Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: xB  (Megtekintve 85340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tehtube

• Újonc
  • *
  • Autó: BB- Materia
Re:xB
« Válasz #675 Dátum: 2013.05.04 03:43:48 »
Volt valahol egy xB találkozó....

tehtube

• Újonc
  • *
« Válasz #676 Dátum: 2013.05.18 11:43:44 »
Zumba!

Toya

• Néha itt van
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
« Válasz #677 Dátum: 2014.11.15 10:35:40 »
Sziasztok !
A kerekesszékem szállítása miatt a Yarisomnál egy kicsit nagyobb autót tervezek . Esetleg Verso-t , de egyre jobban tetszik a Scion is. Itt Miskolcon néha látok egyet , de soha nem sikerül "elkapni"  :no: Nekem csak automata jöhet szóba. Ezt találtam a neten. Mi a vélemény róla ? Előre is köszi a segítséget !
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/scion/toyota_scion_xb_1.5_vvti_gar_50_e_km-8091667

andras69

• Mindig itt van
  • Autó: Toyota Avensis sedan 1.6 vvt-i Linea Terra(2001), Suzuki Wagon R+(K12A) '98
« Válasz #678 Dátum: 2014.11.15 10:45:21 »
Nekem elsőre erről az jut eszembe, hogy RITKA autó. Tehát alkatrészt nehezebb lesz venni hozzá, pláne bontóban karosszéria elemet. A motor 1.5 vvt-i, ez is érdekes, ilyet még nem láttam (lehet én vagyok tájékozatlan). persze ettől lehet jó vétel akár...

Hogy milyen állapotú, meghogy ár/értékben milyen azt látni kellene.... :hmmmm:

Én inkább GYAKORIBB autót (is) néznék... :otlet:

Az automata miatt a "merítés" sokkal kisebb, ezért én nem feltétlenül TOYOTÁHOZ ragaszkodnék... (Isten bocsássa meg ebben a fórumban) :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.15 10:48:59 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

• Megszállott
  • Szakmérnök :-)
    • www.kozut.hu
  • Autó: '00 facelfit Avensis Kombi 1,8 vvt-i SOL
xB
« Válasz #679 Dátum: 2014.11.15 12:57:25 »
Az xB egy igazi csodabogár az autók között. Ritka az EU-ban, USA piacos típus.
A motorja egy az egyben a Yaris I TS-ből van, csak egy hagyományos 4 sebességes automata van hozzá.
Eszméletlen tágas belülről, elől-hátul tágas, volt szerencsém már többször utazni benne, számomra igazi élmény.
Ha jó állapotú az autó, nem volt szerkezeti sérült, illetve vizkáros, akkor kiváló társad lehet a Yaris után.
A miskolci XB tulaját asszem Krisztiannak hívják, találkoztunk már vele a szentléleki tavaszi talin.

tehtube

• Újonc
  • *
« Válasz #680 Dátum: 2014.11.15 15:14:52 »
Szia. Nekem nagyon bevált a Scion XB (bB) elvileg második verziója, a 2006 utáni bB. A mai napig árulják a japánoknál.
http://toyota.jp/bb/?padid=ag001_i_carlineup_top
Európában Daihatsu Materia néven árulták a helyes oldalra tett kormánnyal. Szóval ez van nekem. Igaz, 1.3-as, kézi váltós. De van belőle 1.5-ös automata is.
Egyszerűen nem is tudnék más autót elképzelni helyette még lottóötös után sem :-)
A hasznaltauto.hu-in is szoktak kínálni ilyet, de én nem restelltem Bécsbe kimenni érte 2 éve.
A szokásos cseredolgok mint olajszűrő, légszűrő, 1-2e ft ebbe is, nem téma. Oldalról egy Transit jóvoltából két ajtót kellett cserélnem. Ilyen egyedi alkatrészre tudomásul kell venni a hosszabb beszerzési időt.
(Annyira bevált hogy fél évre rá a családban lett egy újszerű automata 1.3-as Daihatsu Sirion ami picit kisebb, de lényegében ugyanez a kocsi (Toyota Passo)
Az idős, autókra immunis hölgy életében először elkezdte imádni a kocsiját. Nagyon jó az automata váltója.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.15 15:19:30 írta tehtube »

kleingy

• Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • Autó: Corolla '99 liftback 4E-FE
« Válasz #681 Dátum: 2014.11.17 10:11:30 »
Sziasztok !
A kerekesszékem szállítása miatt a Yarisomnál egy kicsit nagyobb autót tervezek . Esetleg Verso-t , de egyre jobban tetszik a Scion is. Itt Miskolcon néha látok egyet , de soha nem sikerül "elkapni"  :no: Nekem csak automata jöhet szóba. Ezt találtam a neten. Mi a vélemény róla ? Előre is köszi a segítséget !
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/scion/toyota_scion_xb_1.5_vvti_gar_50_e_km-8091667
Írok privit!

Toya

• Néha itt van
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
« Válasz #682 Dátum: 2014.11.17 10:33:06 »
Köszönöm a válaszokat , de az eladó Scion-választék / 1 db-ot találtam / miatt valószínű a Verso vagy az Avensis  :surrender:

lapat

• Kékkúti futó
  • Moderátor
  • Alap-tag
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
« Válasz #683 Dátum: 2014.11.18 22:59:18 »
Köszönöm a válaszokat , de az eladó Scion-választék / 1 db-ot találtam / miatt valószínű a Verso vagy az Avensis  :surrender:

Szia!

Nem tudom Gyöngyi mit írt, de ha gondolod beszélek a miskolci sráccal és összehozlak benneteket.
Van egyébként kifejezetten kerekesszékhez alakított xB (https://www.youtube.com/watch?v=zRr_HAxuWKs), és mintha láttam is volna múltkor az ebay-en, de sajnos Scion fronton csak abból gazdálkodhatunk ami már az országban van...
Nemrég hozta haza a Barátnőm nagypapáját egy Úr, akinek egy ehhez hasonló szerkezet volt az autóján: https://www.youtube.com/watch?v=Lv0oHZ_QQug
Lehet, hogy olcsóbb mint kocsit cserélni.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

tehtube

• Újonc
  • *