Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245817 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1155 Dátum: 2021.01.07 09:40:18 »
Szépek a tikók!  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1156 Dátum: 2021.01.07 19:36:21 »
Szépek a tikók!  ::)

és a kakasok? amelyekből sokkal több es van (mint írá az aprómarhák gazdája!) a zudvaron?  ::) :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1157 Dátum: 2021.01.08 10:03:12 »
és a kakasok? amelyekből sokkal több es van (mint írá az aprómarhák gazdája!) a zudvaron?  ::) :D

Azok is!  ::)

Amúgy kérdezném hogy egyáltalán ma a mai takarmányárak mellett megéri tyúkokat, nyulakat tartani?   tojás, húshozam, megéri?
gyerekkoromban nyulaztam mindig leadtuk őket abból volt zsebpénzem.   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1158 Dátum: 2021.01.08 10:41:57 »

Pusztán pénzügyi oldalról nem éri meg, egyelőre semmiképpen sem. Mondtam is, hogy lett 10 tojás, hogy ezek (fajlagosan) nagyon drága tojások: megcsinálni a helyet, megvenni a csirkéket, oltások, étel, vitaminok, stb., munka...
Viszont nem is csináljuk, nem ezért vettük őket. A gyerekek nagyon szeretik őket, van saját állatuk, mindnek van neve, gondoskodást tanulnak így, és rengeteg egyebet is hála Istennek.  (Én is szeretem őket, kezesek, szépek, de nem lehet ennyi kakas 8-9 tyúk mellett, nagyon sajnálom, amikor le kell vágni  :surrender: )
Ráadásul van egészséges tojás, és valamennyi hús is így. Azt is tudják a gyerekek, melyik tojást melyik tyúk tojta (eddig már kettő tojik) :D
Csak ők ettek eddig a tojásokból, szerintük sokkal finomabb a bolti tojásnál. Ha lesz több, majd megkóstolom :) Én a levesből ettem, nagyon nem egy kategória a gyári húsokkal  :yes: Holnapra már tervben van két kakas levágása, majd elkészítése  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1159 Dátum: 2021.01.08 12:37:10 »
Nahát! A gyerekek megtanulják a hogy a csirkén tollak vannak, nem pedig nejlonzacskó!
A városi ovikban a gyerekek a tyúkokat csak kivetített képeken látják.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1160 Dátum: 2021.01.08 13:08:12 »
Ezt eddig is tudták, ennél többet tanulnak abból, hogy foglalkoznak velük  :yes:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1161 Dátum: 2021.01.08 15:47:26 »
Hát szomorú, Mester. De vigasztaljon az hogy a hazai mindig finomabb. Én nyulaznék és leadnám de nem lehet.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1162 Dátum: 2021.01.08 20:15:53 »
Mester, nem értem, mi ezen a szomorú? Pénzügyileg kutya-macska legalább ennyi, és még meg sem lehet enni  ;)
Aki arra jár, megnézi őket, milyen dús csillogó-villogó tollakkal, egészségesen járnak-kelnek az udvaron. Amíg ide nem költöztünk, mindig volt baromfi a szülői házban, de ilyenek ott sem voltak, hihetetlen állatkák, például annyira dinamikusan mozognak, döbbenetes :) Szemet gyönyörködtetőek hála Istennek! Feleségem azt mondja, felér egy terápiával kicsit elidőzni mellettük  ;)
A gyerekek is örülnek van saját háziállatuk, etetgetik, védik, gondozzák, nevelik, dédelgetik őket.
Én nagyon örülök, hogy a gyerekek valami hasznossal  foglalkoznak, és igen, ahogy írod a végén  :yes:
A nyúl és tyúk kérdésre pedig a kedvencem:
=113
« Utoljára szerkesztve: 2021.01.08 20:19:54 írta vd1234 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1163 Dátum: 2021.01.08 21:37:58 »
Fú, Koma ezt megnéztem most.."Én tyúk, Ő nyúl" :)    :clap:

és milyen tutik a lányok.. :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1164 Dátum: 2021.01.09 12:30:54 »
Mester, nem értem, mi ezen a szomorú? Pénzügyileg kutya-macska legalább ennyi, és még meg sem lehet enni  ;)
Aki arra jár, megnézi őket, milyen dús csillogó-villogó tollakkal, egészségesen járnak-kelnek az udvaron. Amíg ide nem költöztünk, mindig volt baromfi a szülői házban, de ilyenek ott sem voltak, hihetetlen állatkák, például annyira dinamikusan mozognak, döbbenetes :) Szemet gyönyörködtetőek hála Istennek! Feleségem azt mondja, felér egy terápiával kicsit elidőzni mellettük  ;)
A gyerekek is örülnek van saját háziállatuk, etetgetik, védik, gondozzák, nevelik, dédelgetik őket.
Én nagyon örülök, hogy a gyerekek valami hasznossal  foglalkoznak, és igen, ahogy írod a végén  :yes:
A nyúl és tyúk kérdésre pedig a kedvencem:
=113


És melyik a kedvenc színed, a sárga v. a piros? a klippben is sok csirke vagyon.  ::) :) :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1165 Dátum: 2021.01.24 14:33:06 »
Sziasztok!

Valahogy ott van a fejemben a gondolat, hogy a piacon az ember, aki árulta a csibéket, valamilyen szinten csak szétválogathatta a csirkéket, mert 20 csirkéből 8 tyúk van, én 10-10-re készültem, és ehhez képes nagy a különbség. Egyébként elég lehet nekünk 8 tyúk is, és ha esetleg lesz saját keltetés, akkor majd kiderül, hogy helyes-e ez a feltételezésem az arányokról.
A lényeg, hogy sajnos(?) csökkenteni kell a kakasok számát, csak hármat sikerült jó helyre elhelyezni. A legnagyobb, a fehér kakas (Vanília) a héten elpusztult az udvaron. Az ablakból tűnt fel, hogy egy fehér halom van az udvaron, kimentem gyorsan, de már egyáltalán nem élt  :no: A csőrét kinyitottam, tiszta volt végig, ameddig bele lehetett látni. Sérülés sem látszott rajta. Olyan volt, mintha megfulladt volna, lila volt a taraja is. Nagyon jóindulatú, jámbor kakas volt, annak ellenére, hogy a legnagyobb volt, kb. 6 kg lehetett. Az is lehet, hogy a szíve állt meg, nem tudom. Kislányunk nagyon megsiratta  :cry:, én is sajnáltam szegényt. Levágni is sajnáltuk, azért is élt még. Eltemettük az udvarban. Nyilván anyagi kár is, de ez benne van az állattartásban, és azt gondolom, hogy ez is értékes tapasztalatokhoz juttatja a gyerekeket, ami viszont megfizethetetlen. A kislányom valamivel később megjegyezte, hogy azért jó, hogy nem a kedven tyúkocskája pusztult el. Örültem, hogy ilyet mondott.
Négy kakast meg levágtunk. Valóban nehezen hasonlítható össze a bolti húsokkal. A csapatból pedig már három kis tyúk tojik hála Istennek  :yes: Így télvíz idején még sok is ennyi szerintem, majd tavaszra várom inkább a többiek kezdését. A tojóládát kettéválasztottam, hogy egyszerre kettő is tojhasson nyugodtan, mivel az a tyúk, amelyik először kezdett tojni, mindenkit kizavar, amikor beül oda. A láda pedig elég nagy kettőnek is.
Tehát maradt még négy kakas, és nyolc tyúk, ami már erősen jobb arány, mint nyolc tyúk és tizenkét kakas. A négyből legfeljebb kettő kakas marad a végére, majd a viselkedésük alapján lesz a szelektálás.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1166 Dátum: 2021.01.25 14:30:22 »
a kiscsibéknél lehet látni melyikből lesz kakas?  :cool2:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1167 Dátum: 2021.01.25 14:56:59 »
a kiscsibéknél lehet látni melyikből lesz kakas?  :cool2:

Két elterjedtebb módszer alkalmaznak, a szárnyak illetve a kloáka vizsgálata. Melyikre vagy kíváncsi?
« Utoljára szerkesztve: 2021.01.25 14:59:55 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1168 Dátum: 2021.01.25 19:10:50 »
a kiscsibéknél lehet látni melyikből lesz kakas?  :cool2:
Ahogy el is hangzott, lehet, pont a japánokról hallottam én is még régen, hogy nagyon megy ez a válogatás nekik, még napos korban.
Én kétheteseket vettem, fogalmam sincs, ott hogyan lehet. Az öreg azért valamennyire ki tudta szűrni szerintem.
De nem értem ezt a "de mivel húsuk miatt sem hasznosíthatóak" megjegyzést a kakasokra. Mert miért nem?? Mi csak azt vágtunk eddig, jobban nőnek, mint a jércék, nagyon finom a kakashús, szóval elég nehéz elhinnem, hogy pl. a húshibridek nagyüzemben sem kakasok??? Agymenés. Inkább azt tudnám elfogadni, hogy a tojóhibrideknél pusztítják el a napos kakasokat, húshibridnél értelmetlen.
Mondjuk ez a baranyai tájfajta állítólag kettős hasznosítású. Ami kakast levágtunk hétvégén, egy kisebb volt, toll, belek és fej nélkül is maradt kb. 3,2kg belőle. Ezt most éppen zsírban lesütöttük, nem ugrott ám össze közel sem úgy, mint a gyári fajtáé.
Most hétvégén egy (szemre) nagyobb példány kerül sorra a tervek szerint. Az ólban pedig egyre inkább elférnek kényelmesen.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10650
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1169 Dátum: 2021.03.11 21:18:50 »
Szerető gazdit keresnék egy fiú cicának. Májusban lesz 1 éves, végig lakásban volt tartva, nem jelöl, tudja hol kell elvégezni a dolgát, játékos.
Válás következtében szegénynek mennie kell, az asszony nem viheti magával az új albérletbe, a megszokott "lakhelye" pedig el lesz adva, szóval szegény nem maradhat, és tényleg a cél egy szerető gazdi keresése a számára, akit nem zavar, ha bent van a cica.
Minden, ami van hozzá - több doboz prémium alu tasakos macskaeledel, több kilónyi macskaalom, hordozó, szűrős macska wc, és persze továbbá lakjon bárhol a leendő szerető gazdi, autóval odaviszik házhoz a cicát mindenestül.
Nagyon szép a szőre, idegenekkel bizalmatlan, de gondolom gyorsan meg tudna szokni egy új otthont.
Fő színe amint látszik a szürke, de van benne barna és fehér is, nagyon szép dús a bundája. Samu a neve, de persze nem hallgat rá.  :D
Ha tudtok valakit, aki tényleg úgy szeretné, mint ahogy eddig és most is szeretve volt, akkor kérlek jelentkezzetek. Minden fent említett dolog járna a cicához, remélve hogy hosszú hosszú évekig továbbra is szerető gazdái lesznek, akiket nem zavar, hogy lakásban lenne tartva.





2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61