Szerző Téma: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika  (Megtekintve 183424 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #90 Dátum: 2007.08.30 01:57:41 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"

Csak abban az esetben jártak volna jobban, ha ez oda vezetett volna, hogy a háború nem szélesedik ki, hanem abbamarad, mielõtt tulajdonképpen elkezdõdött volna.


Ha egyszer a kardot kíhúzod a hüvelyéböl nehéz visszatenni annélkül, hogy a pengét vér ne szennyezné.

A Japán flotta elindult hadüzenet nélkül megtámadni az amikat. Teszem azt Pearl elött felfedezik õket az amik és elpusztítják a Japánokat. Csak annyi történik, hogy az amik sokkal jobb helyzetben várják a folytatást. A japánok nem az a tipusúak, hogy ezek után föltartsák a kezüket, hogy bocsi ipiapacs nem ér a nevünk. Az amik meg egy gyõzelem után max megrészegülve vágtak volna neki a folytatásnak.


OK hogy a japánok nem voltak azok a kompromisszumkeresõ típusok akkoriban, de talán egy csírájában elvetélt vállakozás mégis rávezette volna õket a korai békekötésre. Passz. Mindenesetre az tuti, hogy összességében a konfliktus jóval kevesebb áldozattal járt volna, ha a Pearl elleni támadás nem sikerül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #91 Dátum: 2007.08.31 14:46:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"

OK hogy a japánok nem voltak azok a kompromisszumkeresõ típusok akkoriban, de talán egy csírájában elvetélt vállakozás mégis rávezette volna õket a korai békekötésre. Passz. Mindenesetre az tuti, hogy összességében a konfliktus jóval kevesebb áldozattal járt volna, ha a Pearl elleni támadás nem sikerül.


Hát egyvalamiben biztos vagyok békét akkor a legkönnyebb kötni ha az mindkét félnek érdekében áll. Ez lehet az egyik fél totális veresége vagy egy patthelyzet. Illetve ha a nyerésre álló fél "megunja" a háborút mert olcsóbb a béke. Szerintem ha az amik megsemmisítik a Japán flottát PEarl-nél ezek közül egyik sem állt volna fenn.
ÉS innentöl szerintem csak az amiknak lett volna jóval kevesebb véráldozata. A Japánoknak annál több.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #92 Dátum: 2007.08.31 20:01:36 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"

OK hogy a japánok nem voltak azok a kompromisszumkeresõ típusok akkoriban, de talán egy csírájában elvetélt vállakozás mégis rávezette volna õket a korai békekötésre. Passz. Mindenesetre az tuti, hogy összességében a konfliktus jóval kevesebb áldozattal járt volna, ha a Pearl elleni támadás nem sikerül.


Hát egyvalamiben biztos vagyok békét akkor a legkönnyebb kötni ha az mindkét félnek érdekében áll. Ez lehet az egyik fél totális veresége vagy egy patthelyzet. Illetve ha a nyerésre álló fél "megunja" a háborút mert olcsóbb a béke. Szerintem ha az amik megsemmisítik a Japán flottát PEarl-nél ezek közül egyik sem állt volna fenn.
ÉS innentöl szerintem csak az amiknak lett volna jóval kevesebb véráldozata. A Japánoknak annál több.


Tegyük föl, hogy a japán vezetésben gyõzött volna a józanság, és a befuccsolt pearli akció után azt mondják az amiknak: bocsi ez nagy hiba volt, belátjuk, vegyük úgy hogy ott sem voltunk, békét ajánlunk ilyen és ilyen elõnyös feltételekkel. Fene tudja, egy ilyen helyzetben én nem hiszem, hogy az amik ragaszkodtak volna a harc folytatásához -pontosabban: megkezdéséhez!-, és nekiálltak volna nagy nehézségek árán kifüstölni a japánokat, nomeg megpróbálni elfoglalni az anyaországukat!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #93 Dátum: 2007.09.02 00:46:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Tegyük föl, hogy a japán vezetésben gyõzött volna a józanság, és a befuccsolt pearli akció után azt mondják az amiknak: bocsi ez nagy hiba volt, belátjuk, vegyük úgy hogy ott sem voltunk, békét ajánlunk ilyen és ilyen elõnyös feltételekkel. Fene tudja, egy ilyen helyzetben én nem hiszem, hogy az amik ragaszkodtak volna a harc folytatásához -pontosabban: megkezdéséhez!-, és nekiálltak volna nagy nehézségek árán kifüstölni a japánokat, nomeg megpróbálni elfoglalni az anyaországukat!


Hát ez egy jó kérdés. És én inkább afelé hajlok, hogy az amik nem lettek volna békepártiak. Gondold át a helyzetet. Az ellenség hadüzenet nélkül támad meg. Vagyis a szavahihetõsége abszulút mélyponton van. Vajon mire használná a békét? Esetleg ujrafegyverkezésre? Másrész az õ flottájának szinejava a tenger mélyén. A te PEarlnél állomásozó flottád pedig ég a vágytól, hogy ujabb sikeres akcióban bizonyítsa rátermettségét. A Japán elleni invázió ebben a pillanatban még messzi pillanatnak tûnik. Nem hiszem, hogy valaki is elgondolkodna mibe is kerülne. Abba viszont szerintem mindenki elgondolkodna, hogy a Fülöp szigeteket, Guamot és a Wake szigetet vissza kell foglalni a Japánoktól. Ne feledd el, hogy a Pearl elleni támadással szinte egy idõben JApán elfoglalta az amiktól ezeket a területeket.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #94 Dátum: 2007.09.05 00:43:00 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"

Tegyük föl, hogy a japán vezetésben gyõzött volna a józanság, és a befuccsolt pearli akció után azt mondják az amiknak: bocsi ez nagy hiba volt, belátjuk, vegyük úgy hogy ott sem voltunk, békét ajánlunk ilyen és ilyen elõnyös feltételekkel. Fene tudja, egy ilyen helyzetben én nem hiszem, hogy az amik ragaszkodtak volna a harc folytatásához -pontosabban: megkezdéséhez!-, és nekiálltak volna nagy nehézségek árán kifüstölni a japánokat, nomeg megpróbálni elfoglalni az anyaországukat!


Hát ez egy jó kérdés. És én inkább afelé hajlok, hogy az amik nem lettek volna békepártiak. Gondold át a helyzetet. Az ellenség hadüzenet nélkül támad meg. Vagyis a szavahihetõsége abszulút mélyponton van. Vajon mire használná a békét? Esetleg ujrafegyverkezésre? Másrész az õ flottájának szinejava a tenger mélyén. A te PEarlnél állomásozó flottád pedig ég a vágytól, hogy ujabb sikeres akcióban bizonyítsa rátermettségét. A Japán elleni invázió ebben a pillanatban még messzi pillanatnak tûnik. Nem hiszem, hogy valaki is elgondolkodna mibe is kerülne. Abba viszont szerintem mindenki elgondolkodna, hogy a Fülöp szigeteket, Guamot és a Wake szigetet vissza kell foglalni a Japánoktól. Ne feledd el, hogy a Pearl elleni támadással szinte egy idõben JApán elfoglalta az amiktól ezeket a területeket.


Hát nem éppen egy idõben :nana: ... És szvsz ha Pearlnél befuccsolnak, akkor ezeket a hódításokat sem tudták volna végrehajtani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #95 Dátum: 2007.09.06 19:43:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Hát nem éppen egy idõben :nana: ... És szvsz ha Pearlnél befuccsolnak, akkor ezeket a hódításokat sem tudták volna végrehajtani.


Ugyanabban a hónapban és nem ugyanazzal a flottával.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #96 Dátum: 2007.09.09 01:51:00 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"

Hát nem éppen egy idõben :nana: ... És szvsz ha Pearlnél befuccsolnak, akkor ezeket a hódításokat sem tudták volna végrehajtani.


Ugyanabban a hónapban és nem ugyanazzal a flottával.


És szerinted folytatták volna, ha Pearlnél megsemmisülnek az anyahajóik? Szerinted a Pearlnél így megmaradt amerikai flotta mit csinált volna velük? És ezt õk is jól tudták volna. Söpörtek volna hazafelé, védeni a fõszigeteket. Nomeg leginkább -szerintem- törték volna a fejüket azon, hogy most hogyan lehet villámgyorsan békét kötni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #97 Dátum: 2007.09.09 12:16:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"

És szerinted folytatták volna, ha Pearlnél megsemmisülnek az anyahajóik? Szerinted a Pearlnél így megmaradt amerikai flotta mit csinált volna velük? És ezt õk is jól tudták volna. Söpörtek volna hazafelé, védeni a fõszigeteket. Nomeg leginkább -szerintem- törték volna a fejüket azon, hogy most hogyan lehet villámgyorsan békét kötni.


Most javíts ki ha tévedek mert nem vagyok biztos benne. De úgy emlékszem akkoriban a JApánoknak 12 anyahajója volt. Ebböl 6 vett részt a Pearl elleni akcióban. Úgyhogy nem jelentette volna a végsõ megsemmisülést a Császári flottának. Mindenesetre biztos eszükbe jutott volna a béke. De a Fülöp szigetek és Guam sokkal közelebb volt JApánhoz mint Pearlhöz tehát egyrészt Õk mindenképp elõbb érik el õket. Másrészt pont a közelségük miatt kellett õket megtámadni mert a legjobb védekezés a támadás. Ez már hozzátartozik a fõszigetek védelméhez.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #98 Dátum: 2007.11.03 18:40:31 »
Szívesen olvasok olyan könyveket, amelyek a vh.-k történetének egy-egy ütközetét, offenzíváját írják le (elsõsorban tengeri, légi). Ha tudtok, mondjatok egy párat, hátha nem ismerem még.
Ezeket már olvastam, van, aminek nem tudom a címét:
Walter Lord: Hihetetlen gyõzelem (Midway-rõl)
Novikov-Priboj: Csuzima
Kennedy: Óriások csatája (Bismarck, Hood stb.)
Cím n.:
Pearlrõl szól (Népszerû tört. sorozat)
Arnhemrõl
A D-napról
Az angliai légi csatáról, négy évszak történései
A tengeralattjáró-háborúról

Ezek olyan típusúak, hogy olvasmányosak, de eléggé dokumentarista, adatolt könyvek, tehát nem regények, mint a Sztálingrád.
Köszi
Yaris Blue Ice 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #99 Dátum: 2007.11.05 00:43:13 »
Idézetet írta: "baru"
Szívesen olvasok olyan könyveket, amelyek a vh.-k történetének egy-egy ütközetét, offenzíváját írják le (elsõsorban tengeri, légi). Ha tudtok, mondjatok egy párat, hátha nem ismerem még.
Ezeket már olvastam, van, aminek nem tudom a címét:
Walter Lord: Hihetetlen gyõzelem (Midway-rõl)
Novikov-Priboj: Csuzima
Kennedy: Óriások csatája (Bismarck, Hood stb.)
Cím n.:
Pearlrõl szól (Népszerû tört. sorozat)
Arnhemrõl
A D-napról
Az angliai légi csatáról, négy évszak történései
A tengeralattjáró-háborúról

Ezek olyan típusúak, hogy olvasmányosak, de eléggé dokumentarista, adatolt könyvek, tehát nem regények, mint a Sztálingrád.
Köszi


Szintén a Népszerû Történelem sorozatban van Robert Jacksontól a "Lángoló hídfõ" (Dunkerque). Ami nekem még megvan: Chris Gosstól a "Véres Vizcaya", ez a német FW-200 Condor haditengerészeti bombázók tevékenységét mutatja be a Vizcayai Öböl fölött 42-44 között. Peter Hinchliffe-tõl az "Éjszakai vadászok", ez a német éjszakai vadászok és a RAF Bombázóparancsnokság gépeinek küzdelmérõl szól Németország fölött. Michael Reynolds: "Acélemberek" és "Acélpokol", a Waffen-SS és az angolszász szövetségesek közötti harccselekményekrõl a nyugati fronton, a normandiai partraszállást követõen. Edmund Blandford: "Célpont: Anglia" - a Luftwaffe bombázóinak tevékenysége Anglia fölött.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #100 Dátum: 2007.11.05 22:02:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szintén a Népszerû Történelem sorozatban van Robert Jacksontól a "Lángoló hídfõ" (Dunkerque). Ami nekem még megvan: Chris Gosstól a "Véres Vizcaya", ez a német FW-200 Condor haditengerészeti bombázók tevékenységét mutatja be a Vizcayai Öböl fölött 42-44 között. Peter Hinchliffe-tõl az "Éjszakai vadászok", ez a német éjszakai vadászok és a RAF Bombázóparancsnokság gépeinek küzdelmérõl szól Németország fölött. Michael Reynolds: "Acélemberek" és "Acélpokol", a Waffen-SS és az angolszász szövetségesek közötti harccselekményekrõl a nyugati fronton, a normandiai partraszállást követõen. Edmund Blandford: "Célpont: Anglia" - a Luftwaffe bombázóinak tevékenysége Anglia fölött.

Kösz, rávetem magam, érdekel. :) Nahát, mennyi.
Így kell kérdezni. :lol:
Yaris Blue Ice 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #101 Dátum: 2007.11.06 10:26:42 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szintén a Népszerû Történelem sorozatban van Robert Jacksontól a "Lángoló hídfõ" (Dunkerque). Ami nekem még megvan: Chris Gosstól a "Véres Vizcaya", ez a német FW-200 Condor haditengerészeti bombázók tevékenységét mutatja be a Vizcayai Öböl fölött 42-44 között. Peter Hinchliffe-tõl az "Éjszakai vadászok", ez a német éjszakai vadászok és a RAF Bombázóparancsnokság gépeinek küzdelmérõl szól Németország fölött. Michael Reynolds: "Acélemberek" és "Acélpokol", a Waffen-SS és az angolszász szövetségesek közötti harccselekményekrõl a nyugati fronton, a normandiai partraszállást követõen. Edmund Blandford: "Célpont: Anglia" - a Luftwaffe bombázóinak tevékenysége Anglia fölött.

Kösz, rávetem magam, érdekel. :) Nahát, mennyi.
Így kell kérdezni. :lol:


Most megint ránéztem a polcra: ami igen jó még, az Robert Kershaw-tól a "Háború virágfüzérek nélkül", ez a Barbarossa 1941-42-es szakaszát dolgozza fel, eléggé részletesen. Van sok más is még, de azok átfogóbb jellegûek, kevésbé egy-egy konkrét idõszakra/hadszíntérre koncentrálnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #102 Dátum: 2007.11.06 21:12:03 »
Pár nap, hét eseményei részletesen - ezt szeretem inkább. Kösz a tippeket. :wink:
Yaris Blue Ice 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #103 Dátum: 2007.11.07 20:21:15 »
Idézetet írta: "baru"
Pár nap, hét eseményei részletesen - ezt szeretem inkább. Kösz a tippeket. :wink:


No, még valami. Ez sem pár nap/hét, hanem több, de egy jól körülhatárolható hadszíntér, ráadásul magyar vonatkozás. Szóval: Punka György: "A Messzer" - ez a Messerschmitt Bf-109 magyar alkalmazásáról szól; és Tobak Tibor: "Pumák földön-égen" - a 2. vh-s magyar vadászpilótákról, önéletrajzi jelleggel. Nagyon jók :nana:  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #104 Dátum: 2007.11.07 21:07:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Pár nap, hét eseményei részletesen - ezt szeretem inkább. Kösz a tippeket. :wink:


No, még valami. Ez sem pár nap/hét, hanem több, de egy jól körülhatárolható hadszíntér, ráadásul magyar vonatkozás. Szóval: Punka György: "A Messzer" - ez a Messerschmitt Bf-109 magyar alkalmazásáról szól; és Tobak Tibor: "Pumák földön-égen" - a 2. vh-s magyar vadászpilótákról, önéletrajzi jelleggel. Nagyon jók :nana:  :!:

Jó lesz. A M. Bf-109 részemrõl az egyik kedvenc gép(technikailag, persze).
Yaris Blue Ice 1.0