Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 761689 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
GPS, PDA, kütyük...
« Dátum: 2004.03.27 20:07:38 »
Szóval a kérdés: Kijött a Mitac Mio 168 GPS-el egybeépített PDA ~110+ÁFA.
Ezt érdemes, vagy inkább egy külön PDA + GPS antenna???

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.27 21:46:34 »
Én biztos hülye vagyok de fogalmam nincs mik ezek a kütyük. Hadd tudja meg :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.27 22:24:12 »
Mickey,

Nem rossz a Mio, picit megvárom amíg használt lesz.
Én most Compaq 3630 + Autós GPS-t használok, ezt szeretem, de így nem mobil, geocash-re nem jó így.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.28 07:49:38 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Szóval a kérdés: Kijött a Mitac Mio 168 GPS-el egybeépített PDA ~110+ÁFA.
Ezt érdemes, vagy inkább egy külön PDA + GPS antenna???

A kollégám kollégája pont ilyent vett. Múlt héten állítgatták be. A beépített antenna előnye, hogy nem kell megvenni és összelőni, egy madzaggal kevesebb és amikor kiszállsz a kocsiból (városnézés) nem kell szerelni. Hátrányt nem is igen tudnék mondani. Talán az Ipaq jobban elterjedt (szervíz) és olcsóbb. A külön antenna előnye, hogy városban és fedett helyen jobb vételt biztosít. Ennek pont az mond ellent, hogy a legújabb CF foglalatos antennát betették az ülés alá és onnan is működött, viszont 50+áfa az ára. Azért nem venném meg, mert egyszerre sokat kell fizetni. Inkább 60e egy Ipaq-ért, majd program és antenna használtan olcsóért. (Progit már 5e Ft-ért kínálnak a neten Aeromap 2.4 Vénusz)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.28 08:17:57 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Én biztos hülye vagyok de fogalmam nincs mik ezek a kütyük. Hadd tudja meg :-D

A PDA az egy miniszámítógép. Kicsi szines kijelzője van és Windows CE fut rajta. Alapértelmezésben adnak hozzá Word és Excel programot, internetböngészőt. Billentyűje nincs, egy pálcikával kell a szöveget beírni, vagy a böködni a betűkre. Akkor kb., mint egy nagyobb zsebszámológép. A saját akkuja kb. 5-12 órás működést biztosít. Alapértelmezésben 64 MByte memóriája van és valamilyen kártyával bővíthető. A programok is értelemszerűen elég kicsik.
A GPS műholdas helymeghatározó rendszer. Legalább 3 műhold jelét kell venni ahhoz, hogy meg tudja mondani, hogy hol vagy. Ehhez kell egy antenna is, ami lehet külső (mágnessel a kocsi tetejére), belső (fixen beépített) és vezeték nélküli (Bluetooth, amit bárhova rakhatsz a kocsin belül vagy kívül, sétálásnál pl. a sapka alá). Az antennának minél nagyobb szögben kell látnia a műholdakat. A szévédő alá téve a tető elég sokat betakar, ez a beépített hátránya. Az újabb kocsikban viszont már eléggé döntött a szélvédő, így ez sem olyan nagy gond.
A műholdak mindig azonos időben adnak ki jeleket. A PDA tudja, hogy a vett jel mennyi idő alatt ért oda hozzá, így ki tudja számolni a távolságot is. Mivel ismertek a fizikai koordináták, már csak egy térképet kell alá tenni (és tudni, hogy a térképen mi, hol van) A legújabb programok (Aeromap, Destinátor) már tervezni is tud útvonalat, sőt be is mondja hangosan, hogy mikor mi következik. Mutatják a megtett utat, átlagsebességet, pillanatnyi sebességet (km-óra hitelesítés), hátralévő időt és távolságot. Némelyik még arra is figyelmeztet, hogy rossz sávban mész. (Tartson jobbra szöveggel) Minél több műholdat "lát" az antenna, annál pontosabb a helymeghatározás. Amikor letérsz az útról (dugó, elterelés, városnézés) rögtön újra tervez és javasol egy más útvonalat. A Destinátor pl. házszámot is tud. Amikor beépített antennád van, akkor viheted magaddal a kütyüt és nyugodtan mászkálhatsz egy idegen városban, mert biztos, hogy a legrövidebb úton fog visszavezetni a kocsihoz. A jó térkép ritka, ezért általában drága is. (Aeromap 30e, Destinátor 40e) Ezek mind Magyarországra vonatkoznak. Más országokra másik program kell (TomTom Ruoter a legismertebb, van hozzá ingyen térkép, de nem a legpontosabb). A Destinátorhoz úgy tudom nemsokára lesz környező országok térképe is.
A kollégám egy 1000-es Yamahára szögelte fel a cuccot. Amikor bandában motoroznak, ő szokott elől menni, mert előre látja, hogy mekkora lesz a kanyar és nem kell lassítania :-) Ez persze életveszélyes, de akkor minek a motor, mondja ő.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #5 Dátum: 2004.03.28 10:59:59 »
Köszi a felvilágosítást :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #6 Dátum: 2004.03.28 19:03:32 »
Köszi.
Mi az a geocash?

Most mintha olvastam volna, hogy a MIO-hoz külsőt antennát is adnak ajándékba akcióban.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #7 Dátum: 2004.03.28 21:09:55 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Köszi.
Mi az a geocash?

Most mintha olvastam volna, hogy a MIO-hoz külsőt antennát is adnak ajándékba akcióban.

A geocashing egy érdekes játék. Pontosan én sem tudom, hogy működik, de elég nagy a tábora. Apró ajándékokat dugdosnak el szanaszét az országban és a megadott koordináták alapján meg kell találni. Én ezt hallottam. Az indexen van külön fórumuk.

Külső antennát nem tudom, de megkérdezhetem. Nagy előnye, ha beállsz fedett benzinkúthoz, nem veszíti el a műholdakat. Egyébként most az Ipaq-hoz ingyen jár az Aeromap 2.3-as verziója és a neten hirdetgetik 5e körül. Már csak antennát kell venni. Használtan már 55 körül láttam, de nincs benne Bluetooth, ami nekem nagyon fontos a netezés miatt.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #8 Dátum: 2004.03.29 13:30:26 »
az nem geocashing, hanem geocaching...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #9 Dátum: 2004.03.29 15:47:18 »
Wazze, emberek, hogy mik vannak.... És, hogy én ehhez milyen láma vagyok......
 :(

 De már nem is, merthogy elolvastam idáig a fórumot.... :lol:  :lol:

OFF Amtibácsi: Jössz a talira????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #10 Dátum: 2004.03.29 22:12:25 »
Az hagyján, hogy mik vannak, de  - ezek szerint nem kevesen  - vannak, akiknek ilyen játékra van ideje, pénze. Én meg a Zeneakadémián tanításért kapok óránként bruttó - kapaszkodj meg - 900 Ft-ot, azaz nettó 550-et. Egy egyetemen...
Bocs az OFF dühömért. :evil:  :evil:  :evil:
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #11 Dátum: 2004.03.30 09:54:01 »
Idézetet írta: "music"
Az hagyján, hogy mik vannak, de  - ezek szerint nem kevesen  - vannak, akiknek ilyen játékra van ideje, pénze. Én meg a Zeneakadémián tanításért kapok óránként bruttó - kapaszkodj meg - 900 Ft-ot, azaz nettó 550-et. Egy egyetemen...
Bocs az OFF dühömért. :evil:  :evil:  :evil:


Music.

Mit tanítasz?
Csak mert keresztapám és keresztanyám is zenészek.
Keresztapám sokat játszik a Zeneakadémián, meg asszem ott végzett tanárként is.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #12 Dátum: 2004.03.30 20:46:10 »
Korrepetítor (zongorakísérö) vagyok egy bizonyos órán. De persze nem ebböl a pénzböl (?)élek, akkor aligha lehetne saját autóm...
music     

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #13 Dátum: 2004.04.02 21:37:17 »
Mickey!

Megvetted a Mio 168 GPS-t?
Az Indexen olvasom a GPS topicot és látom írod,hogy megvan. :)
Milyen a kis gépezet?Remélem hozod a talira,kíváncsi vagyok :!:  :)
Kocsiban,hogy szuperál a beépített antenna?
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #14 Dátum: 2004.04.02 22:04:39 »
Nem lehet elbújni :)
Szétolvastam az agyam, mire döntöttem. PDA-t akartam venni és végül ez lett.
Eddig teljesen OK minden. Meglepően pontos és semmi külső antenna nem kell az autóban.
Talira viszem, akinek kell megnézzük mennyit csal az órája :)