Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777765 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1515 Dátum: 2009.05.10 21:43:20 »
Valami újabb szériára gondoltam... :)
Ha Neonak jó volt, megteszi neked is, nem?  ;)
Gabe 254.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1516 Dátum: 2009.05.11 10:56:09 »
Valami újabb szériára gondoltam... :)
Ha Neonak jó volt, megteszi neked is, nem?  ;)

Az 8110 volt.  :flowers: Neonak a fülkés telefon is jó volt...   :D ;)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1517 Dátum: 2009.05.11 11:08:51 »
Nekem is volt 7110em és én is neofonnak hittem, de tényleg 8110volt, most utánanéztem  :D
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1518 Dátum: 2009.05.15 11:07:08 »
Samsung i900 Omnia tulajdonosoknak: http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/287075/omniatmc-beta-2/
Ezzel a driverrel feltelepítve, az Omnia képes TMC adást is venni, a beépített FM rádiójának segítségével. Az autóstöltő, vagy a fejhallgató kábele játssza az antenna szerepét. Kipróbáltam, szuper.
Igaz, még béta a szoftverecske, de a fejlesztő lázasan dolgozik rajta.

Robi segits már lécci. a havernak omnia teloja van. Ő azt mondta mikor meglepödtem h a lakasában pillanatok alatt megtalálta a igo a muholdakat hogy ez nem csak a sima GPSt használja hanem a fizetos gprs-t is. igy nem kell  megy sima gpsel is a navi?.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1519 Dátum: 2009.05.15 11:18:44 »
Így igaz, az Omnia egy chip-be integrálta az összes vezetéknélküli szolgáltatást, így a GPS/GSM/GPRS/3G/WiFI/BT mind egyetlen chip-ben van. Ezért az Omnia képes a GSM adótornyokból, GPRS adatból (ezt már korábban mások is tudták), sőt WiFi-ből is GPS pozíciót kiszedni. Nagyon gyors, néhány másodperc és meg is van. Igaz, egy néhány kb-os forgalmat generál ehhez a GPRS/3G-n, ez havi pár forint csak. Úgy lehet letiltani, hogy vagy az adatszolgáltatást mondod le a kártyán, vagy elállítod a GPRS beállításokat és akkor nem tud kapcsolatot létesíteni. Ilyenkor kb ugyanolyan lassan találja meg a holdakat mint bármelyik másik.
Próbáltam SIM kártya nélkül, úgy sajnos nem megy - lát néhány holdat, de pozíciót sosem talál (én kb 1 órát vártam így, semmit nem talált, ugyanott, ahol SIM kártyával szinte azonnal).
Nade ez egy PDA-s telefon, nem sima PDA, ki használná SIM nélkül?
Párosítottam külső BT-s GPS/TMC vevőt hozzá, azzal is szokásos módon működött, mint minden más PDA.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.15 12:43:06 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1520 Dátum: 2009.05.15 12:20:42 »
robi!

Légyszíves segítsél nekem, ha tudsz!

A PNA-mhoz keresek TCM antennát, ami mini USB-n csatlakozik be a gépbe. Mivel azonban a 12V-os táp is ezen keresztül kerül a gépbe, így valahogyan össze kell hozni a kettőt. Nem tudom pl, hogy létzik-e mini USB "osztó", vagy duplikáló, vagy valami, ami megoldást jelentene.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1521 Dátum: 2009.05.15 12:37:02 »
ok köszi. ha csak pár ft akkor nem zavar.
akkor jöhet! :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1522 Dátum: 2009.05.15 12:44:24 »
A PNA-mhoz keresek TCM antennát, ami mini USB-n csatlakozik be a gépbe.
Mi a PNA pontos típusa? Egyébként TMC, mint Traffic Message Channel.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1523 Dátum: 2009.05.15 12:45:58 »
A PNA-mhoz keresek TCM antennát, ami mini USB-n csatlakozik be a gépbe.
Mi a PNA pontos típusa? Egyébként TMC, mint Traffic Message Channel.
:hug:  izé TMC....
Pü ment.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1524 Dátum: 2009.05.15 13:23:06 »
A PNA-mhoz keresek TMC antennát, ami mini USB-n csatlakozik be a gépbe. Mivel azonban a 12V-os táp is ezen keresztül kerül a gépbe, így valahogyan össze kell hozni a kettőt. Nem tudom pl, hogy létzik-e mini USB "osztó", vagy duplikáló, vagy valami, ami megoldást jelentene.
A MiniUSB-s TMC vevők egy toldókábel formájában jelennek meg, kb 20cm hosszú, a közepén egy bütyök, benne a TMC vevő, oldalt benne egy luk, ehhez csatlakozik a drótantenna. A táp helyett ezt szokás az eszközbe csatlakoztatni, majd a tápot a kábel másik végébe, a mama-miniUSB csatiba.
Azonban egy ilyen beszerzése nem elegendő, ugyanis néhány feltétel még szükséges a kütyü részéről, hogy működjön a TMC vevő:
- a PNA-nak USB host funkciót kell támogatnia (tehát nem csak töltésre vagy ActiveSync-kapcsolatra kell legyen képes)
- a PNA oprendszerében ott kell legyen a TMC vevő drivere is, mely egy virtuális belső COM porton teszi elérhetővé a TMC adatokat a navi részére
- és mint ahogyan már gondolom mindenki tudja, a navi szoftver is megfelelő térképekkel kell rendelkezzen, ha már kommunikál a vevő hardverrel.

A külső TMC vevőket nem pártolom az alábbi okok miatt:
- egy csomó madzag kerül a műszerfalra, műszerfal elé, amit mindig le-fel kell szerelni, nem lehet fixre rögzíteni, bajlódni kell velük, sok a macera (a vevő, annak antennája, töltő...)
- sok készülékfajtánál bugos a gyakorlati működés (nem mindegy, hogy mikor milyen sorrendbe indul a dolog: előbb TMC vevőt bedug, tápot rácsatlakoztat, gyujtást ráad, PNA-t beizzít, navit elindít. Ha nem ez a sorrend, van, hogy nem ismeri fel a vevőt)

Legjobb a belső TMC vevős kütyü, melyben a TMC és GPS vevő beépített, csak táp és antenna csatlakozása van. Ennél még jobb az, melynél a táp és az antenna csatlakozás a tartón van megvalósítva, és így a kábeleket fixen le lehet rögzíteni (pl kis tappancsokkal), az egész szerkezet ki-bekapcsolása csak egy ki-bepattintós mozdulat.

Ezért általában azt szoktam javasolni, hogy beépített TMC vevős kütyüt vegyenek az emberek.

A különféle PNA gyártók jelezni szokták, ha a kütyü TMC kompatibilis vagy sem, azzal, hogy a jellemzőkhöz oda írják, hogy TMC Optional. Ezekhez van biztosan TMC vevő külső, amit vagy adnak hozzá, vagy utólag megvásárolható. Ha Built-In TMC Receiver-szerűség a jellemző, akkor boldogság!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1525 Dátum: 2009.05.15 13:34:13 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1526 Dátum: 2009.05.15 19:03:18 »
Pü válasz ment!

Köszi robi a részletes választ és a PÜ-t is.
Egyelőre még nézegetek.
Addig is, ha véleményeznéd ezt
a következő csodakészülékeket, ehhez lehet a BT-n keresztül TMC-t kapcsolni?

Vagy Te milyen navit javasolnál?

Illetve még ezt nézd meg és véleményezd, légyszíves!

Előre is köszi!

« Utoljára szerkesztve: 2009.05.15 19:07:10 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1527 Dátum: 2009.05.15 23:20:17 »
Az elsőhöz nem, ugyanis a BT része csak kihangosításra jó (kihangosítónak használható telóhoz).
A második jónak tűnik, meg kellene tudni a "TMC csatlakoztatás" mit jelent: antenna csatlakozó, vagy külső vevő számára külön csatlakozó. Ugyanis van külső TMC vevő, ami nem MiniUSB-s, hanem 2,5mm mini-jack-es, és nem antennárol van szó, hanem vevőröl.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1528 Dátum: 2009.05.15 23:32:12 »
Te milyen navit javasolnál?
Az IconX A410 jónak tűnik. Most jelent meg, várj még egy picit, lejjeb csúsznak az árral.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1529 Dátum: 2009.05.19 14:14:58 »
Na jó! Összedobtam a társaságnak egy pár indítóképernyőt, mind ugyanaz, de a legtöbb készülék felbontásban használhatók (PDA és PNA, iGO8):

Letöltés innen: katt.
A branding.zip-ben kell a bmp fájlokat megfelelő módon felülírni.
iGO 2006, és ennek klónjaiban (Miomap3, etc) a data.zip-be kell ugyanezt, de előtte jpg-ként menteni.
Most vettem észre ezt a hsz-t.  Nagyon jó!  Mostmár nem a csunya igo8 van indítóképernyőnek  :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154