Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 765168 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4815 Dátum: 2017.03.15 20:12:53 »
Én sem várok csodát tőle. De lehet, hogy elfogadható. Az ELM 327 kütyü is olcsó sz.., de mégis kommunikál az autóval, és a telefonnal is hibátlanul. Azért nem csak sza..kat gyártanak már a kínaiak, kicsit reménykedek, hátha... Sima Fm  transmitterem már volt, nagyon gyorsan túladtam rajta, borzasztó volt. De kábelen hátha jó lenne. Bár , a telefont is rádughatom a fülhallgató kimenetén a fejegységre, de azt így nem akarom használni.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4816 Dátum: 2017.03.15 20:26:42 »
Egy próbát megérhet a kábeles összeköthetőség miatt, de valószínű CD-hez képest csapnivaló lesz...

30-35 körül már jó minőségű, BT-s fejegységet kapni, én inkább arra mozdulnék. Kenwood/JVC háza tájáról.  ::)

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4817 Dátum: 2017.03.15 21:04:49 »
Tudom... Ez lenne a legjobb megoldás. De sajnálom "kidobni" ezt a szépséget. Szál csiszolt alumínium előlap, gyönyörű kijelző, és hang. Kb 10 éve vettem, 115.000 Ft volt akkor. Most meg... És hibátlanul működik, gyorsan olvassa az írott lemezeket is. Jelenleg újraírható lemezekre írom az Mp3 fájlokat, ha megunom, újraírom a lemezt. De a Sd kártya-Pendrive dolog kényelmesebb.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4818 Dátum: 2017.03.15 22:19:37 »
Sziasztok. Van egy 10 éves Sony cd-s fejegységem a Corollában. Felső kategóriás / volt akkor / minőségi cucc. Sajnos nincs rajta usb bemenet, így az mp3-pendrive kombó nem lehetséges. Viszont nem fogom ezért lecserélni modernebb fejegységre. Láttam az Ebay-en bluetooth-os Fm transmittert, amibe lehet dugni Usb-s eszközt- és sd kártyát is, lcd kijelzős, és mp3 lejátszó is egyben. Kezeli a telefonon lévő fájlokat, és kihangosító is egyúttal  . Nem érdekel az Fm része, mert az csapnivaló lehet. Viszont a 3.5-es Jack kimenettel rátunám kötni a fejegység Rca-Aux bemenetére, és így már / gondolom /  jó minőségben szólna. Csinált már valamelyikőtök ilyen projektet?
Pl: http://www.ebay.com/itm/3-5mm-AUX-Multifunction-Car-FM-Transmitter-Kit-MP3-Player-With-Charger-for-Phone-/192028623294?hash=item2cb5cc41be:g:aOwAAOSwOdpXxQun  bár ennél csak bemenet van,
http://www.ebay.com/itm/Car-Digital-LCD-Bluetooth-FM-Transmitter-Player-Remote-Kit-MP3-Modulator-SD-MMC-/231599278428?hash=item35ec64895c:g:c~oAAOSwdGFYuJFh itt viszont in/out is , ennél jack -rca kábellel mehetne a fejegységre.
Egyszer próbáltam a telefonról zenét tolni a kocsiban Jack dugón keresztül. Hát érdekes volt, konkrétan az indexelés is valami zavaró hanggal járt a kocsiban.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4819 Dátum: 2017.03.16 11:43:41 »
Tudom... Ez lenne a legjobb megoldás. De sajnálom "kidobni" ezt a szépséget. Szál csiszolt alumínium előlap, gyönyörű kijelző, és hang. Kb 10 éve vettem, 115.000 Ft volt akkor. Most meg... És hibátlanul működik, gyorsan olvassa az írott lemezeket is. Jelenleg újraírható lemezekre írom az Mp3 fájlokat, ha megunom, újraírom a lemezt. De a Sd kártya-Pendrive dolog kényelmesebb.

nézd , itt van ez a szép és jó fejegység. van értelme elrontani egy ilyennel? írjál továbbra is lemezeket bele és kész.
nekem kazettás magnó van a kocsiban, gyári.  vettem egy drága kazi- jack  adaptert  a hangminőség tragédia volt. el is adtam.  inkább felveszem kazira az új zenéket.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4820 Dátum: 2017.03.16 11:56:39 »
Igen, ezek az utolsó jó Sony-k, én is sokáig 7750-et használtam, most Édesanyámnál teljesít szolgálatot, jó hangú, jó minőségű fej.  :yes:

Innen összességében minden ma kapható visszalépés lesz kivitelben, hangban pedig a 100e alattiak.... Viszont a szolgáltatások miatt érdemes lehet elgondolkodni a cserén.  ::)
Vagy keresni valami olyan médialejátszót, amit könnyű kezelni autóban is, és jó hangja van. Hátra Jack-RCA-val be tudod kötni.  ;)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4821 Dátum: 2017.03.16 13:56:56 »
Sony CDX MP-30 :)

2003-ban vettem a Feliciába. Imádtam!!!
Bécsből hozták, akkor 90eHuf-ot adtam érte, még nem nagyon voltak mp3 játszók a piacon. 3-4 cd volt a kocsiban, nem több, persze egyszerre. A 13 év alatt sem több, mint 20...
Akkoriban ~40e km-t mentem egy évben, így szántam rá. A mai napig benne van, és tökéletes (mára a kocsi legértékesebb része, lévén öcsém 10 hónapos, erős amortizációs hatásának)

Most kicsit könnyezek, és a "régen minden jobb volt" érzésemet próbálom elfeledtetni :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4822 Dátum: 2017.03.16 14:41:57 »
Sony CDX MP-30 :)

2003-ban vettem a Feliciába. Imádtam!!!
Bécsből hozták, akkor 90eHuf-ot adtam érte, még nem nagyon voltak mp3 játszók a piacon. 3-4 cd volt a kocsiban, nem több, persze egyszerre. A 13 év alatt sem több, mint 20...
Akkoriban ~40e km-t mentem egy évben, így szántam rá. A mai napig benne van, és tökéletes (mára a kocsi legértékesebb része, lévén öcsém 10 hónapos, erős amortizációs hatásának)

Most kicsit könnyezek, és a "régen minden jobb volt" érzésemet próbálom elfeledtetni :)
Nekem akkor még 120-as Skodám volt. Hülyének néztek a kollégák, értékesebb volt a fejegység, mint a kocsi... De hosszútávon jó befektetésnek bizonyult.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4823 Dátum: 2017.03.16 14:44:45 »
nézd , itt van ez a szép és jó fejegység. van értelme elrontani egy ilyennel? írjál továbbra is lemezeket bele és kész.
nekem kazettás magnó van a kocsiban, gyári.  vettem egy drága kazi- jack  adaptert  a hangminőség tragédia volt. el is adtam.  inkább felveszem kazira az új zenéket.
Igazad van, egyébként ezért van még mindig ez a készülékem. Amikor a cseréjén gondolkoztam, meggyőztem magam arról, hogy nem nagy dolog a Nero-val lemezt írni. Kb 3 éve vettem valahonnan Sopron környékéről egy Sony kazettás Deck-et. Fényképek alapján vitrines darab volt. Az eladó elmondta, egy Osztrák barátja ajándékozta neki, de nem használta. Közölte velem, hogy nem csinál semmit a mechanika. 2000 FT+postáért lett az enyém.  Tudtam, hogy csak elöregedtek benne a szíjjak . Megcsináltam, szuper lett. A legnagyobb csodálója a fiam lett, akinek a kazettákon lévő zene , hihetetlen csodának számított. Hallgatta, tekergette a következő számra.... Ő most 9 éves, és már  Youtube -mp3 letöltés , cd lemez korszakba született bele, és először nem értette, hogy mit keresnek a zenék, azon a lapos műanyag, orsós valamin, amit kazettának hívunk.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.16 15:02:46 írta Csazso »
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4824 Dátum: 2017.03.16 15:12:46 »
Én idén tervezek fejegységet venni az Avensisbe, ha más ötletem nem lesz Karácsonyig és egy Alpine CDE-178BT-t néztem ki.
Nekem is fontos, hogy a mai modern technológiákkal kompatibilis legyen, tudásban, pedig egy picit többet tudjon, mint, amire jelenleg szükségem van. Valszeg a multikormány illesztő adapterét is megveszem hozzá, ha nem valami kezelhetetlen összegbe kerül.

Feature-ök:

A CDE-178BT a legmagasabb tudású készülék a 2013-as modellév fejegységei közt.

    Teljesítmény: 4 x 50 W nagyteljesítményű erősítő
    Kijelző: Fehér LCD, 2 soros kijelző
    Fehér LED háttér tervezésű
    3 előfokozat kimenet (2V, front + hátsó + mélynyomó)
    24 bites DAC
    AUX-In: AUX bemenet (3.5mm mini jack)
    Kormány távvezérlő előkészítés
    Távvezérlő előkészítés
    Menu Language: angol, német, francia, olasz, spanyol, holland, orosz
    óra
    Firmware Frissíthető
    Levehető DIN elrendző lap
    Levehető előlap
    Kijelző fényerősség szabályozás
    Motoros antenna
    Távbekapcsolásrvilágítás rendszer
    Gombok: 4 megvilágításának színe választható (kék / zöld / piros / sárga)
    High Grade Audiof
    A motor indítás nem befolyásolja
    Bass Engine™ Pro:
    Subwoofer jelszint állítás
    Subwoofer Fázisforgatás
    Subwoofer rendszer választás
    4 Volt RCA jelszint
    Equalizer: Flat, Pops, Rock, News, Jazz, Electrical Dance, Hip Hop, Easy Listening, Country and Classical
    9 csatornás parametrikus Equalizer
    Digitális időkorrekció
    Digital hangváltó beállítás
    Alkalmazás hangerő beállítás
    MediaXpander
    Power IC Management System



Aztán, PiciPeti ajánlására tervben van egy Gladen első szett csere, valamint, egy normális (nem a jelenlegi 2890Ft-os SAL) mélyhangszóró beszerzése is. Az első szett cseréjénél valszeg beruházok egy kicsit normálisabb kábelszettre is a gyári tyúkbelek helyett.  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.16 15:15:00 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4825 Dátum: 2017.03.16 15:39:52 »
Szia Pisti ! Szép darab...
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4826 Dátum: 2017.03.16 15:46:22 »
Igazad van, egyébként ezért van még mindig ez a készülékem. Amikor a cseréjén gondolkoztam, meggyőztem magam arról, hogy nem nagy dolog a Nero-val lemezt írni. Kb 3 éve vettem valahonnan Sopron környékéről egy Sony kazettás Deck-et. Fényképek alapján vitrines darab volt.

hát igen  ::)
nekem is nézegetik a gyerekek a kazetta tokokat :clap:
legújabb buzulásom a Minidisc,  fiatal koromba nem volt rá most vettem egyet, nagyon aranyos !  :flowers:
szép felvételeket csinál.  csak a józan ész választ el attól hogy egy MD fejegységet rakjak a kocsiba.. kazettáról, mindidisc-re... [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4827 Dátum: 2017.03.16 16:14:43 »
Az olyan Micrákat, mint az enyém, gyárilag szerelték MD-playerrel (meg Sharp ionizátoros klímával, elektromosan behajtható tükörrel, nagyképernyős navigációval stb...). Persze nem itt, hanem Japánban :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4828 Dátum: 2017.03.16 20:40:19 »
fiatal koromba nem volt rá most vettem egyet
Szintén zenész! Egyetemista koromban bótoltam egy MZ-R30-ast, nagyon szerettem. Rendes mikrofonom volt hozzá. Egy dolgot bántam csak benne, hogy minden csatlakozása csak 3,5mm jack volt, a felvételeket PC-re átjátszani csak ezen keresztül lehetett. Sound Blaster Live! Value hangkártyám volt (jobbra nem futotta sajna), azzal is elég zajos volt az átjátszás, így sajna megváltam a minidisc-től (úgy 6 év után).
De pont a nosztalgia miatt lőttem egy ilyet múlthéten: http://tascam.com/product/DR-100mkIII/ (persze nem a kocsiba). Ezen már 4 db. saját mikrofon van, és XLR csatin bármilyen más profi mikrofont is tud fogadni. 3,5mm jack van ezen is egy valaggal, digitális hangforrásból is tud rögzíteni (WAV-ba, MP3-ba, akár 24bit/192kHz-es mintavételezéssel). SD kártyára, amit PC-be átdugva elérem a felvételek, és nem kell átjátszani többé!
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.16 20:44:09 írta robi (Robi) »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4829 Dátum: 2017.03.16 22:24:21 »
Én idén tervezek fejegységet venni az Avensisbe, ha más ötletem nem lesz Karácsonyig és egy Alpine CDE-178BT-t néztem ki.
...

Ponnezt?  :no:

Ha kell a félaktívoskodás (időkorr), akkor Pio X580BT, ha nem, akkor valamelyik JVC/Kenwood abban az árkategóriában.  :yes:

A 178Bt elég alavult már, és újonnan se esett le az állam tőle.  ::)