Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778257 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1275 Dátum: 2008.08.12 12:19:58 »
Olyan autós töltő nincs, mely magában foglalja a tmc antennát? mert a P360amhoz már csak a tmc hiányzik :) wiifi megoldva hihi
Hogy pont a P360-hoz van-e ilyen, most fejből nem tudom... a gyári honlapon a tartozékokra mit ajánlanak?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1276 Dátum: 2008.08.12 12:44:56 »
de nekem totoyás kell :eek:. amit csináltál q jó volt. bmws havert megetettem a pDA-m h gyári! :clap:
Egyébként ha szétnézel a különféle .zip-ekben (data.zip, branding.zip), akkor rájössz, hogy csak a loading.jpg-t kell kicserélni! Tehát az iGO8 branding.zip-jébe tedd be, a régi skin-emből a loading.jpg-ket, a megfelelő helyekre. Ennyi.

jovan koszi. megcsinálom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1277 Dátum: 2008.08.15 10:29:11 »
de nekem totoyás kell :eek:. amit csináltál q jó volt. bmws havert megetettem a pDA-m h gyári! :clap:
Na jó! Összedobtam a társaságnak egy pár indítóképernyőt, mind ugyanaz, de a legtöbb készülék felbontásban használhatók (PDA és PNA, iGO8):



Letöltés innen: katt.

A branding.zip-ben kell a bmp fájlokat megfelelő módon felülírni.
iGO 2006, és ennek klónjaiban (Miomap3, etc) a data.zip-be kell ugyanezt, de előtte jpg-ként menteni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.15 12:21:12 írta robi »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1278 Dátum: 2008.08.15 14:54:55 »
Isten vagy! :clap: :clap:
berepül holnap az igoba :ph34r: :tt2:
koszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1279 Dátum: 2008.08.18 12:56:34 »
Ha a gyári navival is megy, akkor kipróbálom.
Hát arra várhatsz még egy darabig...
A gyárival tényleg nem megy, a TMC-RDS kiválasztási/beállítási menüben fel sem ajánlja Magyarországot  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1280 Dátum: 2008.08.18 13:33:50 »
A TMC dekódolásához az kell, hogy úgy a navi szoftver, mint maga a térkép adatbázis fel legyen frissítve a Magyarországi TMC adás adataival (egyébként teljesen szabvány, európai formátumú az egész). Ez a Magyarországi lokációs listát jelenti, és az esemény listát. Mindez amellett, hogy beépített TMC vevő van a készülékben.

A gyári navival az a baj, hogy Magyarországra vonatkozó ilyen jellegű szoftver, és térképfrissítés csak nagyon sok idő múlva fog megjelenni a felhasználók szintjén. Nem biztos, hogy a Toyotának megéri, csak az Magyarországon eladott pár (évi száz? vagy ezer?) gyári navi miatt, új térképlicenszt vásárolni Magyarországra. Ezért, szerintem csak akkor lesz magyar TMC a gyári navik-ba, amikor egy komplett verziófrissítést ejtenek, és az összes (EU) térképek friss verzióit licenszelik újra - így már nem csak Magyarországon, hanem az egész EU-ba forgalmazott gyári navik tudni fogják. Úgy tudom, hogy a Toyota a Navteq-től licenszel minden térképet, a Navteq pedig a magyar TopMap-tól a magyar térképet és POI-kat, és a TrafficNav-tól a TMC listákat.

Mindez még egy kérdést vet majd fel: a frissítés működni fog-e a régi hardveren? Mert a gyári navik még erősen le vannak maradva, tudás szinten, bármelyik mai PNA/PDA-n futó navihoz képest. A külömbség behozása pedig nagy valószínűséggel hardver upgrade-t is igényel...
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.22 17:27:20 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1281 Dátum: 2008.08.18 16:43:27 »
Elvileg ősszel lesz hozzá térképfrissítés, de abban valszeg nem lesz TMC. Amúgy Navteq térkép fut rajta és a Lajtától nyugatra a TMC is kiválóan működik  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1282 Dátum: 2008.08.19 10:05:49 »
Elvileg ősszel lesz hozzá térképfrissítés, de abban valszeg nem lesz TMC. Amúgy Navteq térkép fut rajta és a Lajtától nyugatra a TMC is kiválóan működik  ::)

Az jó, mert a Navteq-nek van licensze a magyar kódtáblához, így van esély, hogy működjön a következő frissítésnél.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1283 Dátum: 2008.08.27 18:45:25 »
születésnapomra kaptam az ellopott gamin nüvi pink helyett egy garmin nüvi 255T-t, nagyon tetszenek az új funkciók és elkezdtem tesztelni a TMC-t is  :wub:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1284 Dátum: 2008.08.27 19:55:23 »
születésnapomra kaptam az ellopott gamin nüvi pink helyett egy garmin nüvi 255T-t, nagyon tetszenek az új funkciók és elkezdtem tesztelni a TMC-t is  :wub:
Gratula! Isten éltessen a 18. szülinapodon :flowers: :flowers:
Mesélj milyen a TMC?

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1285 Dátum: 2008.08.27 20:22:46 »
köszi, köszi  :sorcerer:
nagyon tetszik, hogy egyből figyelmeztetett, amikor az útvonal során várható dugó alakult ki (ferenc körút), de pl a csepeli beállást nem érzékelte, pedig nem hinném, hogy nem tudja a II rákóczi ferencet, elég nagy főút
kiírta, hogy forgalomakadályoztatás miatt mennyi késés várható, és felajánlotta az elkerülés lehetőségét, ahol már csak 1 perc késést regisztrált
persze kétszer is meggondoltam magam, úgyhogy kisebb kavarás után mégis visszatértem a kiskörútra
az is jópofa, hogy ki lehet rajzoltatni a forgalmi akadályokat, az eredeti útvonallal és az elterelővel együtt
igazából mai nap próbáltam először a TMC-t és kis időre, majd később derül csak ki, mennyire használható (meg többször kéne ahhoz bemennem a városba :P)
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1286 Dátum: 2008.08.27 21:32:44 »
köszi, köszi  :sorcerer:
nagyon tetszik, hogy egyből figyelmeztetett, amikor az útvonal során várható dugó alakult ki (ferenc körút), de pl a csepeli beállást nem érzékelte, pedig nem hinném, hogy nem tudja a II rákóczi ferencet, elég nagy főút
kiírta, hogy forgalomakadályoztatás miatt mennyi késés várható, és felajánlotta az elkerülés lehetőségét, ahol már csak 1 perc késést regisztrált
persze kétszer is meggondoltam magam, úgyhogy kisebb kavarás után mégis visszatértem a kiskörútra
az is jópofa, hogy ki lehet rajzoltatni a forgalmi akadályokat, az eredeti útvonallal és az elterelővel együtt
igazából mai nap próbáltam először a TMC-t és kis időre, majd később derül csak ki, mennyire használható (meg többször kéne ahhoz bemennem a városba :P)

Kivi leszek mikor lesz már IGO8hoz működő TMC lokalizációs tábla akkor lehet hogy veszek antennát a mio-mhoz :). Tessék addig is vigyázni eme kütyüre. Furcsán beszélő egyedekkel nem szóba állni illetve jól elrakni a szülinapi ajándékod. :flowers: :whistling: ::)

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1287 Dátum: 2008.08.27 22:03:15 »
Az a típusú ember vagyok, aki szokott tanulni a hibáiból. Néha  :1eye:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1288 Dátum: 2008.08.27 23:02:51 »
Az a típusú ember vagyok, aki szokott tanulni a hibáiból. Néha  :1eye:
Tanulj mások hibáiból! Nem élsz olyan sokáig, hogy mindent magad is elhibázz! :tt2: :whistling: :tt2: ::) :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1289 Dátum: 2008.08.28 08:38:08 »
...IGO8hoz működő TMC lokalizációs tábla akkor...
A neve "lokációs", nem "lokalizációs". Nem-hivatalos már létezik  :ph34r: