Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 764771 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #45 Dátum: 2004.12.18 21:27:28 »
Tisztelt Hozzáértők!

Szeretnék kis segítséget kérni. Szomszédom beszerzett egy 2001-es Corollát, amiben gyári navigáció van. A lemezt az első ülés alatti "toyota" feliratú dobozba kell tenni. Nagy bánata, hogy német térképe van...

Szerintetek milyen rendszere van? Lehet ehhez magyar térképet szerezni?
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #46 Dátum: 2004.12.18 23:09:23 »
Idézetet írta: "dió"
Nagy bánata, hogy német térképe van... Szerintetek milyen rendszere van? Lehet ehhez magyar térképet szerezni?

Azt tudom, hogy a Priusba való még nem létezik magyarul.
music     

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #47 Dátum: 2004.12.19 18:06:44 »
Biztosan nem!

A teleatlas márciusra jön ki és aztán gondolom az összes gyári navigáció is meglesz lassan.

squiddy,

Igen szokott valaki.

Ha már filmet nézel. Ezt ismered?

konvertáló progi ppc-re.
http://divx.ppccool.com/
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #48 Dátum: 2004.12.20 08:21:32 »
NoGun:

Ha esetleg Vodás vagy, elmesélhetnéd a PDA BT-os GPRS wapozás beállításait... :)
Ja, már fent van nekem is a Pocket Tv (most regsisztráltam), meg a Betaplayer is. Sőt, valami mpeg 4 lejátszót is feltettem, de még nem volt alkalmam kipróbálni nyersanyag híján.
Tegnap egy videót kódoltam a Pocket DivX Encoderral és egész használható lett. Egy nagy szívfájdalmam van eddig a videonézéssel, hogy nem találok feliratot kezelő progit :(

Más: A Destinator 3 fent van a gépen, de 3 indításból 2* szoft resettel tudtam csak kilépni belőle :( Ez vajh' mitől van?
Az normális, ha a GPS vevő csak 4800 bauddal csatlakozik a PDA-hoz (NMEA protokollon keresztül)? Kicsit kevésnek tűnik így első ránézésre.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #49 Dátum: 2004.12.20 09:02:17 »
Idézetet írta: "squiddy"
NoGun:

Ha esetleg Vodás vagy, elmesélhetnéd a PDA BT-os GPRS wapozás beállításait... :)
Ja, már fent van nekem is a Pocket Tv (most regsisztráltam), meg a Betaplayer is. Sőt, valami mpeg 4 lejátszót is feltettem, de még nem volt alkalmam kipróbálni nyersanyag híján.
Tegnap egy videót kódoltam a Pocket DivX Encoderral és egész használható lett. Egy nagy szívfájdalmam van eddig a videonézéssel, hogy nem találok feliratot kezelő progit :(

Más: A Destinator 3 fent van a gépen, de 3 indításból 2* szoft resettel tudtam csak kilépni belőle :( Ez vajh' mitől van?
Az normális, ha a GPS vevő csak 4800 bauddal csatlakozik a PDA-hoz (NMEA protokollon keresztül)? Kicsit kevésnek tűnik így első ránézésre.

Én csak mpeg-et tudtam lejátszani a Pocket tv-vel, avit nem akart, nem tom miért. Pedig átkódoltattam a win alatt lévő részével a számgépen, és mégis meghalt tőle.
Laco 73 :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #50 Dátum: 2004.12.20 09:24:28 »
KLaco:
A PocketTv csak mpeg-et (layer 1 és 2) tud lejátszani, míg a Betaplayer DivXes avikat kezel.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #51 Dátum: 2004.12.20 09:38:25 »
Idézetet írta: "squiddy"
KLaco:
A PocketTv csak mpeg-et (layer 1 és 2) tud lejátszani, míg a Betaplayer DivXes avikat kezel.

Bocsi tényleg, egy másik progival kevertem össze, látszik, rég nem próbálkoztam vele  :D
Laco 73 :D

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #52 Dátum: 2004.12.20 21:10:44 »
Idézetet írta: "squiddy"
NoGun:

Ha esetleg Vodás vagy, elmesélhetnéd a PDA BT-os GPRS wapozás beállításait... :)

Más: A Destinator 3 fent van a gépen, de 3 indításból 2* szoft resettel tudtam csak kilépni belőle :( Ez vajh' mitől van?
Az normális, ha a GPS vevő csak 4800 bauddal csatlakozik a PDA-hoz (NMEA protokollon keresztül)? Kicsit kevésnek tűnik így első ránézésre.


Pannonos vagyok, gondom nem volt a dologgal, hol akadsz el? elég logikusnak tűnik.

Nekem csak Betaplayer van meg, az is leginkább a gyerekek miatt, ott magyar nyelvű dolgok mennek, nem kell szöveg (nem is hiszem hogy olvasható)

Destit csak próbaképpen használtam, általában Aeromapozok, a makacs programokat a Gigabárral szoktam kilőni, de vannak rá Task managerek is ...

a 4800 nem túl sok nem is kevés, én 9600-zal nyomulok, de szerintem majdnem mindegy.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #53 Dátum: 2004.12.21 07:27:51 »
NoGun:
A pdamania fórumot olvasva értesültem, hogy a Simenens S55 telefonom elég kriminálisan viselkedik BT Wap/Internet esetén. Odáig megvagyok, hogy látom a PDA-n a telefonom fájlrendszerét, tudok is leszedni róla képeket, de amikor GPRS kapcsolatot akarok felépíteni (a dial up mezőbe asszem ilyet kell írni, hogy *99# ), akkor valamiért nem találja a PDA a telefont.
Most nincs itt nálam a kütyü (épp töltődik), de ha nálam lesz pontosan leírom melyik mezőkkel van gondom.

Amúgy meg ilyen GPS vevőt adtak hozzá:
http://www.holux-uk.com/Products/gm-210/gm-210.htm
Ez milyennek számít?

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #54 Dátum: 2004.12.21 19:28:08 »
S,

én életemben kétszer akartam Siemenssel összehozni valamilyen adatkapcsolatot, az egyiket pár nap után, a másikat már csak pár óra után feladtam, ha látszólag sikerült is megoldani valamit, az nem volt hosszú életű.

Az egyik készülék az enyém volt, azt eladtam. Csak infoként, a Nokiával ugyanez a dolog percek alatt megoldódott és hosszú távon stabilan működött. A másiknál a barátom készülékét próbáltam életre lehelni, azt más szakemberek sem tudták hosszútávon megoldani.

Számomra a siemens egy fekete ló. Nem segíthetek.

A GPS nem rossz, nekem is hasonló chipes van. Ma már, hogy van Xtrack képesség, az a modern és követendő. ha lesz pénzem én is újítok.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #55 Dátum: 2004.12.21 20:50:45 »
Siemens termékeket gyengeáramú rendszerekben el kell felejteni, akár számítógép, akár gépkocsielektronika, akár egyéb vezérlés, úgy xar ahogy van, nemtudom miért nem maradtak meg az erősáramú dolgoknál, abban jók!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #56 Dátum: 2004.12.22 08:02:58 »
Egy picit azért kiállnék a Siemens mellett: hihetetlen tuningokat lehet csinálni az S55-tel (meg az összes új Siemenssel). Nagyon jól testreszabható patchekkel. Nekem vagy 10 "újítás" fent van, amit egy alap Siemens nem tud.
Mikor csináltok meg egy Nokiával olyat, hogy: kijelző fényerejének állítása 5%-os lépésben, menü grafikájának megváltoztatása,  bármely kimenő/bejövő hívás dátuma, ideje, hossza -akár több hónapra visszamenően is, profil név kiíratás a főképernyőre (ezt alapból nem tudja a Siemens), "felesleges" nyelvek kiírtás a teéefonból -> ezáltal 2* annyi üres hely a  telefonba, mint gyárilag, stb. stb. Rettenetes mennyiségű patchet lehet felrakni (lásd terminal.hu, mobil szekció, S55 topic)

Nem vagyok Nokia ellenes, de az utóbi pár évben nem nyűgöztek le. Van is egy jó 4 éves 7110-em, de azóta nem tudott igazán megfogni a finn gyártó.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #57 Dátum: 2004.12.22 14:00:07 »
Ha neked ezek kellenek, akkor igazad van ez a te telefonod.

Én annak ellenére hogy 20 éve foglalkozom informatikával, nem sikerült megértenem a Siemens logikáját. Tudom, hogy mindent lehet benne variálni, át lehet állítani a gomb hozzárendeléseket, stb.

Engem inkább zavart, mint örültem neki. (Egy ismerősöm mutatott egy siemens telefont ami a 4-es gomb megnyomására kapcsolt ki)

A 7110-esemet én is sajnáltam, amikor tönkrement.


(Nem kötözködésképp, de mit keres a nyelvi szekció a RAMBan?)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #58 Dátum: 2004.12.22 15:35:49 »
A régi Siemensektől én is irtóztam aztán idővel mégiscsak leltem köztük olyat, ami megmelengette a szívemet :)

Nem a klasszikus "RAM"-ban volt a nyelvi szekció. A telefon rendelkezik egy 12Mb-os tárterülettel, ami tartalmaz mindent. Ebből van olyan 970Kb kiadva a júzernak garázdálkodásra. Ha a 12Mb-ból kiírtjuk a többi nyelvet ( pontosabban csak a prediktív szövegbevitelét), akkor a 970kiló 1,8 Mb-ra növexik.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #59 Dátum: 2004.12.27 19:54:53 »
Idézetet írta: "NoGun"
S,

én életemben kétszer akartam Siemenssel összehozni valamilyen adatkapcsolatot, az egyiket pár nap után, a másikat már csak pár óra után feladtam, ha látszólag sikerült is megoldani valamit, az nem volt hosszú életű.

Az egyik készülék az enyém volt, azt eladtam. Csak infoként, a Nokiával ugyanez a dolog percek alatt megoldódott és hosszú távon stabilan működött. A másiknál a barátom készülékét próbáltam életre lehelni, azt más szakemberek sem tudták hosszútávon megoldani.

Számomra a siemens egy fekete ló. Nem segíthetek.

A GPS nem rossz, nekem is hasonló chipes van. Ma már, hogy van Xtrack képesség, az a modern és követendő. ha lesz pénzem én is újítok.


Én viszont a leg biztosabb Bluetooth kapcsolatot az S55-ömmel tudom elérni. A Nokia a Nokiával sek kompatibilis, a Sony Ericsaon kicsit jobb, de láttam a barátomat amint az orrom előtt vágta ki a kukába a kihangosítóját. Az enyém meg remekül elbodogul a Motorola kihangosítóval, mindenféle laptoppal, elég sok no name kihangosítókkal, stb.