Szerző Téma: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika  (Megtekintve 179253 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #585 Dátum: 2019.03.05 09:35:50 »
Fegyverzet, hatótáv adatok?  :)
 :flowers:
Fery

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #587 Dátum: 2019.04.21 01:55:55 »
A GPS topicban említett nosztalgia lövészetről pár mondatban:
nosztalgia nekem, mert 23 éve nem volt a kezemben lőfegyver, és valahogy bekattant, hogy nekem pedig lőnöm kell :) Így találtam a Duna Lövész Sport Egyesületre; itt és most szíves elnézést kérek, mert nem is Dunaharasztiban vannak, hanem Ráckevén. Mea culpa. Nem is tudom, honnan jött Haraszti  :wacko:
Elsősorban Dragunov mesterlövész puskára hajtottam, de az éppen meghibásodott, emiatt más fegyverrel lőttem, a klasszikus AK-47 (csalódás volt; szerénység nélkül állíthatom, kiválóan lőttem vele anno (illetve AK-63 F), de a konkrét darabbal szánalmasan :D ) aztán VZ-58, na, ez már jobban tetszett, végül Heckler&Koch SL8 .223-as távcsöves. Összesen 30 lövés, ha jól emlékszem, céltáblára illetve "homokfalban" elhelyezett "agyaggalambokra".
Kb ennyi volt, nekem nagyon nagy élmény volt, persze nem volt olyan, mint a PKM hevederrel, de arra nem sok esély van, hogy még egyszer a kezemben legyen :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #588 Dátum: 2019.04.21 07:23:02 »
A GPS topicban említett nosztalgia lövészetről pár mondatban:
nosztalgia nekem, mert 23 éve nem volt a kezemben lőfegyver, és valahogy bekattant, hogy nekem pedig lőnöm kell :) Így találtam a Duna Lövész Sport Egyesületre; itt és most szíves elnézést kérek, mert nem is Dunaharasztiban vannak, hanem Ráckevén. Mea culpa. Nem is tudom, honnan jött Haraszti  :wacko:
Elsősorban Dragunov mesterlövész puskára hajtottam, de az éppen meghibásodott, emiatt más fegyverrel lőttem, a klasszikus AK-47 (csalódás volt; szerénység nélkül állíthatom, kiválóan lőttem vele anno (illetve AK-63 F), de a konkrét darabbal szánalmasan :D ) aztán VZ-58, na, ez már jobban tetszett, végül Heckler&Koch SL8 .223-as távcsöves. Összesen 30 lövés, ha jól emlékszem, céltáblára illetve "homokfalban" elhelyezett "agyaggalambokra".
Kb ennyi volt, nekem nagyon nagy élmény volt, persze nem volt olyan, mint a PKM hevederrel, de arra nem sok esély van, hogy még egyszer a kezemben legyen :)

Melyik egységnél kaptál lövész kiképzést?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #589 Dátum: 2019.04.21 13:09:20 »
Így, hogy lövész kiképzés, kicsit nagyzolónak tartanám magamra nézve, inkább fogalmaznék úgy, hogy szerintem normálisan megtanítottak bennünket a gépkarabély, géppuska használatára, szét- és összeszerelésére, karbantartására, illetve a kézigránát összeszerelésére, alkalmazására. Mindezt több éles lövészet, nappali és éjszakai harcászat során igyekeztünk elsajátítani :)
1996. augusztus és 1997 augusztus között, 32. Budapest Őrezred, Rendészeti és Őrzászlóalj. 1. Rendész század, objektumrendészként, Honvédelmi Minisztérium 1. és 3. kiemelt objektumaiban 140 db 24 órás szolgálat, éles lőfegyverrel, szolgálatparancsnok helyettes beosztásban.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #590 Dátum: 2019.04.21 17:01:35 »
nem rossz ez Feri!  ::)

én a kommunizmusban úttörö koromban jártam légpuskás, kispuskás lövészetre.   versenyeken is voltam , nagyokkal.
emlékszem Zuglóban és az Ecseri útnál volt valami lőtér oda vittek lőni, ilyen vaddisznót húztak előttünk arra lőttem , kispuskával, fekve.

majd 19 évesen , 92 ben úgy elvittek a Határőr akciószázadba mint a picha. A Petőfiben voltam sorozáson, ZEG-re vonultam majd Adyliget kiképzés. Mivel tartott a balkáni háború kicsit feszült volt a hangulat.
nálunk sok lövészet volt, nem háromskúlós bohóckodás.   és nézték is a lőlapot.
Lőttem fatusos AK-val , AK63D-vel, PKM géppuskával, meg még valamivel.   90%ban én is őrségben és kapus voltam.
Balassagyarmatra jártunk lövészetre.  93 08ba n szereltem le, 351 nap

Ráckeve nekem rohadt messze van. Szentendrén nincs már ilyesmi?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #591 Dátum: 2019.04.21 18:18:47 »
Passz, nem tudom, ott van-e, de pl Fóton van egy hely, ahol van Steyr HS .50-es szépség. Ez lesz a következő áldozat :D (USA-ban GAU-17-es miniágyúval is lehet lőtereken lőni, legalábbis láttam ilyenről videot. Na, az sem rossz...)

Szerencsére nekünk sem háromskulós bohóckodás volt; ami még nagyon bejött, az az éjszakai lövészet fényjelzős lőszerrel, felderítési gyakorlattal egybekötve, miközben a nem szomjas főhadnagy dirigált  :wacko:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #592 Dátum: 2021.10.25 13:57:37 »
nem rossz ez Feri!  ::)

én a kommunizmusban úttörö koromban jártam légpuskás, kispuskás lövészetre.   versenyeken is voltam , nagyokkal.
emlékszem Zuglóban és az Ecseri útnál volt valami lőtér oda vittek lőni, ilyen vaddisznót húztak előttünk arra lőttem , kispuskával, fekve.

majd 19 évesen , 92 ben úgy elvittek a Határőr akciószázadba mint a picha. A Petőfiben voltam sorozáson, ZEG-re vonultam majd Adyliget kiképzés. Mivel tartott a balkáni háború kicsit feszült volt a hangulat.
nálunk sok lövészet volt, nem háromskúlós bohóckodás.   és nézték is a lőlapot.
Lőttem fatusos AK-val , AK63D-vel, PKM géppuskával, meg még valamivel.   90%ban én is őrségben és kapus voltam.
Balassagyarmatra jártunk lövészetre.  93 08ba n szereltem le, 351 nap

Ráckeve nekem rohadt messze van. Szentendrén nincs már ilyesmi?

Még mindig van!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #593 Dátum: 2021.10.25 14:14:49 »
Lánctalpas harcjármű vezetési+ toronyágyúval való lövészeti lehetőséget ismer valaki?
Nem kiképzést keresek, csak élménylövészetet, lehetőleg mozgó célra, akár lőállásból, akár menetből történő tüzeléssel.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.25 14:29:29 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #594 Dátum: 2021.10.25 14:50:16 »
Lánctalpas harcjármű vezetési+ toronyágyúval való lövészeti lehetőséget ismer valaki?
Nem kiképzést keresek, csak élménylövészetet, lehetőleg mozgó célra, akár lőállásból, akár menetből történő tüzeléssel.
Meg volt '86-87-ben, T55 és T72 katonai járművekkel, Tapolcán.
Ha jelentkezel oda hivatásosnak, biztos előbb utóbb meg lesz ez is.
De én nem nevezném élménylövészetnek   :whistling:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #595 Dátum: 2021.10.25 15:34:48 »
Meg volt '86-87-ben, T55 és T72 katonai járművekkel, Tapolcán.
Ha jelentkezel oda hivatásosnak, biztos előbb utóbb meg lesz ez is.
De én nem nevezném élménylövészetnek   :whistling:


 :no: :no: :no: :no:
Azért írtam, hogy nem kiképzést keresek, hanem élménylövészetet. Műveleti területre sem akarok kimenni! ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #596 Dátum: 2021.10.25 21:46:27 »

 :no: :no: :no: :no:
Azért írtam, hogy nem kiképzést keresek, hanem élménylövészetet. Műveleti területre sem akarok kimenni! ::)
Ehhez magán kézben levő páncélozott harcjármű  :tank: kellene, ráadásul nem kiherélve. Nehezen tudom elképzelni, hogy a hadseregen kívül bárki is rendelkezhet ilyennel - legálisan.

Nem tudom miért vonzódsz ehhez, de nekem nem volt nagy élmélmény.
Pedig volt olyan éles éjszakai lövészetünk, ahol feltárazták a HK-t a lövészet után és gyakorlatilag szabadon szétlőhettük a lőteret (nehogy vissza kelljen vételezni a megmaradt lőszert, mert az rengeteg papírmunka). Eredmény: egy komplett lőtér felújítás (mozgató motorok, célpontok, bunkerek), egy ágyu löveg (újra huzagolás), 2 géppuska (szintén huzagolás) és egy komplett falu felháborodása (kb 23 órától kb. fél órán keresztül folyamatosan tüzeltünk 3 harckocsival).
Irányzó voltam, tehát én "lövöldöztem".
Ezen kívül volt egy téli és egy nyári "háború", amikor bár vaktölténnyel, de rengeteget lőttünk. A téli már csak az iszonyatos hideg miatt is, szar volt ('86 tele meg van?). Nyáron a 100-as lövegbe zöldborsó konzerv+vaklőszer mondjuk mókás volt, ha a PSZH-ra adtunk találatot  :D  De kb ennyi volt az "élvezet" benne.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #597 Dátum: 2021.10.26 08:32:31 »
Ehhez magán kézben levő páncélozott harcjármű  :tank: kellene, ráadásul nem kiherélve. Nehezen tudom elképzelni, hogy a hadseregen kívül bárki is rendelkezhet ilyennel - legálisan.

Nem tudom miért vonzódsz ehhez, de nekem nem volt nagy élmélmény.
Pedig volt olyan éles éjszakai lövészetünk, ahol feltárazták a HK-t a lövészet után és gyakorlatilag szabadon szétlőhettük a lőteret (nehogy vissza kelljen vételezni a megmaradt lőszert, mert az rengeteg papírmunka). Eredmény: egy komplett lőtér felújítás (mozgató motorok, célpontok, bunkerek), egy ágyu löveg (újra huzagolás), 2 géppuska (szintén huzagolás) és egy komplett falu felháborodása (kb 23 órától kb. fél órán keresztül folyamatosan tüzeltünk 3 harckocsival).
Irányzó voltam, tehát én "lövöldöztem".
Ezen kívül volt egy téli és egy nyári "háború", amikor bár vaktölténnyel, de rengeteget lőttünk. A téli már csak az iszonyatos hideg miatt is, szar volt ('86 tele meg van?). Nyáron a 100-as lövegbe zöldborsó konzerv+vaklőszer mondjuk mókás volt, ha a PSZH-ra adtunk találatot  :D  De kb ennyi volt az "élvezet" benne.


Vélem, mert nem vagyunk egyformák, jelentsen ez "élmélmény" bármit is! Hála annak, aki a maga hasonlatosságára  teremtett vala.
A "piszkos" 107 előtt könnyebben törném az utat, a "régi" mániámhoz. Talán a ruszkiknál lehet!?

A T-55 lövege 100 mm-es huzagolt, míg a T-72 lövege 120 mm-es sima felületű. Hogyan sikerült csőre tölteni, majd kilőni  a borsókonzervet?!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #598 Dátum: 2021.10.26 08:40:48 »
A T-55 lövege 100 mm-es huzagolt, míg a T-72 lövege 120 mm-es sima felületű. Hogyan sikerült csőre tölteni, majd kilőni  a borsókonzervet?!?
Az a T55 volt.
A borsó konzerv is 100-as -biztos, hogy nem véletlenül pont akkora  ;). Először ment a csőbe a konzerv (a T55 nem automata töltésű, mint a T72), aztán ment utána a vaklőszer. A nyulak PSZH-ját megszortuk égett borsó törmelékkel és ők ezért nem szerettek minket.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #599 Dátum: 2021.10.26 08:46:30 »
Az a T55 volt.
A borsó konzerv is 100-as -biztos, hogy nem véletlenül pont akkora  ;). Először ment a csőbe a konzerv (a T55 nem automata töltésű, mint a T72), aztán ment utána a vaklőszer. A nyulak PSZH-ját megszortuk égett borsó törmelékkel és ők ezért nem szerettek minket.

A linket nézted?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu