Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778125 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1245 Dátum: 2008.07.30 21:54:10 »
Pillanat... jól értem, a tartót is mindig leveszed?
Azt írtad nemrég, hát, nem gondoltam, hogy 1 év 3 hó az 'nemrég'  ::)
Ja mindig leveszem.
Én nemrég vettem, de használt ;)
Laco 73 :D

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1246 Dátum: 2008.07.30 23:11:17 »
GARMIN NÜVI 255T-vel van valakinek tapasztalata?
Illetve a TMC-vel?


Hy.

A TMC-t állitólag  Bp. területén Aug 1-től vezetik be , vagyis attól működik.:-))

Én kint a taljánoknál probáltam használni, de a Mio 701-es valami antennát, vagy vevőt hiányolt.
TUZI

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1247 Dátum: 2008.07.31 00:44:41 »
GARMIN NÜVI 255T-vel van valakinek tapasztalata?
Illetve a TMC-vel?

Lehet hogy megtaláltad Te is :
http://www.mobilport.hu/?r=15149
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1248 Dátum: 2008.07.31 08:17:46 »
Felkerült a PDA-mra az Igo8 és első blikkre nem nyerte el a tetszésemet. Igazából csak a 3d mód miatt voltam rá kíváncsi, de úgy látom, hogy a magyar térkép nem támogatja ezt a funkciót. Létezik egyáltalán 3d-s magyar térkép? Meg ami még észrevehető, hogy jóval lassabban töltődik be, meg egy csomó idő a kilépés is. Ja és nem beszél magyarul Dave. Van hozzá Andrea?
Magyar nyelű van hozzá, de azt a majd' 100 oldalt nem szívesen nyálaznám át monitoron (nyomtatni meg nem akarom).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1249 Dátum: 2008.07.31 08:32:31 »
Felkerült a PDA-mra az Igo8 és első blikkre nem nyerte el a tetszésemet. Igazából csak a 3d mód miatt voltam rá kíváncsi, de úgy látom, hogy a magyar térkép nem támogatja ezt a funkciót. Létezik egyáltalán 3d-s magyar térkép? Meg ami még észrevehető, hogy jóval lassabban töltődik be, meg egy csomó idő a kilépés is. Ja és nem beszél magyarul Dave. Van hozzá Andrea?
Magyar nyelű van hozzá, de azt a majd' 100 oldalt nem szívesen nyálaznám át monitoron (nyomtatni meg nem akarom).

már hogyne lenne magyar 3D map.  :eek: az a lényege.  andrea is van. vmi rossz verziót szereztél be :1eye:
én 1 hónap után leszedtem . nem jött be.  :-*
visszaraktam a 2006SE-t :online2long:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1250 Dátum: 2008.07.31 09:28:42 »
Pillanat... jól értem, a tartót is mindig leveszed?
Azt írtad nemrég, hát, nem gondoltam, hogy 1 év 3 hó az 'nemrég'  ::)
Ja mindig leveszem.
Én nemrég vettem, de használt ;)
Minek levenni? Ma már vadiúj PNA-kat árulnak bruttó 20000-ért. Egy üres tartóért pedig nem törik fel a kocsit. (mint ahogy az előlap nélküli rádióért sem)
Sajnos ezek a tapadókorongok nem arra vannak kitalálva, hogy naponta-le-fel szereljék őket. Főleg ha koszos az ablak, a tapadókorong felülete apró karcolásokkat szenved, amitől majd egy idő után egyáltalán nem fog tapadni.
Ha mégis ragaszkodsz a mindennapi levételhez, egy 200Ft-os szarvasbőr utánzatú ronggyal (Tesco) felcuppantás előtt mindig töröld le a szélvédő azon felületét, hogy ne legyenek rajta porszemcsék, szennyeződés. Ugyanez a korongra. Sajnos a felcuppantot tapadó korong köré ezek begyülnek egy út alatt, és ugye sose tudod pont ugyanoda cuppantani...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1251 Dátum: 2008.07.31 09:34:05 »
GARMIN NÜVI 255T-vel van valakinek tapasztalata?
Illetve a TMC-vel?

Volt nálam teszten, most a TMC indulásakor, 1 hétig. Mint készülék nagyon tetszett. Kompakt, robusztus cucc, jól ki van találva, egybe van. Strapabíró konstrukció. A TMC vevő a szivargyújtós töltőkábelbe van építve. Gyorsan találja a műholdakat, a TMC is pikk-pakk bejön. A Garmin szoftver sajna eleve kevesebbet tud, mint az iGO, de van akinek ez is bőven sok. Én hiányoltam benne pár dolgot (nem a 3D-re gondolok), de nem tragédia. Autós navigációra ez is bőven megfelel.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1252 Dátum: 2008.07.31 10:27:16 »
köszönöm a segítségeket, a tesztet még nem olvastam.. eddig  :winkiss:
robi, miket hiányoltál belőle?
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1253 Dátum: 2008.07.31 11:22:54 »
Felkerült a PDA-mra az Igo8 és első blikkre nem nyerte el a tetszésemet. Igazából csak a 3d mód miatt voltam rá kíváncsi, de úgy látom, hogy a magyar térkép nem támogatja ezt a funkciót. Létezik egyáltalán 3d-s magyar térkép? Meg ami még észrevehető, hogy jóval lassabban töltődik be, meg egy csomó idő a kilépés is. Ja és nem beszél magyarul Dave. Van hozzá Andrea?
Magyar nyelű van hozzá, de azt a majd' 100 oldalt nem szívesen nyálaznám át monitoron (nyomtatni meg nem akarom).

már hogyne lenne magyar 3D map.  :eek: az a lényege.  andrea is van. vmi rossz verziót szereztél be :1eye:
én 1 hónap után leszedtem . nem jött be.  :-*
visszaraktam a 2006SE-t :online2long:

Én is feltoltam, nekem bejött a 8-as, a térkép 3d sebesség nem látványosan rosszabb ( hameg igen akkor átkapcs 2D-be ) ( a2006 se is mindíg le volt maradva tőlem ez sem jobban :D " a második utcán foldulj jobbra -mire kimodja 3 utcát megyek, ha nem nézek a kijelzőre :D )
Kezelése kicsit más, de logikus - sőt menet közben matatva szerintem ez jobb; kevesebbet kell lépkedni egy kerülőút tervezéshez, vagy egy köztes pont berakáshoz, és értelmesebb a nagyítás funkció - és ki tudok lépni a PDA-ba úgy, hogy nem kell kikapcs, csak háttérbe teszem, ezt a régi nem tudta. - Viszont a PDA aksiját jobban eszi - gondolom többet dolgoztatja.

-Fönnt van a másik is, tegnap felváltva használtam, - az új jobban tetszik.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1254 Dátum: 2008.07.31 11:38:42 »
nekem egyáltalán nem tetszett az igo8. nincs normális tervező mód és nem emberbarát. a saját home POI mat nem tudtam normálisan belőni.
pedig elolvastam a manuált. szenvedtem. aztán del.
 :yawn:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1255 Dátum: 2008.07.31 14:44:05 »
köszönöm a segítségeket, a tesztet még nem olvastam.. eddig  :winkiss:
robi, miket hiányoltál belőle?
- túl buta a menűje, és kevés a személyre szabási lehetőség (de ez lehet, hogy az én hibám, szeretem, ha kontrollban vagyok, és nem én kell alkalmazkodjak hozzá). Viszont a feleségeknek ez kifejezetten előny - az asszony rögtön tudta kezelni, anélkül, hogy a használatit megnézte volna. Ez az iGO-ra nem igaz...
- a több köztespontos útvonalakat nem kezeli jól (magától összekeveri a köztespontokat, optimizálva az útvonalat - ami probléma, mert a köztespontok sorrendje a legtöbbször számít - nem találtam erre ki/bekapcsolási opciót)
- a teljes térkép adatbázisa egy darab fájl. A frissítés SD kártyán van, ami szintén egy fájl. Ha SD-n csak egy ország van, akkor csak az frissül belőle. Ha több országot frissítenél, több SD kártya kell, és cserélgetni kell őket, nem tudod egyre felmásolni, mert ugyanaz a filenév. Lehet hack-elni, de kár, hogy csak így lehet. Mondjuk egy kártyacserét a határ átlépésnél kibír az ember...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1256 Dátum: 2008.07.31 14:45:04 »
az új jobban tetszik.
Egyetértek. Meg kell szokni, de utána sokkal jobb. Skin-ekkel még kényelmesebbé tehető.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1257 Dátum: 2008.07.31 18:50:46 »
No és tud valaki megoldást a 3d-s magyar térképre és Andreára? Linket is szívesen fogadok ;)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1258 Dátum: 2008.08.01 08:11:44 »
A Hungary8_2008.01_0806.19_TopMap.fbl térkép van fent, elvileg be van izzítva a 3d-s mód, a tereptárgyak többszintű utak, épületek, domborzat mind be van állítva és mégis úgy néz ki, mint a régi.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1259 Dátum: 2008.08.01 16:35:44 »
A Hungary8_2008.01_0806.19_TopMap.fbl térkép van fent, elvileg be van izzítva a 3d-s mód, a tereptárgyak többszintű utak, épületek, domborzat mind be van állítva és mégis úgy néz ki, mint a régi.

No és jobboldalt a kis ikonnal átváltottad 3D-be???
merthogy a gyári default beállítással nekem is 2D indult, aztán egy katt és 3D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!