Szerző Téma: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika  (Megtekintve 190911 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #255 Dátum: 2011.03.21 18:50:19 »
Mi a fene lehet ez  :hmmmm: ? Furán, aránytalanul magas a tornya... Meg valahogy olyan régies formájú, mintha valami 2. vh-s német cucc lenne. Na, majd mindjárt megpróbálom beazonosítani.

Type-95-ös kínai tank nincs. Type-96-os van, de máshogy néz ki, alacsonyabb a tornya és csak 6 fő futógörgője van:



Type-97-es kínai tank sincs. A Type-98-99-es pedig a 96-os továbbfejlesztése, így néz ki:



Egyébként szerintem ez nem harckocsi, hanem egy önjáró löveg  :hmmmm: ... Ez megmagyarázná a bazinagy tornyot, és a lövegcső végén a csőszájféket is. Na, még mindjárt keresgélek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #256 Dátum: 2011.03.21 19:21:03 »
Na, utánaástam. Szóval, harckocsiból háromféle van Líbiának: T-54/55, T-62 és T-72; ez nyilvánvalóan nem tartozik ezek közé.

Közben meg is találtam: ez egy olasz, Oto Melara gyártmányú, 155 mm-es Palmaria típusú önjáró löveg, amiből Líbia 160 db-ot rendszeresített.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #257 Dátum: 2011.03.21 19:33:38 »
Aha,tényleg az. Hát hiába...jóban vannak/voltak az olaszokkal. Nem tűnik rossznak a leírás alapján.
De azért a Toyota pickup-ok mindent visznek :D

Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #258 Dátum: 2011.03.21 19:39:28 »
További érdekesség, a lezuhant repülőgép kapcsán olvastam utána,hohy Líbia 16-18 Rafale típusú gépet akart venni..hát most bemutatót kapnak belőle...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #259 Dátum: 2011.03.21 19:47:05 »
Na ja, a Hilux a No.1 gerilla-jármű világszerte  :D

Rafale: igen, voltak hírek ilyen szándékokról. Más kérdés, hogy tényleg eladták volna-e Kadhafinak ezeket a gépeket a franciák  :hmmmm: ... Bár ők aztán nem szívbajosak, anno Szaddámnak is eladták a Mirage F-1-eseket.

Érdekes ez amúgy, hogy mennyire élen járnak most az odacsaphatnékban... Szerintem tutira érdekszférájukként kezelik az országot (ha nem is a nyilvánosság előtt), és szeretnék ott megvetni a lábukat. Nem igazán közismert amúgy, de jópár afrikai országban állandó katonai jelenlétet tartanak fenn.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #260 Dátum: 2011.03.21 20:29:51 »
Hát jah,nem szívbajoskodtak volna szerintem a Rafale eladásával sem.

Nekem is kicsit fura ez a kivont karddal előre és hogy ennyire erőszakosnak is nevezhetően Franciaország akarja az akciót irányítani. Habár ha jól belegondolunk azon országok közül,akik részt vesznek az akcióban,azok közül Franciország jelentkezik szerintem a legnagyobb haderővel. Meg mégis hozzájuk van a legközelebb...olaszok a korábbi ,szinte baráti viszony miatt szerintem nem mertek túlzottan belemerülni a hadakozásba. Meg ott van az olaj is...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #261 Dátum: 2011.03.21 20:53:02 »
Ez a kép most készült Líbiában a napokban. Érdekessége (szerintem) ,hogy szerintem nem orosz tank van rajta, egyik T-variánsra sem hasonlít. A kép alapján ez egy viszonylag modernnek számító kínai Type-9. variáns (95-96-97-98-99) lehet.

Ez önjáró löveg. Szerintem nem kínai,hanem olasz vagy francia.
JAPAN CARS 4 EVER!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #262 Dátum: 2011.03.21 20:57:18 »
"Robika899" elég szelektíven olvasol. Palaczk öt hozzászólással elébb bemutatta konkrét típusszámmal. ;) :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #263 Dátum: 2011.03.21 21:04:56 »
"Robika899" elég szelektíven olvasol. Palaczk öt hozzászólással elébb bemutatta konkrét típusszámmal. ;) :)

tényleg...
JAPAN CARS 4 EVER!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #264 Dátum: 2011.03.21 21:29:13 »
Hát jah,nem szívbajoskodtak volna szerintem a Rafale eladásával sem.

Nekem is kicsit fura ez a kivont karddal előre és hogy ennyire erőszakosnak is nevezhetően Franciaország akarja az akciót irányítani. Habár ha jól belegondolunk azon országok közül,akik részt vesznek az akcióban,azok közül Franciország jelentkezik szerintem a legnagyobb haderővel. Meg mégis hozzájuk van a legközelebb...olaszok a korábbi ,szinte baráti viszony miatt szerintem nem mertek túlzottan belemerülni a hadakozásba. Meg ott van az olaj is...
Bonyolultabb okok húzódnak meg az ilyesmik mögött, mintsem sejtenénk... Számomra pl. érdekes kérdés az is, hogy Németország miért áll ilyen kvázi elutasítóan az egészhez - még az ENSZ BT-ben is, a kínaiak és az oroszok mellett (akiktől ezt várni lehetett) csak ők tartózkodtak. Fura! A franciák meg nyilván demonstrálni akarják, hogy nem csak az amcsik képesek az ilyen "nemzetközi rendőrködésre"... Meg még a jó ég tudja, hogy milyen indokaik vannak. A líbiai kormányellenes erők mindenesetre hihetetlenül gyorsan és szervezetten "nőttek ki a földből", ráadásul csak pár nap kérdése volt, hogy már nehézfegyverzetük, sőt harci repülőgépeik is legyenek... Az ilyesmi azért komoly előkészítést és támogatást is igényel, főleg egy diktatúrában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #265 Dátum: 2011.03.22 10:35:23 »
Olyan erők és érdekek is munkálkodhatnak a háttérben ,amikről nekünk fogalmunk sincs,vagy nem is gondolnánk rá.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #266 Dátum: 2011.03.23 12:36:38 »
Most így a haderőkről beszélgetve felmerült bennem, hogy vajon egy hagyományos, nem tömegpusztító fegyveres totális konfliktusban melyik ország hadereje hogy állná meg a helyét. Tehát mondjuk hadba lépne egymás ellen mondjuk Franciaország és Nagy-Britannia vagy Németország a spanyolok ellen, stb, akkor vajon mi lenne a kimenetele? Melyik európai ország hadereje hogy áll vajon?
Nekem van egy erősorrend tippem:
1. Németország
2. Franciaország
3. GB
4. Olaszország
5. Spanyolország
stb
Szerintetek?

Alapvetően európai országokra gondolok, amúgy nyilván más a sorrend (USA, Kína, Oroszország, Kanada, Ausztrália, (talán itt az európaiak...) Brazília, stb...)
Gabe 254.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #267 Dátum: 2011.03.23 22:00:54 »
6. Lengyelország
7. Svédország

Amúgy Európán kívül Egyiptomnak van elég jelentős hadereje a közelben,meg Törökországnak.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #268 Dátum: 2011.03.24 01:23:30 »
Alapvetően európai országokra gondolok, amúgy nyilván más a sorrend (USA, Kína, Oroszország, Kanada, Ausztrália, (talán itt az európaiak...) Brazília, stb...)
Két országot kihagytál, mindkettő sokkal-sokkal erősebb hadsereggel rendelkezik, mint Kanada stb.: India, és Izrael. A helyzet az, hogy Kanadának, Ausztráliának és Brazíliának egyaránt a méretükhöz képest meglehetősen gyenge hadserege van.

India nem szorul különösebb magyarázatra; egyrészt kvázi háborús helyzetben vannak Pakisztánnal, másrészt hosszú távon Kínát is próbálják ellensúlyozni, legalább annyira, hogy elrettentsék őket egy esetleges agressziótól. Az indiai hadsereg létszáma óriási, és a technikai eszközeik mennyisége is hatalmas, emellett igen gyorsan fejlesztenek is.

Izrael hadereje viszont egészen egyedülálló az ország méretéhez képest. Kb. 700 ezer fős regurális hadsereggel rendelkeznek (tartalékosokat is beleszámítva), és elképesztő mennyiségű haditechnikával: pl. több mint 1500 darab, saját továbbfejlesztésű amerikai M48-as és M60-as harckocsival, és kb. 1700 darabbal a Merkava különböző generációiból, ami kétségtelenül ott van a világ öt legjobb tankja között. Lövészpáncélosból hajmeresztő állományuk van: pl. csak az amerikai M113-asból 5500 darab. Ehhez jönnek még olyan nyalánkságok, mint pl. 600 darab amerikai M109-es, 155 mm-es önjáró löveg... plusz egyebek.

És a repülőgépek: kb. 80 darab F-15-ös és kb. 330 darab F-16-os (ezeknek az egészen pontos száma nem ismert, titkos); hozzá kb. 50-50 darab (ezek is becslések) AH-1-es és AH-64-es harci helikopter... Elképesztő erő.

Más, szintén nagyon ütőképes hadsereggel rendelkező országok: Szaúd-Arábia (pl. kb. 250 darab F-15-ös, amihez most rendeltek még 80-at!); Dél-Korea, Törökország, Egyiptom ... Persze a felsorolás korántsem teljes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #269 Dátum: 2011.03.24 01:41:12 »
Nekem van egy erősorrend tippem:
1. Németország
2. Franciaország
Hmmm  :hmmmm: ...

Lássuk a fő eszközök mennyiségét. Németország jelenleg kb. 400 Leopard 2-es harckocsit tart hadrendben; Franciaország kb. ugyanennyi Leclercet. Repülőgépek: a franciák jelenleg kb. 65 Mirage F1, 185 Mirage 2000, és 60 Rafale géppel rendelkeznek; ezzel szemben Németországnak van kb. 50 F-4 Phantomja, 120 Tornadoja és 60 Eurofighterje.

Idáig tehát mondhatjuk, hogy kb. kiegyenlítettek az erőviszonyok. Viszont amivel Németország alig tudna valamit szembeállítani, az a francia haditengerészet: repülőgép-hordozóval (rajta kb. 70 harci repülőgép), és rakétahordozó nukleáris meghajtású tengeralattjárókkal; Németországnak semmi hasonlója nincs.

Úgyhogy asszem, ki lehet jelenteni, hogy jelenleg a legütőképesebb haderővel Európában Franciaország rendelkezik. A másodikak a britek (ugyancsak a haditengerészetük az, ami sokkal nagyobb ütőerőt képvisel, mint a német); és harmadikak a németek. A többinek majd később utánanézek, mert érdekel a téma, csak most mennem kell szunyni már  :sleeping:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )