerekhez képest), a lejátszó buta, a szövegbevitel körülményes, és sorolhatnám. Van jobb, sok szempontból.

Mondjuk még nem írtam le teljesen a WM-et. A WM7 megjelenését eltolták, új irányt szabtak a fejlesztéseknek, így vélhetően felismerték, hogy az iPhone és az androidos, symbianos, eleve ujjakhoz igazított kezelőfelülettel rendelkező telefonok a követendő irány. Tényleg kíváncsian várom, mi lesz ebből; ez egy olyan versenyhelyzet, amin csak nyerhetünk.  :yes:
Akkor én vagyok az ellenpólusod :D
Nem sms-ezek, nem böngészek, nem levelezek telefonról, arra való a laptop. Nem is tetszenek azok a készülékek, amiket túlzsúfolnak billentyűkkel amik aztán ugyanolyan használhatatlanok az én nagy ujjaimnak.
Video/zene Coreplayer-el, ne WMP-vel.
És nem is vagyok az a típus, aki naponta 6000alkalmazást telepít, és 3000szer módosítja a registry-t.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1692 Dátum: 2009.10.30 18:25:00 »
Nem olcsó a mobilnet? Elvileg korlátlan 800.- HUF a Vodánál. Szerintem....  :szemez:
Nem vagyok vodás, pont most lettem trémobilos, mert céges lett a telefonszámom. De 800forint is sok. Annál nem sokkal többet telefonálok le 1 hónapban ;)
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1693 Dátum: 2009.10.30 18:30:28 »
Nem olcsó a mobilnet? Elvileg korlátlan 800.- HUF a Vodánál. Szerintem....  :szemez:
Nem vagyok vodás, pont most lettem trémobilos, mert céges lett a telefonszámom. De 800forint is sok. Annál nem sokkal többet telefonálok le 1 hónapban ;)
17E környékén szoktam fizetni 4 előfizetés után havonta. Ebből kettőn van Net, egyen sms plusz opció, a negyedik mezítlábas.
Nem vagyok profi, a netet 3G-n nézegetem. Ami nekem pluszként rajta van, mint alkalmazás, az Opera mini - állati jó vele a böngészés, meg a Gugli Maps, ha nincsen velem a navi.
Slusz passz. Várakozás közben szoktam időt elütni vele. MobilTV-m nincsen, nem is kell.  :D

E-mailt szintén a böngészővel nézem meg on-line módon, nem töltöm le. Minek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1694 Dátum: 2009.10.30 18:46:14 »
Nem sms-ezek, nem böngészek, nem levelezek telefonról, arra való a laptop. Nem is tetszenek azok a készülékek, amiket túlzsúfolnak billentyűkkel amik aztán ugyanolyan használhatatlanok az én nagy ujjaimnak.

Minek egy laptopot cipelni, ha az alapfeladatokat ellátja a telefon? ;) Nekem is van laptopom, kicsi és nagy is, de ha nem muszáj, egyiket sem viszem magammal. (Sőt, a nagyot kölcsön is adtam, annyira nem használtam.)

A "túlzsúfolt" készülék egyszerűen alkalmazkodik a felhasználási területhez: alkalmas szövegbevitelre. :flowers: Nekem az utolsó két telefonom qwerty billentyűzetes (volt), innentől sosem kell más.



Ja, és ezekre a telefonokra semmilyen alkalmazást nem kell elvileg pluszban telepíteni, hogy használhatók legyenek. Mindkettőre feltettem a Trotter által is említett Opera Minit, valamint a Nokia kapott egy feladatkezelőt (a gyári elég ratyi), és kb. ennyi. Kibontod, feltöltöd, használod.