Szerző Téma: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika  (Megtekintve 188062 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #480 Dátum: 2014.05.08 20:42:37 »
Te figy már: ez olasz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #481 Dátum: 2014.05.08 22:01:19 »
Te figy már: ez olasz :D
Dehogy olasz  :szemez: ... svéd. A pengét pedig, ami a világ egyik legjobb kés-pengéjének a hírében áll, egész véletlenül Japánban kovácsoltatja a svéd gyártó  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #482 Dátum: 2014.05.08 22:46:00 »
Dehogy olasz  :szemez: ... svéd. A pengét pedig, ami a világ egyik legjobb kés-pengéjének a hírében áll, egész véletlenül Japánban kovácsoltatja a svéd gyártó  :flowers:
Ja hogy a bolt olasz.
De olasz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #483 Dátum: 2014.05.15 16:12:02 »
Jobb híján ide írom: sikerült végre szereznem magamnak egy ilyen kést  :clap: :yes: :





Böker Magnum Dark Lifesaver modell. Masszív darab: 203 gramm súlyú, a teljes hossza 22.5 cm, ebből a penge 9.5 cm; a penge vastagsága 3 mm; a markolat alumínium, a penge anyaga 440-es krómacél. El van látva övklippel, ami igen könnyen hordhatóvá teszi; felszerelték továbbá biztonsági öv-vágóval és üvegtörő tüskével is, amik vészhelyzetekben életmentők lehetnek.

Azzal a céllal vettem, hogy magammal hordjam a hétköznapokban, állandó jelleggel - arra az esetre, ha "minden kötél szakad". Nomeg sokféle praktikus célra, amiben jól jöhet egy erős zsebkés  :yes:

Nem volt drága: német ebayről 25 euro, plusz 12 euro postaköltség. Tegnap jött meg  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #484 Dátum: 2014.05.15 16:36:26 »
Van viszont a beszerzésnek egy eléggé bosszantó előtörténete, amit nem is akartam ugyanabba a hsz-ba írni  ::) ...

Miután kinéztem a kést, először a kesplaza.hu oldalon rendeltem meg. Azt írták, hogy raktáron van, és 3-5 napon belül szállítják, utánvéttel. OK, megrendeltem, mailben visszaigazolták.

Eltelt 8 nap... kés nem jött... rájuk írtam. Erre visszaírtak, hogy ja, jelenleg kifogytak belőle, majd talán 2-3 hét múlva érkezik - szóljanak, ha jön?  :eek: ... írtam hogy ne, ne szóljanak, törlöm a megrendelést.  :nonono:

Másnap megrendeltem a hidegfem.eu oldalon. Ott is az szerepelt: raktáron, szállítás 5-7 nap. Itt ki is lehetett előre fizetni, Paypallel, és így alacsonyabb volt a postaköltség. Úgyhogy, rögtön utaltam is Paypallel az összeget. Ezután... eltelt 3 hét, és semmi  :ph34r: ! Ráírtam... újabb egy hét csend  :wacko: ... majd a válasz: nincs raktáron, írjam meg hogy hová utalhatja vissza a pénzt...  :censored: ... Írtam, hogy hát ahonnan küldtem!!! Erre jött valami blabla, hogy jaj, nincsenek meg az előzmények neki  :eek: ... na, erre bemásoltam az eredeti visszaigazoló mailt, a Paypal visszaigazolást, mindent. Erre következett újabb egy hét csend  :eek: :eek: :eek: ... ezután már a webshop fórumára is bereggeltem, kiírtam oda az egész sztorit, és hogy várom a választ ... eltelt újabb négy nap  :wacko: ! Majd jött egy mail: mi legyen, utalja vissza az árát, vagy várjuk meg a következő "nagyker rendelést", ami "körülbelül" 1 hónap?

Visszaírtam neki, hogy inkább vennék az elutalt összegből tőle egy másik terméket (egy akkutöltőt) - van-e raktáron belőle? Ez 3 napja volt... azóta megint csend. Március 28-án átutaltam neki a pénzt!!!  :censored:

Én nem tudom, hogy lehetnek ennyire komolytalanok  :no: ...  :excl:

A kést meg közben megrendeltem az ebayen - így összességében kb. euróm bánta pluszban, de úgy voltam vele, hogy a francba is, most már nagyon akarom azt a kést  :lol: ... és mi lett? Láss csodát, 10 nappal a "leütést" követően érkezett a kés. Ennyit arról, hogy próbáltam direkt inkább magyar kereskedőt gazdagítani az üzlettel  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #485 Dátum: 2014.05.15 16:41:39 »
Jobb híján ide írom: sikerült végre szereznem magamnak egy ilyen kést  :clap: :yes: :


Böker Magnum Dark Lifesaver modell. Masszív darab: 203 gramm súlyú, a teljes hossza 22.5 cm, ebből a penge 9.5 cm; a penge vastagsága 3 mm; a markolat alumínium, a penge anyaga 440-es krómacél. El van látva övklippel, ami igen könnyen hordhatóvá teszi; felszerelték továbbá biztonsági öv-vágóval és üvegtörő tüskével is, amik vészhelyzetekben életmentők lehetnek.

Azzal a céllal vettem, hogy magammal hordjam a hétköznapokban, állandó jelleggel - arra az esetre, ha "minden kötél szakad". Nomeg sokféle praktikus célra, amiben jól jöhet egy erős zsebkés  :yes:

Nem volt drága: német ebayről 25 euro, plusz 12 euro postaköltség. Tegnap jött meg  :)
Én most Herbertzet hordok magamnál, hasonló kivitelben mint a Bőker-ed. Nekem is nagyon tetszik a Magnum, de engem visszatartott a penge hossza. Én inkább alatta maradok a nyolc centinek. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #486 Dátum: 2014.05.15 16:48:33 »
kúúl ez a magnum,szemeztem vele már én is,de amig bírja a recon1 szerkezetem,addig nem lesz új.
már 6,5éve használom,nagyon elégedett vok.
nyitottam már ki vele pkm géppityu löszeres konzervét,vágtam matracot,furnérlemezt,nyúztam nyulat,vaddisznót,halat, a penge ugyanúgy bírja.
igaz,a pengéről már lekopott a fekete festék.

2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #487 Dátum: 2014.05.15 18:22:05 »
Herbertz is príma, a Cold Steelről nem is beszélve  :yes: ... de az azért már árban (is) kicsit más kategória.

Nálam most ez is döntő tényező volt... 10-nél többet nem akartam rá költeni. Van még emellett, régebbről, egy Marttiini Golden Lynx fixem, ilyen:



Ez kissé már-már díszkésnek néz ki  :lol: ... de nálam nem díszként van használva, nyúzom rendesen  :devil: - és bírja a strapát, erős, éltartó a penge  :yes: ! De ezzel a derekamon mégsem rohangálhatok az utcán, a hétköznapokban  :whistling: :innocent: ... úgyhogy mindenképpen akartam egy erős zsebkést, úgymond EDC (Every Day Carry) használatra.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.15 19:00:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #488 Dátum: 2014.05.15 18:33:28 »
jogos.
itthon drágák az ilyen kések.
én 2007év végén vettem amerikai katonai táborban egy duty free px-ben butmirban, ha jólrémlik 24.99dollár volt darabja.
hoztam is vagy 40db-ot haza.;)
zsebpénzpótlásnak jó volt.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.15 18:40:10 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #489 Dátum: 2014.05.15 19:00:17 »
jogos.
itthon drágák az ilyen kések.
én 2007év végén vettem amerikai katonai táborban egy duty free px-ben butmirban, ha jólrémlik 24.99dollár volt darabja.
hoztam is vagy 40db-ot haza.;)
zsebpénzpótlásnak jó volt.
40-et  :eek: ? Ennyiért  :D ? Zsebpénzpótlás  :lol: ? Atyaég, ez állat biznisz lehetett  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #490 Dátum: 2014.05.15 19:16:05 »
ja,de akkor még csak 150ft körül volt a dollár. ez a kés meg akkor is 20e fölött volt itthon.
meg a kabar usmc meg a cold steel túlélője,az srk volt a kelendő akkoriban.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.15 19:34:19 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #491 Dátum: 2014.05.15 21:03:16 »
Én évekkel ezelőtt egy CRKT B.U.L.L. bicskát kaptam barátaimtól akandekba. Tök egyszerű, de elég masszív kis penge. Szeretem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #492 Dátum: 2014.05.15 23:30:57 »
ja,de akkor még csak 150ft körül volt a dollár. ez a kés meg akkor is 20e fölött volt itthon.
meg a kabar usmc meg a cold steel túlélője,az srk volt a kelendő akkoriban.
Ó, egy Ka-Barral mindenképpen meg fogom majd lepni magam, belátható időn belül; nagy álmom ez a kés, gyönyörű, klasszikus darab, és sokak szerint a mai napig nem kell ennél jobb, erősebb túlélő/harci kés  :cool2: :



Ezután pedig, már csak egyetlen kívánságom marad, kések terén:



Fällkniven A1  :clap: ! Na ja, az árából kijön 3 Ka-Bar; de kicsit utánaolvasva hamar rájön az ember, hogy miért. A penge rendkívüli masszívságáról már ez a kép is sokat mond:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #493 Dátum: 2014.05.16 23:05:59 »
szemeztem velük én is,de ezek túl drágák voltak,h bevásaroljak nagytételben és várjam,h itthon elkel.
coldsteel srk, recon tanto meg kabar ment,vitték mint a cukrot.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #494 Dátum: 2014.05.17 01:28:56 »
Ez lesz a következő beszerzésem  :yes: :





Ekkorácska  :D :



A végében egy erős mágnes, ami lehetővé teszi az ilyesmit:



Sapkaellenzőre is prímán rögzíthető  :) :



Kifejezetten EDC eszköznek szánom, vagyis arra, hogy állandóan magammal hordjam a hétköznapokban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )