Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 801947 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #645 Dátum: 2006.10.02 19:07:08 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "kari666"
Autót azért nem érdemes bérelni, mert minden nap vissza kell adnod, ugyanis estére nem maradhat nálad. Meg nagyon meleg és klíma persze nincs. Kréta nagy sziget, ha teheted inkább egy nagyobb, kényelmesebb motort bérelj de legalább 3 napra, mert lesz hova menni.

Nagymoci jogsim nincs, nem tudom lehet-e anélkül bérelni 50 cm3-nél nagyobb kétkerekût. Sok helyre el akarunk jutni, de ez tényleg csak a helyszínen fog kiderülni, hogy mire lesz lehetõségünk. Útikönyvünk már van a szigetrõl az meg kiindulásnak elég lesz. Már csak 1 nap és indulunk...


Tudtommal az EU-ban 125 ccm-ig sima B kategóriával lehet vezetni kétkerekût, utassal is. Bécsben pl., akár 50 ccm-es kétkerekûkkel is visznek személyt, igaz minden kismocin is van kismocirendszám stb, stb. És ott nincsen trükközés, hogy 80, vagy 125-ös mocik rendszám nélkül nyomulnak.... :mivan:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #646 Dátum: 2006.10.06 08:00:27 »
Asus A63x-eseknek nagyon elegáns TMC adapter - benne a tartóba:
http://www.pdamax.de/index.html?seiten/detailansicht_az-021.html
http://geizhals.at/eu/a220097.html

ASUS 90-A52TC1000T

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #647 Dátum: 2006.10.09 15:15:45 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni ismét :)
Van egy MDA III-mam +egy külsõ SIRF III-as gps gyufás dobozom :).
iGo-t használok itthon.
Kérdésem: Létezik frissítés a 2006-os progira?
Segítségeteket elõre is nagyon szépen köszönöm :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #648 Dátum: 2006.10.09 16:03:42 »
IGO hoz ez az utolso update

 2006.06.22-én kiadott "ingyenes nyári térképfrissítés" csomag tartalma:

Térképfrissítés: Magyarország, Horvátország, Románia
Új térképek: Görögország, Törökország
Albánia, Szerbia, Montenegro, Macedonia, Bulgária (csak fõúthálózat)

Magyarország térképfrissítés tartalmazza a legújabb úthálózat-változásokat, és számos módosítást, ami még kényelmesebbé teszi a közlekedést.

Új utak: M6-os Érd és Dunaújváros közötti szakasza, a Debrecent elkerülõ M35 autópálya, a Nyíregyházát elkerülõ 403-as út, a 4-es út Székelyt és Berkeszt elkerülõ része, az Albertirsa - Tápiószentmárton, illetve a Kemence - Diósjenõ összekötõ út.
Pontosabb keresés: több településen megvalósult a házszámozás, valamint számos város belterületi részei (55 db) is teljes egészében elkészültek, és ezekre is lehet keresni. Szintén címpontként kereshetõk Budapest városrészei.
Még több POI: az adatbázisban már 25045 db POI (hasznos hely) található. Új kategóriaként bekerültek a Szelektív hulladékgyûjtõk (398 db) és a geocaching pontok (1228 db).
Feldolgozott hibabejelentések: az online térképhiba-bejelentõn érkezett bejegyzésekbõl 4160-at javítottak ki, 37 városban az összes jelzett hibát korrigálták.
Még szebb kivitel: az összes látványréteget újra digitalizálták, helyenként a vasutakat és a vízréteget is korrigálták.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #649 Dátum: 2006.10.10 08:28:54 »
Idézetet írta: "murray"
IGO hoz ez az utolso update

 2006.06.22-én kiadott "ingyenes nyári térképfrissítés" csomag tartalma:

Térképfrissítés: Magyarország, Horvátország, Románia
Új térképek: Görögország, Törökország
Albánia, Szerbia, Montenegro, Macedonia, Bulgária (csak fõúthálózat)

Magyarország térképfrissítés tartalmazza a legújabb úthálózat-változásokat, és számos módosítást, ami még kényelmesebbé teszi a közlekedést.

Új utak: M6-os Érd és Dunaújváros közötti szakasza, a Debrecent elkerülõ M35 autópálya, a Nyíregyházát elkerülõ 403-as út, a 4-es út Székelyt és Berkeszt elkerülõ része, az Albertirsa - Tápiószentmárton, illetve a Kemence - Diósjenõ összekötõ út.
Pontosabb keresés: több településen megvalósult a házszámozás, valamint számos város belterületi részei (55 db) is teljes egészében elkészültek, és ezekre is lehet keresni. Szintén címpontként kereshetõk Budapest városrészei.
Még több POI: az adatbázisban már 25045 db POI (hasznos hely) található. Új kategóriaként bekerültek a Szelektív hulladékgyûjtõk (398 db) és a geocaching pontok (1228 db).
Feldolgozott hibabejelentések: az online térképhiba-bejelentõn érkezett bejegyzésekbõl 4160-at javítottak ki, 37 városban az összes jelzett hibát korrigálták.
Még szebb kivitel: az összes látványréteget újra digitalizálták, helyenként a vasutakat és a vízréteget is korrigálták.


Szia,
Köszi az infókat, hol tudnám én ezt letölteni?
 :nagymosoly:
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #650 Dátum: 2006.10.10 08:39:32 »
ha legális az Igo akkor a http://www.igo.hu/  oldalon a frissitések alatt.

ha nem legális akkor nem tudom  :nana:  :vag2:  :crazy:  :nagymosoly:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #651 Dátum: 2006.10.10 08:50:48 »
Idézetet írta: "murray"
ha legális az Igo akkor a http://www.igo.hu/  oldalon a frissitések alatt.

ha nem legális akkor nem tudom  :nana:  :vag2:  :crazy:  :nagymosoly:


Akkor megtekintem az oldalt. :)
Kaptam a progit sd-vel, nem tudom, hogy legális-e.
Csak mo. van rajta.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #652 Dátum: 2006.10.10 09:39:36 »
Idézetet írta: "fekosz"
Idézetet írta: "murray"
ha legális az Igo akkor a http://www.igo.hu/  oldalon a frissitések alatt.

ha nem legális akkor nem tudom  :nana:  :vag2:  :crazy:  :nagymosoly:


Akkor megtekintem az oldalt. :)
Kaptam a progit sd-vel, nem tudom, hogy legális-e.
Csak mo. van rajta.

Hamar megtudod, mert a hivatalos frissítés csak a legális példánnyal (licensszel) mûködik. Ha a Te licenszed csak Magyarországot tartalmazza, akkor frissíteni is csak ezt lehet.
Elsõ lépésként magát a frissítõprogrtamot frissítsd innen: http://www.igo.hu/download/iGOUpdaterInstall.msi

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #653 Dátum: 2006.10.10 09:53:21 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "fekosz"
Idézetet írta: "murray"
ha legális az Igo akkor a http://www.igo.hu/  oldalon a frissitések alatt.

ha nem legális akkor nem tudom  :nana:  :vag2:  :crazy:  :nagymosoly:


Akkor megtekintem az oldalt. :)
Kaptam a progit sd-vel, nem tudom, hogy legális-e.
Csak mo. van rajta.

Hamar megtudod, mert a hivatalos frissítés csak a legális példánnyal (licensszel) mûködik. Ha a Te licenszed csak Magyarországot tartalmazza, akkor frissíteni is csak ezt lehet.
Elsõ lépésként magát a frissítõprogrtamot frissítsd innen: http://www.igo.hu/download/iGOUpdaterInstall.msi


Már letöltöttem, de közben rájöttem,hogy a bölcsõm az otthon van :(
Így a linket már elküldtem mailben magamnak (..hogy ne felejtsem el :) ), mikor hazaérek, letöltöm a frissítést és megnézem, hogy fut e :)
Mi van akkor, ha nem ?
Mivel a gépet használtan vettem kb. 1/2 éve, lövésem sincs, hogy a benne lévõ iGo legális e.
Hazavághatom frissítésnél a mostani navit ha illegual az enyém?
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #654 Dátum: 2006.10.10 10:29:36 »
Minden esetre készíts egy biztonsági másolatot az SD kártya tartalmáról a PC-re egy mappába (kártyaolvasóval célszerûbb).
Aztán az updater szól, hogy van-e frissítés, és alkalmazza, vagy ha csak azt írja ki, hogy "nincsen újabb igo alkalmazás" akkor vagy már friss vagy, vagy illegális vagy.
Az updater is készít biztonsági másolatot, de csak ha van frissítés elérhetõ, illetve van amikor nem sikerül neki, ezért ajánlom a manuális backup-ot.

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #655 Dátum: 2006.10.10 10:38:12 »
Idézetet írta: "robi"
Minden esetre készíts egy biztonsági másolatot az SD kártya tartalmáról a PC-re egy mappába (kártyaolvasóval célszerûbb).
Aztán az updater szól, hogy van-e frissítés, és alkalmazza, vagy ha csak azt írja ki, hogy "nincsen újabb igo alkalmazás" akkor vagy már friss vagy, vagy illegális vagy.
Az updater is készít biztonsági másolatot, de csak ha van frissítés elérhetõ, illetve van amikor nem sikerül neki, ezért ajánlom a manuális backup-ot.


Sajna nincs kártyaolvasóm, eddig nem volt rá szükségem.
A másolatot elkészítem és utána megpróbálom a frissítést.
Hálás köszönet a gyors és korrekt válaszokért :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #656 Dátum: 2006.11.02 09:29:57 »
Egy kis segítségre lenne szükségem - hozzátéve, hogy teljesen sügér vagyok a témában.
Apósom családja azt találta ki, hogy vennének neki egy GPS-t a Corollába - E-11 ráncfelvarrott, tehát már van fed.compja. Én még ott tartok, hogy egy ilyen többszázezer forint, és nincs magyar térkép. Mi most a helyzet?
Tehát egyáltalán lehetséges-e ilyet beletetetni a kocsiba - gondolom fix helyre kell tenni;
érdemes-e beletenni - mûxik-e megbízhatóan Mo.-on, nem lopják-e el;
s ha igen, mennyi egy ilyen;
és ha az ára is oké, akkor milyen márkát/típust érdemes?

Elõre is kösz
music     

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #657 Dátum: 2006.11.02 09:50:29 »
Idézetet írta: "music"
Egy kis segítségre lenne szükségem - hozzátéve, hogy teljesen sügér vagyok a témában.
Apósom családja azt találta ki, hogy vennének neki egy GPS-t a Corollába - E-11 ráncfelvarrott, tehát már van fed.compja. Én még ott tartok, hogy egy ilyen többszázezer forint, és nincs magyar térkép. Mi most a helyzet?
Tehát egyáltalán lehetséges-e ilyet beletetetni a kocsiba - gondolom fix helyre kell tenni;
érdemes-e beletenni - mûxik-e megbízhatóan Mo.-on, nem lopják-e el;
s ha igen, mennyi egy ilyen;
és ha az ára is oké, akkor milyen márkát/típust érdemes?

Elõre is kösz


Szia!

Én nem javaslom a gyári, vagy hasonló fix cuccokat.
Manapság tök jó dolgokat lehet kapni pici pénzért, tehát én mindenképp egy ilyenben gondolkodnék.
Nekem MDA III-am van, tesóm Mitac mio 168-at használ.

Használtan ki lehet fogni jó kis kütyüket, nézz szét az apróneten, vagy ha mindenképp új kell, www.pdamania.hu
Ezen a weben mást is találsz, kiegészítõk, spec. fórumok, na de most már elég a reklámból :(
 :kacsint:
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #658 Dátum: 2006.11.02 12:52:30 »
Idézetet írta: "music"
Én még ott tartok, hogy egy ilyen többszázezer forint, és nincs magyar térkép. Mi most a helyzet?

Jól tudod. Cirka fél milla mindenestül, beszerelve - és nincs magyar térkép  :szomoru:

Érdemesebb egy GPS-es PDA-t  venni...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #659 Dátum: 2006.11.02 15:01:19 »
Idézetet írta: "music"
Egy kis segítségre lenne szükségem - hozzátéve, hogy teljesen sügér vagyok a témában.
Apósom családja azt találta ki, hogy vennének neki egy GPS-t a Corollába - E-11 ráncfelvarrott, tehát már van fed.compja. Én még ott tartok, hogy egy ilyen többszázezer forint, és nincs magyar térkép. Mi most a helyzet?
Tehát egyáltalán lehetséges-e ilyet beletetetni a kocsiba - gondolom fix helyre kell tenni;
érdemes-e beletenni - mûxik-e megbízhatóan Mo.-on, nem lopják-e el;
s ha igen, mennyi egy ilyen;
és ha az ára is oké, akkor milyen márkát/típust érdemes?

Elõre is kösz


Végy egy egyszerû PDA-t -újak 55+áfa ártól, használtamk minimálpénztõl, keríts hozzá egy IGO magyarországot és GO !
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!