Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777654 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1410 Dátum: 2009.02.04 20:05:13 »
Kapta ma szülinapomra egy WayteQ N770BT cuccot, kérdésem hogyan tudnék rárakni IGO-t , linket, vagy leírást kérnék szépen :)   Akár PÜ-ben, nehogy szó érje itt a fórumot..  :innocent:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1411 Dátum: 2009.02.05 12:56:31 »
Kapta ma szülinapomra egy WayteQ N770BT cuccot, kérdésem hogyan tudnék rárakni IGO-t , linket, vagy leírást kérnék szépen :)   Akár PÜ-ben, nehogy szó érje itt a fórumot..  :innocent:
Megy rajta, kipróbálva, tesztelve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1412 Dátum: 2009.02.05 16:23:47 »
én is raktam már fel rá csak oprencer függö a dolog. ha nincs Wmobile PNA verzio kell
torrent forumokban van leirás
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1413 Dátum: 2009.02.06 18:43:26 »
Sikerült, de arra még nem jöttem rá, miért nem akar menni a beépítem memóriábol (ResidentFlash) . :hmmmm:
Talán valami license file kellene ?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1414 Dátum: 2009.02.06 18:57:14 »
Sikerült, de arra még nem jöttem rá, miért nem akar menni a beépítem memóriábol (ResidentFlash) . :hmmmm:
Talán valami license file kellene ?
Nem a licensz a rossz, hanem a sys.txt fájlban lehet rosszul beállítva a programmappa elérési útja. :hmmmm:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1415 Dátum: 2009.02.08 15:55:23 »
Elvtársak, lenne egy kérdésem. :flowers:

Pár hónapon belül szeretnék venni egy GPS-t. A cél nem autós navigáció (mivel az van a kocsiban), hanem a turistautak.hu-s térképek segítségével túrázás. A kérdés az, hogy mivel járok jobban:
- rendes túragps, ez garminból 40-45 körül kezdődik (amire lehet térképet tölteni), egy kollégámnak ilyen van már négy éve és azt mondja a két ceruzaakksi akár több mint egy napig is bírja, ráadásul ebből nem kunszt tartalékot beszerezni
- egy olcsóbb PNA, ez szintén garminból 28-tól kezdődik, előnye lenne az érintőképernyő és az ár, viszont saját lítiumos akksija van, ami 5-6 óra után feladja
- GPS-es telefon nem játszik az extrém magas ár miatt

Ja és hogy miért pont garmin? Mert a turistatérképeket ilyen formátumban lehet letölteni (meg GMaps van ami felejtős, meg valami Russia vagy mi). Szóval melyik változat a jobb megoldás szerintetek és miért van az, hogy csak ilyen garminos térképeket találni? Pl. iGO alá nem lehet ilyeneket készíteni? Furcsa. Tehát nem ragaszkodom egyetlen márkához sem, csak tudjak rátenni térképeket.

Előre is köszönöm a válaszokat!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1416 Dátum: 2009.02.08 16:41:34 »
Nos.
Az iGO egy autós navigáció szoftver, tulajdonképpen ez erre a célra lett fejlesztve. Túrázásra nem alkalmas, mert az erre tipikusan kifejlesztett funkciók bele sem lettek építve. A térképek zárt rendszerben működnek (a fbl formátum nem publikus, más nyílt formátumokat nem támogat - csak gyári térképfájl tud megenni), más térképeket nem lehet bele tölteni, melyek főként túrautakat támogatnak. Amit az iGO-val maximálisan lehet ilyen célra tenni, az, hogy gyalogos módba teszed. Ilyenkor nem ragasztja a kurzort az úthoz. Legfeljebb fel tudod venni vele hogy merre jártál, a felvett anyagot GPX-be tudod exportálni, amit bármi másban majd megnézhetsz (pl. Google Earth). De ez nem nagy kunszt, erre ezer más progi van ingyért.
A NavNGo ezt a szoftvert gyártja, és adja el PDA-kra kártyán, és a rengeteg noném PNA szappantartógyárnak hogy azok saján nónémük alatt adják tovább. Ennyi az üzlet.

A Garmin egy sokkal nagyobb múlttal rendelkező cég, aki régen, még amikor az autós navigáció nem volt ekkora divat, megpróbálta maximálisan kiaknázni a GPS technológiát, és (majdnem) minden lehetőséget megpróbált, hogy ezzel a technológiával kapcsolatos termékeket állítson elő úgy a lakosságnak, mint professzionális célokra (érdemes megnézni a Garmin oldalát, mennyi minden mást is gyártanak, autós navin kívűl). A Garmin nem csak szoftvert ír, hanem saját hardvert is gyárt, sőt: nem kínai OEM-ben, hanem bizony még ma is saját gyára van HongKong-ban, ahol mást nem készítenek, csak Garmin hardvert.

Így a Garmin termékpalettájában olyan is van amit Te szeretnél. Több ízben is. Igen megbízható cuccok. Az autós naviban kicsit lemaradtak a többiekhez képest (ezen a téren sokkal nagyobb a konkurencia - és könnyebb gyártani, fejleszteni, nagyobb is a kereslet), de az egyéb GPS-célmegoldásokban verhetetlenek.

Létezik túrázásra alkalmas PDA szoftver is, nem is egy (azok mellett amit írtál van egy OziExplorer is, aminek nagyon jó PC-s verziója is van) - amik nagy rugalmasságot tesznek lehetővé. Egy PDA sokminden másra is jó.

Attól függ, mennyire komoly ez a túrázás. Ha nagy szenvedélyes vagy, akkor a Garmin a nyerő (strapabíró, vízálló, másra nem nagyon jó), ha csak alkalmi, akkor inkább PDA (rugalmasabban használható ki, de kényelmetlenebb a hegytetőn).

Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.08 16:43:51 írta robi »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1417 Dátum: 2009.02.08 16:47:15 »
Attól függ, mennyire komoly ez a túrázás. Ha nagy szenvedélyes vagy, akkor a Garmin a nyerő (strapabíró, vízálló, másra nem nagyon jó), ha csak alkalmi, akkor inkább PDA (rugalmasabban használható ki, de kényelmetlenebb a hegytetőn).

Köszönöm szépen, azt hiszem sikerült megértenem a mai piaci helyzetet. A PDA nekem nem nagyon játszik, mert eddig is jól megvoltam nélküle, ráadásul épp most cserélek telefont egy olyanra, ami annyit tud a PDA-k funkcióiból, amit tán használnék is. Akkor marad a Garmin túragps. Csak kerülne a felébe, így egy kicsit drága játékszer... :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.08 16:50:00 írta sghu77 »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1418 Dátum: 2009.02.08 17:49:13 »
robi!

hamár túrázás. PDA ra mit ajánlasz ami lekezeli a túraútvonalakat, esetleg letölt magának Google Earth térképet egy adott területről, és azt tárolja is, amikor arra járok arra rajzolja a pozíciót, vagy a túrautakat. - remélem érthető voltam :)
-jelenleg nyomtatok, meg elmentek JPG-ben meg hasonlók, a GPS-t meg csak pozíció leolvasásra használom, ha eltévedünk.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1419 Dátum: 2009.02.08 18:11:05 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1420 Dátum: 2009.02.09 11:46:21 »
Nem vagyok egy nagy túrázó, mások akiket hallottam Gis Russa-t használnak (http://www.gisrussa.com/) vagy Ozi Explorer-t (http://www.oziexplorer.com/).
Google Maps/Earth-nak van PDA-s változata is, ami a  GPS vevőt kezeli, ehhez élő netkapcsolat kell (pl. WiFi, 3G), de lehet, hogy enélkül is működik, ha előtte becacheli a térképeket mondjuk ActiveSync-es netkapcsolatok át. Ki kell próbálni, ingyenes.
Én személy szerint egyiket sem próbáltam.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1421 Dátum: 2009.02.09 11:56:16 »
Nem vagyok egy nagy túrázó, mások akiket hallottam Gis Russa-t használnak (http://www.gisrussa.com/) vagy Ozi Explorer-t (http://www.oziexplorer.com/).
Google Maps/Earth-nak van PDA-s változata is, ami a  GPS vevőt kezeli, ehhez élő netkapcsolat kell (pl. WiFi, 3G), de lehet, hogy enélkül is működik, ha előtte becacheli a térképeket mondjuk ActiveSync-es netkapcsolatok át. Ki kell próbálni, ingyenes.
Én személy szerint egyiket sem próbáltam.

Sajnos a Gmaps ugyan cachel, de amint váltassz módot - térkép-műhold azonnal eldobja az agyát; akárcsak akkor, ha jobban bele akarsz nagyítani, mint amivel belenéztél először.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1422 Dátum: 2009.02.13 13:58:06 »
No úgy néz ki a terveim borulnak, lehet mégis inkább telefonos PDA lesz. A Samsung i780-ról mi a vélemény? Mennyire "jó" telefon és GPS?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1423 Dátum: 2009.02.13 18:14:41 »
No úgy néz ki a terveim borulnak, lehet mégis inkább telefonos PDA lesz. A Samsung i780-ról mi a vélemény? Mennyire "jó" telefon és GPS?

Úgy hallom hogy az i780-hoz kevés a kapható tartozék. A képernyője 320*320, nem minden program támogatja.
Nekem egy i900 Omniám van, nagyon szeretem. Ennek 240*400 a képernyője, a szélessége megegyezik a 240*320-al, így a régebbi programokat is futtatja, legfeljebb alul egy frissítetlen csík marad. iGO8-al vettem, adták hozzá.
Igen pontos a GPS-e, de csak akkor találja meg pikk-pakk néhány mp alatt a pozíciót, ha előtte GPRS/3G-n egy kis aGPS adatfájlt letölt. Ezért a klasszikus Sirf Star III-as GPS vevők szimpatikusabbak, sajna ma már a mobilokba egyre kevésbé ez épül.
Az ETEN Glofiish X600 pl Sirf Star III-as GPS vevővel van ellátva, most van egy nálam, egész jó, bár nincs 3G-je.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1424 Dátum: 2009.02.13 18:32:44 »
Úgy hallom hogy az i780-hoz kevés a kapható tartozék. A képernyője 320*320, nem minden program támogatja.
Nekem egy i900 Omniám van, nagyon szeretem. Ennek 240*400 a képernyője, a szélessége megegyezik a 240*320-al, így a régebbi programokat is futtatja, legfeljebb alul egy frissítetlen csík marad. iGO8-al vettem, adták hozzá.
Igen pontos a GPS-e, de csak akkor találja meg pikk-pakk néhány mp alatt a pozíciót, ha előtte GPRS/3G-n egy kis aGPS adatfájlt letölt. Ezért a klasszikus Sirf Star III-as GPS vevők szimpatikusabbak, sajna ma már a mobilokba egyre kevésbé ez épül.
Az ETEN Glofiish X600 pl Sirf Star III-as GPS vevővel van ellátva, most van egy nálam, egész jó, bár nincs 3G-je.

Azt olvastam, hogy az i780-nak azonos (de minimum nagyon hasonló) a GPS vevője, mint az i900-é. Amúgy ez utóbbi is jó lenne nekem, csak jóval drágább (egyébként az i780-hoz is jár az iGO). Ha jól értem ezek WM-os cuccok, rájuk teszek egy Russat és meg is vagyok. A kiegészítők, egyéb programok ezen túl nem fontosak számomra. Ami viszont igen, hogy mennyire "jó". Azaz megbízható, strapabíró, hangminősége jó, stb. A kamera meg a többi multimédiás parasztvakítás nem izgat.