Szerző Téma: xB  (Megtekintve 317379 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tehtube

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:xB
« Válasz #675 Dátum: 2013.05.04 03:43:48 »
Volt valahol egy xB találkozó....

tehtube

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:xB
« Válasz #676 Dátum: 2013.05.18 11:43:44 »
Zumba!

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:xB
« Válasz #677 Dátum: 2014.11.15 10:35:40 »
Sziasztok !
A kerekesszékem szállítása miatt a Yarisomnál egy kicsit nagyobb autót tervezek . Esetleg Verso-t , de egyre jobban tetszik a Scion is. Itt Miskolcon néha látok egyet , de soha nem sikerül "elkapni"  :no: Nekem csak automata jöhet szóba. Ezt találtam a neten. Mi a vélemény róla ? Előre is köszi a segítséget !
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/scion/toyota_scion_xb_1.5_vvti_gar_50_e_km-8091667

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:xB
« Válasz #678 Dátum: 2014.11.15 10:45:21 »
Nekem elsőre erről az jut eszembe, hogy RITKA autó. Tehát alkatrészt nehezebb lesz venni hozzá, pláne bontóban karosszéria elemet. A motor 1.5 vvt-i, ez is érdekes, ilyet még nem láttam (lehet én vagyok tájékozatlan). persze ettől lehet jó vétel akár...

Hogy milyen állapotú, meghogy ár/értékben milyen azt látni kellene.... :hmmmm:

Én inkább GYAKORIBB autót (is) néznék... :otlet:

Az automata miatt a "merítés" sokkal kisebb, ezért én nem feltétlenül TOYOTÁHOZ ragaszkodnék... (Isten bocsássa meg ebben a fórumban) :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.15 10:48:59 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
xB
« Válasz #679 Dátum: 2014.11.15 12:57:25 »
Az xB egy igazi csodabogár az autók között. Ritka az EU-ban, USA piacos típus.
A motorja egy az egyben a Yaris I TS-ből van, csak egy hagyományos 4 sebességes automata van hozzá.
Eszméletlen tágas belülről, elől-hátul tágas, volt szerencsém már többször utazni benne, számomra igazi élmény.
Ha jó állapotú az autó, nem volt szerkezeti sérült, illetve vizkáros, akkor kiváló társad lehet a Yaris után.
A miskolci XB tulaját asszem Krisztiannak hívják, találkoztunk már vele a szentléleki tavaszi talin.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

tehtube

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:xB
« Válasz #680 Dátum: 2014.11.15 15:14:52 »
Szia. Nekem nagyon bevált a Scion XB (bB) elvileg második verziója, a 2006 utáni bB. A mai napig árulják a japánoknál.
http://toyota.jp/bb/?padid=ag001_i_carlineup_top
Európában Daihatsu Materia néven árulták a helyes oldalra tett kormánnyal. Szóval ez van nekem. Igaz, 1.3-as, kézi váltós. De van belőle 1.5-ös automata is.
Egyszerűen nem is tudnék más autót elképzelni helyette még lottóötös után sem :-)
A hasznaltauto.hu-in is szoktak kínálni ilyet, de én nem restelltem Bécsbe kimenni érte 2 éve.
A szokásos cseredolgok mint olajszűrő, légszűrő, 1-2e ft ebbe is, nem téma. Oldalról egy Transit jóvoltából két ajtót kellett cserélnem. Ilyen egyedi alkatrészre tudomásul kell venni a hosszabb beszerzési időt.
(Annyira bevált hogy fél évre rá a családban lett egy újszerű automata 1.3-as Daihatsu Sirion ami picit kisebb, de lényegében ugyanez a kocsi (Toyota Passo)
Az idős, autókra immunis hölgy életében először elkezdte imádni a kocsiját. Nagyon jó az automata váltója.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.15 15:19:30 írta tehtube »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:xB
« Válasz #681 Dátum: 2014.11.17 10:11:30 »
Sziasztok !
A kerekesszékem szállítása miatt a Yarisomnál egy kicsit nagyobb autót tervezek . Esetleg Verso-t , de egyre jobban tetszik a Scion is. Itt Miskolcon néha látok egyet , de soha nem sikerül "elkapni"  :no: Nekem csak automata jöhet szóba. Ezt találtam a neten. Mi a vélemény róla ? Előre is köszi a segítséget !
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/scion/toyota_scion_xb_1.5_vvti_gar_50_e_km-8091667
Írok privit!
         

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:xB
« Válasz #682 Dátum: 2014.11.17 10:33:06 »
Köszönöm a válaszokat , de az eladó Scion-választék / 1 db-ot találtam / miatt valószínű a Verso vagy az Avensis  :surrender:

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re:xB
« Válasz #683 Dátum: 2014.11.18 22:59:18 »
Köszönöm a válaszokat , de az eladó Scion-választék / 1 db-ot találtam / miatt valószínű a Verso vagy az Avensis  :surrender:

Szia!

Nem tudom Gyöngyi mit írt, de ha gondolod beszélek a miskolci sráccal és összehozlak benneteket.
Van egyébként kifejezetten kerekesszékhez alakított xB (https://www.youtube.com/watch?v=zRr_HAxuWKs), és mintha láttam is volna múltkor az ebay-en, de sajnos Scion fronton csak abból gazdálkodhatunk ami már az országban van...
Nemrég hozta haza a Barátnőm nagypapáját egy Úr, akinek egy ehhez hasonló szerkezet volt az autóján: https://www.youtube.com/watch?v=Lv0oHZ_QQug
Lehet, hogy olcsóbb mint kocsit cserélni.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

tehtube

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11

mojzeexB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:xB
« Válasz #685 Dátum: 2019.08.05 10:03:44 »
Sziasztok,

régi-új tagként "átvenném" az xB téma stafétáját Lapáttól. Amennyiben ezzel az érintettek egyetértenek/elfogadják :)
Lassan tényleg feketöves xB tulaj leszek/vagyok.

Azoknak aki esetleg még sosem hallottak rólam:
- Lapátnak 11 éve vagyok jó barátja, amit a közös márka szeretete alapozott meg de szerencsére tovább nőtt egyszerű autós ismeretségen
- 12 éve tulaja vagyok egy 2004-es zöld első generációs xb-nek
- 2 éve rész tulajdonosa vagyok egy 2006-os donor xB-nek is
- egy kisebb, egy közepes és egy viszonylag nagyobb baleseten vagyok túl vele, jelenleg restauráláson esik át
- a dokumentációt úgy forgatom mint János Pál pápa a bibliát
- az autóra kb egy új Lexus árát költöttem már, mert Ő az én szemem fénye
- egyedi alkatrészeket gyártok hozzá amit Amerikában, Európában, Japánban forgalmazok

és végül de nem utolsósorban félig viccesen azt tervezem, hogy abban temetnek el, ha eljön az ideje.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:xB
« Válasz #686 Dátum: 2019.08.05 12:10:33 »
Sziasztok,

régi-új tagként "átvenném" az xB téma stafétáját Lapáttól. Amennyiben ezzel az érintettek egyetértenek/elfogadják :)
Lassan tényleg feketöves xB tulaj leszek/vagyok.

Azoknak aki esetleg még sosem hallottak rólam:
- Lapátnak 11 éve vagyok jó barátja, amit a közös márka szeretete alapozott meg de szerencsére tovább nőtt egyszerű autós ismeretségen
- 12 éve tulaja vagyok egy 2004-es zöld első generációs xb-nek
- 2 éve rész tulajdonosa vagyok egy 2006-os donor xB-nek is
- egy kisebb, egy közepes és egy viszonylag nagyobb baleseten vagyok túl vele, jelenleg restauráláson esik át
- a dokumentációt úgy forgatom mint János Pál pápa a bibliát
- az autóra kb egy új Lexus árát költöttem már, mert Ő az én szemem fénye
- egyedi alkatrészeket gyártok hozzá amit Amerikában, Európában, Japánban forgalmazok

és végül de nem utolsósorban félig viccesen azt tervezem, hogy abban temetnek el, ha eljön az ideje.
Amen!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:xB
« Válasz #687 Dátum: 2019.09.05 19:05:52 »
Sziasztok,

régi-új tagként "átvenném" az xB téma stafétáját Lapáttól. Amennyiben ezzel az érintettek egyetértenek/elfogadják :)
Lassan tényleg feketöves xB tulaj leszek/vagyok.

Azoknak aki esetleg még sosem hallottak rólam:
- Lapátnak 11 éve vagyok jó barátja, amit a közös márka szeretete alapozott meg de szerencsére tovább nőtt egyszerű autós ismeretségen
- 12 éve tulaja vagyok egy 2004-es zöld első generációs xb-nek
- 2 éve rész tulajdonosa vagyok egy 2006-os donor xB-nek is
- egy kisebb, egy közepes és egy viszonylag nagyobb baleseten vagyok túl vele, jelenleg restauráláson esik át
- a dokumentációt úgy forgatom mint János Pál pápa a bibliát
- az autóra kb egy új Lexus árát költöttem már, mert Ő az én szemem fénye
- egyedi alkatrészeket gyártok hozzá amit Amerikában, Európában, Japánban forgalmazok

és végül de nem utolsósorban félig viccesen azt tervezem, hogy abban temetnek el, ha eljön az ideje.

Szia, itt is Peti! Köszönjük, hogy tovább ápolod az xB fórumrészt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gaborcsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:xB
« Válasz #688 Dátum: 2020.08.18 21:08:08 »
Sziasztok!
Nem tudom aktív-e még az XB topic, de én most tervezek venni egy 2006-os példányt. Régóta szemezgetek vele, de most aktuálissá vált egy szaladgálós autó beszerzése.
Gondolom nem sok ilyen autó van itthon, így hátha ismerős valakinek a KYU-940 rendszám. 2007 óta itthoni, és az első tulajnál volt 10 évig, valószínűleg igencsak szerette ha ennyi ideig megvolt neki. Akinek esetleg van kontakja hozzá az kérem küldje el.
Az esetleges karosszériasérülés esetén fellépő problémával tisztába vagyok, de a kérdés az lenne, hogy valóban minden kopó futómű alkatrésze megegyezik a yaris versoéval, és a motortérben pedig yaris ts cuccokból pótolható minden? Tudom, hogy usa-ból mindent lehet, de ha mondjuk kellene egy bontott generátor vagy klímakompresszor, az költséghatékonyabban megoldható itthon egy yarisból.
Köszi,
Gábor

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:xB
« Válasz #689 Dátum: 2020.09.15 18:47:42 »
Sziasztok!
Nem tudom aktív-e még az XB topic, de én most tervezek venni egy 2006-os példányt. Régóta szemezgetek vele, de most aktuálissá vált egy szaladgálós autó beszerzése.
Gondolom nem sok ilyen autó van itthon, így hátha ismerős valakinek a KYU-940 rendszám. 2007 óta itthoni, és az első tulajnál volt 10 évig, valószínűleg igencsak szerette ha ennyi ideig megvolt neki. Akinek esetleg van kontakja hozzá az kérem küldje el.
Az esetleges karosszériasérülés esetén fellépő problémával tisztába vagyok, de a kérdés az lenne, hogy valóban minden kopó futómű alkatrésze megegyezik a yaris versoéval, és a motortérben pedig yaris ts cuccokból pótolható minden? Tudom, hogy usa-ból mindent lehet, de ha mondjuk kellene egy bontott generátor vagy klímakompresszor, az költséghatékonyabban megoldható itthon egy yarisból.
Köszi,
Gábor

Nagyon egyszerű a képlet. Nekem is van egy USDM Corollám, oda is vadászni kell a cuccokat.  De szerencsére van egy webes felület, ami megoldja  a dolgot: www.toyodiy.com Ide regelsz, és megadod az alvázszámot, aztán megkeresed, ami éppen kell és lesz egy cikkszámod.  Aztán megnézed, hogy melyik EUDM modellben van olyan és meg is van oldva a dolog. Például nekem a futóműalkatrészek a CarinaE-vel csereszabatosak, míg a motorhoz való cuccok a korabeli Celica motorból elérhetőek.  Az üvegneműk és a kasztnielemek semmivel sem csereszabatosak, azok beszerzése nem olyan egyszerű, de nem megoldhatatlan.  Remélem tudtam segíteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.