Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777917 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1470 Dátum: 2009.03.04 23:11:20 »
Na, addig matekoztam, hogy ez megkapja a tímobájlos kártyát, a D900i-t meg megtanítom pannonul, a kisnokiát meg elrakom tarcsiba :D
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1471 Dátum: 2009.03.05 09:49:28 »
Na, addig matekoztam, hogy ez megkapja a tímobájlos kártyát, a D900i-t meg megtanítom pannonul, a kisnokiát meg elrakom tarcsiba :D
Well, egy kis matekozást követően mindjárt találtál kielégítő megoldást!  :flowers: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1472 Dátum: 2009.03.05 09:53:47 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1473 Dátum: 2009.03.05 11:16:42 »
Még egy kérdés a témához; a magentaszínű 20hónap hátralévő garanciával mi lesz, ha bűnbe esnék? :surrender: :hmmmm:
Annak annyi.
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1474 Dátum: 2009.03.05 17:13:33 »
Robi, készültem rengeteg hülye kérdéssel, de egyenlőre úgy tünik, megmenekülsz [rohog] [rohog] [rohog]
ui: http://www.i900.eoldal.hu/  :clap:
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1475 Dátum: 2009.03.05 18:52:38 »
Robi, készültem rengeteg hülye kérdéssel, de egyenlőre úgy tünik, megmenekülsz [rohog] [rohog] [rohog]
ui: http://www.i900.eoldal.hu/  :clap:
Ismerem! Innen a magyar billentyűzetet szedtem, nagyon jó!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1476 Dátum: 2009.03.08 13:03:35 »
pár szóban: az a balf*sz akitől vettem, csinált egy hardver resetet, ami ugye mindent töröl és még az IGO is odalett.... Még nem adta ide az Igo-s packot, úgyhogy egyenlőre nem navizok...
A winmobile jól működik, napi 1fagyás only :D
Az akku viszont katasztrófa. Egész éjjel töltőn volt, 5:30körül levettem, és délután 4-5körül már csipog, hogy töltsem, 6-7közt meg ki is kapcsol.... Ez nagyon nem oké, legalább egy napot bírjon már ki... És még nem is naviztam, meg nincs net előfizetésem, szóval csak wifin neteztem kétszer félórát.
Rendeltem autós töltőt, de ha nem stabilizálódik, és nem bír ki 20órát a használatom mellett, akkor sajnos megválunk egymástól, mert ez így borzasztó..  :taz:
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1477 Dátum: 2009.03.08 13:28:49 »
Friss szoftot rá (!), amúgy meg 5x töltsd fel úgy egymás után, hogy 1) már majdnem merüljön le, de ne hagyd kikapcsolni magától, 2) hagyd töltőn 12 órán át. Ezzel lehet adni neki egy kis plusz löketet, a fontos, hogy sose hagyd, hogy magától kikapcsoljon, annyira megadja magát már az akksi. Inkább kapcsold ki te.

Amúgy meg ha nem kell, 3G ki, BT ki, fényerő legkevesebbre. Mással nem nagyon lehet spórolni.
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1478 Dátum: 2009.03.08 14:11:24 »
Energiatakarékos mód be van kapcsolva, BT-t még egyszer sem kapcsoltam be rajta. 3G-t nem tudom kikapcsolni, valami korlátozási jelszót kér.
A szoftverfrissítésen énis agyaltam, aztmondták a Tmobilba, hogy kb 2hét a procedúra; elviszik pestre a telefont, minden adat veszik, stb.... 2hét!!!!! Mi tart addig? Lovaskocsival viszik?
Ja, és ha magánakcióból frissül, akkor garancia off.... És cserekészüléknek felajánlottak egy ütött-kopott 6230i-t hedszet nélkül. Egyenlőre nem kértem a bulit.

50ért vettem a gépet, használtmobilos gyerek 75kp-ért megvenné, vagy 90ig bezárólag választhatok valamit a polcról.
Vagy veszek valami netbookot, és folytatom a D900al :) office-ra meg netre szükségem van, de az omnia elég lett volna.
Az okos nokiákon nincs excel meg word, ugye? :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 17:29:01 írta kis_andras »
kisa
born to ride

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1479 Dátum: 2009.03.09 07:53:52 »

Az okos nokiákon nincs excel meg word, ugye? :wacko:

valami quickoffice nevű csomag van rajta, ami elvben hasonló, de én még soha nem használtam semmire
RAV4 HYBRID 2020

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1480 Dátum: 2009.03.09 10:19:32 »
Energiatakarékos mód be van kapcsolva, BT-t még egyszer sem kapcsoltam be rajta. 3G-t nem tudom kikapcsolni, valami korlátozási jelszót kér.
A szoftverfrissítésen énis agyaltam, aztmondták a Tmobilba, hogy kb 2hét a procedúra; elviszik pestre a telefont, minden adat veszik, stb.... 2hét!!!!! Mi tart addig? Lovaskocsival viszik?
Ja, és ha magánakcióból frissül, akkor garancia off.... És cserekészüléknek felajánlottak egy ütött-kopott 6230i-t hedszet nélkül. Egyenlőre nem kértem a bulit.

50ért vettem a gépet, használtmobilos gyerek 75kp-ért megvenné, vagy 90ig bezárólag választhatok valamit a polcról.
Vagy veszek valami netbookot, és folytatom a D900al :) office-ra meg netre szükségem van, de az omnia elég lett volna.
Az okos nokiákon nincs excel meg word, ugye? :wacko:
Vidd vissza gariba, panaszkodj az akksira. Hátha kapsz 1 új akksit.
Addigis: Task Manager progival lődd le a ShoZu progit, a gyári firmware-ban ez folyamatosan fut a háttérben, pörgeti a procit, eszi a záramot.
A képernyő/energia gazdálkodásban állítsd be, hogy 10 mp után kapcsolja ki a háttérfényt, 1 perc után kapcsoljon ki teljesen, amikor akksin van (ettől még tudni fogsz hívásokat fogadni!)
Kaptál-e hozzá eredeti iGO8-as miniSD kártyát? A kártyán ott kell legyen a NavNGo logo.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1481 Dátum: 2009.03.09 11:01:36 »
...csak wifin neteztem kétszer félórát.

Az WM-es PDA-n eléggé szokott büntetni. Az Omniát pont nem ismerem ilyen szempontból, de ami itthon van (Axim X51v, FS Loox 720), azokat pikk-pakk hazavágja.

Ja, és ha tudod, cseréld el egy-az-egyben egy Nokia E71-re. Nem akarok flame-et, nem akarom bántani a WM-et és a PDA-kat, de ez két számmal jobb, amióta ezt használom, a PDA-t elő sem vettem. Navi is van, Garmin Mobile XT, plusz rahedli más program. Legdurvább használat mellett 2 napig bírja az akksi.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.09 11:03:12 írta Satriani »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1482 Dátum: 2009.03.09 11:31:34 »
Kinek a pap... én nem mondanék le a WM-ról semmi pénzért. Egy WM-es Nokia lenne az igazi, azzal egyetértek...

Az a tapasztalatom, a nem WM-os telefonokról, hogy tökjók, meg minden, de ultrabonyolult velük egyszerű dolgokat elérni. Pl:
- olyan diktafon program, ami direkt mp3-ba rögzít, mondjuk 16-bit 44.1 khz-en
- sima FTP progi, amivel ezt az mp3-at valahová fel tudjam tölteni pl WiFi-n, vagy 3G-n
- a 3G adatforgalmamat számlálni havi bontásban / az outlook adatszinkronizációt nem folyamatosan működtetni, hanem csak pl óránként, és csak belföldön
- normális Skype vagy VoIP-szerű hangátviltelt megvalósítani (na jó, ez a drága Nokiákban már úgyahogy megjelent)
Amióta Windows Mobile létezik, pl. a fentieket meg lehet velük oldani. A többiekkel elég necces. Most csak ennyi jutott eszembe, de van még sok más is...

A navi ügy pedig olyan, hogy Garmin van WM alá is, de kösz, nem kérek belőle....

Minden attól függ, kinek mi az igénye, és miben köt kompromisszumot inkább.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.09 11:41:36 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1483 Dátum: 2009.03.10 11:02:17 »
Szoftverek és kezelhetőség terén az előző telefonom (SE M600i) baromi jó volt: gyárilag fullextrás RSS reader, király e-mail program (WM Outlookja sehol sincs), rendes hangrögzítő, pici, de tökéletesen kezelhető érintőkijelző (érzékenyebb és precízebb, mint az Aximé), teljes billentyűzet, satöbbi. Ami bajom volt vele: napfényben szinte leolvashatatlan kijelző, 2 napos készenlét, megfontolt (de még az összes WM-nél így is gyorsabb) GUI.

Az E71-ben van pár dolog, ami utálatos (pl. gyenge e-mail, nincs gyárilag RSS, csak a böngészőbe eldugva, körülményes hulladék; csengőhangok ill. üzenetjelzők hangereje nem állítható külön, szerintem béna hívásinfó, stb - a pocsék kamerát nem is említem, nem érdekel), de annyira gyors és felhasználóbarát, hogy végül megvett kilóra.

Amiket írtál, nagyrészt simán megvalósíthatók symbianon is. Ftp és havi bontású adatforgalom még eszembe nem jutott, arra nem tudok mit mondani.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1484 Dátum: 2009.03.16 13:29:00 »
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást (special thanks to Robi ::) ), segítséget az Omnia fedőnevű projektemhez; összebarátkoztunk, megismertem annyira, hogy  rájöjjek, hogy nem is rá van szükségem. Okosabb mint én, és jóval körülményesebb is. Túl nagy az ujjam hozzá, a pálcika meg sok helyzetben egyenesen életképtelen ötlet, pl. autóban lehetetlen bármit csinálni vele. A tudása lenyűgöző, de arra ráébresztett, hogy nekem sem pálcikástelefonom nem lesz, sem vindózos.... Szóval eládóó.
Ha érdekel valakit a klubból, akkor a héten még biztos meglesz; pénteki újságba fog megjelenni, és szerda-csütörtök körül gondoltam felrakni a vaterára is.
kisa
born to ride