Szerző Téma: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika  (Megtekintve 182974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #540 Dátum: 2014.09.07 22:21:16 »
majd feltöltik ujra a jenki csillagos amerikakapitányok.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #541 Dátum: 2014.09.07 22:44:13 »
nem kérdés, hogy bármilyen konfliktus súlyosbodása európában vagy ázsiában az amcsiknak kedvez. mi csak veszíthetünk. az sem kérdés, hogy az oroszok soha nem fogják hagyni, hogy egy fontos pufferzónájuk az atlanti kapcsolatokat mélyítse el.

de a végső fegyver az amerikaiak kezükben van ám, ezt nem árt észben tartani: mivel a világban egyetlen valutában folyik a kőolajkereskedelem, ami történetesen a dollár, az oroszok végső soron vesztésre állnak.
arról nem hallott még senki, hogy az iraki háborúnak volt egy nagyon érdekes vonatkozása? az iraki rezsim diktatórikus volt, de ez önmagában semmi gondot nem jelent. a vegyifegyver téma egy nagy kamu volt, ugye, ez már a kezdetektől bűzlött. hanem azt nem tudja mindenki, hogy husszeinék éppen készültek létrehozni egy euró-elszámolású olajtőzsdét. egy fikarcnyit se lennék meglepve, ha emiatt kellett igazából bukniuk.

szerintem az fog történni, hogy a ruszkik jól leamortizálják az ukránokat, esetleg a krímet is megtartják (ne felejtsük, hogy az mindig is orosz terülte volt, és tulképp egy hülye főtitkári húzás eredményeképpen került ukrajna fennhatósága alá annak idején, amikor még az egésznek semmi jelentősége nem volt), aztán nagyjából nem fog történni semmi és minden marad úgy, ahogy korábban volt. sajnos az EU-Ukrán szabker megállapodás hatályba lépését az oroszok sosem fogják hagyni. pedig az nekünk is jó lenne.


Bár a forrás nem volt autentikus és a ram is kopik de én úgy tudom, hogy a fansziák és a perzsák akartak anno global valuta bréket létrehozni. A BRICS-ék megcsinálták az alternatív IMF-Világbank ellentársulását. Ráadásként Indonézia és Törökország is a BRICS tagjelöltjei. Ezen kívül már Argentína , Egyiptom , Irán , Nigéria és Szíria is jelezte, hogy szívesen csatlakozna a gazdasági társuláshoz. Ha így folytatódik, meglesz az az anti-olajdollár pick-pack, ami mögött lesz bőven olaj, gdp és populáció.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #542 Dátum: 2014.09.07 23:09:04 »
a jenkik meg mehetnek a természetbe és mondhatják egymásnak,h fák júh.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #543 Dátum: 2014.09.08 00:51:51 »
OFF
ja,ma ez a divat.
Ez nem divat kérdése, a klub alapszabálya 2002-ben készült, és azóta sem változott. Ami azzal ellentétes, az nem a fórumra való.
Az említett hozzászólás meg az írójáról mond a legtöbbet.
ON

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #544 Dátum: 2014.09.08 00:59:24 »
nem az öregharcos trotter reakciójára gondoltam, hanem magára a témára,amiért ezt reagálta. én pl. majdnem egyet is értek ferivel, de tudom,h nem nagyon idevaló e téma.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #545 Dátum: 2014.09.08 05:36:58 »
ja,ma ez a divat. pedig igaza lehet ferinek. sőőt.

Tegyük tisztába akkor.  Semmifajta politika nem megengedett a teljes fórumon, teljesen függetlenül, hogy én, vagy más egyetért a HSZ-el.
Természetesen lehet eszmét cserélni erről a kérdéskörről is - nem az OFF topic mivolta miatt született a zöld bejegyzés -, de nagyon figyelni kell ama bizonyos zsinórmérték átlépésére, ami a fórum etikai kódexében meg van fogalmazva, le van írva.

A moderátoroknak függetlenül attól, hogy a saját személyes véleményük egyezik a HSZ-el, vagy sem, kötelesek a lefektetett szabályok szerint cselekedni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #546 Dátum: 2014.09.08 07:07:54 »
megértem,egyetértek.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #547 Dátum: 2014.09.08 07:14:05 »
Én is egyetértek Trotterrel, de Fery-val is.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #548 Dátum: 2014.09.08 07:15:42 »
Én is egyetértek Trotterrel, de Fery-val is.  ;)
én meg veled is:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #549 Dátum: 2014.09.08 07:17:13 »
Bár a forrás nem volt autentikus és a ram is kopik de én úgy tudom, hogy a fansziák és a perzsák akartak anno global valuta bréket létrehozni. A BRICS-ék megcsinálták az alternatív IMF-Világbank ellentársulását. Ráadásként Indonézia és Törökország is a BRICS tagjelöltjei. Ezen kívül már Argentína , Egyiptom , Irán , Nigéria és Szíria is jelezte, hogy szívesen csatlakozna a gazdasági társuláshoz. Ha így folytatódik, meglesz az az anti-olajdollár pick-pack, ami mögött lesz bőven olaj, gdp és populáció.
persze, csendestársnak ott voltak a franciák, ki más? :D
az alternatív imf szerintem más tészta. az csak egy segélyalap a bajba jutott költségvetések megsegítésére. persze az se semmi, hogyha a "segítségért" cserébe nem írnak elő olyasmiket, ami meg nagyobb bajba sodorhatja a "megsegített" országot, ami miatt ugye leginkább kritizálni szokták az imf-et...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #550 Dátum: 2014.09.08 13:05:00 »
Én is idézlek.
Az első mondatoddal teljes mértékben egyet értek.
A második mondatot már nehéz egyértelműen elfogadni, hiszen önmagában földrajzilag, geopolitikailag stb. eléggé kényes helyzetben vagyunk.
Utaltál rá, hogy hová bújuk. Igen. Ez már nemzeti sport lett. Addig játsszuk itt az árnyék hatalom szerepét (ami nincs is) amíg azt is elveszik ami maradt ebből az országból.
Csak meg kell nézni a "piramis csúcsától" lefelé, hogy milyen nemzetiségűek ülnek a kormányunkban, minisztériumokban, közhivatalokban, rendvédelmi szervekben stb. mindenhol... ha megvan a válasz, akkor megkérdezem, milyen érdekek vezérlik őket?  :hmmmm: hmmmm
Csak így dióhéjban, hangosan gondolkozva. Ezt még lehet ugye?

Sztem lényegtelen kik ülnek ott, mivel a mostani rendszerben a döntést nem ők hozzák  ::) A saját balfaxságunkért persze mindig könnyebb másokat hibáztatni.. :)
Visszatérve a geopolitikára, moderálva Trotter   A következőnél figyelmeztetés lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.08 19:33:23 írta Trotter66 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #551 Dátum: 2014.09.08 13:15:58 »
Sztem lényegtelen kik ülnek ott, mivel a mostani rendszerben a döntést nem ők hozzák  ::) A saját balfaxságunkért persze mindig könnyebb másokat hibáztatni.. :)
Visszatérve a geopolitikára, moderálva Trotter. A következőnél figyelmeztetés lesz.
Egyszer már volt figyelmeztetés a moderátor részéről...  :whistling: :excl: :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.08 19:34:16 írta Trotter66 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #552 Dátum: 2014.09.08 13:57:36 »
Egyszer már volt figyelmeztetés a moderátor részéről...  :whistling: :excl: :nono:

Jójó, tudom :) Gondolom ki is lesz törölve :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #553 Dátum: 2014.09.08 19:34:47 »
Jójó, tudom :) Gondolom ki is lesz törölve :D

Jól gondoltad.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #554 Dátum: 2014.09.14 18:31:39 »
Vmikor régebben volt szó az USA-orosz repülőkről, lehet h a repülős topicban már nem emléxem :) Meg általában a technikáról, közel keleti háborúk kapcsán.
Sztem kevesek(senki :D) által ismert tény, hogy a kubaiak orosz technikákkal, többezer km-re Kubától, Angolában megfingatták a dél-afrikaiakat.

http://latin-amerika.hu/toertenelem/1231-a-csata-ami-veget-vetett-az-apartheidnek

Bár nem tudom, milyen fegyvereik, gépeik voltak a délieknek, de úgy tudom haditechnikába általában nem álltak rosszul, mintha atomprogramjuk is lett volna. De rémlik fegyverembargó is. De nem hiszem hogy a CIA fű alatt ne szállított volna ezt-azt. Meg rémlik hogy az izraeliek is szállítottak.
Palaczk ? :) Lehet mégis sok múlik a pilótákon, taktikán ? :)
Meg gondolom szovjet légi utántöltéssel repültek át az atlantin, viszont jó kérdés, azok honnan szálhattak fel  :hmmmm: Talán Bissau-Guinea, vagy talán a Kaukázusból is elérhették ?   :hmmmm: