Szerző Téma: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika  (Megtekintve 182925 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #510 Dátum: 2014.05.23 10:14:37 »
Nem értem azt a részét, hogy egy magyar városban miért kelt "nagy riadalmat" két magyar gép megjelenése a légtérben?!   :nonono:
Én sem félnék, de a magyar "átlag", akik még mindig képesek nézni esténként a Barátok Közt 7777. részét, be van kódolva a rosszra és, hogy félni kell még akkor is, ha magyar gépek repkednek fölöttünk.  :wacko: Bár, kétlem, hogy aki pánikolt, az képben volt azzal, hogy milyen nemzetiségűek a látott(?) gépek...

Meg itt van Ukrajna is a szomszédban...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #511 Dátum: 2014.05.23 11:17:19 »
Én sem félnék, de a magyar "átlag", akik még mindig képesek nézni esténként a Barátok Közt 7777. részét, be van kódolva a rosszra és, hogy félni kell még akkor is, ha magyar gépek repkednek fölöttünk.  :wacko: Bár, kétlem, hogy aki pánikolt, az képben volt azzal, hogy milyen nemzetiségűek a látott(?) gépek...

Meg itt van Ukrajna is a szomszédban...
Jópár éve volt itt valami rendezvény a városban, aminek a keretében Besenyei Mester  :cool2: is repült egy bemutatót. Hozta a szokásos, elképesztő színvonalat  :clap: !

Erre másnap valami fogyatékos beírt a Dunántúli Naplóba, hogy "egy sportpilóta" "repkedett" a város felett  :ph34r: , és hogy jajj, ez milyen ijesztő volt, mert sokakat (!) a "világháborús stukákra" (sic!) emlékeztette  :eek: :eek: :eek: ... és ezt meg is jelentették, olvasói levélként  :wacko: !

Bezzeg az én csúnya válaszomat (amiben kifejtettem többek közt, hogy ha Besenyei Péter csak "egy sportpilóta", akkor mondjuk Darnyi Tamás is csak "egy úszó", továbbá hogy azért a világháború elég rég volt már, ráadásul annak során a Stukák a MI oldalunkon harcoltak, gyakran pont a saját légierőnk kötelékében) - na, azt nem jelentették meg  :devil: ... ejj, de rohadt dühös lettem, mikor olvastam azt a baromságot - még ma is elfog a méreg, ha csak eszembe jut  :censored: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #512 Dátum: 2014.05.23 11:30:01 »
ma is ment itt pest fölött 2x is 1 vadász kb fél órája.
Biztosan a lázár jankó repkedett örömében, hogy nem az egyik hajtót lőtték ki a bika helyett.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #513 Dátum: 2014.05.24 01:36:10 »
Jópár éve volt itt valami rendezvény a városban, aminek a keretében Besenyei Mester  :cool2: is repült egy bemutatót. Hozta a szokásos, elképesztő színvonalat  :clap: !

Erre másnap valami fogyatékos beírt a Dunántúli Naplóba, hogy "egy sportpilóta" "repkedett" a város felett  :ph34r: , és hogy jajj, ez milyen ijesztő volt, mert sokakat (!) a "világháborús stukákra" (sic!) emlékeztette  :eek: :eek: :eek: ... és ezt meg is jelentették, olvasói levélként  :wacko: !
Anno Pesten is iszonyat nagy zugolodas volt, a Red Bull racing elott amikor parszor elhuztak a repulok varos felett.
De mondok jobbat:
Nyiregyhazan megveszi az olcsobb telket a repter mellett, felepiti a hazat majd feljelenti a repteret az alacsonyan szallo repulok miatt  :wacko:
Nyilvan nem veletlenul fele annyi a telekar azon a videken  :walkman:


2010-ben amikor a Death Valleybol autoztam at a Sequoia Nemzeti Parkba, akkor az Owens lake melletti 190-esen 3 vadasz tolta a fennsik folott 50-100 meteres magassagban. Az autozok legnagyobb oromere  :clap: Mi is megalltunk es csak neztuk, fotoztuk, videoztuk oket. Mintha egy repulosnap lett volna  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.24 01:45:20 írta lablac »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #514 Dátum: 2014.05.25 13:57:37 »
Nem kell ezen, ezeken csodálkozni, mármint a tévképzetes "hüle" embereken, képesek mindenért feljelenteni, hőbörögni!
Na igen a reptér melletti telek... ez ugyan az mint ártérre építkezni és mutogatni másokra ki a hibás!!!
Amúgy meg az ehhez hasonló riogatás, félelem alapozása folyamatos hiszen "harcban állunk..." folyamatosan!  :ph34r:
Nem írom le mi a véleményem az ilyen hangulat keltésről, de az tény, hogy nem vezet jóra hosszútávon!
Engem nem zavar, ha esik az eső  :D ez a természet rendje, nem zavar, ha gyakorlat van egy lőtéren (tapasztaltam hanghatását,
vezeték nélküli rádió forgalmazás zavarását nem kevés időn át stb stb szóval tudom miről van véleményem !) mindennek megvan a maga értelme és hatása.
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #515 Dátum: 2014.05.25 14:34:29 »
Nagybátyámék Németországban, a 90-es évek elejétől egészen a közelmúltig a Nordhorn Range nevű óriási lőtér közelében éltek. Főleg a 90-es években, amikor jó volt az idő, teljesen hétköznapi jelenség volt a NATO vadászbombázóinak (persze főleg a német és holland gépeknek, Tornadóknak és F-16-osoknak) az állandó jövés-menése. Kvázi állandó aláfestés volt a hajtóművek moraja. És... senki nem szólt semmit. Hozzá tartozott az ottani élethez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #517 Dátum: 2014.05.28 21:36:34 »
NA azt megnézem, hogy a rozsdamentes és saválló anyaghoz, segédanyag v. alkalmazás nélkül, hogy a brébe rögzítenéd, a mágnesességét felhasználva!! :yes: :yes:
Közben kipróbáltam. A késem pengéje 440-es típusú rozsdamentes acél ("stainless steel"), és mit ad Isten: mágnesezhető.

Ahogy itt olvasom: a rozsdamentes/saválló acélok legnagyobb része bizony mágnesezhető: http://www.perkor.hu/hu/hasznos-info/rozsdamentes-es-hoallo-acelok-anyagismerete-1.html
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #518 Dátum: 2014.05.28 22:59:19 »
Közben kipróbáltam. A késem pengéje 440-es típusú rozsdamentes acél ("stainless steel"), és mit ad Isten: mágnesezhető.

Ahogy itt olvasom: a rozsdamentes/saválló acélok legnagyobb része bizony mágnesezhető: http://www.perkor.hu/hu/hasznos-info/rozsdamentes-es-hoallo-acelok-anyagismerete-1.html

A 3. csoportba tartozóak azok az acélok - többségében - és részben a 4. csoportba tartozóak amelyekkel nekem eddig dolgom volt, és bizony azok (3. csop.) éppen a legelterjedtebbek és nem mágnesezhetőek.
Ezért a linkelt anyag szerint is, Max 50-50!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #519 Dátum: 2014.05.28 23:10:27 »
A 3. csoportba tartozóak azok az acélok - többségében - és részben a 4. csoportba tartozóak amelyekkel nekem eddig dolgom volt, és bizony azok (3. csop.) éppen a legelterjedtebbek és nem mágnesezhetőek.
Ezért a linkelt anyag szerint is, Max 50-50!
Jó. Szerintem nem 50-50, de mindegy. OK, én tévedtem, mikor azt írtam, hogy mindenféle vashoz és acélhoz "ragad" majd a mágneses lámpa. Viszont te is, mikor úgy általánosságban kijelentetted, hogy a rozsdamenteshez meg a savállóhoz ugyan nem fog.

(Az előbb kipróbáltam egy karórán -szintén stainless- , véletlenül ahhoz is ragadt a mágnes.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #520 Dátum: 2014.05.28 23:49:53 »
Jó. Szerintem nem 50-50, de mindegy. OK, én tévedtem, mikor azt írtam, hogy mindenféle vashoz és acélhoz "ragad" majd a mágneses lámpa. Viszont te is, mikor úgy általánosságban kijelentetted, hogy a rozsdamenteshez meg a savállóhoz ugyan nem fog.

(Az előbb kipróbáltam egy karórán -szintén stainless- , véletlenül ahhoz is ragadt a mágnes.)

Ez kétség nélkül így van. Mármint hogy az általad linkelt oldalon lévő táblázat 4 csoportot tartalmaz, melyből 2  -50% - mágnesezhető,  és 2 másik - 50% - nem mágnesezhető saválló és korrózió álló acélokat tartalmaz. Valamint az az általánosító és ezért téves kijelentés részemről, amely szerint az ezen típusba tartozó acélok nem mágnesezhetőek.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #521 Dátum: 2014.05.29 21:23:05 »
A gépműhelyben is egy mágnessel szoktuk megnézni a hulladék darabokat, hogy rozsdamentes-é....

A gépiparban elterjedt (ausztenites) acélt bezony nem fogja a magnet.  :no:

Az óra hátlapját pedig lehet a belső alkatrészek miatt fogja a mágnes.  :)
Hacsak nem orvosi célra gyártott anyagból van, ami érthető lenne, mivel közvetlen kapcsolatban van a bőrrel.  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #522 Dátum: 2014.09.02 14:26:53 »
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.02 14:31:11 írta OldPiet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #523 Dátum: 2014.09.03 21:44:08 »
Engem érdekel, köszi.

Nagyon nagy aggodalommal követem ezeket az eseményeket  :wacko: ... kísértetiesen emlékeztetnek 1938-ra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #524 Dátum: 2014.09.04 01:58:59 »
Jah, a sok "önkéntes" meg szakadár...és senki sem akkora hülye, hoyg teljes mellszélességgel beszálljon Ukrajna oldalán. Majd lesz itt Koreához hasonló szituáció...  :ph34r:
Gabe 254.