Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777253 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1335 Dátum: 2008.11.17 14:49:20 »
Garminokra van egy ingyenes frissítés: NaviGuide 5.1 (beta teszt):


Egy 255WT-re feltettem, működik.
Az új térkép telepítése után a GPS készülék saját szoftverét is frissíteni lehet a WebUpdater-el, néhány nyelvi frissítés és TMC vevő firmware update is van benne.


Nálam viszont két óránként fagyott, az M3-as utolsó, Nyíregyháza környéki szakaszát Budapest felől nem ismerte, csak visszafelé, szóval óvatosan, tényleg béta.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1336 Dátum: 2008.11.17 18:30:36 »
A családban lett egy ilyen eladó. Fóliás, dobozában, kipróbálva sem volt, csak épp számla nincs hozzá. Ha valakit érdekel erősen a bolti ár alatt, írjon privátot.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1337 Dátum: 2008.11.17 18:45:26 »
A családban lett egy ilyen eladó. Fóliás, dobozában, kipróbálva sem volt, csak épp számla nincs hozzá. Ha valakit érdekel erősen a bolti ár alatt, írjon privátot.
A kérdés a "mennyire erősen" definíciója  :laugh: :laugh:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1338 Dátum: 2008.11.17 19:28:42 »
Írtam privátot.  :-*

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1339 Dátum: 2008.11.18 09:47:57 »
Garminokra van egy ingyenes frissítés: NaviGuide 5.1 (beta teszt):


Egy 255WT-re feltettem, működik.
Az új térkép telepítése után a GPS készülék saját szoftverét is frissíteni lehet a WebUpdater-el, néhány nyelvi frissítés és TMC vevő firmware update is van benne.


Nálam viszont két óránként fagyott, az M3-as utolsó, Nyíregyháza környéki szakaszát Budapest felől nem ismerte, csak visszafelé, szóval óvatosan, tényleg béta.
Köszi, javaslom akkor a tulajnak, figyeljen oda.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1340 Dátum: 2008.12.14 00:07:34 »
Lassan esedékessé válik egy PDA beszerzése, Asus a696 mio P560-as a célszemélyek, vmi jobb 5lete van vkinek
Nézegettem a hp ipaq 214-et + venni egy kékfogas gps vevőt :surrender:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1341 Dátum: 2008.12.14 15:07:21 »
Ha új beszerzésről van szó (autós navigációra), akkor szerintem eleve érdemes olyan irányba menni, ami TMC-t is támogat.

Sajna az Asus A696 nem a legszerencsésebb, egy kollégám már harmadjára viszi szervízve, alaplap csere volt, kijelző csere is, most vajon mi következik? A pdamania fórumán többen panaszkodtak rá. Anno A636, majd A636N-em volt, abban az időben jók voltak, ma már a 20ezres PNA-nak jóbb kontrasztja van, és érzékenyebb a képernyőe (Többek közt ezért is váltam meg tőle). Kaptam hozzá TMC vevős tartót, működött vele, bár némi gondot okozott az iGO-nak a GPS vevő használata akkor amikor nem volt a TMC-s tartóban, és fordítva...

Mio P560-e van egy pár kollégámnak, meg vannak vele elégedve. Nem egy nagy szám, de azt amit tud, azt elég jól hozza. A TMC vevős bővíthetősége nem tudom, hogy milyen.

Ipaq 214 - ezt megint egy kollégámnál láttam - lenyűgözött, egyrészt a proci gyorsasága, másrészt a gyönyörű kijelzője. Hibátlanul működött egy Royaltek RTG-2000 Bluetooth GPS és TMC vevővel. Az illető beépítette fixen ezt a vevőt az autójába, úgy, hogy amikor ráadta a gyújtást, be is kapcsolt. Ha teheted, ezt a párost bátran válaszd.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1342 Dátum: 2008.12.14 22:44:46 »
Ha új beszerzésről van szó (autós navigációra), akkor szerintem eleve érdemes olyan irányba menni, ami TMC-t is támogat.

Sajna az Asus A696 nem a legszerencsésebb, egy kollégám már harmadjára viszi szervízve, alaplap csere volt, kijelző csere is, most vajon mi következik? A pdamania fórumán többen panaszkodtak rá. Anno A636, majd A636N-em volt, abban az időben jók voltak, ma már a 20ezres PNA-nak jóbb kontrasztja van, és érzékenyebb a képernyőe (Többek közt ezért is váltam meg tőle). Kaptam hozzá TMC vevős tartót, működött vele, bár némi gondot okozott az iGO-nak a GPS vevő használata akkor amikor nem volt a TMC-s tartóban, és fordítva...

Mio P560-e van egy pár kollégámnak, meg vannak vele elégedve. Nem egy nagy szám, de azt amit tud, azt elég jól hozza. A TMC vevős bővíthetősége nem tudom, hogy milyen.

Ipaq 214 - ezt megint egy kollégámnál láttam - lenyűgözött, egyrészt a proci gyorsasága, másrészt a gyönyörű kijelzője. Hibátlanul működött egy Royaltek RTG-2000 Bluetooth GPS és TMC vevővel. Az illető beépítette fixen ezt a vevőt az autójába, úgy, hogy amikor ráadta a gyújtást, be is kapcsolt. Ha teheted, ezt a párost bátran válaszd.

Köszönöm, a pda maga nem drágább sokkal. mondjuk a + antenával már komoly, bár tmc a többiben sincs, asszem ez lesz, csak asszonyt nehéz lesz meggyőzni
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1343 Dátum: 2008.12.15 10:58:26 »
Ti milyen GPS-t ajánlanátok 40 ezres határig?
Ha veszek egy navit szoftver nélkül, rá lehet tenni memkarira térképet és használható úgy pl iGo? Mennyire bonyolult ez?
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1344 Dátum: 2008.12.15 11:17:49 »
Köszönöm, a pda maga nem drágább sokkal. mondjuk a + antenával már komoly, bár tmc a többiben sincs, asszem ez lesz, csak asszonyt nehéz lesz meggyőzni.
A TMC-t bár sokan fikázzák, szerintem megéri. Már nem egyszer húzott ki a csávából, és külföldön is van. Jó ha van, legfeljebb nem kell használni. Ha nincs, és majd később kell, körülményesebb hozzárakni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1345 Dátum: 2008.12.15 11:29:08 »
Ti milyen GPS-t ajánlanátok 40 ezres határig?
Ha veszek egy navit szoftver nélkül, rá lehet tenni memkarira térképet és használható úgy pl iGo? Mennyire bonyolult ez?
Készüléktől függ a művelet bonyolultsága. Pl. az IconX-ek jóknak tűnnek, ezeket navi szoftverrel együtt is lehet venni (http://www.iconx.hu). Kompakt cuccok, beépített GPS + TMC-vel, kevés madzag, plug'n'play. Az IconX G400 igen szimpatikus. A 4,3"-os kijelző hatalmas élmény a 3,5"-höz képest, ezért mindenképp örülök, hogy túladtam a PDA-n. Most egy Logic Gear XL4432-em van, de ez is kifutott már, nem nagyon kapható.
Tudni kell, hogy mindezek, ebben az árkategóriában (20-50e) kínai occó cuccoknak minősülnek. A fizikai megjelenésük és kialakításuk olyan is, de szoftverileg/hardverileg nincs velük baj, teljesen jól használhatók. Láttunk már nem egyszer olyat, hogy a drága HP és az occó nóname belül egy az egyben ugyanaz, csak negyed annyiba kerül. Ugyanaz a gépsor dobja le őket, dehát a brand nevet azt meg kell fizetni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.15 11:32:48 írta robi »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1346 Dátum: 2008.12.15 11:45:22 »
Igen, köszönöm a tippet, mi az IconX G300-at "néztük ki" tegnap este a Médiában 35 ezerért. A G400 túl drága.
Csak nem jöttünk rá, milyen térkép van rajta (név) és az mennyire megbízható, most olvastam, hogy állítólag nem lehet regelni a navit az LCP-nél, így nem lehet frissíteni meg van egyéb gond is.
Szóval a navi szoftverről mi a vélemény? Azt se tom, az MM-ben lévő darabon milyen térkép volt.  :no:
Igazából iGo-sat szeretnék, de az nem jön ki sehogy 40-ből.

Nem pálya, hogy navi szoft nélkülit veszek és szerválok rá vmilyen iGo-t torrentről?
         

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1347 Dátum: 2008.12.15 12:25:29 »
Nem pálya, hogy navi szoft nélkülit veszek és szerválok rá vmilyen iGo-t torrentről?
:yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1348 Dátum: 2008.12.15 12:33:53 »
Ez most az, hogy "Igen, nem pálya a dolog" vagy "Igen, jól gondoltad"?  :1eye:
Addig felkúszok vmi torrentre, hogy mire valót találok egyáltalán.  :cool2:

Ez pl abszolút szóba jöhetne, bár jó lenne BT+TMC is.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.15 12:44:51 írta kleingy »
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1349 Dátum: 2008.12.15 12:44:20 »
Robi mondjatok  már egy stabil igo8 rilizt. folyton kifagy. unom már :yawn:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002