Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777013 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #210 Dátum: 2005.12.06 21:05:51 »
Idézetet írta: "NoGun"
Nem minden kódolt az SD szériaszáma alapján , ezért cserélhetők lesznek bizonyos modulok, talán az exe maga. A frissítést most is teszteljük, de nem tudom mikortól elérhető.

A-ból B-be mi a gond? te hogy csinálod? Nekem pár gombnyomás ...

Szerintem a topikot a bejelentés automatikusan generálja és az olvasók csinálták, de nem ismerem igazán. Hibabejelentésre hamarosan netes form készül.


Na jó A-ból B-be az megy,a MENJ parancs ,az aktuális pozició adott és beadom a cél várost,majd utcát stb.Generál egy utat azt irány :pofa:
De egy kompletebb város érintése,útbaejtése...ezek beállítását még tanulmányoznom kell.De jó a leírás csak még nem volt időm átrágni,hogy mi mi.
Egyébként a tervezésnél mit használsz "algoritmus"?Gyors ,közepes vagy pontosabb meghatározás?Mi a célszerűbb?
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #211 Dátum: 2005.12.06 21:14:01 »
jobb oldalra kell tolni. Mi csak úgy tesztelünk. A mi gépeinken belefér az időbe az alaposság.


Egyébként a History egy nagyon jó szolgáltatás, sokszor segít!
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #212 Dátum: 2005.12.06 22:24:54 »
Hamár így benne vagyunk a témában. Én azt hallottam, hogy a GPS-es térképek a fő útvonalakat tervezik meg neked, és a kis mellékutcákban lehet, hogy gyorsabb lennél, de ezt nem ajánlja fel. Sőt az enyém nem is tud másik alternatíva útvonalat (Aeromap) Van olyan ami tudja ezeket?
Laco 73 :D

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #213 Dátum: 2005.12.06 22:33:00 »
Hát igen, régóta kérjük a BadGe-től hogy legyen főút preferencia üres út esetére és mellékút preferencia csúcsforgalomra.

De nem lett belőle semmi. Most valahogy súlyoz út fontosság szerint, tehát ez most főút preferencia.

Az iGO árnyaltabb, ott tudsz leggyorsabb, legrövidebbre tervezni és tudsz elkerülőt is, de ez még nem az igazi, de már jól használható.

Azt úgysem fogja tudni amit te ... de ha letérsz újratervez.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Satriani

  • Vendég
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #214 Dátum: 2005.12.06 23:27:24 »
Idézetet írta: "Ear"
...most a Motorola menü is kezd kézre állni. Kicsit sokat kérdez, de egy idő után átlátható.

MPX200-at ismered/ismeritek? Windows Mobile operációs rendszer fut rajta. Ha valaki PocketPC-t is használ, ennél egyszerűbben kezelhető telefont keresve sem talál. Kár, hogy nincs benne BT, és csak 2-3 nap a készenléte; különben használom egy ideje, és hibátlan, piszok jó telefon. Csak a Siemens S55-ösöm volt jobb ennél.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #215 Dátum: 2005.12.07 13:02:51 »
NoGun!

Még egy kérdés lehet tudsz segíteni,nemtudom a Mio 169-et ismered-e.
Az iGO-ban a GPS beállításnál lehet változtatni a Szabványom,hogy NMEA vagy SIRF.
A használati írja,ha SIRF chippes a GPS,akkor lehet arra váltani,de a gépbe is át kell állítani.
Az elterjedt az NMEA szabvány,de épp hogy az a reklám ,hogy SIRF III chip a Mio169-ben és a jobb stb.
Na most,hogy van ez?Nem tudom hol lehet átkapcsolni a szabványt a gépbe,mert ha az iGOban SIRF-re váltok megszűnik a vétel.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #216 Dátum: 2005.12.08 00:00:15 »
Általában egy kábellel összekötve, valamilyen GPS specifikus terminállal lehet átállítani, ahogy minden mást is (adatétviteli sebesség, stb...).
Sajnos nem tudom jelent-e előnyt a dolog.
Szerintem ne állítsd át, más program lehet h nem ismeri.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #217 Dátum: 2005.12.10 08:52:19 »
Idézetet írta: "NoGun"
Általában egy kábellel összekötve, valamilyen GPS specifikus terminállal lehet átállítani, ahogy minden mást is (adatétviteli sebesség, stb...).
Sajnos nem tudom jelent-e előnyt a dolog.
Szerintem ne állítsd át, más program lehet h nem ismeri.


LCP-nek küldtem egy mailt a kérdéssel és azt válaszolták,hogy csak kis mértékű változás lenne,ha lenne,mert ugyan gyorsabb adatátvitelt eredményezhet,de akkorát ebben az esetben (iGO) nem számítana.
Egy segédprogival kell belőni,ha elviszem hozzájuk vagy bármely GPS szakboltba, megcsinálják aztmondta. :pofa:  :hmm:
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #218 Dátum: 2005.12.19 12:01:31 »
Sziasztok!

NoGun látom nagyon ott vagy a témában :)

Az iránt érdeklődnék, hogy az iGo vagy egyéb ilyen tudású program fut-e PC-n?
Főnököm szeretne ilyet, mert az autójában lévő rendszerhez nincs Magyarország térkép :(

A dilemma az, hogy egy PDA vagy inkább már egy 2-2,5-szer annyiba kerülő subnotebook, amit másra is tudna használni.
Ha van PC-re jól használható szoftver, akkor biztos a notebook a nyerő, ha nincs, akkror marad a PDA.

Válaszaitok előre is köszönöm!

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #219 Dátum: 2005.12.19 12:33:40 »
Köszi, :)

Mindkét - általam két legjobbnak tartott - programhoz, létezik PC-s verzió, de egyelőre béta állapotban, sőt az iGO egyelőre a 2006-os verzióra és az EU országokra koncentrál, ahogy az Aeromap is, ezért a legjobb választás jelenleg a PDa verzió, ezek naprakészek.

PDA-ből is létezik szinte subnotebook verzió (Qtek Jasjar), komplett billentyűvel, de subnotebook/2 áron.

Én arra hajtanék, mert ez még szállítható méretű, de már mintent tud amit a főnököd útközben akarhat, sőt még többet is.

PC-re nem igazán van összemérhetően korrekt megoldás jelenleg.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #220 Dátum: 2005.12.19 19:54:08 »
Idézetet írta: "NoGun"

Mindkét - általam két legjobbnak tartott - programhoz, létezik PC-s verzió, de egyelőre béta állapotban, sőt az iGO egyelőre a 2006-os verzióra és az EU országokra koncentrál, ahogy az Aeromap is, ezért a legjobb választás jelenleg a PDa verzió, ezek naprakészek.

Ez azt jelenti, hogy majd lesz iGO PC-re is?
Akkor én egy sony vaio subnotebookra spórolok :)

Idézetet írta: "NoGun"
PDA-ből is létezik szinte subnotebook verzió (Qtek Jasjar), komplett billentyűvel, de subnotebook/2 áron.

Ez tényleg jól hangzik és ezek alapján jó is, de itt azt olvastam, hogy a i-mate JASJAR nem támogatott :(

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #221 Dátum: 2005.12.19 21:04:52 »
a nálam lévő béta verziók már támogatják ... a PC később áll majd össze, egyelőre nincs dátum. Jobb a PDA!
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #222 Dátum: 2005.12.19 22:01:00 »
Idézetet írta: "NoGun"
a nálam lévő béta verziók már támogatják ... a PC később áll majd össze, egyelőre nincs dátum. Jobb a PDA!

Ok. Ha mégis a JASJAR mellett döntene, akkor ez a béta a hivatalos változatra upgradelhető?
Karácsonyi ajándéknak szánja főnökasszonyom főnökömnek és működnie kellene már a fa alatt, amikor én nem vagyok ott, hogy segítsek. :)

Szóval legkésőbb holnap rendelni kell valamit, ami hétvégére működik is ;)

Eddig PDA kategóriában az FS PocketLoox 720-ra  gondoltam, de ez a i-mate JASJAR is jól hangzik, csak még kell hozzá GPS és iGO. Na meg én eddig nem foglalkozam PDA-val sem és GPS-szel sem, így szerintem a küzdelemmentes Fujitsu-Siemens-re voksolok.

Notebookja meg úgyis van, cipelje azt is ;)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #223 Dátum: 2005.12.20 00:17:20 »
Ez esetben válaszd a loox-ot. GPS+iGO-t csomagban kapsz hozzájuk olcsón, Nekem Globalsat BT-m van, az is jónak tűnik.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #224 Dátum: 2005.12.20 06:34:37 »
Idézetet írta: "NoGun"
Ez esetben válaszd a loox-ot. GPS+iGO-t csomagban kapsz hozzájuk olcsón, Nekem Globalsat BT-m van, az is jónak tűnik.

Ok, köszi a válaszokat, akkor ma berendelem a cuccost. :D

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)