Szerző Téma: Közösségi oldalak (iwiw, facebook, etc.)  (Megtekintve 80130 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
iWiW
« Válasz #15 Dátum: 2007.02.13 18:10:05 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Misi"
...valaki fontos nekem, vagy engem tart fontosnak, akkor nincs szükség IWIW-re, mert nem veszünk el egymás számára....

Alapvetõen egyetértek, viszont nekem egy csomó ismerõsöm kiköltözött külföldre, vagy csak mostanában jött haza, és több olyan ismerõsömet is megtaláltam, akikrõl egyetem óta semmit nem tudtam. Persze erre nem lehet kapcsolatokat alapozni, tényleg felszínes a rendszer (van vagy 700 ismerõsöm, ennek a fele jelenlegi vagy volt hallgatóm, akikkel sosem beszéltem 5 szónál többet, kivéve órán), de nekem azért a 4-5 emberért, akik itt kerültek elõ, valamint az osztálytalálkozóért már megérte a regisztráció. A barátaimmal én sem ezen keresztül tartom a kapcsolatot, de egy-két rég nem látott ismerõssel jó üzenetet váltani.


Nem is azt "kifogásoltam", hogy valaki ezen keresztül szervez osztálytalákozót vagy ilyesmit.
Csupán az a véleményem, hogy ha annyira fontos az illetõ, akkor nincs szükség egy ilyen programra, hogy megtaláljam, mert el sem veszik.
De az élet majd nyilán csinál velem valami olyan tréfát, hogy ne gyõzõk majd az IWIW-re járni...
 :nagymosoly:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
iWiW
« Válasz #16 Dátum: 2007.02.13 20:08:20 »
Én se vagyok oda az iwiw-ért, és a myvip-ért se, kaptam meghívót, regisztráltam, de nem nagyon használom, eddig 10 üzenetet írtam kb. De ha valaki nagyon meg akar keresni megtalál. Nem adtam meg minden adatot. Amúgy meg a titkosszolgálatnak jobb eszközei vannak, azt is látják, hogy mennyire poros a billentyûzetem, ha akarják, nem kell nekik az iwiw, különben is az lassú lenne ilyen célra. Bár röhögnék, ha Billádent így találnák meg  :nagymosoly:  :rohog:
Laco 73 :D

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
iWiW
« Válasz #17 Dátum: 2007.02.13 20:11:02 »
Myvipról már rég töröltem magam. De pl iwiwen pont ma írt egy volt általános iskolai osztálytársam, hogy mennyire örül, amiért ránk talált. Jó volt olvasni  :pofa:
Adat: amit nem akarsz, nem adsz meg.
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
iWiW
« Válasz #18 Dátum: 2007.02.13 20:41:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én se vagyok oda az iwiw-ért, és a myvip-ért se, kaptam meghívót, regisztráltam, de nem nagyon használom, eddig 10 üzenetet írtam kb. De ha valaki nagyon meg akar keresni megtalál. Nem adtam meg minden adatot. Amúgy meg a titkosszolgálatnak jobb eszközei vannak, azt is látják, hogy mennyire poros a billentyûzetem, ha akarják, nem kell nekik az iwiw, különben is az lassú lenne ilyen célra. Bár röhögnék, ha Billádent így találnák meg  :nagymosoly:  :rohog:



A titkosszolgálat nem keres, hanem aggódik, hogy mások keresnek...

Satriani

  • Vendég
iWiW
« Válasz #19 Dátum: 2007.02.13 20:47:54 »
Idézetet írta: "Tide"
Adat: amit nem akarsz, nem adsz meg.

Ez mondjuk nem igaz. A leghasználhatóbb adathalmaz a hasonló szájtokon maga a kapcsolatrendszer, amit ott kiépítesz. A címed meg a skype azonosítód a lõtéri döglött kutyát nem érdekli.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
iWiW
« Válasz #20 Dátum: 2007.02.13 21:04:22 »
Ja, a kapcsolatrendszer, azt 1 heti megfigyeléssel el lehet érni másként, és biztosabban. Pl azzal sokra mennek, hogy Tide az ismerõsöm, de még nem találkoztunk élõben. Ebbõl sok hasznos infót le tudnak venni. Még a végén kiderül, hogy mind2-en Andrishoz hordjuk a kocsinkat  :rohog: Erre mondjuk a fórumot olvasva is rájönnének, vagy guglival  :kacsint:
Laco 73 :D

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
iWiW
« Válasz #21 Dátum: 2007.02.13 21:18:25 »
Az egész életem a nagyközönség elõtt zajlik  :nagymosoly:
Mingyá elõ is veszem a webkamerát  :ordog:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
iWiW
« Válasz #22 Dátum: 2007.02.13 22:44:05 »
Idézetet írta: "Tide"
Az egész életem a nagyközönség elõtt zajlik  :nagymosoly:
Mingyá elõ is veszem a webkamerát  :ordog:

ajaj hol lehet megtekinteni? lesz hastáncmûsor? :) :nagymosoly:  :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: iWiW
« Válasz #23 Dátum: 2007.02.14 12:02:45 »
Idézetet írta: "cujethu"
És néha a becenév alapján nem tudom beazonosítani (pl. Palack, Pécsrõl van fenn valaki, de a képrõl nem jövök rá ki az, mert egy boros üveg van csak ott)


Hát mert nekem nem is az a becenevem, hogy Palack ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
iWiW
« Válasz #24 Dátum: 2007.02.14 13:10:27 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Tide"
Adat: amit nem akarsz, nem adsz meg.

Ez mondjuk nem igaz. A leghasználhatóbb adathalmaz a hasonló szájtokon maga a kapcsolatrendszer, amit ott kiépítesz.

Ez azért sánta dolog, mert az a tény, hogy valaki ismerõsként van számon tartva, a világon nem jelent semmit.  Lehet, hogy rokon, v. barát, de az is lehet, hogy találkoztál vele 2-3x. Arról nem beszélve, hogy sokan - bizonyos mértékig én is - sportot ûznek abból, hogy ez a szám minél nagyobb legyen. Szerintem akinek 1500 ismerõse van, az ha felhívná mind az ezerötöt, a felhívottak kétharmada letenné/kinyomná a telefont, mert nem tudná, ki keresi...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
iWiW
« Válasz #25 Dátum: 2007.02.14 13:12:52 »
Idézetet írta: "Tide"
Szerintem hasznos az iwiw, eddig csak jó tapasztalataim voltak.
És jelöljön be nyugodtan bármelyik toyotaclubos, vagy csak fórumozó, aki eddig még nem tette meg  :pofa:  

Megtörtént :kacsint:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
iWiW
« Válasz #26 Dátum: 2007.02.14 13:14:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Tide"
Adat: amit nem akarsz, nem adsz meg.

Ez mondjuk nem igaz. A leghasználhatóbb adathalmaz a hasonló szájtokon maga a kapcsolatrendszer, amit ott kiépítesz.

Ez azért sánta dolog, mert az a tény, hogy valaki ismerõsként van számon tartva, a világon nem jelent semmit.  Lehet, hogy rokon, v. barát, de az is lehet, hogy találkoztál vele 2-3x. Arról nem beszélve, hogy sokan - bizonyos mértékig én is - sportot ûznek abból, hogy ez a szám minél nagyobb legyen. Szerintem akinek 1500 ismerõse van, az ha felhívná mind az ezerötöt, a felhívottak kétharmada letenné/kinyomná a telefont, mert nem tudná, ki keresi...


No, ez az. Sport lett az iwiw-ismerõs-gyûjtés, én nem csinálom, de néha tényleg olyan emberek jelölnek be, hogy gondolkodnom kell rajta: ez most ki is, és honnan kéne ismernem :?:  A legjobb, amikor ismerõseim hozzátartozói jelölnek be, akikkel én személyesen nem is találkoztam :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
iWiW
« Válasz #27 Dátum: 2007.02.14 13:20:13 »
Ezért rossz az, ha valakinek néhány tucat ismerõse van. Akkor biztos lehetsz benne - ha csak nem frissen regisztrált - hogy azok tényleg közeli ismerõsei.
Na, ehhez senkinek semmi köze.
Viszont az tény, hogy üzeneteket így gyorsabban el szoktam juttatni a címzetthez, mint emilen... :mivan:
music     

Satriani

  • Vendég
iWiW
« Válasz #28 Dátum: 2007.02.14 13:49:16 »
Idézetet írta: "music"
Ez azért sánta dolog...

Sántít, persze, de máshol nincs még közelítõleg sem hasonló tartalmú adatbázis. Ennél pontosabb térképet csak komoly titkosszolgálati eszközökkel lehet készíteni - az iwiw meg ingyen van.

Satriani

  • Vendég
iWiW
« Válasz #29 Dátum: 2007.02.14 13:52:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...néha tényleg olyan emberek jelölnek be, hogy gondolkodnom kell rajta: ez most ki is, és honnan kéne ismernem :?:

Ezzel én is így vagyok. Sokszor mondjuk az ismeretlen neveknél csak elég megnéznem az iskoláit, és az alapján tudom, hogy valakihez volt-e közöm. Ha taníthattam, visszajelölöm. Nem mintha emlékeznék mindenkire...