Szerző Téma: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika  (Megtekintve 192335 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #165 Dátum: 2010.02.07 22:12:47 »
Ja és a III. vagy C verzió:
A bomba célja Japán szovjet megtámadásának megelőzése volt.

TSityu

  • Vendég
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #166 Dátum: 2010.02.07 22:50:57 »
Ja és a III. vagy C verzió:
A bomba célja Japán szovjet megtámadásának megelőzése volt.

Japán már akkor nem akart megtámadni senkit. ( néhány "kamikáze" csoportot leszámítva  :gunsmilie: ) A köznép békét akart.  :chinese:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #167 Dátum: 2010.02.07 22:54:02 »
Ja és a III. vagy C verzió:
A bomba célja Japán szovjet megtámadásának megelőzése volt.
Japán már akkor nem akart megtámadni senkit. ( néhány "kamikáze" csoportot leszámítva  :gunsmilie: ) A köznép békét akart.  :chinese:
Kicsit szétszórt vagy így vasárnap késő este ;)

TSityu

  • Vendég
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #168 Dátum: 2010.02.07 22:55:42 »
Kicsit szétszórt vagy így vasárnap késő este ;)

No ezt nem értem.  :helpsmilie:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #169 Dátum: 2010.02.07 23:00:48 »
Kicsit szétszórt vagy így vasárnap késő este ;)
No ezt nem értem.  :helpsmilie:
A bomba célja az is volt/lehetett, hogy a szovjetek ne tudják megtámadni Japánt, mert azt USA nagyon nem akarta ugye.....főleg az Európai versenyfutás után. Te meg ha jól értettem, úgy gondoltad, hogy a japánok ne támadják meg a szövjeteket, bár lehet ezt csak én értelmeztem így, mert ölég fáradt vagyok :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #170 Dátum: 2010.02.07 23:03:58 »
Konkrétan mit olvastál másképp?
A rendszerváltás utáni mondhatni 'USA barát' általános és középsulis töri könyvekben pontosan úgy volt leírva/megmagyarázva, ahogy Palaczk leírta.
A 'másik oldalon' meg létezik a verzió, miszerint az USA-nak nem volt jobb alkalma letesztelni az új atomot, mint hogy lenyírják vele a két japán nagyvárost. Emellett ez a két bomba rég nem japánnak szólt, hanem az új világrendnek, vagyis a szovjeteknek erőfitogatásnak, és jobb tárgyalási pozicíó elérése céljából.
A verzió: így kevesebb ember halt meg :surrender:
B verzi: tesztelés, plusz a szovjeteknek erőfitogtatás
Ezek nem vagylagos dolgok; nyilván a B verzió szempontjai is szerepet játszottak. Természetes, hogy tesztelési célja is volt a dolognak, és naná, hogy demonstrálni akarták a ruszkik felé is (akikkel akkor már nagyon is körvonalazódott a szembenállás) az új fegyver erejét. Emellett "mellesleg" megspórolták rengeteg katonájuk életét (és még sokkal több japánét is, bár ez aztán valszeg tényleg huszadrangú szempont lehetett nekik akkoriban).

Azt se felejtsük el, hogy azóta is Japán az USA egyik legfontosabb szövetségese a térségben, és már akkor nyilvánvaló volt, hogy ez így alakul majd. Ha kénytelenek lettek volna szó szerint házról-házra harcolva, a fél japán népességet kiirtva, mindent szétrombolva apránként elfoglalni az országot, sokkal tovább tartott volna és sokkal költségesebb lett volna a konszolidáció.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #171 Dátum: 2010.02.07 23:09:46 »
Az én ismereteim is inkább az Ákoséhoz állnak közelebb, japán már erősen kifelé hátrált a buliból, szóval bomba nélkül is meglett volna a kiegyezés. A német sztorit a szovjetek nem hagyták volna, így maradt a japán erőfitogtatás. Azért a 3 nap eltérés kicsit rideg volt.
Ez úgy kb. a szovjet törikönyvek hivatalos álláspontja. Miből hátrált Japán kifelé? Még az első bomba után sem akarták abbahagyni. És miért is ne hagyták volna a ruszkik, hogy a németekre bombát dobjanak? Már eleve ott indul, hogy nem lett volna beleszólásuk. Nem folyt semmiféle egyeztetés ilyen kérdésekben.

Egyébként úgy beszélünk az egészről, mintha az amik pontosan tisztában lettek volna azzal, hogy mit is fognak művelni a bombák és mi lesz ennek a hatása. Pedig dehogy voltak tisztában vele, nagyon is volt a dolognak tesztelés-jellege is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #172 Dátum: 2010.02.07 23:12:43 »
Ja és a III. vagy C verzió:
A bomba célja Japán szovjet megtámadásának megelőzése volt.
A ruszkik éppenséggel megtámadták a japánokat a kontinentális területeken. Eléggé ímmel-ámmal. Ettől függetlenül, abban természetesen igazad van, hogy a majdani érdekszférák felosztása akkor zajlott. De a szovjetek nem nagyon koncentráltak abba az irányba, Európa kötötte le a figyelmüket és az erőforrásaikat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #173 Dátum: 2010.02.07 23:14:28 »
Ezek nem vagylagos dolgok;
Már hogyne lennének azok? :eek:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #174 Dátum: 2010.02.07 23:16:17 »
Még az első bomba után sem akarták abbahagyni.
Ne máááá...nézd meg ma hány napba tellik egy 1000X kisebb politikai döntés meghozatala manapság a telekommunikációs gyorsult világban......és hány nap volt a két bomba között, 3?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.07 23:24:27 írta Ákos2004 »

TSityu

  • Vendég
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #175 Dátum: 2010.02.07 23:17:11 »

A bomba célja az is volt/lehetett, hogy a szovjetek ne tudják megtámadni Japánt, mert azt USA nagyon nem akarta ugye.....főleg az Európai versenyfutás után. Te meg ha jól értettem, úgy gondoltad, hogy a japánok ne támadják meg a szövjeteket, bár lehet ezt csak én értelmeztem így, mert ölég fáradt vagyok :flowers:


Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a japánok nagy része már kifelé hátrált a buliból, nem akartak tovább harcolni. Persze volt azért néhány harcosabb alkat, de a bombára már nem volt szükség. A köznépet már rég az foglalkoztatta, hogy lehet olyan elektromos gázpedált gyártani ami beragad.  :D :D :D

TSityu

  • Vendég
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #176 Dátum: 2010.02.07 23:20:58 »
Pont ezért írtam, hogy ha van valakinek valami hitelesnek mondható iromány szívesen átlapoznám, mert én nem látom tisztán a helyzetet.  :helpsmilie:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #177 Dátum: 2010.02.07 23:23:02 »
1. Nem tudhatjuk, hogy Japán nem kapitulált volna heteken belül. Szerintem megtette volna bomba nélkül is.
2. Nem szimpatikus önmagában az a magyarázat, hogy a bomba ledobásával, több százezer civil elpusztításával akarta USA az emberveszteséget minimalizálni
3. Már az európai háború vége előtt jóval az csak arról szólt, hogy versenytfutottak az oroszok és az USA. Innen nézve Japánért is volt egy versenyfutás, vagyis a bomba ebben segítette az amikat.
4. A bomba ledobása meghatározta a világrendet 50évig, akkor innen 2010-ből ne higgyük el már, hogy az azért volt mert az USA csak jót akart....
***
5. Visszafelé nézve a dolgokat: ha USA az általam vázolt dolgok miatt dobta volna le a bombákat, beismerte volna? Persze hogy nem, nagyon nem áll érdekében.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.07 23:31:05 írta Ákos2004 »

TSityu

  • Vendég
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #178 Dátum: 2010.02.07 23:28:24 »
1.  :yes:
2.  :yes:
3.  :yes:
4.  :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fegyverek-lõszerek-bajonettek: Haditechnika
« Válasz #179 Dátum: 2010.02.07 23:29:55 »
Pont ezért írtam, hogy ha van valakinek valami hitelesnek mondható iromány szívesen átlapoznám, mert én nem látom tisztán a helyzetet.  :helpsmilie:
Nézd aszerint, kinek mi állt az érdekében, majd súlyozd be ezen érdekeket, egyből kirajzolódik a valóság...
Ha USA nem akart emberveszteséget, miért nem nézte végig, ahogy a vörös hadsereg megeszi Japánt? :lol: