Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 764688 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #165 Dátum: 2005.10.26 16:55:28 »
Idézetet írta: "robi"
Ez az Igo télleg jónak néz ki. Kár, hogy nincs belőle (kelet)európára


Már készül.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #166 Dátum: 2005.10.26 23:03:20 »
talán még az idén meglesz, de láttam már a TeleAtlasz CD-ket is, a nyugat európa is csak időzítés kérdése ...

Lesz hozzá PC-s változat is ingyé ahol nagyban nézheted a térképet és kiértékelheted a trackjeidet ...

Közben az Am is fejleszt gőzerővel, EU neki is meg lesz hamar, ma kaptam egy olyan változatot, ahol a trackekeket meg lehet nézni magasságban is, mondjuk ahogy átmegyek a mecseken .... a pc-s változat itt is kész van ... szóval lesz itt küzdelem ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Satriani

  • Vendég
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #167 Dátum: 2005.10.27 12:49:05 »
Lassan csak-csak kéne vennem egy PDA-t. Segítsetek választani! :)

Bár semmi bajom a Palm gépekkel, de inkább a PocketPC-k felé húzok. Valami bluetooth-os gépet szeretnék (adatcsere és navigáció miatt). Jó lenne egy 400 mhz-es processzor; ha lehet, legyen Intel (jó sok program elfut rajta, úgy olvastam itt is, hogy más procikkal lehetnek gondok). SD bővítés, SDIO kompatibilitás kéne, CF előny, de nem létszükséglet.

Több márkával szemezek. Úgy látom, hogy a gépek tudása márkánként szépen skálázódik, de nem nagyon különbözik egymástól, azaz az én igényeimhez szinte minden gyártó kínálatában lehetne megfelelő gépet találni. Szóval ha valami alapján valaha sikerülne döntenem, az a külső, a márkaimage, az ár és a terméktámogatás lesz, remélhetőleg kiegészítve a Ti tanácsaitokkal 8) Elsősorban a Fujitsu-Siemes gépei tetszenek külsőre. A Mitac és a Dell mint márka számomra kimondottan bizalomgerjesztő. Meg tudnék békélni egy Asussal is.

HP-t a terméktámogatással szerzett rossz tapasztalatok miatt nem akarok, ráadásul a HP gépei megmodom férfiasan, nem tetszenek; ha pedig kiadok egy kalap pénzt egy ilyen kütyüre, elvárom tőle, hogy nézzen ki jól :) Az Acer mint márka nem a kedvencem, több asztali géppel és laptoppal találkoztam már, ami alapján korrekt, de nem a legjobb minőségű gépknek "skatulyáztam be" az Acer cuccokat. Szóval ha lehet, ezeket kerülném.

Néhány konkrét típus, amit néztem:
- Asus MyPal A620 BT (erről korábban írtatok, nem a kedvencem, de végülis megfelelne)
- Dell Axim X51v (ez piszok drága, de azt hiszem, tökéletes lenne)
- Fu-Si PocketLOOX 420 BTWL, 410BT (ezek okosnak és szépnek tűnnek)
- Mitac Mio 336 BT (relatíve olcsó, jól néz ki, viszont csak 300-as a processzora)

Beépített GPS-szel (kompromisszumos megoldásként, BT nélkül):
- Fu-Si PocketLOOX N520
- Mitac 168RS

Várom a javaslatokat! Előre is köszönöm a segítséget!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #168 Dátum: 2005.10.27 12:57:43 »
Szerintem egyértelmű, Dell, vagy Asus :D
Laco 73 :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #169 Dátum: 2005.10.27 13:12:29 »
Az A620-as (ami nekem is van) kissé már elavult, de egy haveromnak PocketLOOX 420-asa van és ugyanúgy meg van elégedve vele, mint én az Asusommal (nagyobb a memóriája, gyoprsabb proci,  vga kijelző, wi-fi).  Asszem ezt szívből ajánlhatom.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #170 Dátum: 2005.10.27 14:04:06 »
Ha nincs ellenedre a telefon plusz funkció, vennék egyet a mobilszolgáltatótól ... akkor még olcsóbb is akár részletre.

Ha nem:
A Mio gépekhez iGO jár, ez plusz, úgy tudom belül modern sirf III van, ezért ez nagyon jó választás lehet ....

HP-t most én sem vennék. Fuji-siemenssel is voltak gondok. Ha GPS-ezni akarsz nézd meg a kompatibilitási listát a GPS program honlapján ...

wifit nem hagynám ki, mert a skype wifin nagyon jó dolog .... ha nem ma, majd holnap.

A GPS-t az akku és rendelkezésreállás okán nem biztos h integrálnám, bár ez pénz dolga is.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #171 Dátum: 2005.10.27 15:33:44 »
Akciós Yakumo beépített GPS-el és iGo-val. Szerintem ez ugyan az, mint a Mitac csak olcsóbb.

Satriani

  • Vendég
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #172 Dátum: 2005.10.27 16:37:32 »
Köszönöm a hozzászólásokat!

Idézetet írta: "KLaco"
Szerintem egyértelmű, Dell, vagy Asus :D

Ez tényleg tök egyértelmű, már csak a kettő között lennék ugyanolyan dilemmában, mint a 6-7 gép között vagyok most :lol: Különben a Dell valami istentelenül drága itthon, az Asus pedig olyan nálam, mint használtautó-vásárlásnál lenne az Astra: olcsó, jó, de ha megtehetem, veszek inkább egy jobbat valamivel drágábban. Javíts ki, ha tévedek :)

Idézetet írta: "squiddy"
...egy haveromnak PocketLOOX 420-asa van és ugyanúgy meg van elégedve vele, mint én az Asusommal (nagyobb a memóriája, gyoprsabb proci, vga kijelző, wi-fi). Asszem ezt szívből ajánlhatom.

Megtennéd, hogy rákérdezel, átlagos használat mellett mennyit bír a gyárilag adott akksi? Mennyire tűnik számodra strapabírónak a készülék felépítése?

Idézetet írta: "NoGun"
Ha nincs ellenedre a telefon plusz funkció, vennék egyet a mobilszolgáltatótól ... akkor még olcsóbb is akár részletre.

Vennék én tőlük, de nem akarom magam még egyszer lekötni semmelyik szolgáltatóhoz. A telefon funkció nincs ellenemre, de nem használnám, mert 1. megszoktam, hogy a telefonom a zsebemben szépen elfér 2. kifejezetten kedvelem a mostani telefonomat. (Az is Windows Mobile alapú, csak jegyzetelésben, dokumentum-szerkesztésben és -cipelésben sajnos elég gyenge, így köll egy PDA.)

Idézetet írta: "NoGun"
A Mio gépekhez iGO jár, ez plusz, úgy tudom belül modern sirf III van, ezért ez nagyon jó választás lehet ....

Igen, szimpatikusak nekem is, de két gond van velük. Az egyik, amiről Te is írtál már korábban is: a készenlét nem túl erős oldala az integrált GPS-es cuccoknak. A másik: nincs BT a Mio gépekben; ez pedig nagyon hiányozna. A legtöbb hivatali laptopban (és abban, amit én legtöbbet használok) van BT, legtöbbször azon keresztül tolnám át a cipelendő dokumentumokat a PDA-ra. Tudom, hogy egy rövid USB kábel elfér a táskámban, de ha nem muszáj, nem hordanám azt is.

Idézetet írta: "NoGun"
Fuji-siemenssel is voltak gondok.

Erről tudnál picit bővebben írni? Egyelőre talán a FuSi 420-nak áll a zászló, de lebeszélhető vagyok róla.

Idézetet írta: "NoGun"
wifit nem hagynám ki, mert a skype wifin nagyon jó dolog ...

Többek között ezért is húzok a 420-as felé :wink: A munkahelyemen is van hot spot, külföldi utakon is csodálatosan lehetne használni, ráadásul ha szükségem lesz rá, itthonra is tudok venni egy wifi routert.

Idézetet írta: "Ear"
Akciós Yakumo beépített GPS-el és iGo-val. Szerintem ez ugyan az, mint a Mitac csak olcsóbb.

Erről még nem hallottam sokat. Köszönöm, utána fogok nézni, ha a beépített GPS mellett döntök, jól jöhet az ötleted.

Köszi még egyszer mindenkinek!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #173 Dátum: 2005.10.27 17:35:17 »
Ma sikeresen ráműtöttük a Windows Mobile 2003-ast egy Pocket Loox 600-ra. Nem volt könnyű, de megcsináltuk. Mostmár csak az van hátra, hogy rávegyük az iGO futtatására.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #174 Dátum: 2005.10.27 19:45:30 »
Hát igen a loox az iGonál fekete listás ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #175 Dátum: 2005.10.27 22:56:17 »
Idézetet írta: "Satriani"

Idézetet írta: "NoGun"
A Mio gépekhez iGO jár, ez plusz, úgy tudom belül modern sirf III van, ezért ez nagyon jó választás lehet ....

Igen, szimpatikusak nekem is, de két gond van velük. Az egyik, amiről Te is írtál már korábban is: a készenlét nem túl erős oldala az integrált GPS-es cuccoknak. A másik: nincs BT a Mio gépekben; ez pedig nagyon hiányozna. A legtöbb hivatali laptopban (és abban, amit én legtöbbet használok) van BT, legtöbbször azon keresztül tolnám át a cipelendő dokumentumokat a PDA-ra. Tudom, hogy egy rövid USB kábel elfér a táskámban, de ha nem muszáj, nem hordanám azt is.

Csak egy vélemény. Nekem, mint írtam Mio168-asom van. A készenlét GPS használata nélkül kb ugyanannyi, mint más hasonló kategóriás GPS nélküli gépeknél. Én a GPS-t 95%-ban autóban használom, arra meg ott a töltő. Geocachre meg sztem elég 5 óra, akinek nagyobb igényei vannak, az télleg vegyen egy komolyabb gépet. Az új RS-ben már valóban SiRF III-as GPS chip van, ami állítólag már nem rossz. Bár nekem a régivel sincs semmi bajom. Legrosszabb esetben használom a külső antennát (amit szintén benne foglaltatik a csomagban), de erre még nem került sor. Egyetlen bazinagy hárányaként a WiFi vagy BT hiányát tudom felhozni. De mindenki számára tökéletes gép nem létezik. (Most kacérkodom egy 256MB-os WiFi SD kártyával...)
Idézetet írta: "Satriani"

Idézetet írta: "Ear"
Akciós Yakumo beépített GPS-el és iGo-val. Szerintem ez ugyan az, mint a Mitac csak olcsóbb.

Erről még nem hallottam sokat. Köszönöm, utána fogok nézni, ha a beépített GPS mellett döntök, jól jöhet az ötleted.

Én is vaciláltam, amikor vásárlás előtt álltam, ugyanis a Mio168 és a Yakumo delta 300 külsőre és belső (szinte) teljesen azonos. kb 15000 volt olcsóbb a Yakumo. Csakhogy problémásabb hozzá a support, ill. a miohoz mindent adnak a csomagban (autóstöltő, tartó, külső antenna, stb.), amit, ha külön vettem volna meg a Yakumohoz, akkor bizony pénzben többe lettem volna.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #176 Dátum: 2005.10.28 12:55:53 »
Satriani:
Ok, utánakérdezek a 7végén.

Satriani

  • Vendég
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #177 Dátum: 2005.11.02 12:28:41 »
Idézetet írta: "kavarc"
...Csak egy vélemény. Nekem, mint írtam Mio168-asom van.
...Egyetlen bazinagy hárányaként a WiFi vagy BT hiányát tudom felhozni.

Köszönöm a véleményed, valóban okosabb lettem tőle. Viszont kezdek rájönni, hogy BT és wifi nélkül nem szívesen vennék gépet, úgyhogy a Mitac és a többi integrált GPS-es cucc kezd kiesni a kosárból.

Satriani

  • Vendég
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #178 Dátum: 2005.11.02 12:29:49 »
Idézetet írta: "squiddy"
Satriani:
Ok, utánakérdezek a 7végén.

Köszönöm!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #179 Dátum: 2005.11.03 08:52:37 »
Satriani:
Bluetoothos netezéssel 3-4 órát bír ki, szóval jónak mondható az akkuja. Negatívumot nem mondott róla a haver. A sérülékenységre rákérdezve azt mondta, hogy semmiven nem sérülékenyebb, mint bármelyik más PDA.