Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1107141 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zkarpati

• Újonc
  • *
  • Autó: Yaris
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7230 Dátum: 2020.07.26 20:48:56 »
Sziasztok!

2002-es 1.3-as Yarisunk van. Érdekes probélma merült fel. A klímát nem tudom kikapcsolni, folyamatosan megy ha a ventillátort bekapcsolom. A klimagomb nincs benyomva, nem világít (egyébként jó a kijelzője). Valakinek van esetleg ötlete, hogy hol kezdjem? Esetleg kapcsoló, vagy a klímánál  elöl van valahol egy zárlat?

Előre is köszi

Kárpáti Zsolt

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '08 Corolla Verso 1,8 Fullmoon; '11 Yaris II 1,33 Life
« Válasz #7231 Dátum: 2020.07.27 11:06:53 »
Kizárni csak egyesével lehet. Valószínűbb a kapcsoló, de ez csak statisztika.
music      

kilipeti

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris II (2006, 1.3 VVT-i, motorkód: 2SZ)
« Válasz #7232 Dátum: 2020.07.30 11:54:47 »
Sziasztok!

1.3 VVT-i 2006-os Yaris-om (motorkód: 2SZ) beadta a P0420-as hibakódot (Catalyst system efficiency below threshold (Bank 1)).
Az alapjárat ingadozik, akár 600-1200 között is. Lambda szondák működnek, de a feszültségjelet nem néztem, ugrál-e határértéken kívül.
Fals levegőre gyanakodok egyébként.

Tudtok olyan nagyon tapasztalt Toyota szakit, aki ki tudja tesztelgetni, hogy mi a ludas? (esetleg vannak bontott alkatrészei, amikkel tud tesztelgetni, hogy mi a hibás, stb.)

Illesvik

• Újonc
  • *
  • Autó: Yaris 1.0 2002
« Válasz #7233 Dátum: 2020.08.08 21:17:16 »
Sziasztok!

2002-es 1.0 yaris, elektromos szervós, reggel minden ok, de ha jó meleg van délután akkor kis kormánymozdulatra pl. sávváltáskor "ottragad" a kormány és kicsit erősbben kell visszahúzni mintha nem lenne rásegítés.
Valakinek volt már hasonló?

Köszönöm.

Myko

• Megszállott
« Válasz #7234 Dátum: 2020.08.11 09:39:12 »
Sziasztok,

Adott egy Yaris,amin valamiért nem jó a fék. Németországból lett behozva az autó és már ott is volt valami gondja,mert a TÜV papírjain látható,hogy problémája volt a tulajnak.
Jelenleg ez van, új hátsó féknyereg ,új fékbetétek elől-hátul. Sőt a tárcsa is elég újnak tűnik ,sőt hátul is tárcsafékes. Gyenge a fékhatás az első körön, a fékpedál nem keményedik fel. Légtelenítés már megtörtént,de mégse jó valami. JKC főfékhenger van rajta,szóval még a gyári. Lett hozva másik is ,de azzal se jó. ABS-es a kocsi.

Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
« Válasz #7235 Dátum: 2020.08.11 10:26:19 »
Sziasztok,

Adott egy Yaris,amin valamiért nem jó a fék. Németországból lett behozva az autó és már ott is volt valami gondja,mert a TÜV papírjain látható,hogy problémája volt a tulajnak.
Jelenleg ez van, új hátsó féknyereg ,új fékbetétek elől-hátul. Sőt a tárcsa is elég újnak tűnik ,sőt hátul is tárcsafékes. Gyenge a fékhatás az első körön, a fékpedál nem keményedik fel. Légtelenítés már megtörtént,de mégse jó valami. JKC főfékhenger van rajta,szóval még a gyári. Lett hozva másik is ,de azzal se jó. ABS-es a kocsi.

Az bizony!
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Myko

• Megszállott
« Válasz #7236 Dátum: 2020.08.11 11:01:13 »
Van amelyik nem :)
Ez jelenti azt,hogy az ABS tömb körül is kell valamit csinálni? Nem bontottunk meg még ott semmit,ha nem muszáj nem is akarunk :)

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #7237 Dátum: 2020.08.11 14:26:29 »
Sziasztok,

Szia!
A fékfolyadékot gondolom frissre cserélték.
Érdemes lenne szivárgást keresni valahol, illetve ami még esélyes lehet, hogy valamelyik flexibilis fékcsővel van gond. Gyakorlatilag nem tartja a méretét, nyomás hatására kitágul, így a fékhatás gyenge marad, nem keményedik fel a fékpedál, ahogy írod, mivel a munkavégzés nem ott történik, ahol kellene. Ha nincs szivárgás, és friss a folyadék, akkor én a flexibilis fékcsöveknél keresgélnék: csere jó minőségűre.

kalapos

• Megszállott
  • Autó: Toyota Carina ϰƐ '96 1.6 Liftback
« Válasz #7238 Dátum: 2020.08.11 18:46:32 »
Van amelyik nem :)
Ez jelenti azt,hogy az ABS tömb körül is kell valamit csinálni? Nem bontottunk meg még ott semmit,ha nem muszáj nem is akarunk :)
Üdv! Én jártam úgy anno, amikor a gumi fékcsöveket cserélték, hogy jóval gyengébb fékhatással kaptam vissza a kocsit. Hiába légtelenítettem, nem  javult. Arra tippeltem, hogy magába a tömbbe szorult levegő, mivel a teljes rendszert leengedték. Végül az ABS tömbre menő csöveket meglazítva tudtam légteleníteni, ez lett a megoldás. De tudtommal az újabb kocsiknál már van valamilyen rutin, amivel a szervizben megbontás nélkül légteleníteni tudják a tömböt, ha ez a gond. Ami a leírásod alapján sanszos.

Myko

• Megszállott
« Válasz #7239 Dátum: Ma - 08:25:23 »
Ma inkább elvisszük szerelőhöz. De én abban sem vagyok teljesen biztos,hogy ezt nem alakították át valamennyire...a Corolla-nkon kisebb a hátsó tárcsafék,mint ezen az 1.0 Yaris-on
De már korábban is mókoltak rajta valamit a papírjai alapján.
De bezzeg 15ös Artec felnit,meg Vogtland ültetőrugót azt sikerült vennie a gazdájának hozzá korábban,amit hivatalosan bejegyeztek a német vizsgán :D
« Utoljára szerkesztve: Ma - 08:27:03 írta Myko »

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #7240 Dátum: Ma - 08:33:29 »
A nagyobb hátsó fékkel akarta kompenzálni a gyengébb elsőt ?  :wacko: