Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778373 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1650 Dátum: 2009.09.24 13:10:32 »
Olyanban kellene segítség, hogy szeretnénk olyan PNA navit venni, ami TMC-s, 4,3"-os, és legális szoftverrel rendelkezik, amit ingyé lehet frissíteni, és nem csak 2x.
Ja és lehetőleg 50ezer körül legyen cakli pakli.
5letek?
Milyen márkát kell messzire elkerülni? Mely márkák jók?
Köszi.

Én most várom a Wayteq x820+TMC nevezetű kombómat 30E-ért+microSD kártya (1.600 körül).  Jelenleg ez a legjobb ár-érték arányú modell a piacon.
Lehet szoftverrel is kapni, valami 45E-ért, ha jól emlékezem, a linken megtalálod. Vaterán is nyomják. Én boltban venném.

Sic: Megnéztem a teljes EU hozzá 15.300 HUF, jól emlékeztem, akkor 46E-ben megáll zusammen.

Köszi, a készülék OK, de ilyen nevenincs térképszoftvert nem szeretnék. Valami IGO, vagy ahhoz nagyon hasonló kellene.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1651 Dátum: 2009.09.24 14:26:33 »
Olyanban kellene segítség, hogy szeretnénk olyan PNA navit venni, ami TMC-s, 4,3"-os, és legális szoftverrel rendelkezik, amit ingyé lehet frissíteni, és nem csak 2x.
Ja és lehetőleg 50ezer körül legyen cakli pakli.
5letek?
Milyen márkát kell messzire elkerülni? Mely márkák jók?
Köszi.

Én most várom a Wayteq x820+TMC nevezetű kombómat 30E-ért+microSD kártya (1.600 körül).  Jelenleg ez a legjobb ár-érték arányú modell a piacon.
Lehet szoftverrel is kapni, valami 45E-ért, ha jól emlékezem, a linken megtalálod. Vaterán is nyomják. Én boltban venném.

Sic: Megnéztem a teljes EU hozzá 15.300 HUF, jól emlékeztem, akkor 46E-ben megáll zusammen.

Köszi, a készülék OK, de ilyen nevenincs térképszoftvert nem szeretnék. Valami IGO, vagy ahhoz nagyon hasonló kellene.

Nevesincs...  Na Testvér, Te sem vagy tisztában a dolgokkal.    :D

Ehezz a térképszoftver nélküli gépekre legálisan IGO-t Route66, vagy bármi mást nem tudsz feltenni. PNA-khoz társított térképszoftvert, vagy megveszed, vagy illegálba nyomod, más választás nincsen.

Nemsokára folytatopm, de most mennem kell.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1652 Dátum: 2009.09.24 16:47:22 »
Nevesincs...  Na Testvér, Te sem vagy tisztában a dolgokkal.    :D

Ehezz a térképszoftver nélküli gépekre legálisan IGO-t Route66, vagy bármi mást nem tudsz feltenni. PNA-khoz társított térképszoftvert, vagy megveszed, vagy illegálba nyomod, más választás nincsen.

Nemsokára folytatopm, de most mennem kell.

Én lemaradtam 1 ideje. De van PDA-s IGO, amit megvehetsz, meg van IGO amigo, ami meg PNA-s. Ezeknek bármely szoftver mentes PNA-n futni kellene elvileg, de az Amigonak tutira.
Elvileg a PNA, és a PDA ugyanaz, csak a PNA-n van 1 SKIN, ami miatt olyan, mintha keveset tudna, de valójában winCE van azon is, az futtatja a térképszoftvert ami NAND memórián van, tehát akár lehene kártyán is, tökmind1.
Vagy én nem tudok jól valamit?
Amúgy olcsóbb az egybe térképes PNA az azért jobb. És tiszta kellene, mert céges használatra kell.
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1653 Dátum: 2009.09.24 17:31:29 »
Ugyen nem tiszta, de a Wayteg 820-asról csak jókat tudok mondani. Én is ilyet használok iGO 8.3-al. Szuper!! :clap:
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1654 Dátum: 2009.09.24 18:22:32 »
Nos, akkor mégegyszer előről:

Szóval nem a technikai lehetőségekkel van probléma a jogtisztaság terén.

A PNA-n csak az a szoftver futtatható jogtisztán, melyet meg tudsz venni vele. Most nem sorolom fajtánként, de szerintem világos, hogy mit mivel.
Természetesen van PNA térképszoftver nélkül is, itt az userra van bízva, hogy mit tesz rá. Jogtisztán ebben az esetben az ún. dobozos térképszoftvereket lehet megvenni, majd installálni.
Ezen kívül lehet még a neten fellelhető térképek  között lehet válogatni, de ebben az esetben nem jogtiszta a dolog, vagyis törvényt sért az user.

A szoftver nélküli PNA-k nagyrésze több programmal is fut, általában megjelölik, hogy mit képes futtatni, IGO, Route66 és még egy csomó fut simán rajtuk, itt persze az alap op. rendszert ismerni kell és ahhoz kiválasztani a programot. Nade ez, mint már írtam jogsértés, így nem ajánlhatom.

Ezen kívül létezik jogtiszta és neten keresztül szabadon terjeszthető program is, csak kevesen tudják, de könnyen megtalálható, én is megtaláltam. Hozzáteszem, hogy mivel nem kell érte fizetni, nem olyan tökéletes, mint mondjuk az IGO, de azért használható program.

Még egy adalék, a PDA-kra optimalizált térképszoftverek általában kiakasztják a PNA-kat, ennek "honosításához" érteni kell, de ez is ugye jogsértés.

Szerintem, ha többet szeretnék a konkrét Wayteq x820-ról kütyüről megtudni keres rá a neten és olvasgasd a fórumokat, onnan aztán minden szükséges infót megkaphatsz.
Érdemes az elődjét is scannelni!  ;)



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1655 Dátum: 2009.09.24 20:25:27 »
Elvileg a PNA, és a PDA ugyanaz, csak a PNA-n van 1 SKIN, ami miatt olyan, mintha keveset tudna, de valójában winCE van azon is
Éppen fordítva. WinCE mindegyik alapja, a PDA-ra Windows Mobile-t raknak, ami egy skinezett, modulokkal kibővített WinCE. A PNA-kon a csupasz WinCE van jó esetben, sőt, legtöbbszőr erősen le is van butítva, és a normális kezelőfelületet elrejtik, vagy lecserélik egy 6 vagy 8 gombos menüvel, amiből lehet indítgatni néhány alkalmazást és a navit (ezt nevezted te skin-nek, de nem az, hanem egy komplett kis menü-program).
Nem minden ami fut PDA-n fut PNA-n (Windows Mobile modulok hiánya miatt), de általában ami elindul PNA-n, futni szokott PDA-n is (kivéve a kifejezett PNA képernyőméretre írt alkalmazások, azok nem 'férnel el' a PDA képernyőjén).
Röviden ennyi.
Az előttem leírtak igazak. Az említett összes program megtalálható illegálisan is a neten, és futtatható PNA-n is. Sajnos gyakran a térképfrissítések gyorsabban elérhetők illegálisan, mint hivatalosan...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1656 Dátum: 2009.09.24 20:48:45 »
pár PNA-t csináltam , hát ritka buta egy oprencer volt. vmi navont vót legutobb...
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.25 08:58:28 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1657 Dátum: 2009.09.24 21:45:17 »
Köszi az infókat, ma is sokat tanultam :)

De arra még mindig nem kaptam választ, hogy melyik szoftver az, amit nem csak 2x lehet legálisan és ingyenesen frissíteni?
És ilyen kapható -e valami PNA-val, ami 4,3" és TMC-s?
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1658 Dátum: 2009.09.25 08:52:46 »
Köszi az infókat, ma is sokat tanultam :)

De arra még mindig nem kaptam választ, hogy melyik szoftver az, amit nem csak 2x lehet legálisan és ingyenesen frissíteni?
És ilyen kapható -e valami PNA-val, ami 4,3" és TMC-s?

1. nem tudok ilyenről, illetve a korábban általam említettt ingyenes szoftver.
2. előbbiből következik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1659 Dátum: 2009.09.25 08:54:21 »
pár PNA-ra én raktam fel igo navit, hát ritka buta egy oprencer volt. vmi navont csináltam legutobb...
Légyszíves, kedves Komám, ne írkálj ide ilyeneket, mert amit leírtál, az jogsértő tevékenységre utalhat, és modizni leszek kénytelen!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1660 Dátum: 2009.09.25 08:58:44 »
tőőlem.. :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1661 Dátum: 2009.09.28 08:01:14 »
Néhány külsérelmi nyom miatt lecseréltem a telefon házát. Eredetileg ilyen színe volt, most ilyen:


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1662 Dátum: 2009.10.05 10:20:46 »
Pl. itt
Nekem sajna sok terkepet (van ami mukodik) nem sikerul kitomoriteni.  :surrender: Total Commander .rar csomagolot keres, mikozben van telepitve, normal dupla klikkel pedig jelszot ker.
Mit rontok el :?:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1663 Dátum: 2009.10.05 12:27:12 »
Pl. itt
Nekem sajna sok terkepet (van ami mukodik) nem sikerul kitomoriteni.  :surrender: Total Commander .rar csomagolot keres, mikozben van telepitve, normal dupla klikkel pedig jelszot ker.
Mit rontok el :?:
Ott a jelszó a jobb oldali oszlopban.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1664 Dátum: 2009.10.05 13:43:17 »
Koszonom :flowers:
A jelszot pedig rolam mintaztak :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX