Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778334 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1230 Dátum: 2008.05.29 21:14:07 »
Nálam a jó 2 éves ASUS A636-on (még csak nem is 636N) teljesen korrektül megy. Nem akadozik és nem akad ki. :kacsint:
Az más kérdés, hogy egyelõre a "2006 Plus" mûködése jobban tetszett, pedig már vagy 10 féle skint kipróbáltam a 8-on is.  :szomoru: Sajnos itt a környéken a legközelebbi 3D-s hely Nagykanizsa, Kéthely valahogy kimaradt... :nagymosoly:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1231 Dátum: 2008.07.21 21:54:28 »
Elérhető valahol 2007 novemberinél frissebb osztrákia és germánia térkép?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1232 Dátum: 2008.07.21 21:59:33 »
Esetleg itt körbenézhetsz. Vagy innen elindulva sok mindent találsz.
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1233 Dátum: 2008.07.23 07:02:00 »
Esetleg itt körbenézhetsz.
Itt sincs újabb, de a címet megjegyzem  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1234 Dátum: 2008.07.27 21:11:27 »
Az osztrák részen a Mio kétszer megkergült navigáció közben. Nem tudom, mi lehetett a bibi, Fatal errort írt ki, majd újraindult, visszajött a menüképernyő, de érdekes módon a navigálás nem szakadt meg, a nőci továbbra is mondta a helyes irányt és ha ráböktem a vezetés ikonra, pontosan mutatott mindent. Találkozott valaki ilyennel?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1235 Dátum: 2008.07.27 21:20:32 »
Az osztrák részen a Mio kétszer megkergült navigáció közben.
Több országban tilos a sebességmérő kamerák adatbázisának használata. Magyarul az "speedcam előrejelzés". Svájc az biztosan ilyen, de lehet, hogy Ausztria is. Esetleg ez is okozhat "kiakadást".

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1236 Dátum: 2008.07.27 21:43:30 »
Az osztrák részen a Mio kétszer megkergült navigáció közben.
Több országban tilos a sebességmérő kamerák adatbázisának használata. Magyarul az "speedcam előrejelzés". Svájc az biztosan ilyen, de lehet, hogy Ausztria is. Esetleg ez is okozhat "kiakadást".
Ez ugyan igaz, de a speedcam adatbázis a PDA-n egy egyszerű txt fájl. Nem hiszem, hogy egy fájlfuttatást, bárhonnan befolyásolni tudnának. Az viszont tény, hogy svájcban, az erre alkalmas készülékeket elkobozzák és nyomnak mellé egy csinos (100€ fölötti) bírságot is :fuk2:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1237 Dátum: 2008.07.27 21:46:35 »
Több országban tilos a sebességmérő kamerák adatbázisának használata. Magyarul az "speedcam előrejelzés". Svájc az biztosan ilyen, de lehet, hogy Ausztria is. Esetleg ez is okozhat "kiakadást".
Ez ugyan igaz, de a speedcam adatbázis a PDA-n egy egyszerű txt fájl. Nem hiszem, hogy egy fájlfuttatást, bárhonnan befolyásolni tudnának. Az viszont tény, hogy svájcban, az erre alkalmas készülékeket elkobozzák és nyomnak mellé egy csinos (100€ fölötti) bírságot is :fuk2:
Ez is igaz, de a navi program (iGO) "tudja", hogy Te pl. Svájcban vagy Ausztriában vagy. Nem ismerem a forráskódot, de lehetséges, hogy valahogy le van programozva ez a funkció. :whistling:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1238 Dátum: 2008.07.27 22:02:00 »
Ez is igaz, de a navi program (iGO) "tudja", hogy Te pl. Svájcban vagy Ausztriában vagy. Nem ismerem a forráskódot, de lehetséges, hogy valahogy le van programozva ez a funkció. :whistling:
Jah, értelek már! De nem hiszem, hogy így lenne.... ::) :no:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1239 Dátum: 2008.07.28 20:39:52 »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1240 Dátum: 2008.07.28 21:01:52 »
Nemrég vettem egy Asus P535-ös PDA telefont. Nagyon tuti a GPS része, IGO 8 is elég jó, procitakarékos módban előfordul, hogy más alkalmazással együtt nem megy a full 3D mód, de nagyon tetszik az IGO8 is. A tartója viszont nem akar a szélvédőre tapadni, multkor leesett menet közben, másodszor meg éppen elkaptam esés közben. Elég bosszantó, hogy nem csinálták meg jól a tapadókorong részét, mert a többi része tetszik.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1241 Dátum: 2008.07.29 10:31:55 »
A szélvédő tiszta? Nincs befújva valamivel (pl. műszefal ápolo spray nem ment rá)? A tapadókorongot is alaposan tisztítsd meg, majd nedvesítsd meg mielőtt felnyomod.
A tapadókorong is a garancia része. Ha még garanciás, nyugodtan kérheted, hogy cseréljék ki. Előfordulhat, hogy tényleg hibás.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1242 Dátum: 2008.07.29 22:16:30 »
A szélvédő tiszta? Nincs befújva valamivel (pl. műszefal ápolo spray nem ment rá)? A tapadókorongot is alaposan tisztítsd meg, majd nedvesítsd meg mielőtt felnyomod.
A tapadókorong is a garancia része. Ha még garanciás, nyugodtan kérheted, hogy cseréljék ki. Előfordulhat, hogy tényleg hibás.
Hát tisztának nem tiszta, műszerfalápoló már rég volt rajta. A tapadókorongot mivel tisztítsam? Alkohol? Ha megnedvesítem, ottmarad a nyoma, azt nem szeretném, mert akkor kilóméterekről kiszúrják a rablók, és feltörik a kocsit. Namost a töltővel meg a tartóval nem sokra mennek, de az ablak sokba kerül ;)
Ma viszont nem akart leesni, mondjuk 3-4km/h-val nem csoda. Viszont az IGO nagyon félrenavigált. 1 keresztutcába rakott le, miközben egy 2+2sáv középen villamossín úton voltam. Mivel nem mozdultunk sokat, nem akarta megérteni, hogy nem ott vagyunk. Nyomtam 1 resetet a P535-nek, aztán újra IGO, magához tért, onnantól jó volt. A pontossággal nem volt gond, mert befogott 1 csomó műholdat, csak mivel nem mozogtam, ezért nem érzékelte jól a dolgokat. Pedig előtte tudta hol vagyunk. Ja és mindez úgy kezdődött, hogy levettem az ablakból, és azt mondta, hogy a vétel megszűnt. Aztán magához tért, de mégis rossz helyre rakott vissza. Miközben verőfényes napsütés, nem szűk utca, és amúgy is a P535 vevője nagyon szupi.

Szerintem jót néznének a Speedshopban, ha visszavinném az 1 év 3 hónapos tartót, hogy nem jó ;) Vizezve tuti fent marad, de azt nem akarom.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1243 Dátum: 2008.07.30 11:54:32 »
Pillanat... jól értem, a tartót is mindig leveszed?
Azt írtad nemrég, hát, nem gondoltam, hogy 1 év 3 hó az 'nemrég'  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.30 12:25:40 írta robi »

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1244 Dátum: 2008.07.30 17:22:37 »
GARMIN NÜVI 255T-vel van valakinek tapasztalata?
Illetve a TMC-vel?
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220