Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 774578 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #135 Dátum: 2005.10.23 00:09:31 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "KLaco"

Na szóval nem akarok itt ellentéteket kiváltani, szal én 100 felett tuti nem vennék az fix, mert annyit nem ér meg. Én tavaly nyáron vettem 60ezerért a legalapabb Hp-t, az 1930-ast. Adtak hozzá térkép szoftvert. Vetem mellé 256M SD-t, arról hallgatok mp3-at, miközben tudok térképet is nézegetni :D Bár GPS nincs benne, lehetne venni hozzá, csak drága, akkoriban még nem sokban volt integrált GPS. Szal van 1001 féle progi rajta és minden progi megy rajta. Szal nekem nagyon bevált, bár inkább mp3 playerként használom, meg néha ha unatkozom, akkor játszok rajta, vagy veszek rá hangot mp3-ba. Szal nekem bejön, és nem került semmibe, mert Sulinetes volt annó :D

Jaaa, sulinetes, az nemér! :)
Okés, értem amiket írsz. Ezek teljesen normálisak, mondhatni alapfelhasználás. Autóstöltőd és tartód is van? Gondolom, anélkül kicsit kellemetlen a térképnézegetés és zenehallgatás menetközben. De az gondolom nem volt benne a 60ban. Egyébként az arm-processzoros gépeken szinte az összes szoftver fut. Ilyen a legtöbb Mitac, HP és Asus is.

Főleg gyalogosan használom, kocsiba még nem próbáltam, ott inkább tudom az utat. Persze ebben az árban semmi se volt benne, de nem is baj. Öcsém Acerjéhez van autós tartó, de nem ér semmit, mert nem szorít eléggé. A jó kis Pesti utakon kipattog a helyéről, mert nem szorítja erősen. Még jó hogy nem vettem ilyet 8ezerért. Meg navigátorként használom inkább.
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #136 Dátum: 2005.10.23 13:29:57 »
Sziasztok, tudnátok egy kis segíséget adni...?
Gondolkozom hogy esetleg kéne venni egy PDA-s cuccot.
Főleg navigációra kéne, de nem árt ha normálisan tud kommunikálni egy notebookkal (infra v bluetouth)
Sulinetben van valami lehetőség használható darabot beszerezni?
Mi az amit már érdemes, de lehetőleg nem túl drága?
Hol lehet ezeket megtalálni, mert a sulinet oldala elég használhatatlannak tűnik...
Köszi..

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #137 Dátum: 2005.10.23 13:41:30 »
Idézetet írta: "kmr"
Sziasztok, tudnátok egy kis segíséget adni...?
Gondolkozom hogy esetleg kéne venni egy PDA-s cuccot.
Főleg navigációra kéne, de nem árt ha normálisan tud kommunikálni egy notebookkal (infra v bluetouth)
Sulinetben van valami lehetőség használható darabot beszerezni?
Mi az amit már érdemes, de lehetőleg nem túl drága?
Hol lehet ezeket megtalálni, mert a sulinet oldala elég használhatatlannak tűnik...
Köszi..

Sulinetről már lekéstél  :(
Én a www.pcland.hu ról tudok tapasztalatokat, ott házhoz hozzák, onlány lehet megrendelni, de ha akarod az üzletbe behozzák neked x napon belül, és szólnak, hogy mikor mehetsz érte, és közbe is naponta informálnak, hogy mi újság.
Még mindig árulják az enyémet, ez a HP1930, ez neked nem jó, mert ez csak infra, az meg nem igazán jó.
Van 1 ilyen: HP-Compaq iPAQ hx2110+GPS kit+ AeroMap V2.4 Ez a csúcsmodell szerintem amit még érdemes megvenni ez 134e, szal ez húzós kicsit.
Én ezt venném meg most, ha dilemma elött állnék:
ASUS A620BT + GPS VEVÕ, TÖLTÕ, TARTÓ
Ez csak 84ezer. És az Asus az komoly márka ebben.
Ne hagyd, hogy Mitacra rábeszéljenek  :twisted:  :twisted:
Na jó, ez csak vicc volt.  :)
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #138 Dátum: 2005.10.23 13:53:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kmr"
Sziasztok, tudnátok egy kis segíséget adni...?
Gondolkozom hogy esetleg kéne venni egy PDA-s cuccot.
Főleg navigációra kéne, de nem árt ha normálisan tud kommunikálni egy notebookkal (infra v bluetouth)
Sulinetben van valami lehetőség használható darabot beszerezni?
Mi az amit már érdemes, de lehetőleg nem túl drága?
Hol lehet ezeket megtalálni, mert a sulinet oldala elég használhatatlannak tűnik...
Köszi..

Sulinetről már lekéstél  :(
Én a www.pcland.hu ról tudok tapasztalatokat, ott házhoz hozzák, onlány lehet megrendelni, de ha akarod az üzletbe behozzák neked x napon belül, és szólnak, hogy mikor mehetsz érte, és közbe is naponta informálnak, hogy mi újság.
Még mindig árulják az enyémet, ez a HP1930, ez neked nem jó, mert ez csak infra, az meg nem igazán jó.
Van 1 ilyen: HP-Compaq iPAQ hx2110+GPS kit+ AeroMap V2.4 Ez a csúcsmodell szerintem amit még érdemes megvenni ez 134e, szal ez húzós kicsit.
Én ezt venném meg most, ha dilemma elött állnék:
ASUS A620BT + GPS VEVÕ, TÖLTÕ, TARTÓ
Ez csak 84ezer. És az Asus az komoly márka ebben.
Ne hagyd, hogy Mitacra rábeszéljenek  :twisted:  :twisted:
Na jó, ez csak vicc volt.  :)

Miért késtem le a sulinetről?
Novembertől vannak az új feltételek nem?
Most nézem a
http://aruhaz.bonver.hu/termek.php?keres=pda&x=0&y=0-n van egy pár sulinetes cucc. az általad említettek is.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #139 Dátum: 2005.10.23 13:54:12 »
Idézetet írta: "KLaco"
Sulinetről már lekéstél  :(

Felénk még csak okt. 23 van, és nov. 1-ig van változatlan feltételekkel...  :roll:

SZERK: jó fél perc difi :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #140 Dátum: 2005.10.23 14:28:04 »
Idézetet írta: "KLaco"

Én ezt venném meg most, ha dilemma elött állnék:
ASUS A620BT + GPS VEVÕ, TÖLTÕ, TARTÓ
Ez csak 84ezer. És az Asus az komoly márka ebben.

Az ASUS A620BT-t én is megtaláltam. Szimpatikusnak tűnik, de nem nagyon ástam bele még magam a PDA-kba... Mi az ami esetleg ennek a hátránya, mi az amit nem tud, vagy amiben problémás a használata?
(400MHz Intel® XScale™ PXA255 processzor, Microsoft® Windows Mobile™ 2003, 3.5" Tökételetes Trans-reflective TFT LCD
65536 színű, 16-bit kijelző 320X240 felbontás, 64MB Flash és 64MB SDRAM, Egy CompactFlash Type II kártya slot (3.3V/5V), Comply with Bluetooth Specification Version 1.1
Infrared Port : FIR/SIR, 1300mAH Lithium újratölthető akkumulátor)
Ismeri valaki ezt a térképsw-t amit hozzá adnak? Jó?
A sulinet-nél mennyire szórhatnak az árak? A bonver-nél 93e, Az iris árlistája 96e-t ír rá.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #141 Dátum: 2005.10.23 18:56:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Sulinetről már lekéstél  :(

Felénk még csak okt. 23 van, és nov. 1-ig van változatlan feltételekkel...  :roll:

SZERK: jó fél perc difi :)

Na ja, de ha megnézed a linkelt honlapon már eltűnt a sulinetes dolgok 1 része, mert nincs minden raktáron, és be is kell szerezni valahonnan :)
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #142 Dátum: 2005.10.23 18:58:06 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "KLaco"

Én ezt venném meg most, ha dilemma elött állnék:
ASUS A620BT + GPS VEVÕ, TÖLTÕ, TARTÓ
Ez csak 84ezer. És az Asus az komoly márka ebben.

Az ASUS A620BT-t én is megtaláltam. Szimpatikusnak tűnik, de nem nagyon ástam bele még magam a PDA-kba... Mi az ami esetleg ennek a hátránya, mi az amit nem tud, vagy amiben problémás a használata?
(400MHz Intel® XScale™ PXA255 processzor, Microsoft® Windows Mobile™ 2003, 3.5" Tökételetes Trans-reflective TFT LCD
65536 színű, 16-bit kijelző 320X240 felbontás, 64MB Flash és 64MB SDRAM, Egy CompactFlash Type II kártya slot (3.3V/5V), Comply with Bluetooth Specification Version 1.1
Infrared Port : FIR/SIR, 1300mAH Lithium újratölthető akkumulátor)
Ismeri valaki ezt a térképsw-t amit hozzá adnak? Jó?
A sulinet-nél mennyire szórhatnak az árak? A bonver-nél 93e, Az iris árlistája 96e-t ír rá.

Hátránya max a CF kártya miatt van, de semmi egyébb, de szerintem ez is jó A térkép biztos jó. Elég soká bírja az aksija. Sulinetes árak +-50%-al szórnak már 3 éve :)
Laco 73 :D

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #143 Dátum: 2005.10.23 19:01:38 »
Idézetet írta: "kmr"

Az ASUS A620BT-t én is megtaláltam. Szimpatikusnak tűnik, de nem nagyon ástam bele még magam a PDA-kba... Mi az ami esetleg ennek a hátránya, mi az amit nem tud, vagy amiben problémás a használata?
(400MHz Intel® XScale™ PXA255 processzor, Microsoft® Windows Mobile™ 2003, 3.5" Tökételetes Trans-reflective TFT LCD
65536 színű, 16-bit kijelző 320X240 felbontás, 64MB Flash és 64MB SDRAM, Egy CompactFlash Type II kártya slot (3.3V/5V), Comply with Bluetooth Specification Version 1.1
Infrared Port : FIR/SIR, 1300mAH Lithium újratölthető akkumulátor)
Ismeri valaki ezt a térképsw-t amit hozzá adnak? Jó?
A sulinet-nél mennyire szórhatnak az árak? A bonver-nél 93e, Az iris árlistája 96e-t ír rá.

Maga a PDA nem egy rossz darab. Persze az idő felette is kezd lassan eljárni; de tény, hogy mostanában már jó áron van.
Érdemes jobban körbejárni a témát, időt szakítani a keresgélésre infószerzésre, mert később megbánhatja az ember fia, ha egy rakás pénzt kiad vmiért és kiderül, hogy nem is annyira használható.
Szerintem felejtős ez a csomag, mert GPSmouse van hozzá... hát azzal elég körülményes a navigáció. Főleg, ha már BT-os a gép, akkor olyan GPS passzolna hozzá; nem utolsó sorba sokkal mobilabb. Igaz drágább.
Asszem squiddy cartársnak ilyen csomagja van.
Aztán a hozzáadott térképsw: bár gyakorlati tapasztalatom nincs a Magyarosrszág Útinfoval, de sztem vannak nála sokkal jobbak és jobban használható navigációs programok. Főleg, ha a hozzáadott darab az 1.8-asnál régebbi, akkor kolyom használatra nemigen alkalmas.
Sztem érdemesebb egy iGO-s csomagot nézni...
Ja és, ha jól tudom a Mitac is van/volt sulinetes csomagban... :)
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #144 Dátum: 2005.10.23 22:45:53 »
Idézetet írta: "kavarc"

Maga a PDA nem egy rossz darab. Persze az idő felette is kezd lassan eljárni; de tény, hogy mostanában már jó áron van.
Érdemes jobban körbejárni a témát, időt szakítani a keresgélésre infószerzésre, mert később megbánhatja az ember fia, ha egy rakás pénzt kiad vmiért és kiderül, hogy nem is annyira használható.
Szerintem felejtős ez a csomag, mert GPSmouse van hozzá... hát azzal elég körülményes a navigáció. Főleg, ha már BT-os a gép, akkor olyan GPS passzolna hozzá; nem utolsó sorba sokkal mobilabb. Igaz drágább.
Asszem squiddy cartársnak ilyen csomagja van.
Aztán a hozzáadott térképsw: bár gyakorlati tapasztalatom nincs a Magyarosrszág Útinfoval, de sztem vannak nála sokkal jobbak és jobban használható navigációs programok. Főleg, ha a hozzáadott darab az 1.8-asnál régebbi, akkor kolyom használatra nemigen alkalmas.
Sztem érdemesebb egy iGO-s csomagot nézni...
Ja és, ha jól tudom a Mitac is van/volt sulinetes csomagban... :)

Köszi az infokat, közben még néhány "szakosodott" fórumon is utánaolvastam... Hát egyelőre még töprengek. Hiányosságként a CF kártyás bővítést, azaz az SM hiányt írták.
A Mitac-ot is néztem, de azok már vastagon százezer felett vannak, annyit most nem tudok rászánni...

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #145 Dátum: 2005.10.24 08:39:23 »
Semmiképpen nem vennék olyan gépet amihez nem Aeromap vagy iGO jár (bár 20-28-ért az is megkapható külön is). Beépített GPS-t kerülném, hacsak nem SirfIII-as és baromi nagy akku jár hozzá. A külön BT-s GPs sokkal jobb megoldás, igaz kicsit drágább, de ma már megkapod a legkomolyabb BT GPS-t is 40 körül, 17 óra élettartammal.

Megnézném a helyedben a telefonszolgáltatók kínálatát is, ott pár év aláírásával (úgy is van mobilod) kaphatsz egy jó készüléket dotált áron.

De nem vennék HP6515-öst.

Ha nagyon nincs pénzem vennék egy használt kütyüt az apróneten, illetve én is tudok, haverom 40-ért árulja a CF-es akku kabátos Ipaq-ját, CF GPS-sel együtt, ami komplett megoldás, ráadásul az IPAQ már nem első generációs, BT is van benne, nagyobb proccal, stb....

Én évek óta nyomom a témát, szinte mindig volt PDA-m és GPS-sem is, jól ismerem a helyzetet, kérdezz! (magánban akár)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #146 Dátum: 2005.10.24 09:35:50 »
Idézetet írta: "NoGun"
Semmiképpen nem vennék olyan gépet amihez nem Aeromap vagy iGO jár (bár 20-28-ért az is megkapható külön is). Beépített GPS-t kerülném, hacsak nem SirfIII-as és baromi nagy akku jár hozzá. A külön BT-s GPs sokkal jobb megoldás, igaz kicsit drágább, de ma már megkapod a legkomolyabb BT GPS-t is 40 körül, 17 óra élettartammal.

Megnézném a helyedben a telefonszolgáltatók kínálatát is, ott pár év aláírásával (úgy is van mobilod) kaphatsz egy jó készüléket dotált áron.

De nem vennék HP6515-öst.

Ha nagyon nincs pénzem vennék egy használt kütyüt az apróneten, illetve én is tudok, haverom 40-ért árulja a CF-es akku kabátos Ipaq-ját, CF GPS-sel együtt, ami komplett megoldás, ráadásul az IPAQ már nem első generációs, BT is van benne, nagyobb proccal, stb....

Én évek óta nyomom a témát, szinte mindig volt PDA-m és GPS-sem is, jól ismerem a helyzetet, kérdezz! (magánban akár)

Köszi a segítséget!
Eddig megvoltam PDA nélkül, és a ahogy nézem még egy ideig meg is leszek :)
Ami miatt most elkezdtem gondolkodni rajta az a sulinet volt. Nem akartam azt eljátszani hogy most nem nézek körül és fél év múlva meg verem a fejemet a falba hogy vehetem meg teljes áron azt a kütyüt amit megvehettem volna féláron is... De úgy látom abban az árkategóriában amit rászánnék csak erősen kompromisszumos megoldás lenne. Annyira meg nem létszükséglet... Szóval várok még vele, aztán majd meglátom.
Köszönöm mindenkinek az infokat!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #147 Dátum: 2005.10.24 09:39:49 »
Idézetet írta: "kavarc"

Asszem squiddy cartársnak ilyen csomagja van.

Aha, A620 BT-m van. Várom a kérdéseket kmr.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #148 Dátum: 2005.10.24 09:58:52 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "kavarc"

Asszem squiddy cartársnak ilyen csomagja van.

Aha, A620 BT-m van. Várom a kérdéseket kmr.

Köszi, egyelőre most úgy állok hogy lebeszéltem magam a PDA vásárlásról... De azért szívesen elolvasom a tapasztalataidat, milyen a csomagban lévő térkép, van-e térképed Európa egyéb országaira és milyen, mennyire helyezhető el megfelelően az autóban a mouse gps és megbízhatóan működik-e. És e mellett bármi info ami a PDA-val kapcsolatosan előjött pozitív és negatív tapasztalat. Mire használod a navigáció mellett, illetve van-e olyan dolog amire szeretted volna használni de nem vált be?

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #149 Dátum: 2005.10.24 13:47:40 »
Idézetet írta: "NoGun"
Semmiképpen nem vennék olyan gépet amihez nem Aeromap vagy iGO jár (bár 20-28-ért az is megkapható külön is). Beépített GPS-t kerülném, hacsak nem SirfIII-as és baromi nagy akku jár hozzá. A külön BT-s GPs sokkal jobb megoldás, igaz kicsit drágább, de ma már megkapod a legkomolyabb BT GPS-t is 40 körül, 17 óra élettartammal.

Szia NoGun!
Ezt kifejtenéd picit bővebben! Érdekel a véleményed ill. tapasztalatod.
Miért kell kerülni a beépített GPS-t? Miért kel hozzá baromi nagy akku? Ha kocsiban használok, úgyis a töltőkanócon lóg?
Milyen navigációs sw-(eke)t használsz?
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI