Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778051 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1320 Dátum: 2008.09.28 21:49:31 »
Milyen GPS-es pda-t érdemes manapság vinni?
Mio P560, Asus A969 et nézegettem, ami jó lenne bele: Wifi, kékfog
GSM nem köl mostani lázálmom szerint azt inkább külön (samsung d780)
Milyen 5letetek van evvel kapcsolatban?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1321 Dátum: 2008.09.28 22:03:12 »
Milyen GPS-es pda-t érdemes manapság vinni?
Mio P560, Asus A969 et nézegettem, ami jó lenne bele: Wifi, kékfog
GSM nem köl mostani lázálmom szerint azt inkább külön (samsung d780)
Milyen 5letetek van evvel kapcsolatban?
A P560-al nem igazán akar menni a WPA2, ellenben a P360+spectec sdw821-el egész jól működik/működött, de remélem hamarosan újra fog működni nekem. Kékfogat nem tudom hol használnád ki?
Kihangosító? Én Bt headsetre esküszök. :flowers:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1322 Dátum: 2008.09.29 22:30:35 »
Milyen GPS-es pda-t érdemes manapság vinni?
Mio P560, Asus A969 et nézegettem, ami jó lenne bele: Wifi, kékfog
GSM nem köl mostani lázálmom szerint azt inkább külön (samsung d780)
Milyen 5letetek van evvel kapcsolatban?
A P560-al nem igazán akar menni a WPA2
Az miazzazzzazz :eek: :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1323 Dátum: 2008.09.30 04:41:33 »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1324 Dátum: 2008.10.04 00:26:54 »
Megérett a helyzet egy telefoncserére, de előrébb lépnék...
Ki melyiket venné? iPhone, vagy Samsung i900omnia?

Mindkettő tudja a szükséges dolgokat, árban kb. ugyan annyi. Samsungom volt már sok, és szerettem őket az iPhone meg hódít világszerte...
Nem volt még semmilyen Apple termékem :sweatdrop:
kisa
born to ride

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1325 Dátum: 2008.10.04 08:15:12 »
Megérett a helyzet egy telefoncserére, de előrébb lépnék...
Ki melyiket venné? iPhone, vagy Samsung i900omnia?

Mindkettő tudja a szükséges dolgokat, árban kb. ugyan annyi. Samsungom volt már sok, és szerettem őket az iPhone meg hódít világszerte...
Nem volt még semmilyen Apple termékem :sweatdrop:

Hát ha navigálni is akarsz, akkor csakis i900. Ez gyors, könnyen kezelhető, és hála a skineknek szinte csak ujjal el lehet használni, a ceruza csak a mélybeállításokhoz kell. Az iPhone még így is gördülékenyebb, zenelejátszásra jobb, de hiába van rá ezer program, jó pár dolgot még mindig nem tud, és én izgulok egy olyan termék miatt, amin az összes adatbevitelt az iTunes-on át kell megtenni.

Satriani

  • Vendég
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1326 Dátum: 2008.10.04 16:02:05 »
iPhone, vagy Samsung i900omnia?

Omnia még nem volt a kezemben, de kizárásos alapon mindenképp azt javasolnám. iPhone készenléti ideje katasztrófa, a szövegbevitel nehézkes és tökéletlen, térerőt hajlamos eldobni, MMS-t nem tud, bluetooth szinte csak dísznek jó, dokumentumot szerkeszteni nem lehet, Outlookkal nem teljesen kompatibilis a naptára, főképernyőn nem tudja megjeleníteni az aznapi/másnapi teendőket, stb. Ugyan csodaszép a kijelzője, kellemes a böngészője, rengeteg program van rá és intuitív a kezelőfelülete (ez nagyjából magyarázza a sikereit), de nem mondanám okostelefonnak, sőt, különösebben jó telefonnak sem. Az iPod Touch sokkal jobban kéne, az zenelejátszónak extra jó.

Az Omnia - ha csak annyit tud, mint egy átlagos WM6-os PDA-telefon kombó - mindent tud, amit az iPhone nem, legfeljebb kijelzőben marad le. Na bumm. Simán ezt választanám a kettő közül, gondolkodás nélkül.

-------

Egyébként hasonló cipőben járunk, én is telefoncserén töröm a fejem. Két éve egy M600i-t használok, gyakorlatilag teljesen elégedett vagyok vele. A billentyűzete egyszerűen zseniális, az üzenetkezelése perfekt, az RSS-olvasója pöpec, Opera Mini csodálatosan megy rajta, az érintőkijelző pótolhatatlan, stb. Apróságokban változtatnék rajta: napfényben szinte leolvashatatlan a kijelzője, az akksiideje 3G-s hálózaton lógva lehetne jobb, nem ártana bele WiFi, és jó lenne, ha lennének benne környezeti profilok. Namost a P1i a profilok kivételével minden területen teljesítené az elvárásaimat, csak épp a T-Mobile néhány hete kivette a kínálatból...

...meg már kapható a Nokia E71. Ez az érintőképernyőn kívül mindent tud, amit használnék. Megvenném, de nagyon tartok attól, hogy az érintőképernyő hiányozna.

Most mi legyen...  :yinyang:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1327 Dátum: 2008.10.04 16:25:17 »
iPhone, vagy Samsung i900omnia?

Omnia még nem volt a kezemben, de kizárásos alapon mindenképp azt javasolnám.

Rajtatok kívül többen is javasolták, nekem még egyik sem volt a kezemben, tulajdonképpen nem vagyok telefon fanatikus, jelenleg egy Samsung D900i -m van 30as kártyával, meg egy 6610 -es 20-as kártyával... Igazából a 6610 jobban csereérett, ez is az omnia mellett teszi le a voksot, hogy a Pannon forgalmazza... (ha reklámnak minősül, kérem módosítsátok azt a szót)
Igazából felmerült a laptop is, de azt feleslegesnek tartom, mert csak táblázatok, szövegeket, esetleg pdf-eket néznék rajta, válaszolás, írás nagyon elvétve...
Tetszik, hogy mindkettőben van navigáció, de a Samsung itt is szimpatikusabb a már jól bevált Igo-val... 8Gb memória magáért beszél, ez az Apple-nél feláras...
A fényképezője biztos jó az omniának, kollegám Soul -ja is kimagaslóan szép képeket csinál, ez meg 'tán komolyabb  ::)
Azt hiszem jövő héten felkeresem az üzletkötőt... (flottás szerződésben vagyok)
Köszönöm a véleményeket :flowers:
Nincs mese, haladni kell a korral :clap:
kisa
born to ride

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1328 Dátum: 2008.10.04 21:07:51 »
Nekem is 2 telefonom van 30-as meg 70-es, kell is mindkettő (így a beszélgetéseim 80% át kb az alapdíj fejébe bonyolítom, meg nem akarom mindenkinek megadni a 70-es számot). Gondolkodtam HTC gyémántjában az omniában is, de most azon töprengek, h veszek egy d780-ast telefonnak. és mellé vmi pda-t, így is úgyis 2 készülékem lenne, pl a strandra, meg a sarki boltba, csak a kicsi d780-ast vinném a 2 sim-mel :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1329 Dátum: 2008.10.05 10:11:55 »
Szerintem a telefon az telefon, ha gond van vele falhozvágom, és veszek egy másikat - 20e-nél többet még egyért sem adtam ki. - lényeg hogy legyen rajta bluetooth a kihangosító miatt, és a 20-as, meg a 70-es készülék lehetőleg azonos gyártótól legyen, hogy ne kelljen többféle töltőgarnitura mindenhova ( otthon, kocsi, iroda)
-ezen felül van egy PDA, IGO val, WiFi vel az meg jó minden másra, ami kell az úton. - bár szövegszerkesztés elég macerás rajta, ráadásul amikor átteszem asztali gépre, sok gép másképp tördeli ezért hamarosan egy 10-12" noti lesz erre a céllra erre menne a levelezés meg szövegszerkesztó egy PDF nyomtatódriverrel - hogy bárhol lehessen egy szerződést nyomtatni, de mégse kelljen állandóan helyi hálót, meg nyomtatót konfigolni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1330 Dátum: 2008.10.05 13:33:18 »
Nagyon sok telefonom volt már. Nemrég még én is ugyanezt vallottam - egy telefon telefonálásra kell, ezért még 20e is sok érte, a rengeteg csilivili (kamera, polifón, etc) fölösleges. Ha gond van vele, megjavítom, nem vágom azt sem falhoz, mert akkor biztos tönkremegy  ::)

Aztán mióta PDA-telefonom lett, rájöttem, hogy ezentúl nekem csak PDA-telefon jöhet szóba. Hirtelenjében negyed annyi cuccot kell csak magammal hordjak - olyan sokminden, számomra szükséges feladatot tud egy PDAtelefon ellátni, hogy drasztikusan leegyszerűsödött az életem azóta.

De minden ember más - kinek a pap, kinek a lánya...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.05 13:34:58 írta robi »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1331 Dátum: 2008.10.05 13:48:49 »
iPhone, vagy Samsung i900omnia?

Omnia még nem volt a kezemben, de kizárásos alapon mindenképp azt javasolnám.

 
Tetszik, hogy mindkettőben van navigáció, de a Samsung itt is szimpatikusabb a már jól bevált Igo-val...

Az iPhone-ban nincs igazi navigáció, csak azt mondja meg hol vagy. Ezt meg tudod nézni a Google Maps-on, ahol tervezhetsz is útvonalat, de azon nem fog téged végigvinni. Gyalogos bóklászáshoz elmegy, de autóban használhatatlan.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1332 Dátum: 2008.10.05 16:24:11 »
haver a samsungnál sales goré. tegnap söröztünk ott volt nála egy iphone meg egy i900. egyértelmu a samu gyozelme.
én is eddig azt vallottam h telefon és PDA külön, de ennek nálam is vége
a i900 le fog nyomni mindent. nekem is az lesz a köv. telom
/most sirhatok neki h szerezzen egyet :censored:/

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1333 Dátum: 2008.10.05 20:19:29 »
Az iPhone-ban nincs igazi navigáció, csak azt mondja meg hol vagy. Ezt meg tudod nézni a Google Maps-on, ahol tervezhetsz is útvonalat, de azon nem fog téged végigvinni. Gyalogos bóklászáshoz elmegy, de autóban használhatatlan.
...ami külföldön nem olcsó mulatság, mert a roaming 3G-ra a gyatyád is rámegy. Mivel a Google Maps online adatbázissal megy...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1334 Dátum: 2008.11.17 12:30:48 »
Garminokra van egy ingyenes frissítés: NaviGuide 5.1 (beta teszt):

Idézetet írta: Garmin weboldal
Az úthálózat hossza 280 km-rel bővült, így a teljes úthálózat hossza jelenleg 108.460 km.
Jelentősebb új utak:
     - M7 autópálya Balatonkeresztúr – Zalakomár
     - M7 autópálya Zalakomár – Nagykanizsa
     - M70 autópálya Tornyiszentmiklós – Országhatár
     - M0 autópálya keleti szektor
     - M0-M6 csomópont (Érdi-tető)
     - Megyeri híd
Új funkció: Jelzőtábla (Signpost) információk navigáció közben. Az autópálya kijáratok számozása, valamint az adott kijáraton megközelíthető utak és települések neve megjelenik, ezzel segítve a helyes útirány kiválasztását. 
TMC lokációs helyek száma: 1840
Az előző frissítés óta az alábbi 71 település helyszíni felmérése történt meg: Abádszalók, Abony, Alsónémedi, Alsópetény, Baracs, Beloiannisz, Bercel, Bölcske, Bugacpusztaháza, Cece, Csesztve, Csévharaszt, Csõsz, Diósjenő, Ecseg, Előszállás, Érsekvadkert, Farmos, Felsõpakony, Füzesgyarmat, Hont, Inárcs, Jánoshalma, Kakucs, Kisköre, Kiskunmajsa, Kistelek, Komádi, Kõszárhegy, Kozárd, Körösladány, Kunhegyes, Lucfalva, Madocsa, Mártély, Mátraszõlõs, Mezőfalva, Mindszent, Monor, Monorierdõ, Mórahalom, Nádasdladány, Nádudvar, Nagyoroszi, Nógrádmarcal, Nógrádsáp, Patak, Perkáta, Pétfürdő, Putnok, Püspökladány, Rétság, Romhány, Sámsonháza, Sándorfalva, Sarkad, Szátok, Szeghalom, Szendehely, Tác, Terény, Tereske, Tolmács, Tompa, Újhartyán, Újlengyel, Vál, Vanyarc, Vasad, Vésztő, Zichyújfalu.
A térkép tartalmazza a hosszabb távú építkezések miatti útlezárásokat is (Műegyetem rakpart, Fehérvári út, Móricz Zsigmond körtér, Kálvin tér).
A POI adatbázis jelenleg 49.108 db érdekes pontot tartalmaz.
Az online hibabejelentőről az elmúlt időszakban 1813 bejelentés lett feldolgozva. 308 bejelentés van kiemelt kategóriában és 301 feldolgozatlan maradt.

Egy 255WT-re feltettem, működik.
Az új térkép telepítése után a GPS készülék saját szoftverét is frissíteni lehet a WebUpdater-el, néhány nyelvi frissítés és TMC vevő firmware update is van benne.