Szerző Téma: xB  (Megtekintve 319078 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Scionito

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
xB
« Válasz #30 Dátum: 2007.03.01 19:36:12 »
A Scion eddigi nevei elsõ ránézésre:
Bébi-Lexus
Mini-Hammer
B30-as tégla
Kutyaház

Kalap /rendszám miatt/
Doboz
De tényleg nincs olyan aki szó nélkül elmegy mellette.
Neked mondtak már olyan nevet ami neked nagyon tetszett?
Nekem a Bébi-Lexus és a Mini-Hammer nagyon tetszik.
Azt olvastam valahol hogy lehet állítani CD háttérvilágításának a szinét.
Ez igaz vagy csak nekem nem sikerül?

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #31 Dátum: 2007.03.01 21:59:40 »
Idézetet írta: "Németh Csaba"
A Scion eddigi nevei elsõ ránézésre:
Bébi-Lexus
Mini-Hammer
B30-as tégla
Kutyaház

Kalap /rendszám miatt/
Doboz
De tényleg nincs olyan aki szó nélkül elmegy mellette.
Neked mondtak már olyan nevet ami neked nagyon tetszett?
Nekem a Bébi-Lexus és a Mini-Hammer nagyon tetszik.
Azt olvastam valahol hogy lehet állítani CD háttérvilágításának a szinét.
Ez igaz vagy csak nekem nem sikerül?


Mini Hammer már nekem is volt.
Hullaszállító, halottaskocsi, kocka, doboz, féltégla. Ilyenek szoktak lenni. A leggyakoribb a hullaszállító.  :)
Kint amerikában sexBox, xBox.

Fejegység színét nem nagyon akartam variálni, mert minden narancs, akkor legyen az is az, de ha jól tudom, csak a  jobbik hifit lehet állítani. Tehát ami 6 CD-s. Ha jól emlékszem a tiedben nem az van, úgyhogy szerintem felejtõs. Azt tudom, hogy valahogyan a beköszönéskor megjelenõ Scion feliratot át lehet írni benne, de ne kérdezd hogy.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Scionito

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
xB
« Válasz #32 Dátum: 2007.03.01 23:02:33 »
Ráadásul a Mini-Hammer szerintem azért is találó,mert a Scionba beülve valódi óriásterepjáró érzésem van.Hatalmas vizszintes motorháztetõ+az az idom ami a tieden is van a lámpa fölött ezt adja vissza.
Ha hiszed ha nem de amikor a Hûvösvölgyin megnéztem és ki is próbáltam úgy jöttem haza hogy ez egy hatalmas kb. Galaxy méretû autó.De amikor megnéztem az Autókatalógus 2007-es számát amiben le van írva hogy az Xb 3.9m hosszú és a tengelytávja 2500mm teljesen elbizonytalanodtam.Én biztos ezt láttam ebben ültem?Annyira becsapós volt élõben hogy még úgyse akartam elhinni ezeket az adatokat hogy ültem ebben a kocsiban.
Yaris Versóban is gondolkoztam.Elméletileg ua.az alváz de a helykínálet no meg persze a kocsiban felhasznált anyagokat és felszereltséget nem lehet egy lapon említeni.Talán ezért is találó a Bébi-Lexus becenév.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
xB
« Válasz #33 Dátum: 2007.03.13 19:38:17 »
Sziasztok!

Mi egy Corollát szeretnénk kicsivel nagyobbra cserélni, és megtetszett a Scion xb (is). De olvasom, hogy Yaris padlólemez, így nem tudom, hogy egyáltalán nagyobb-e. Nálunk az a kritérium, hogy hátul elférjen három gyerekülés, ezért megkérnék egy tulajt, hogy mérje le nekem a hátsó üléssor szélességét a két ajtó-könyöklõ között, ha nem nagy gond. Egyszerûbb lenne úgy elindulni autót nézni, hogy tudjuk, melyik jöhet szóba egyáltalán. Elõre is köszi.  :magasztal:

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
xB
« Válasz #34 Dátum: 2007.03.13 20:49:01 »
Ja, és lapat! Ha nem titok, a tulaj számát is átküldhetnéd, úgy könnyebb dolgom lenne  :nagymosoly:

Scionito

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
xB
« Válasz #35 Dátum: 2007.03.13 21:49:01 »
Hali.
Gyorsan lemértem neked.
126 cm a könyöklõk belsõ széleitõl.A Corolla-é mennyi?Ültem nem is egy Corollában.Az biztos hogy lábtérben sokkal jobb a Scion,de a Corolla szélességére nem emlékszem.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
xB
« Válasz #36 Dátum: 2007.03.13 23:16:06 »
Idézetet írta: "Németh Csaba"
Hali.
Gyorsan lemértem neked.
126 cm a könyöklõk belsõ széleitõl.A Corolla-é mennyi?Ültem nem is egy Corollában.Az biztos hogy lábtérben sokkal jobb a Scion,de a Corolla szélességére nem emlékszem.


Kösz!  :magasztal:  Sajnos a Corolla is kb. pont ugyanakkora, úgyhogy ezt a problémánkat nem a Scion fogja megoldani :( De azért lehet, hogy megnézünk egyet, mert tényleg tetszik. Tulajdonképpen most is elfér a három gyerekülés, de csak úgy, hogy a karfáik egymásra lógnak, és középen nagyon szûk lesz a hely. És nem tudom, hogy ha ezeket kinövik, a következõ méret is elfér-e majd. Az a baj, hogy amiben biztosan elférnénk, azok drágák is, a berlingotól meg kicsit tartok  :kormom:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
xB
« Válasz #37 Dátum: 2007.03.13 23:25:57 »
Idézetet írta: "xeri"
Idézetet írta: "Németh Csaba"
Hali.
Gyorsan lemértem neked.
126 cm a könyöklõk belsõ széleitõl.A Corolla-é mennyi?Ültem nem is egy Corollában.Az biztos hogy lábtérben sokkal jobb a Scion,de a Corolla szélességére nem emlékszem.


Kösz!  :magasztal:  Sajnos a Corolla is kb. pont ugyanakkora, úgyhogy ezt a problémánkat nem a Scion fogja megoldani :( De azért lehet, hogy megnézünk egyet, mert tényleg tetszik. Tulajdonképpen most is elfér a három gyerekülés, de csak úgy, hogy a karfáik egymásra lógnak, és középen nagyon szûk lesz a hely. És nem tudom, hogy ha ezeket kinövik, a következõ méret is elfér-e majd. Az a baj, hogy amiben biztosan elférnénk, azok drágák is, a berlingotól meg kicsit tartok  :kormom:


A legnagyobbnak nem jó egy egyszerû ülésmagasító ( vagy hármasikrek? )

-Nekem a fiam elég rég óta egyszerû magasítót használ, a kocsi saját övével.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #38 Dátum: 2007.03.14 00:24:37 »
Idézetet írta: "xeri"
Ja, és lapat! Ha nem titok, a tulaj számát is átküldhetnéd, úgy könnyebb dolgom lenne  :nagymosoly:


Most látom csak a kérdéseket... Csaba már megválaszolta a szélességet, a telefonszámot meg küldöm privátban, csak megerõsítésre várok, hogy tehetem e.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #39 Dátum: 2007.03.14 00:34:00 »
Isofix pont is csak kettõ van, de szerintem ez amúgy sem kifejezetten családi autó.
Igaz, hogy a hely nagy benne az utasoknak, de gondolom a három gyerkõchöz tartozik némi csomag is néha-napján és hát a csomagtartó nem a legnagyobb.
Lehet hogy jobb lenne valami 7 személyesben gondolkoznod. Persze tudom, hogy ez pénz kérdés is.
Szerintem a Berlingótól és testvéreitõl annyira már nem kell tartani, mert a jelenlegi modellek már nagyon rég a piacon vannak és talán már kiforrottabbak. Persze még csak véletlenül sem akarom azt mondani, hogy off autót vegyél  :nagymosoly:
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
xB
« Válasz #40 Dátum: 2007.03.14 08:48:52 »
Idézetet írta: "lapat"
Isofix pont is csak kettõ van, de szerintem ez amúgy sem kifejezetten családi autó.
Igaz, hogy a hely nagy benne az utasoknak, de gondolom a három gyerkõchöz tartozik némi csomag is néha-napján és hát a csomagtartó nem a legnagyobb.
Lehet hogy jobb lenne valami 7 személyesben gondolkoznod. Persze tudom, hogy ez pénz kérdés is.
Szerintem a Berlingótól és testvéreitõl annyira már nem kell tartani, mert a jelenlegi modellek már nagyon rég a piacon vannak és talán már kiforrottabbak. Persze még csak véletlenül sem akarom azt mondani, hogy off autót vegyél  :nagymosoly:


A Berlingóban most cserélték le a 1,9td motort egy 1,6 tádé-ra, ami teljesen új fejlesztés. - Nagyon jól megy, de haver 1,9 szívódízel berlingóját elnézve semmi pénzért nem kéne. 5 év, és 105e km van benne, csak a motortblokkot nem cserélték eddig, 40-50e után adagoló csúcsok, állandó elektromos bajok... Új kora óta ott õ használja, mindíg normális üzemanyagot tankol, és 110 fölött még autópályán se megy, és mégis.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
xB
« Válasz #41 Dátum: 2007.03.14 13:02:46 »
Idézetet írta: "lapat"
Isofix pont is csak kettõ van, de szerintem ez amúgy sem kifejezetten családi autó.
Igaz, hogy a hely nagy benne az utasoknak, de gondolom a három gyerkõchöz tartozik némi csomag is néha-napján és hát a csomagtartó nem a legnagyobb.
Lehet hogy jobb lenne valami 7 személyesben gondolkoznod. Persze tudom, hogy ez pénz kérdés is.
Szerintem a Berlingótól és testvéreitõl annyira már nem kell tartani, mert a jelenlegi modellek már nagyon rég a piacon vannak és talán már kiforrottabbak. Persze még csak véletlenül sem akarom azt mondani, hogy off autót vegyél  :nagymosoly:


Isofix nem kell (asse tudom miaz :) ), elég a biztonsági öv is :) Inkább rövid távokon használnánk egyébként, de van egy tetõbox is, ha nem férnénk a csomagtartóba nyaralásnál. A 7személyesek dolga pedig valóban pénzkérdés (amellett, hogy bosszantó felismerés, hogy az 5személyes autóknak csak nagyon kis része 5 személyes. Nem tudom,mibõl gondolják az autógyártók, hogy a nagy családdal nagy bankszámla is jár, illetve miért a berlingo az egyetlen megfizethetõ és normális méretû autó).

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
xB
« Válasz #42 Dátum: 2007.03.14 13:14:31 »
Idézetet írta: "Tamás69"
A legnagyobbnak nem jó egy egyszerû ülésmagasító ( vagy hármasikrek? )

-Nekem a fiam elég rég óta egyszerû magasítót használ, a kocsi saját övével.


Neki már elég lenne (sokszor azon is ül), de éppen a kisebb gyerekülések túl szélesek és merevek, így a legnagyobb gyereknek jut a legkisebb hely, és úgy ül középen, mint egy szardínia a konzervdobozban  :nemnem:

A berlingonak a mérete és az ára is tökéletes lenne, de én is olvastam róla érdekes dolgokat a Népítéletben, és azok között volt egészen új modell is...

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #43 Dátum: 2007.03.14 17:37:31 »
Küldtem a számot pü-ben.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Scionito

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
xB
« Válasz #44 Dátum: 2007.03.14 18:38:09 »
Szia lapat!
A srác telefonszámának a vége 6161?
Azért vagyok erre kiváncsi,mert a Képes Autóban láttam az egyterûek között egy Scion hirdetést amin az én autóm  van lefotózva és ez a végû szám van megadva.