Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 761589 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #60 Dátum: 2005.01.03 07:59:15 »
A vezetékes GPS-t ti hová szerletétek be? A legjobb vétel a műszerfal és az szélvédő között van, de ott meg elég csúnyácska, nem? Arra gondoltam, hogy oda előre ragasztok egy kis darab tépőzárat, meg a GPS vevő aljára is és amikor szükségem van navigációra, akkor odatapasztom a cuccot.
A PDA-t hol tároljátok?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #61 Dátum: 2005.01.03 08:56:48 »
Szerintem a mobilhoz hasonló PDA tartóval a műszerfalon a legjobb hely, elvileg a tartón elfér a vevő is.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #62 Dátum: 2005.01.03 09:25:04 »
Nekem egy tapadókorongos tartókát csomagoltak a dobozba, amit leginkább szerintem üvegre lehet  feltapasztani...

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #63 Dátum: 2005.01.03 20:28:36 »
kilát a műanyagon keresztül is. Ha beteszed a  a műszerfal felöl a borítás alá, nem látszik. Nekem is ott van.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #64 Dátum: 2005.01.04 07:38:40 »
Hogyan? Műszerfal felől a borítás alá? Azt hogy is kell elképzelni?  :oops:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #65 Dátum: 2005.01.22 18:18:04 »
Úgy tűnik, hogy sikerül szert tennem egy öregecske, de jó laptopra.
Picicicamica slot van rajta, illetve soros port is (meg picicicamicás USB kártya, ha esetleg az kéne).
Mennyiért lehet ilyen csatlakozású GPS vevőt venni? A gépen win2000 van most jelenleg. Milyen programokat szerezzek, mire figyeljek? Nem lesz driver gond? Autós navigációs szoftvere van valakinek, amit kölcsönözni tudna mondjuk a tavaszi talin (persze csak rövid időre, biztonsági másolatként  :D  :wink: )?
Előre is köszi.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #66 Dátum: 2005.01.22 23:49:12 »
Idézetet írta: "squiddy"
Hogyan? Műszerfal felől a borítás alá? Azt hogy is kell elképzelni?  :oops:


Kiveszed a kilométeróra plexi burkolatát, órástul és a felső részben van elég hely, becsúsztatod az íves műanyag és a szögletes merevítőrácsozat közé, ha akarod oda kötöd valamivel. Aztán visszateszed az órát.

Szeke,

20 körül van GPS mouse, van ami olyan mint egy kék kis sziréna, a soros portra csatlakozik. Semmi bonyodalom.

GPS szoftvert pc-re? vegyél vektoros Aeromapet (www.aeromap.hu) vagy szkennelt térképekhez fugawi-t, de van egy csomó MS dolog is, autoroute, mappoint, stb.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #67 Dátum: 2005.01.24 08:24:42 »
Idézetet írta: "NoGun"


Kiveszed a kilométeróra plexi burkolatát, órástul és a felső részben van elég hely, becsúsztatod az íves műanyag és a szögletes merevítőrácsozat közé, ha akarod oda kötöd valamivel. Aztán visszateszed az órát.

Áhá! Ez jól hangzik, csak akkor mindig lifegni fog a táp és az adatcsatlakozó, ha épp nem dugom rá  pda-t és a töltőt. (pl.városi közlekedésénél).Erre van v.mi javaslatod?

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #68 Dátum: 2005.01.24 09:20:19 »
Én Brodit tartót használok (brodit.se) illetve a duett-nél lehet venni, de más alkalmakkor, fekete tépőzáral oldok meg oldható kötéseket, még a lifegő, zörgő sluszkulcsot is volt hogy így rögzítettem. Persze kellene látni a te esetedet ...

a Brodit tartó megéri és szinte mindenhez kapható ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #69 Dátum: 2005.01.24 12:44:26 »
PDA tartóm van, (ráadásul szerintem elég korrket - valami né,et gyártmány) a gondot a GPS vevő adatkábele és a szivargyújtó csatijának elhelyezése jelent offline állapotban,

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #70 Dátum: 2005.01.24 17:19:46 »
Idézetet írta: "squiddy"
PDA tartóm van, (ráadásul szerintem elég korrket - valami né,et gyártmány) a gondot a GPS vevő adatkábele és a szivargyújtó csatijának elhelyezése jelent offline állapotban,


a PDa tartónak kell lennie soros kapcsolatának, amit fixen össze kell kötni és valahova eldugni.
A szivargyujtót én levágtam és szintén fixen, ráadásul kapcsolón keresztül bekötöttem. Így a PDa-t is töltöm és a GPS is kap tápot.

Miért kellene kint lógnia? Néha kiszeded a GPS-t? Mert akkor más megoldást kell keresni valóban, vagy egy kábelköteggel harcolhatsz ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #71 Dátum: 2005.01.25 08:59:31 »
Idézetet írta: "NoGun"

a PDa tartónak kell lennie soros kapcsolatának, amit fixen össze kell kötni és valahova eldugni.

Az enyémnek nincs soros kapcsolata, ez csak egy buta (de masszív) tapadókorongos tartó. A PDA-hoz van külön kábel, nem a tartóhoz. Asszem az lesz a legegyszerűbb, ha lefotózom a tartozékokat és belinkelem ide, akkor talán nem beszélünk el egymás mellett.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #72 Dátum: 2005.01.26 09:50:51 »
Mostmár értem nem kell fotó, nem tudok rá tuti megoldást.
Amit én anno csináltam, hogy a középkonzol illesztő résébe próbáltam beleszuszakolni a kábeleket, ami lifeg azt meg tépőzárral rögzítettem egy kevésbé zavaró helyen.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #73 Dátum: 2005.01.26 14:57:47 »

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #74 Dátum: 2005.01.26 23:39:27 »
akkor még egy tipp.

a plexi műszerfal kerete melett beviheted a kábeleket és eldughatod, GPS-sel együtt az említett helyen.
Ehhez csak a tapadókorongos tartót kell megfelelően lelógatnod, vagy lecserélni egy broditra.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______