Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 801950 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #675 Dátum: 2006.11.04 03:45:44 »
Idézetet írta: "robi"
Visszatérve music-hoz:
 - 60+? akkor nézd meg, látja-e szemüveg nélkül. Majd egy talin megnézhetsz párat.
 - mûszaki beállítottságú az illetõ?
 - PNA limitáltabb tudású és drágább, de egyszerûbb kezelni kritikus helyzetekben (lefagyás, etc). Egy PDA-hoz "érteni kell" minimálisan.
 - kivehetõs, szélvédõre cuppanós, szivargyútóról táplálkozó cucc, hordozni kell mint a rádió elõlapját hogy ne lopják el - tehát extra motyó.
 - menet közben nem ajánlatos buherálni (pláne egy 60+nak), inkább otthon elõre megtervez, vagy indulás elõtt, vagy lehúz jobbra és kézzel újratervez.

- Van szemüvege, de nem tudnám kapásból megmondani, hogy közelre, vagy távolralátó, vagy mindkettõ...
A talival csak annyi a gond, hogy innen Pekingbõl nehézkesen jutnék el oda, s csak hab a tortán, hogy jelenleg otthon még kocsim sincsen. Haza meg csak közvetlen karácsony elõtt megyünk, akkor már késõ. De továbbítom az illetékeseknek az itt kapott infókat, majd õk eldöntik, mi legyen.

- Zenész az illetõ, ért a mûszaki dolgokhoz is valamelyest, tehát mondjuk nem veszik el azonnal, ha egy más márkájú mobiltelefon kerül a kezébe, mint amit megszokott, de azért semmiesetre sem egy számítógépes hacker-típus...

- a másik kocsijukban kivehetõ elõlapos a rádió - a Corollában ugye erre nincs szükség... :nagymosoly:  - szóval ez talán nem lenne gond.

- na ez az, amitõl tartok, hogyha elõre kell tervezni, akkor minek az egész...

Köszi az infót, továbbítom a többieknek, aztán meglátjuk, mi lesz belõle..
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #676 Dátum: 2006.11.04 09:56:46 »
" na ez az, amitõl tartok, hogyha elõre kell tervezni, akkor minek az egész... "


két mód van: tervezõ és drive mód.
ha nincs antennád akkor beadod a start és a cél pontot és megtervezi
sokáig igy használtam én is!

de antennával a gps tudja hol vagy és onnan tervezi a célig! ez a nagy dolog. ha eltévedsz ujratervez.
+ beadhatod mit kerülhetsz el.

pl mikor 23án :sir:  jöttünk haza M1röl észak budára és elkerülve bp-et a budaörs , budakeszi, nagykovácsi, solymár, óbuda vonalon vitt haza. 20 km kerülö de semmi gond :kacag:
az életben nem találtam volna meg nélküle
imádtam! :10:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #677 Dátum: 2006.11.04 09:58:20 »
szemüveg? menet közben nem kell nézni, és babrálni a cuccot tilos is, beszél az magától
 :nagymosoly:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #678 Dátum: 2006.11.04 20:09:02 »
Idézetet írta: "murray"
szemüveg? menet közben nem kell nézni, és babrálni a cuccot tilos is, beszél az magától
 :nagymosoly:

Nem árt azért ráfigyelni idõnként, mert a hangutasítás nem mindig következetes. Ez persze akkor fontos amikor olyan úton jár amit nem ismer - ilyenkor igzán jó a navigáció.
Ráadásul amikor bepötyögi az utcaneveket, célszerû ha nem minden alkalomkor kell szemöveget cserélgetni... ebben a korban már elõfordul.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #679 Dátum: 2006.11.04 20:30:45 »
Idézetet írta: "music"
Van szemüvege, de nem tudnám kapásból megmondani, hogy közelre, vagy távolralátó, vagy mindkettõ...

Ha ezt a képet értelmezni tudja, el tudja olvasni pl a felsõ sorban kiírt következõ utca nevét, egy mûszerfal közepe fölött lévõ kb 5cmx7cm méretû képernyõröl, akkor stimmel neki. A képen a navigálás közbeni, "vezetés mód" látható.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #680 Dátum: 2006.11.06 08:06:02 »
Köszi mindenkinek a segítséget, de a kapott információk alapján úgy döntöttek, nem ez az ideális karácsonyi ajándék. Viszont nekem felkeltette az érdeklõdésemet...
music     

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #681 Dátum: 2006.11.06 10:44:14 »
Miért nem szereti IGO az Egér utat mondjuk ha a FRADI pályához mennék? Egyik üzemmódban sem akar arra vinni. Tényleg, Pápán és Szolnokon is felfedeztem hiányosságokat, amit majd koordináta meghatározással el is küldök Nektek. (Egy-két új körforgalom, zsákutca megszûnése...) Ha jól emléxem excell táblában várják ezt az IGO fejlesztõi, de egy körforgónál a középpont koordinátáját várják + a sugarát, vagy mit?
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #682 Dátum: 2006.11.06 12:09:39 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Miért nem szereti IGO az Egér utat mondjuk ha a FRADI pályához mennék? Egyik üzemmódban sem akar arra vinni. Tényleg, Pápán és Szolnokon is felfedeztem hiányosságokat, amit majd koordináta meghatározással el is küldök Nektek. (Egy-két új körforgalom, zsákutca megszûnése...) Ha jól emléxem excell táblában várják ezt az IGO fejlesztõi, de egy körforgónál a középpont koordinátáját várják + a sugarát, vagy mit?


A lényeg, hogy pontosan behatárolható legyen a hiba, vagy az újdonság.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #683 Dátum: 2006.11.06 14:39:07 »
Idézetet írta: "music"
Köszi mindenkinek a segítséget, de a kapott információk alapján úgy döntöttek, nem ez az ideális karácsonyi ajándék. Viszont nekem felkeltette az érdeklõdésemet...


jó cucc ez Music papa! ma is kiderült elköltözött a cégem... :banging:  de hova?  :crazy:  , kukutyinba a nemtoimmilyen uccába. igoba bepötyügüm és no problémo . én nagyon mexoktam már :10:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #684 Dátum: 2006.11.06 14:58:27 »
Robi
Az ikonjaid mintha egyediek lennének ! Hogyan csináltad ? Az egyirányú kék nyilakat tudom !
dv : Kari666

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #685 Dátum: 2006.11.07 07:38:55 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Ha jól emléxem excell táblában várják ezt az IGO fejlesztõi, de egy körforgónál a középpont koordinátáját várják + a sugarát, vagy mit?

Nem az iGO fejlesztõinek kell küldeni, hanem a térkép-szolgáltatónak: http://terkep.topmap.hu/
Excelben pedig csak a POI listákat kell küldeni, egyéb hibák esetén a hibabejelentõ oldalon a térképen az adott pontot kijelölve, kommentárt és gpx track-logot, esetleg egyéb dokumentációt hozzácsatolva. Fórum, ezek kapcsán: http://www.topmap.hu/forum/. Sok jó infót talász itt a hibák bejelentési módjáról.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #686 Dátum: 2006.11.07 07:42:23 »
Idézetet írta: "kari666"
Robi
Az ikonjaid mintha egyediek lennének ! Hogyan csináltad ? Az egyirányú kék nyilakat tudom !

Kattints ide (regisztrálni kell)
Meg ide
 :kacsint:  :nagymosoly:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #687 Dátum: 2006.11.07 07:49:19 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #688 Dátum: 2006.11.07 08:23:15 »
Idézetet írta: "music"
Viszont nekem felkeltette az érdeklõdésemet...

Helyes :kacsint: Kína térképérõl nem tudok, de USA térkép már létezik hozzá, full EU-ról nem is beszélve.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #689 Dátum: 2006.11.07 17:29:34 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
Viszont nekem felkeltette az érdeklõdésemet...

Helyes :kacsint: Kína térképérõl nem tudok, de USA térkép már létezik hozzá, full EU-ról nem is beszélve.

Hát itt nem ülök autóba (volán mögé), de otthonra lehet, hogy veszek. Márha lesz kocsi...
music