Szerző Téma: xB  (Megtekintve 323443 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
xB
« Dátum: 2007.02.05 21:15:21 »
Itt is egy képpel kezdünk.
(És már ilyen típussal rendelkezõ klubtagunk is van!)

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #1 Dátum: 2007.02.06 19:36:41 »
Azt hiszem, hogy ez a tag én volnék.
Íme a sajátom:


      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
xB
« Válasz #2 Dátum: 2007.02.07 08:56:37 »
A múlt pénteki mikrotalin élõben is megnézhettük ezt a darabot. A meki elött Mickeyel beszélgettünk, közben vagy 20 ember jött-ment az mekinél.
Mindenki megállt és tátott szájjal keresték a feliratot, hogy ez meg milyen járgány...
 :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
xB
« Válasz #3 Dátum: 2007.02.07 10:42:36 »
nagyon jól néznek ki a kerekek :nagymosoly: ....ezek a gyáriak, vagy utólag szerelt?

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #4 Dátum: 2007.02.07 12:00:42 »
Idézetet írta: "leszilaci"
nagyon jól néznek ki a kerekek :nagymosoly: ....ezek a gyáriak, vagy utólag szerelt?


Én már így vettem, de nem a gyáriak.
Sajnos kicsit meg vannak húzva az elsõ felnik és a jobb hátsó gumi el van fékezve és a közepe is szét van vágva. A gond az, hogy amerikai Yokohamák vannak rajta, ami itt gyakorlatilag beszerezhetetlen. Megpróbálok egy darabot rendelni kintrõl, de lehet hogy olyan áron lesz, hogy jobban járok, ha veszek két japánt.
Egyébként Yokohama AS430-as gumik 215/40 R17-es méretben Motegi Racing felniken.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
xB
« Válasz #5 Dátum: 2007.02.07 12:17:48 »
Idézetet írta: "lapat"
Idézetet írta: "leszilaci"
nagyon jól néznek ki a kerekek :nagymosoly: ....ezek a gyáriak, vagy utólag szerelt?


Én már így vettem, de nem a gyáriak.
Sajnos kicsit meg vannak húzva az elsõ felnik és a jobb hátsó gumi el van fékezve és a közepe is szét van vágva. A gond az, hogy amerikai Yokohamák vannak rajta, ami itt gyakorlatilag beszerezhetetlen. Megpróbálok egy darabot rendelni kintrõl, de lehet hogy olyan áron lesz, hogy jobban járok, ha veszek két japánt.
Egyébként Yokohama AS430-as gumik 215/40 R17-es méretben Motegi Racing felniken.


Szerintem keresd meg az Általános/Gumik topicban Trotter66-ot, vagy Taby-t. Mindketten nagy gumibeszerzõk.
Lehet, hogy tudnak segíteni.
 :kacsint:

leszilaci

  • Vendég
xB
« Válasz #6 Dátum: 2007.02.07 12:25:12 »
Idézetet írta: "lapat"
Idézetet írta: "leszilaci"
nagyon jól néznek ki a kerekek :nagymosoly: ....ezek a gyáriak, vagy utólag szerelt?


Én már így vettem, de nem a gyáriak.
Sajnos kicsit meg vannak húzva az elsõ felnik és a jobb hátsó gumi el van fékezve és a közepe is szét van vágva. A gond az, hogy amerikai Yokohamák vannak rajta, ami itt gyakorlatilag beszerezhetetlen. Megpróbálok egy darabot rendelni kintrõl, de lehet hogy olyan áron lesz, hogy jobban járok, ha veszek két japánt.
Egyébként Yokohama AS430-as gumik 215/40 R17-es méretben Motegi Racing felniken.

ahaaa :pofa:
akkor gumicsere sürgõs...kérdezd meg az általános/gumitopikban,hátha tudnak ajánlani jó áron vmi alternatívát az amcsi gumi helyett :kacsint:

megnéztem ezeket a felniket
http://www.motegiracing.com/wheels/index.asp
a Tiéd nincsen közöttük :hmm: pedig az összes többi utána kulloghat :nagymosoly:

a hátsó-csomagtér ajtó felfelé, vagy oldalra nyílik?

ha ez a típus valóban a yaris alapjaira (padlólemezére is?) épül, akkor majd egy tali alkalmával jól mellédállok a yaris versoval :nagymosoly:  :kacsint: lehetne hasonlítgatni :figyellek:

hihetelenül tanulmány-autó hatást kelt :tonqe:

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #7 Dátum: 2007.02.07 12:36:01 »
Idézetet írta: "leszilaci"

megnéztem ezeket a felniket
http://www.motegiracing.com/wheels/index.asp
a Tiéd nincsen közöttük :hmm: pedig az összes többi utána kulloghat :nagymosoly:

a hátsó-csomagtér ajtó felfelé, vagy oldalra nyílik?

ha ez a típus valóban a yaris alapjaira (padlólemezére is?) épül, akkor majd egy tali alkalmával jól mellédállok a yaris versoval :nagymosoly:  :kacsint: lehetne hasonlítgatni :figyellek:

hihetelenül tanulmány-autó hatást kelt :tonqe:


Én is kerestem az oldalukon, de nem találtam. Lehet valami régebbi típus, vagy csak a kupakokon van motegi felirat és valami más a felni...

A cégnél én is egy Yaris Verso Van-t vezettem. Pont akkor adta el a fõnököm, amikor ezt vettem, de volt idõm hasonlítgatni.
Méretre szinte teljesen azonos. Nekem ami feltûnt az az volt, hogy mintha a Yaris üléspozíciója egy hangyányival alacsonyabb lenne, de lehet hogy csak érzéki csalódás.
Remélem ezzel is csak annyi bajom lesz mint azzal volt. 70000 alatt az olaj és szûrõcserén kívül más baja nem volt.
Bár most nem megy a fordulatszámmérõm...
De úgyis elkapom azt a mocsokos kis bentlakó egeret.  :robbanfej:

Ajtó felfelé nyílik.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

leszilaci

  • Vendég
xB
« Válasz #8 Dátum: 2007.02.07 13:07:44 »
Idézetet írta: "lapat"


Én is kerestem az oldalukon, de nem találtam. Lehet valami régebbi típus, vagy csak a kupakokon van motegi felirat és valami más a felni...

nem ráz nagyon ez a 17' kerék?
mondjuk lehet,h a látvány kárpótol :nagymosoly:
Idézetet írta: "lapat"

A cégnél én is egy Yaris Verso Van-t vezettem. Pont akkor adta el a fõnököm, amikor ezt vettem, de volt idõm hasonlítgatni.
Méretre szinte teljesen azonos. Nekem ami feltûnt az az volt, hogy mintha a Yaris üléspozíciója egy hangyányival alacsonyabb lenne, de lehet hogy csak érzéki csalódás.
Remélem ezzel is csak annyi bajom lesz mint azzal volt. 70000 alatt az olaj és szûrõcserén kívül más baja nem volt.
Bár most nem megy a fordulatszámmérõm...
De úgyis elkapom azt a mocsokos kis bentlakó egeret.  :robbanfej:

Ajtó felfelé nyílik.


hol fogod  szervizeltetni?
alkatrészek beszerzése nem lesz problémás? vagy nem annyira specifikus pl.: az olajszûrõ? pollenszûrõ?

jó magasan lehet az ülés :nagymosoly: akkor nem is lehet belehuppanni, hanem fel kell lépni a küszöbre? (nekem biztos úgy kellene :lol: )

érdekes megoldás lehet a felfelé nyíló óriási csomagtérajtó...biztos valami megerõsített teleszkóp nyomja ki az ajtót :hmm:

ugyanúgy kiszedhetõk-besüllyeszthetõek az üllései, mint a versonak?

menetteljesítménye milyen?érzésre :kacsint:
oldal-szelet mennyire szereti?

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #9 Dátum: 2007.02.07 13:39:06 »
Rázni nem nagyon ráz, csak nagyon széles. Pl a Gyömrõin nagyon kapaszkodnom kell bele, hogy egyenesben maradjon  :D

Szervizesem van itt az Üllõi úton és ha tényleg csak olajcserék kellenek, akkor nem hinném hogy máshova viszem.
Mivel a padlólemez és az egész futómû a Yaris Versoé a motor pedig a Yaris TS-é, így nem nagyon gond az alkatrész.
Bár ha jól tudom a hátsó felfüggesztésnél variáltak valamit. Legrosszabb esetben hozatok amerikából. A srác akitõl vettem eléggé segítõkész.

Az ülés azért nem annyira magas. Mondjuk én eleve jobban szeretem, ha nem az aszfalton ülök. Persze nem mondom, hogy egy szerpentinen nem jó az, csak én inkább városban használom, ott meg jobb inkább kilátni.

A csomagtérajtó teleszkópja szerintem tök normál, legalábbis egy Hiace-éhez képest :)

Ülések variálhatósága kimerül a 60/40-es döntésben  :(

Menetteljesítmény:
Úgy 130-ig eléggé jól megy, de utána elkezd kissé lomha lenni. Ez valószínû a 4 fokozatú automatának köszönhetõ...
Oldalszelet nagyon szereti... mindig jól belekarol  :lol:
Egyébként a cv-je 0,35-ös, tehát teljesen normálisnak mondható.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
xB
« Válasz #10 Dátum: 2007.02.09 12:13:50 »
Itt az új xB!
 :szivecske:

Satriani

  • Vendég
xB
« Válasz #11 Dátum: 2007.02.09 14:42:47 »
lapat: gratulálok a bevállalós választáshoz, nagyon érdekes autód van! Igazság szerint képtelen vagyok róla eldönteni, hogy nagyon tetszik-e, vagy nagyon nem. :) Mindenesetre használd egészséggel. 8)

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #12 Dátum: 2007.02.09 17:56:58 »
Idézetet írta: "Satriani"
lapat: gratulálok a bevállalós választáshoz, nagyon érdekes autód van! Igazság szerint képtelen vagyok róla eldönteni, hogy nagyon tetszik-e, vagy nagyon nem. :) Mindenesetre használd egészséggel. 8)


Ezzel nem csak te vagy így. Ez az autó teljesen polarizálja az embereket.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
xB
« Válasz #13 Dátum: 2007.02.09 18:41:24 »
Az új xB-vel kapcsolatban:
Amikor elõször megláttam a t2B-t egyetlen kifogásom volt vele kapcsolatban, mégpedig a C és D oszlop közti üveg hiánya. Láthatóan a szériaváltozat sem kûzdötte le ezt a problémát. A régi xB-ben nagyon jó, hogy teljesen körben ki lehetett látni (bár az A oszlop ott is elég vaskos volt). Igaz viszont, hogy az autó ettõl sokkal masszívabbnak hat.

Ez az autó már tényleg az amerikaiaknak készült és ez az, amiért nem is tetszik annyira. A japán "változat", a Toyota bB és a hírek szerint európában is forgalmazásra kerülõ Daihatsu D-Compact Wagon is jobban megfelel az én ízlésemnek kompakt méreteivel és városra szabott motorjával. Viszont ezek egyikének hásó részével sem tudtam idáig megbarátkozni. Talán az idõ majd megoldja ezt a problémámat.

A belsõ teret az új xB-nél és a bB/D-Compactnál is nagyon eltalálták véleményem szerint, de itt is inkább a japán változatokra szavaznék (kivéve a jobboldali kormányt :D )

Ha most kéne választanom a régi és az új változatok valamelyike között, akkor még mindig a régit választanám, mert abban éppen a végletekig szögletes formája fogott meg, ami az utódmodellekben kezd eltûnni.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
xB
« Válasz #14 Dátum: 2007.02.10 13:24:36 »
Tudom, hogy nem illik ide ilyet írni, de nekem az elnevezéseik elég szegényesen hatnak ezzel az Xd, stb... Egy autónak legyen neve pl Auris, Avensis, Corolla, Land Cruiser, Dyna, Hiace... A BMW, Audi ezért nem jön be nekem többek között. Amúgy lehet, hogy a külseje magáért beszélt, és ezért nem adtak neki nevet? Mindenesetre érdekes autók, szépnek szép, meg praktikus is, de én másabb formákat kedvelek, biztos amerikában fogy rendesen.
Laco 73 :D