Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 801578 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #570 Dátum: 2006.07.24 11:02:07 »
köszönöm.

szomoru vagyok gyerekek. pedig terveztem h beállitok egy mikrotalira hozok egy notit tele cuccal  és ha bárkinek Igo vagy egyéb navi baja van akkor segitek. mind1. legalább nem kell küszködnöm
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #571 Dátum: 2006.07.24 13:03:04 »
Idézetet írta: "murray"
köszönöm.

szomoru vagyok gyerekek. pedig terveztem h beállitok egy mikrotalira hozok egy notit tele cuccal  és ha bárkinek Igo vagy egyéb navi baja van akkor segitek. mind1. legalább nem kell küszködnöm

Attól még magaddal viheted a cuccot. A notiról PDA-ra vagy kártyára való akciózást nem moderálja ki senki. :kacsint:
Egyébként egy kicsit túl szigorú a mi moderátorunk... :hmm:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #572 Dátum: 2006.08.07 16:24:15 »
Sziasztok!

Rég jártam a fórumon, mert szabadságom nagy részét nem a gép elõtt akartam tölteni. :kacsint: ...Azonban szereztem egy kis tapasztalatot a kocsimmal, a PDA-val és az iGO-val kapcsolatban is. Júliusban Horvátországban jártam és a PDA (elneveztük "Csákinak") elkísért minket egész Zadarig. Rájöttem, hogy a hangot érdemes bekapcsolva hagyni, mivel a balra nem mindig bal sávot jelent egy alul-felüljárós útelágazásnál. Sajna nekem nem a frissített Horvátország térkép van fenn, ezért egy kicsit itt is csalt a dolog (Magyarországról már írtam). Az összes keresztezõdésen túlmentem volna 30-40m-el, ha a hangot nem figyeltem volna. Viszont volt teljes Zadar térképem. :nagymosoly: Mikor boltba mentem vele, beállítottam, hogy a legrövidebb úton vigyen. Már az elején bevitt volna egy focipájára, ahol õ utat vélt. Majd egy földútra vitt rá (persze a földút NEM volt engedélyezve a beállításoknál), ahová még bringával is félve mentem volna be. Mindezektõl eltekintve jól vizsgázott. Múlt hétvégén az unokatesóm kérte kölcsön, mert Németországba tartott. Nála kitûnõre vizsgázott és nem is tévedt 1 m-t sem. Ennek azért örültem, mert már féltem, hogy a PDA-m vevõjével nincs valami rendben. :( (gondolom ez nagy hülyeség)

 Szóval ennyi mára, ...de mostmár van saját NETem, úgyhogy nem szabadultok a hüle és néha felesleges kérdéseimtõl. :nagymosoly:

Norbi
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #573 Dátum: 2006.08.07 22:01:15 »
Kedves Norbi!

Az alapvetõ különbség abból ered, hogy Németország szinte 100%-osan feldolgozott, a helyszínen autóval lejárt, ortofotók alapján rácsra húzva, napra kész és precíz. Lassan 20 éve építgetik!
Ellenben a horváttérkép pár éves, és se ortofotó se rácsra húzás. Enyhén Mórickás! Hogy mennyire nem ott vagy ahol a térkép mutatja, ahhoz kapcsold ki a menüben az útra helyezés menüpontot, és csodákat fogsz látni, illetve alig használhatóvá válik a kisnavi. De gyorsan javul szinte minden térkép. Térképfrissítés ügyében keress meg privát üzenet formájában.
dv : Kari666

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #574 Dátum: 2006.08.08 16:58:35 »
Én is beléptem az iGo használók táborába. A tapasztalataim szerint Budapesten elég jól mûködik a rendszer, bár az én bejáratott útvonalaimat nem mindig ajánja Andrea.
Debrecenben bringáztunk a városban keresztbe-kasul, itt sem volt probléma.
Viszont a Debreceni Poi-kon elég sokat anyáztunk. Nem tudom ki állította össze a listát, mennyit fordítottak az aktualizálásra, ellenõrzésre, de finoman szólva is egy rakás sz.... Kb. 5 éttermet próbáltunk megtámadni külsõ részeken és a belvárosban egyaránt, de egyik sem létezett. A végén már csak röhögtünk, amikor közölte, hogy érkezés a célponthoz. A letöbb cím olyan volt, hogy nyoma sem volt semmilyen étteremnek, tehát még az sem lehet hogy idõközben megszûnt, átalakult.  :robbanfej:

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #575 Dátum: 2006.08.10 09:21:25 »
mentél valamire Norbi ?
dv : Kari666

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #576 Dátum: 2006.08.10 11:25:19 »
Idézetet írta: "kari666"
mentél valamire Norbi ?

Küldtem PÜ-t. Megkaptad? Mert válasz még nem jött. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #577 Dátum: 2006.08.11 00:04:49 »
Újab privit küldtem norbi ! Nem tom miért nem müxik!
dv : Kari666

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #578 Dátum: 2006.08.11 09:43:15 »
Idézetet írta: "kmr"

Viszont a Debreceni Poi-kon elég sokat anyáztunk. Nem tudom ki állította össze a listát, mennyit fordítottak az aktualizálásra, ellenõrzésre, de finoman szólva is egy rakás sz.... Kb. 5 éttermet próbáltunk megtámadni külsõ részeken és a belvárosban egyaránt, de egyik sem létezett.   :robbanfej:


A POI-k sajnos máshol is elég gagyik... Legalábbis eddigi tapasztalatom szerint. Én már leszoktam róla hogy idegen városban az IGO-val keressek éttermet...  :szomoru:
Én Debrecenben legutóbb Shell kutat kerestem, kivitt a francba a város szélére, és "természetesen" valami no name magánkút volt a megadott helyen... Oda-vissza 10 km tökfölöslegesen...  :turelmetlen:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #579 Dátum: 2006.08.11 11:22:02 »
Érdemes ezeket mind beküldeni hibajavításra. Most éppen Poi-zhatnékjuk van a fiúknak...

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #580 Dátum: 2006.08.11 13:16:41 »
Idézetet írta: "Ear"
Érdemes ezeket mind beküldeni hibajavításra. Most éppen Poi-zhatnékjuk van a fiúknak...


Bocs ha már szerepelt valahol a fórumon, de meg tudod adni hová tudom elküldeni a hibákat? Honlapjukon keresztül megy?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #581 Dátum: 2006.08.11 14:47:22 »
Idézetet írta: "Falcon"
Idézetet írta: "Ear"
Érdemes ezeket mind beküldeni hibajavításra. Most éppen Poi-zhatnékjuk van a fiúknak...


Bocs ha már szerepelt valahol a fórumon, de meg tudod adni hová tudom elküldeni a hibákat? Honlapjukon keresztül megy?

Igen, a honlapont keresztül lehet. Elõször regisztrálni kell és utána lehet panaszkodni :)

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #582 Dátum: 2006.08.11 14:52:04 »
Idézetet írta: "kmr"
Igen, a honlapont keresztül lehet. Elõször regisztrálni kell és utána lehet panaszkodni :)


Kösz, majd erõt gyûjtök (meg hibalistát) aztán feldobom :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #583 Dátum: 2006.08.12 20:54:43 »
Tudtok (illetve létezik) olyan helyet, ahol GPS-t lehet kölcsönözni? Egy barátom menne németországba és barangolna kicsit...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #584 Dátum: 2006.08.14 01:11:02 »
Falcon

Nagyon meg köszönnénk, ha rendbe tennéd Debrecent! Ez sokkal nagyobb feladat annál, mint ahogy kinéz! A Toppmapnál Kis Peti várja a bejelentéseidet. Exel fájl formájában tedd meg. Nem szoktak hálátlanok lenni a fiúk, idõnként lepottyan egy-egy iGO európa. Az exel fájl így nézzen ki:

http://kepfeltoltes.hu/view/060814/POi_bejelent__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jó munkát mindnyájunk épülésére !
dv : Kari666