Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 761692 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #105 Dátum: 2005.10.11 09:25:47 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "KLaco"
Ennyi pénzért már majdnem laptopot lehet kapni. Nem tom, de szerintem ennyiért már ASUS-t, vagy HP-t lehet kapni, ami nem problémás. Mindenesetre én tuti nem adnék ennyi pénzt ezért.

Annyit én sem, ennyiért viszont már meggondolnám.

Miért tartod problémásnak a Mitacot? Miért érné meg egy ASUS vagy egy HP ugyanennyiért?

Nem tom, én úgy vagyok vele, ha van pénzem Toyotára, akkor nem veszek Pug-ot, vagy Fiatot  :lol: Remélem érthető voltam. A HP ebben az egyik legelterjedtem nálunk, ezért erre nagyon sok progi van, és nekem sose volt gond, szinte 95%-ban minden progi felment rá. Én nagyon szeretem, mert aranyos, kicsi, az aksija is egész tűrhető, és ami nekem van az az egyik legolcsóbb volt annó, ennek ellenére minőségi cucc. Asus szintén ilyen. A Mitac-ról nem sokat hallottam, ezért objektíven nem tudom megítélni a dolgot, de én inkább nem vennék.
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #106 Dátum: 2005.10.11 10:29:54 »
Egy apróság. A Mitac gyárt, ráadásul évtizedes hagyománya van a hordozható cuccok körében, míg a HP csak cimkéz - például Mitacot.

Az iGO zseniális. Csak egy SD kártyahely kell hozzá, utána minden telepítés és regisztrálás nélkül fut a navigációs program.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #107 Dátum: 2005.10.11 10:54:34 »
Idézetet írta: "Ear"
Egy apróság. A Mitac gyárt, ráadásul évtizedes hagyománya van a hordozható cuccok körében, míg a HP csak cimkéz - például Mitacot.

Az iGO zseniális. Csak egy SD kártyahely kell hozzá, utána minden telepítés és regisztrálás nélkül fut a navigációs program.

Tehát nem rakhatsz bele saját bővítőkártyát utánna? Ez aztán a jó  :lol:
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #108 Dátum: 2005.10.11 13:20:32 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Ear"
Egy apróság. A Mitac gyárt, ráadásul évtizedes hagyománya van a hordozható cuccok körében, míg a HP csak cimkéz - például Mitacot.

Az iGO zseniális. Csak egy SD kártyahely kell hozzá, utána minden telepítés és regisztrálás nélkül fut a navigációs program.

Tehát nem rakhatsz bele saját bővítőkártyát utánna? Ez aztán a jó  :lol:


De. Kiveszed, és azt raksz be, amit akarsz. Navigáció közben nem hiszem, hogy bővíteni akarnál. A lényeg, hogy használat közbenn bennlegyen az iGO program.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #109 Dátum: 2005.10.11 20:43:24 »
Idézetet írta: "Ear"

De. Kiveszed, és azt raksz be, amit akarsz. Navigáció közben nem hiszem, hogy bővíteni akarnál. A lényeg, hogy használat közbenn bennlegyen az iGO program.

És mi van akkor, hogyha én navigálni akarok, és közben mp3-at hallgatni a PDA-ról kazi adapterrel?
Mert én pont így használom az enyémet, és az fele ennyibe kerül. Szal erről ez a véleményem, bocsi.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #110 Dátum: 2005.10.11 22:09:54 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nem tom, én úgy vagyok vele, ha van pénzem Toyotára, akkor nem veszek Pug-ot, vagy Fiatot  :lol: Remélem érthető voltam. A HP ebben az egyik legelterjedtem nálunk, ezért erre nagyon sok progi van, és nekem sose volt gond, szinte 95%-ban minden progi felment rá. Én nagyon szeretem, mert aranyos, kicsi, az aksija is egész tűrhető, és ami nekem van az az egyik legolcsóbb volt annó, ennek ellenére minőségi cucc. Asus szintén ilyen. A Mitac-ról nem sokat hallottam, ezért objektíven nem tudom megítélni a dolgot, de én inkább nem vennék.

Én pedig a Mitacról sok jót hallottam (többek között azt is, amit Ear írt, mi szerint más márkáknak gyárt termékeket),  a HP supportjában pedig sok keserű tapasztalat után ha nem muszáj, nem bízom. Úgyhogy nekem inkább kellene egy Mitac olcsón, mint egy HP drágán.

Satriani

  • Vendég
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #111 Dátum: 2005.10.11 22:12:46 »
Idézetet írta: "Ear"
Az iGO zseniális. Csak egy SD kártyahely kell hozzá, utána minden telepítés és regisztrálás nélkül fut a navigációs program.

Nem is lehet az egészet felpakolni a gépre, esetleg nagyobb (mondjuk 2 gigás) SD-re áttolni?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #112 Dátum: 2005.10.11 22:50:09 »
Idézetet írta: "Satriani"

Én pedig a Mitacról sok jót hallottam (többek között azt is, amit Ear írt, mi szerint más márkáknak gyárt termékeket),  a HP supportjában pedig sok keserű tapasztalat után ha nem muszáj, nem bízom. Úgyhogy nekem inkább kellene egy Mitac olcsón, mint egy HP drágán.

Figyu, nem tom, lehet, hogy jó a Mitac, nem értek hozzá. Nem akarom fényezni a HP-t, mert nem a legjobb az tuti, a support az sehol se elég jó, ha valamit akar az ember. Mennyiért láttál Mitac-t? Mert ez nem derült ki nekem a linkből. Nem akarlak lebeszélni, de ez az SD-kártyás cuccos ez nekem nem tetszik, mert elveszi a bővítési lehetőséget. Tény, a HP néha csak matricáz, de akkor is amikre ráteszi a matricát, azok PDA esetében annyira nem rosszak.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #113 Dátum: 2005.10.12 08:15:05 »
Szerintem a PDA és a Mitac GPS-es cuccai teljesen más célt szolgálnak.
A Mitac az alapvetően egy GPS utvonaltervező és környéke funkciókkal, míg a PDA egy kis számítógép GPS funkciókkal. Innentől kezdve mindenki döntse el kinek mire van szüksége, miért hajlandó fizetni.
A Mitacnak szerintem nagyobb tapasztalata van a GPS környékén, de a PDA sokkal több funkcót el tud látni és könnyen lehet bővíteni, javítani. (Biztos lehet a Mitac-ot is, de jóval korlátozottabban.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #114 Dátum: 2005.10.12 13:27:50 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Ear"
Az iGO zseniális. Csak egy SD kártyahely kell hozzá, utána minden telepítés és regisztrálás nélkül fut a navigációs program.

Nem is lehet az egészet felpakolni a gépre, esetleg nagyobb (mondjuk 2 gigás) SD-re áttolni?


Nem. Illetve át lehet, de nem fut. Nem kell semmit telepíteni, csak a lényeg, hogy az az SD kártya legyen a gépben, amin a programot adták. Olyan, mintha az lenne a hardverkulcs. AMikor nem navigálsz, akkor kihúzod, és lehet benne bármi. Helyet nem foglal az iGO.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #115 Dátum: 2005.10.12 13:34:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Satriani"

Én pedig a Mitacról sok jót hallottam (többek között azt is, amit Ear írt, mi szerint más márkáknak gyárt termékeket),  a HP supportjában pedig sok keserű tapasztalat után ha nem muszáj, nem bízom. Úgyhogy nekem inkább kellene egy Mitac olcsón, mint egy HP drágán.

Figyu, nem tom, lehet, hogy jó a Mitac, nem értek hozzá. Nem akarom fényezni a HP-t, mert nem a legjobb az tuti, a support az sehol se elég jó, ha valamit akar az ember. Mennyiért láttál Mitac-t? Mert ez nem derült ki nekem a linkből. Nem akarlak lebeszélni, de ez az SD-kártyás cuccos ez nekem nem tetszik, mert elveszi a bővítési lehetőséget. Tény, a HP néha csak matricáz, de akkor is amikre ráteszi a matricát, azok PDA esetében annyira nem rosszak.


Azért legendásak azok a cuccai, amik az akku lemerülése után mindent elfelejtettek, regisztrált sorozatszámú programokkal, nem mentett adatokkal, és még azt is el kellett mondani nekik, hogy te egy HP akármicsoda vagy...  :lol:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #116 Dátum: 2005.10.12 13:59:07 »
Idézetet írta: "afekete"
Szerintem a PDA és a Mitac GPS-es cuccai teljesen más célt szolgálnak.
A Mitac az alapvetően egy GPS utvonaltervező és környéke funkciókkal, míg a PDA egy kis számítógép GPS funkciókkal. Innentől kezdve mindenki döntse el kinek mire van szüksége, miért hajlandó fizetni.
A Mitacnak szerintem nagyobb tapasztalata van a GPS környékén, de a PDA sokkal több funkcót el tud látni és könnyen lehet bővíteni, javítani. (Biztos lehet a Mitac-ot is, de jóval korlátozottabban.)


A Mitac-nak, és még egy pár gyártónak van GPS vevővel integrált PDA-ja. Meg másmilyen is, de ez a kapcsolat nem rossz -nem kell külön kábel, csak kihajtom és működik, van elforgatható kijelzője stb. A statisztikák szerint a PDA használók 73%-a valamilyen navigációt futtat a gépén, és jó részük mást sem, szóval egyre több ilyen kütyü lesz.
Aztán vannak cégek, akik ezt továbbformálják csak navigásiósrendszert futtató eszközzé, és büszén mutogatják, mint a Bosch.  :oops:   :lol:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #117 Dátum: 2005.10.16 17:20:51 »
HP kedvelőknek egy épp futó akció:
iPAQ hx2410 520MHz-es procival, WLAN, Bluetooth és Aeromap Vénusz térképpel 113e Ft-ért a hpshop.hu-n
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #118 Dátum: 2005.10.16 17:40:42 »
Idézetet írta: "whis"
HP kedvelőknek egy épp futó akció:
iPAQ hx2410 520MHz-es procival, WLAN, Bluetooth és Aeromap Vénusz térképpel 113e Ft-ért a hpshop.hu-n

Nu ez már korrekt ajánlat. Elég sokmindent tud.
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #119 Dátum: 2005.10.16 23:50:18 »
hx2410 -624Mhz Intel Bulveder 64MB RAM;WLAN;         
SD/CF slot Blueooth;  + ajándék Aero Map térképszoftver

115000Ft
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!